Jump to content
solaris2k7

Golf V Gt 170 πακέτο βελτίωσης

Recommended Posts

Όταν αγόρασα το Golf GT 170 από τον Παζαρόπουλο μου ανέφεραν για 3 πακέτα αναβάθμισης

Έχει κάνει κανείς κανένα από αυτά??? Αξίζουν?

Πακέτο 1 : Αναπρογραμματισμός στα 200 άλογα ( Δυναμομετρημένα στα 215) - 1000€

Πακέτο 2 : Αναπρογραμματισμός στα 200 άλογα ( Δυναμομετρημένα στα 215) + Φώτα Xenon - 1800€ (Προσφορά στα 1500€)

Πακέτο 3 : Αναπρογραμματισμός στα 200 άλογα ( Δυναμομετρημένα στα 215) + Φώτα Xenon + Δέρμα - 3000€ (Προσφορά στα 2000€)

Ειδικά τα 30 άλογα EXTRA μου ανέφεραν ότι έχουν μεγάλη διαφορά από τα 170... και ότι η ροπή ανεβαίνει στα 30

Link to comment
Share on other sites

Όταν αγόρασα το Golf GT 170 από τον Παζαρόπουλο μου ανέφεραν για 3 πακέτα αναβάθμισης

Έχει κάνει κανείς κανένα από αυτά??? Αξίζουν?

Πακέτο 1 : Αναπρογραμματισμός στα 200 άλογα ( Δυναμομετρημένα στα 215) - 1000¤

Πακέτο 2 : Αναπρογραμματισμός στα 200 άλογα ( Δυναμομετρημένα στα 215) + Φώτα Xenon - 1800¤ (Προσφορά στα 1500¤)

Πακέτο 3 : Αναπρογραμματισμός στα 200 άλογα ( Δυναμομετρημένα στα 215) + Φώτα Xenon + Δέρμα - 3000¤ (Προσφορά στα 2000¤)

Ειδικά τα 30 άλογα EXTRA μου ανέφεραν ότι έχουν μεγάλη διαφορά από τα 170... και ότι η ροπή ανεβαίνει στα 30

Αυτά μόνο με την αγορά η μπορώ και εγώ τώρα να πάω να τα κοτσάρω πάνω; Δεν με ενδιαφερει η α'υξηση ιπποδύναμης αλλα δέρμα και Xenon με 2000 δεν είναι και άσχημα.

Link to comment
Share on other sites

και ισχυουν κανονικα ολες οι εγγυησεις της αντιπροσωπειας...με το προγραμμα επανω?

μαμα δουλευει με 1.5 bar overboost...με το προγραμμα θα δουλευει 1.8????

LoL.LoL.LoL....μου θυμιζει το starletaki ενος φιλου που κανει 2bara over και ειναι 1.300 ΚΥΒΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

με το προγραμμα θα δουλευει 1.8????

Και μετα απο 20-30.000χιλ μια καλη τσιαντα να βαλουμε τα Μπιστονια κ της μπιελες που θα ειναι σα μασια!!! :)

Παντως ενα 2χιλιαρο για xenon κ δερμα δεν ειναι κ ασχημα

Link to comment
Share on other sites

Και μετα απο 20-30.000χιλ μια καλη τσιαντα να βαλουμε τα Μπιστονια κ της μπιελες που θα ειναι σα μασια!!! :)

Παντως ενα 2χιλιαρο για xenon κ δερμα δεν ειναι κ ασχημα

γιατι ειστε τοσο αρνητικοι ρε παιδια??πρωτα απ ολα μιλαμε για εναν διαφορετικο κινητηρα απο τουσ μεχρι πρωτινουσ κ δευτερον ετσι χωρις να τα δοκιμαζουν τα βγαζουν, και οι αντιπροσωπειεσ, τα προγραμματα??? οχι πωσ και εγω δεν ειμαι επιφυλακτικος σε αυτο το 1,8 η 1,7 overboost..

Link to comment
Share on other sites

το βασικο ειναι να μη χανεται η εγγυηση

αν μαθει κανεις περισσοτερα για πειτε...ακομα δν το εχω παραλαβει βεβαια

αλλα δερμα xenon εχω βαλει οποτε η βελτιωση ισως χρειαστει μονο...

Link to comment
Share on other sites

το βασικο ειναι να μη χανεται η εγγυηση

αν μαθει κανεις περισσοτερα για πειτε...ακομα δν το εχω παραλαβει βεβαια

αλλα δερμα xenon εχω βαλει οποτε η βελτιωση ισως χρειαστει μονο...

Η εγγύηση μένει όπως έχει

(2) χρόνια ή (4) χρόνια αν έχεις δώσει τα 300€ με την αγορά του αμαξιού

Link to comment
Share on other sites

το βασικο ειναι να μη χανεται η

αν μαθει κανεις περισσοτερα για πειτε...ακομα δν το εχω παραλαβει βεβαια

αλλα δερμα xenon εχω βαλει οποτε η βελτιωση ισως χρειαστει μονο...

DEN XANIES εγγυηση

EXO THA BALO PROGRAMMA SE ENA GOLF GT170 KAI TO EXO BALI COLD AIR INTAKE KAI EXHAUST ...TO EXO BALI KAI BAROMETER TIS APEXI KAI TURBOTIMER, THA TO BALO KAI SKASTRA...TO EXO BELTIOSI EGO TO AYTOKINITO

post-1035-1172660642_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

εφοσον το προγραμμα ειναι απο τον παζαροπουλο φυσικα και δε χανεις εγγυηση...

στη θεση σας ομως δε θα εμπιστευομουν αντιπροσωπεια για την βελτιωση..

εδω δε ξερουν τα στοιχειωδη θα εβαζα και προγραμμα...?

Link to comment
Share on other sites

εφοσον το προγραμμα ειναι απο τον παζαροπουλο φυσικα και δε χανεις εγγυηση...

στη θεση σας ομως δε θα εμπιστευομουν αντιπροσωπεια για την βελτιωση..

εδω δε ξερουν τα στοιχειωδη θα εβαζα και προγραμμα...?

Απο τις 10/3/2007 θα αρχίσει η διάθεση προγράμματος απο την MTM με αύξηση ιπποδύναμης στα 203 άλογα.........................................

Link to comment
Share on other sites

DEN XANIES εγγυηση

EXO THA BALO PROGRAMMA SE ENA GOLF GT170 KAI TO EXO BALI COLD AIR INTAKE KAI EXHAUST ...TO EXO BALI KAI BAROMETER TIS APEXI KAI TURBOTIMER, THA TO BALO KAI SKASTRA...TO EXO BELTIOSI EGO TO AYTOKINITO

post-1035-1172660642_thumb.jpg

Ολη την εξατμιση του αλλαξες??διαμετρο?και το προγραμμα για πες καμια πληροφορια??

Link to comment
Share on other sites

DOCTOR AKOUS

Μπα...ξαφνικα θελω εναν ΩΡΛ...

No thanks... :):lol:

PS : Για οσους δεν το γνωριζουν, να πω απλα, οτι ειχα παει πριν μερικους μηνες στην εν λογω εταιρεια, που δεν θελω καν να αναφερω το ονομα, δεν αξιζει καν η δυσφημιση, και ειχα κατεβει απο Θεσσαλονικη, με τα χρηματα, μονο και μονο για αυτο το σκοπο, με την διαβεβαιωση οτι το προγραμμα ηταν ετοιμο και υπηρχε...Μαλιστα, οταν πληροφορηθηκα οτι δεν υπηρχε τελικα, και οτι εγω εφτιαγα που κατεβηκα, ανεβαλα το ταξιδι μου παλι για πανω, επειδη ηταν θεμω ωρων και δευτερολεπτων να γινει, επειδη δεν ειχε παρει TUV...Δεν με πειραζουν τα χρηματα που ξοδεψα για το ταξιδι μου, ουτε ο χρονος...Με πειραζει η ασχημη αντιμετωπιση...

Και την ιδια ωρα να μιλαω με τον Μαρινο, R32, και να μου λεει απο Γερμανια, οτι δεν υπαρχει τιποτα για GT στην ΜΤΜ...

Κριμα...Και 300 αλογα να το πηγαινε, δυστυχως δεν θα παρω...

Edited by -Doctor-
Link to comment
Share on other sites

Μπα...ξαφνικα θελω εναν ΩΡΛ...

No thanks... :):lol:

PS : Για οσους δεν το γνωριζουν, να πω απλα, οτι ειχα παει πριν μερικους μηνες στην εν λογω εταιρεια, που δεν θελω καν να αναφερω το ονομα, δεν αξιζει καν η δυσφημιση, και ειχα κατεβει απο Θεσσαλονικη, με τα χρηματα, μονο και μονο για αυτο το σκοπο, με την διαβεβαιωση οτι το προγραμμα ηταν ετοιμο και υπηρχε...Μαλιστα, οταν πληροφορηθηκα οτι δεν υπηρχε τελικα, και οτι εγω εφτιαγα που κατεβηκα, ανεβαλα το ταξιδι μου παλι για πανω, επειδη ηταν θεμω ωρων και δευτερολεπτων να γινει, επειδη δεν ειχε παρει TUV...Δεν με πειραζουν τα χρηματα που ξοδεψα για το ταξιδι μου, ουτε ο χρονος...Με πειραζει η ασχημη αντιμετωπιση...

Και την ιδια ωρα να μιλαω με τον Μαρινο, R32, και να μου λεει απο Γερμανια, οτι δεν υπαρχει τιποτα για GT στην ΜΤΜ...

Κριμα...Και 300 αλογα να το πηγαινε, δυστυχως δεν θα παρω...

dikio exeis re file alla ti na kanoyme einai mallon h kalyterh sto eidos ths gia ta amajia mas..ti na pw katalabainw soy ekatse straba..eixa paei kai gw gia na rwthsw gia programma ekei..eytyxws den eixa ta lefta giati tha etrwga trelo akyro..

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο με το θέμα αλλά για να μην ανοίγω νέο, έχει δοκιμάσει κανείς ελεύθερο φίλτρο; Επίσης ποια εταιρεία βγάζει ξηρού τύπου (χωρίς λάδι);

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο με το θέμα αλλά για να μην ανοίγω νέο, έχει δοκιμάσει κανείς ελεύθερο φίλτρο; Επίσης ποια εταιρεία βγάζει ξηρού τύπου (χωρίς λάδι);

εχω δοκιμασει και το εβγαλα πριν παρω στο χερι το λουφτερ...ξηρου τυπου βγαζει...μμμμμμμμ...

BMC - ΓΑΖΑ - ΚΟΣΤΟΣ ΑΓΟΡΑΣ 82 ΕΥΡΩ

COLOMBO - AΤΣΑΛΟΣΥΡΜΑ - ΚΟΣΤΟΣ ΑΓΟΡΑΣ 90 ΕΥΡΩ

GREEN - ΓΑΖΑ - ΚΟΣΤΟΣ ΑΓΟΡΑΣ 64 ΕΥΡΩ

JR - ΓΑΖΑ - ΚΟΣΤΟΣ ΑΓΟΡΑΣ 60 ΕΥΡΩ (ΑΥΤΟ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ)

ΚΙΝG DRAGON - ΓΑΖΑ - 62 ΕΥΡΩ

PIPECROSS - ΑΦΡΩΔΕς ΥΛΙΚΟ (ΣΦΟΥΓΓΑΡΙ) - 65 ΕΥΡΩ

APEX- AIR ATTACK - ΓΑΖΑ - 86 ΕΥΡΩ

ολα ειναι με λαδακι γιατι φιλτρο ελευθερας χωρις λαδακι ισοδυναμει με σκονη στην εισαγωγη!!!!

παρολα αυτα εχω ακουσει για ξηρου τυπου βαρελακι και μανηταρι(σφουγγαρι) δε γνωριζω ομως κοστος και εταιρια!!!!

Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει και το εβγαλα πριν παρω στο χερι το λουφτερ...ξηρου τυπου βγαζει...μμμμμμμμ...

BMC - ΓΑΖΑ - ΚΟΣΤΟΣ ΑΓΟΡΑΣ 82 ΕΥΡΩ

COLOMBO - AΤΣΑΛΟΣΥΡΜΑ - ΚΟΣΤΟΣ ΑΓΟΡΑΣ 90 ΕΥΡΩ

GREEN - ΓΑΖΑ - ΚΟΣΤΟΣ ΑΓΟΡΑΣ 64 ΕΥΡΩ

JR - ΓΑΖΑ - ΚΟΣΤΟΣ ΑΓΟΡΑΣ 60 ΕΥΡΩ (ΑΥΤΟ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ)

ΚΙΝG DRAGON - ΓΑΖΑ - 62 ΕΥΡΩ

PIPECROSS - ΑΦΡΩΔΕς ΥΛΙΚΟ (ΣΦΟΥΓΓΑΡΙ) - 65 ΕΥΡΩ

APEX- AIR ATTACK - ΓΑΖΑ - 86 ΕΥΡΩ

ολα ειναι με λαδακι γιατι φιλτρο ελευθερας χωρις λαδακι ισοδυναμει με σκονη στην εισαγωγη!!!!

παρολα αυτα εχω ακουσει για ξηρου τυπου βαρελακι και μανηταρι(σφουγγαρι) δε γνωριζω ομως κοστος και εταιρια!!!!

ειδα στο τελευταιο POWER κατι φιλτρα ξηρου τυπου απο αγγλια ιδανικα για TURBO κινητηρες αλλα δεν θυμαμαι μαρκα και αντιπροσωπο.Θα το ξαναδω και θα ενημερωσω (εχει και πανελ για το μαμα φιλτροκουτι)

Edited by nik gt
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.