Jump to content
Guest alx

Golf V Gti Tuning

Recommended Posts

το θέμα είναι ΤΙ άλλαξαν στο αυτοκίνητο?

Θα στο πουνε αυτο φάνη?

Δέν τον ρωτάς καλύτερα τί του είπανε;;

Έχει περισσότερο γέλιο...Εγώ δάκρυσα... :D :D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, GolfRs τι λες, τις στέλνουμε πακέτο στην Autotech;

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=3487671

Καιγια τους υπόλοιπους σε περίπτωση που δεν το έχετε δει ήδη.

Πάντως σε λίγο καιρό από ότι φαίνεται θα υπάρξουν ακόμα πιο προσιτές λύσεις. Το θέμα όμως είναι αν είναι ικανές αυτές οι λύσεις να εξαφανίσουν το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, GolfRs τι λες, τις στέλνουμε πακέτο στην Autotech;

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=3487671

Καιγια τους υπόλοιπους σε περίπτωση που δεν το έχετε δει ήδη.

Πάντως σε λίγο καιρό από ότι φαίνεται θα υπάρξουν ακόμα πιο προσιτές λύσεις. Το θέμα όμως είναι αν είναι ικανές αυτές οι λύσεις να εξαφανίσουν το πρόβλημα.

Ενας καλος φιλος θα μου ταχυδρομήσει ενα κιτακι της Autotech να υπάρχει (μηπως και πειραματιστω με την εισαγωγη) μιας και εχω μια spare αντλία.

Σημερα εκανα την πληρωμη της σε 1 βδομάδα θα την έχω. Αν θελει κανεις να την δοκιμάσει εδω είμαστε μιας και δεν εχω αποφασίσει αν θα την εγκαταστήσω παρολο που η Autotech μου είπε πως θα παίζει και χωρίς custom πρόγραμμα. Ισως να την πουλήσω την τρόμπα μαζι με το κιτακι και βγαλω καλο μεροκάματο (οπως πρότεινε και ο GolfRS σε αντίστοιχο τοπικ tongue.gif)

Link to comment
Share on other sites

Ενας καλος φιλος θα μου ταχυδρομήσει ενα κιτακι της Autotech να υπάρχει (μηπως και πειραματιστω με την εισαγωγη) μιας και εχω μια spare αντλία.

Σημερα εκανα την πληρωμη της σε 1 βδομάδα θα την έχω. Αν θελει κανεις να την δοκιμάσει εδω είμαστε μιας και δεν εχω αποφασίσει αν θα την εγκαταστήσω παρολο που η Autotech μου είπε πως θα παίζει και χωρίς custom πρόγραμμα. Ισως να την πουλήσω την τρόμπα μαζι με το κιτακι και βγαλω καλο μεροκάματο (οπως πρότεινε και ο GolfRS σε αντίστοιχο τοπικ tongue.gif)

Eγω θα ελεγα πουλα το κιτακι χωρις την αντλια αφου δουλευει,κρατα την αντλια και πετα επανω μια ρουλεμενατη να γυρισεις 350 χαλαρα και ασε εμας να παλευουμε με τις κ04!Θα σου μεινουν και λεφτα να βαλεις και πιστονια-μπιελες για 400+!! :):lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ο Φάνης με το μαύρο GTI έχει Unitronic. Επίσης, ο Puck μου έλεγε για κάποιον με Unitronic + εξάτμιση + φίλτρο + κάποια άλλα που του έκανε 2 καρότσες (και ξεκίνησε και άλλες 2 πίσω). Μπορεί βέβαια να ήταν και ο ίδιος.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε από εσάς με τις K04 να μας διαφωτίσετε!

Μιας και το ανέφερες πάντως, φίλος πούλησε το παλιό του ΤΤ (400 παρά κάτι ίπποι) και παρήγγειλε το νέο ΤΤ TFSI (FWD manual) με στόχο να το φτάσει κι αυτό κάπου εκεί μέχρι το επόμενο καλοκαίρι (φυσικά όχι με KKK). Για όσους διαβάζετε στο dragster είναι ο Γιάννης ΤΤ400. Who dares wins.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε από εσάς με τις K04 να μας διαφωτίσετε!

Μιας και το ανέφερες πάντως, φίλος πούλησε το παλιό του ΤΤ (400 παρά κάτι ίπποι) και παρήγγειλε το νέο ΤΤ TFSI (FWD manual) με στόχο να το φτάσει κι αυτό κάπου εκεί μέχρι το επόμενο καλοκαίρι (φυσικά όχι με KKK). Για όσους διαβάζετε στο dragster είναι ο Γιάννης ΤΤ400. Who dares wins.

Ναι καταλαβα για ποιον λες..Πολυ δυνατο το ΤΤ που ειχε...Αυτο δεν ηταν 4κινητο??

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά αποφάσισε να πάει σε προσθιοκίνητο 'λόγω βάρους'. Όπως και να'χει, είναι διατεθειμένος να κάνει το πειραματόζωο!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά αποφάσισε να πάει σε προσθιοκίνητο 'λόγω βάρους'. Όπως και να'χει, είναι διατεθειμένος να κάνει το πειραματόζωο!

Δηλαδη παει για ΚΟ4 ή θα το παει πιο μακρια??πραγματι εχει να πεσει πολυ πειραμα.. tongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιο μακρυά... GT3071R. Το θέμα είναι τι μπεκ, τι αντλία, τι πολλαπλή εξαγωγής και τι πρόγραμμα θα βάλει. Γενικά έχει βλέψεις για external, μπιέλες, πιστόνια (υπάρχουν τέτοια σε FSI dish?). Θα έχει πλάκα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιο μακρυά... GT3071R. Το θέμα είναι τι μπεκ, τι αντλία, τι πολλαπλή εξαγωγής και τι πρόγραμμα θα βάλει. Γενικά έχει βλέψεις για external, μπιέλες, πιστόνια (υπάρχουν τέτοια σε FSI dish?). Θα έχει πλάκα.

ωχ atp μυριζομαι!!!

http://www.atpturbo.com/Merchant2/merchant...gory_Code=VVWTK

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάντως δουλεύει άψογα. Πήγα χτές στο δυναμόμετρο του κ. Ανδριαννάκη με αφορμή dynoday του skodafans και εβγαλα 273,5 με 38 κιλα ροπή στους τροχούς, όλα αυτά με κλιματισμό αναμένο (τον ξεχάσαμε). Από οτι μου ειπανε αν δεν είχα τον κλιματισμο θα ήμουν χαλαρά 280 ρόδα. Οπως και να έχει 273,5 χ 1.15 = 314,5 μοτέρ με 43,7 ροπή με κλιματισμό ή 322 με 45κιλά στο μοτέρ χωρίς κλιματισμο και φυσικά χωρίς κοψήματα

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάντως δουλεύει άψογα. Πήγα χτές στο δυναμόμετρο του κ. Ανδριαννάκη με αφορμή dynoday του skodafans και εβγαλα 273,5 με 38 κιλα ροπή στους τροχούς, όλα αυτά με κλιματισμό αναμένο (τον ξεχάσαμε). Από οτι μου ειπανε αν δεν είχα τον κλιματισμο θα ήμουν χαλαρά 280 ρόδα. Οπως και να έχει 273,5 χ 1.15 = 314,5 μοτέρ με 43,7 ροπή με κλιματισμό ή 322 με 45κιλά στο μοτέρ χωρίς κλιματισμο και φυσικά χωρίς κοψήματα

Για αυτά που έχεις κάνει μου φαίνονται συντηρητικά τα νούμερα.

Υπάρχουν TFSI με stage 2 K04 με 300 τροχό...

Όσο για τον κλιματισμό που λές, μου φαίνεται κουλό, γιατί ο "κλιματισμός" δηλαδή η ψύξη (που είναι και αυτή που τραβάει ενέργεια (τώρα τα 8 άλογα δέν το ξέρω)) μπαίνει ΜΟΝΟ όταν χρειάζεται (όταν είναι στο "AUTO" και όχι στο "ECON"), κοινώς όταν η θερμοκρασία καμπίνας είναι υψηλότερη απο την εξωτερική, πράγμα που ειδικά τις τελευταίες μέρες το κόβω δύσκολο...Αλλά ότι θέλει μπορεί να πιστέψει κανείς...

Το αμάξι πάντως για μένα έχει να δώσει και άλλο.Να δούμε που θα φτάσω και γώ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.