Jump to content
andain

Aξιζει να παραγγειλω δερματινα για το Gti?

Recommended Posts

Ολοι οι κατοχοι gti που εχουν/δεν εχουν δερματινα καθισματα μπορουν να καταθεσουν την αποψη τους!! Και οχι μονο αυτοι..:lol: !!! Ποια ειναι τα μειονεκτηματα-πλεονεκτηματα?? Προσωπικα το δερματινο μου θυμιζει..ταξι και κανοντας μια βολτα στο VwVortex δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα σχολια για την ποιοτητα δερματος..Μηπως ειναι και πολλα τα λεφτα απλα για να εχεις δερματινα καθισματα?? Απο την αλλη ..εχω δει φωτογραφιες με δερματινα σε gti που ομορφαινουν πολυ το εσωτερικο..

Link to comment
Share on other sites

Δερμα με αλκανταρα σε καθισματα του gti??? Απο ποτε?? Αν ξερει κανεις ας με διαφωτισει..! Παντως ωραια δειχνουν!

Νομίζω είναι του επετειακού...

Καλή τύχη στο καθάρισμα... new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι του επετειακού...

Καλή τύχη στο καθάρισμα... new_lol.gif

Οχι του επετειακου είναι συνδιασμός δέρματος με σκοτζεζικη φούστα...

οσο για το alcantara συμφωνω...καλη τυχη στο καθάρισμα...

Εγώ παντως που έχω δέρματα , έχω καταλήξει οτι είναι (για εμένα τουλάχιστον) καλύτερα απο τις σκοτζέζικες φούστες του στάνταρ εξοπλισμου...

Στην τιμη των 2100 δεν είναι όμως μονο το δέρμα, είναι και τα θερμαινόμενα καθίσματα και η ηλεκτρικη ρύθμιση lumbar, ουσιαστικα επειδή έχω κατσει και σε 3 διαφορετικα καθίσματα,δερμα(γνησιο),δέρμα(connoly)και ύφασμα, έχω να πω οτι τα 2 καθίσματα είναι εντελώς διαφορετικά, το μαμα δέρμα(καθισμα)είναι πιο σκληρο απο οτι το υφασμα...

Γνωμη μου να τα βάλεις, αλλάζει εντελώς το εσωτερικό του αυτοκινήτου,μόνο πρόσεξε τι χρώμα θα διαλέξεις, μπέζ ή μαυρο....

Link to comment
Share on other sites

Αντωνη, ενω την Connoly την εχω σε μεγαλη εκτιμηση, μπορω να πω οτι η δουλεια που σου εχει κανει δεν ειναι και απο τις πλεον καλες που εχω δει...Δυστυχως απογοητευτηκα οταν το ειδα.

Αντιθετα την carrera Που την θεωρουσα κατωτερη των περιστασεων με αφησε με ανοιχτο το στομα με το δερματινο σαλονι που μου παρεδωσε...Δεν ξερω, απλα αυτο ειδα...

Παντως για τις δουλειες μου σε βασεις, τιμονια, Connoly παω, αλλιως Carrera.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω να βάλεις δέρμα.

Ναί, δεν είναι φτηνό αλλά αξίζει και το τελευταίο ευρώ που κοστίζει.

Καθαρίζει πιο εύκολα και κάνει το εσωτερικό του αυτοκινήτου πιο πολυτελές.

Go for it!

Edited by predalien
Link to comment
Share on other sites

Εχω δερματινο σαλονι (εργοστασιακο VW) και ειμαι υπερ-ευχαριστημενος. Μπορει να εσταξα τα 2000+ ¤ αλλα δεν το μετανιωσα. Αλλη αισθηση, καλυτερη εσωτερικη εμφανιση, και φυσικα με ενα παρα πολυ μικρο κοστος για τα καθαριστικα AUTOGLYM που αγορασα εαν χρειαστει να τα καθαρισεις δεν θα το μετανιωσεις εναντι του απλου υφασματος, που εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει το χρωμα του (κοκκινο καρο).

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι ο χαρακτήρας του αυτοκινήτου είναι τέτοιος που δεν του ταιριάζει δέρμα...

Στα + η πολυτέλεια που προσδίδει αλλά

στα - η συντήρηση & καθάρισμα, το ίδρωμα και γλυστριμα το καλοκαίρι

Πάνω από όλα όμως τι αρέσει σε εσένα...Πάντως εγώ αν ήμουν αναποφάσιστος θα άφηνα τα καρώ και αν δεν μου άρεσαν, θα πήγαινα για Connoly.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ολοι οι κατοχοι gti που εχουν/δεν εχουν δερματινα καθισματα μπορουν να καταθεσουν την αποψη τους!! Και οχι μονο αυτοι..:blink: !!! Ποια ειναι τα μειονεκτηματα-πλεονεκτηματα?? Προσωπικα το δερματινο μου θυμιζει..ταξι και κανοντας μια βολτα στο VwVortex δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα σχολια για την ποιοτητα δερματος..Μηπως ειναι και πολλα τα λεφτα απλα για να εχεις δερματινα καθισματα?? Απο την αλλη ..εχω δει φωτογραφιες με δερματινα σε gti που ομορφαινουν πολυ το εσωτερικο..

Δική σου η απόφαση....ότι κάνεις κέφι βάζεις.

Σε άλλους αρέσουν...σε άλλους όχι...γούστα είναι αυτά.

Κάποιοι άλλοι που δέν τα έχουν...απλά τα θάβουν.

Για αυτούς ισχύει το ρητό με την αλεπού.

Τέσπα...για να μήν ξαναβάζω φωτό...δές το λίνκ από το αμάξι μου...να πάρεις μιά ιδέα.

http://www.golfmkv.com/forums/showpost.php...mp;postcount=19

Link to comment
Share on other sites

Θα παρεις αυτοκινιτο με 30+χιλ κ σκεφτεσαι τα 2 που θα τα δωσεις μια φορα? Εκτος κ εχεις σκοπο να το στειλεις σε κανα χρονο που δε πιστευω αλα κ παλι θα πιασει περισοτερα :D

Βαλε οτι παραπανω αντεχει η τσεπη σου κ πρεπει να αντεχει για να παρεις GTI

Link to comment
Share on other sites

Με μεμβρανες LLUMAR που εβαλα στο GTI και ειχα αγωνια να δω πως θα ειναι το καλοκαιρι τα δερματινα, δεν ειχα απολυτος κανενα μα κανενα προβλημα.

Προυποθεση οταν πηγαινα σε καποια παραλια για μπανιο εβαζα και μια ηλιοπροστασια στο μπροστινο παρπριζ.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πιστεύω οτι δεν ταιριάζει το δέρμα στον χαρακτήρα του GTi, καίει και το καλοκαίρι ..

Αν μπαίνει αλκαντάρα όμως είναι διαφορετικά, και μην ακούς που λένε οτι είναι προβληματικό κτλπ, στο S3 δεν μου έχει πάθει τίποτα, ενώ το δέρμα σε μερικά σημεία έχει γίνει χάλια.

Ααα και αν τελικα το αποφασίσεις πήγαινε σε εργοστασιακό, όσα έχω δεί aftermarket δεν έχουν καμία απολύτως σχέση.

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

To αλκαντάρα όποιος δεν το είχε, απλά δεν το ξέρει. Δεν χαλάει, καθαρίζει πιο εύκολα ακόμα και από απλό ύφασμα και είναι και γαμώ!

Link to comment
Share on other sites

το δερματινο σαλονι ποστευω οτι αξιζει τα $.παντως ενας φιλος σε gti iv δεν τα εβαλε στην αντιπροσωπεια αλλα σε ιδιωτη και του εκαναν τρομερη δουλεια με τα μισα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.