Jump to content
phantom

Fistikas-Πήγα Στο "γυμναστήριο" Και "δυνάμωσα" Λιγάκι...

Recommended Posts

Δεν εχουμε πει οτι δεν γινεται να φοραει 03 σκετη?Τι ειναι?Ντιζατο???

¶στο Μάριε, 03 φοράει, το είδα με τα μάτια μου. Αυτό είναι το μόνο σημείο στο οποίο ο Πήτ έχει δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

¶ν ήθελες να είσαι σωστός μπορούσες να το κάνεις, 5 μήνες είχες πολλές ευκαιρίες να φερθείς σωστά ή να δώσεις τα λεφτά μου πίσω και τώρα να τα λέγαμε φιλικά και όχι έτσι όπως τα λέμε.....

Δέν ήθελες.... Δέ φταώ εγώ..... ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ, ΕΙΣΑΙ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ και έτσι φέρεσαι....

Και όποιος έχει απορία το τηλέφωνό μου το ξέρετε, κι όσοι δέ το ξέρετε σας το δίνω με pm να ρωτήσετε ότι θέλετε.

Μπράβο ωραίες απαντήσεις μου έδωσες "κύριε" phantom... ποιός σε δασκάλεψε??? Πες μου κι εμένα για να τον συμβουλευτώ!!! :rolleyes:

Εκεί που σε έστειλα, στον μηχανικό στην Αθήνα, άλλα μου είπε εμένα ή μήπως πάλι δεν θυμάσαι???? Με πήρε ο ίδιος τηλέφωνο και μου είπε ότι το αμάξι δεν έχει κανένα πρόβλημα και δεν σου είπε ότι φταίει το πρόγραμμα...ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΛΕΣ ΨΕΜΑΤΑ!!! και σου είπανε να ξαναπάς για ότι πρόβλημα προκύψει. Αλλά όπως βλέπεις είσαι κακοπροαίρετος... φαίνεται πως έτσι ήθελες να τελειώσει το θέμα, όλα τα ήξερες! Συνέχεις με έπαιρνες τηλέφωνο και μου έλεγες αν θα φτιάξω το αμάξι και σου έλεγα ναι έλα κάτω.... μάλλον ήθελες να ακους ο χ ι . Και ποιές 4 φορές ήρθες κάτω? 2 φορές καταίβηκες κάτω ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΥΠΕΡΒΑΛΕΙΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΑΗΔΙΑ!!! Και το τηλέφωνο του μαγαζιού δεν το θυμάσαι πια???????? Και στην υπογραφή μου το έχω βάλει...

7 μήνες το αμάξι ήταν τέλειο, δεν είχες κανένα πρόβλημα.... έρχεσαι και με βρίσκεις στα cart day και μου λες ότι το αμάξι δεν έβγαλε την υποδύναμη, για μένα αυτό δεν ήταν πρόβλημα! Από τότε μου ζήταγες τα λεφτά σου πίσω. Πήγαινε σε όποιον προγραμματιστή θέλεις και πες μου ήστερα από 7 μήνες ποιός θα σου έδινε τα λεφτά σου πίσω! Και αν είμαι επαγγελματίας ή όχι άσε να το κρίνω εγώ και αυτοί που με γνωρίζουν καλύτερα.... Και στην τελική φάση πρέπει να ντρέπεσαι για όλα αυτά που λες.......Και κάτι ακόμα ...... οι περισσότερες απαντήσεις σου ήτανε άσχετες "ΚΥΡΙΕ" PHANTOM. Μπράβο κατάφερες αυτό που ήθελες για ακόμη μια φορά..... Αλλά ευτυχώς που μου έτυχε ένας πελάτης σαν κι εσένα για να ξέρω άλλη φορα πως να τον μεταχειρίσω. Και αν αγαπάω τον κόσμο μόνο και μόνο για τα λεφτά τους άσε να το κρίνουν κάποιοι άλλοι ανώτεροι από σένα..... Και για το club έχω κάνει αγώνα.... εσύ τι έχεις κάνει???? Αρκετά χάλασα το χρόνο μου μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά λυπάμαι να ακούω τέτοια πράγματα, ειδικά απο έναν άθρωπο "του χώρου", και πόσο μάλλον κάποιον που μερικοί εδώ μέσα ίσως έχουν σε εκτίμηση.

Επειδή όμως ευτυχώς τελικά υπάρχουν και άνθρωποι που έχουν συνέχεια τη γλώσσα τους βουτηγμένη στο μυαλό τους (κοντέυει να παπαριάσει), αποδεικνύεται για μία ακόμα φορά ότι και το φόρουμ είναι μία μικρογραφία της ζωντανής πραγματικότητας και δή της Ελληνικής.

Εγώ ομολογώ δέν γνωρίζω τον κ.Pete και για να είμαι ειλικρινής μετά απο μια τέτοια επιθετική και εκνευρισμένη απάντηση δέν θα ήθελα κιόλας.Για να απαντήσω λοιπόν σε ορισμένα απο τα παραπάνω έχω να πω τα εξής...

Καλά σας είπε ο Γιώργος και την άλλη φορά καλά θα κάνετε να τον ακούσετε.Ίσως μάθετε κάτι παραπάνω.Η τουρμπίνα που φοράει λοιπόν το Polo Gti 9n3 με κωδικό μηχανής BJX έχει κωδικό 06Α 145 713 Ν στην τελευταία της έκδοση, τη ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ δηλαδή τουρμπίνα που φοράει το Ibiza FR του ίδιου ΜΥ.

Και για του λόγου το αληθές...τα ακόλουθα...

Για όποιους δέν γνωρίζουν το ΕΤΚΑ, στο 1 φαίνεται η εταιρία (VW ή SEAT), Στο 2 ο κωδικός κινητήρα (στην προκειμένη περίπτωση BJX, και στο 3 ο αριθμός ανταλακτικού, με τα Revisions στην ουσία να καταδεικνείονται απο το τελευταίο γράμμα.Tο Polo στην προκειμένη περίπτωση revisions Ε και Ν και το Ibiza D και N.Και πρίν κάποιος προτρέξει να πεί ότι το D και το Ε είναι Κ03...να πώ ότι αυτό απλά ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ...

ff324375.jpg27f54ecb.jpg

Και πάω στο επόμενο...

Ε τότε να πετάξουμε όλοι τα VW μάς, γιατί φαίνεται η Seat έχει βρεί το μαγικό ζωμό, αφού με ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ πρίν λίγο (ή μετά δέν θυμάμαι) μετρήθηκε FR με 230 άλογα...Δηλαδή είτε α)αυτό ήταν πιο ανθεκτικό στην ζέστη.. popeye.gif , είτε β)το ibiza έβγαζε κανονικά 265 άλογα, αλλά απλά είχε πέσει στα 230, γιατί ΤΟΣΑ είχε χάσει και το (ίδου κινητήρα μέν, με...άλλες μετατροπές δε) Polo Gti...ΜΑΛΙΣΤΑ....

Αυτό δέν θα το σχολιάσω, γιατί ακούγεται σάν απολογία, οπότε να μήν σας την χαλάσω....

Και τώρα έρχεται το καλό

Μάλιστα...Δηλαδή απο ότι κατάλαβα η κοπελίτσα με το FR που μετρήθηκε την ίδια μερα, μέρος, συνθήκες, πρέπει να είχε τα χέρια της γεμάτα ΓΡΑΣΣΑ απο το πολύ σκάλισμα που θα είχε ρίξει απο μόνη της για να βγάλει 230 άλογα...Ρέ γμτ...Μπράβο της..Εγώ βαρίεμαι και απλά πληκτρολογώ... :lol:

¶ααα και να μήν ξεχάσω.....Όσο για το κρύψιμο...και face to face να βρεθούμε, ούτε οι δικές μου, ούτε οι δικιές σας γνώσεις θα αλλάξουν αυτομάτως....Οπότε....ΑΚΥΡΟ..

Φίλε μου golfrs: τον pete δεν τον γνωρίζεις, δεν τον ξέρεις, δεν έχεις μιλήσει μαζί του. συνεπώς, δεν ξέρεις τη δουλειά του, δεν ξέρεις τον χαρακτήρα του, δεν τον ξέρεις καθόλου!!! λάθη μπορεί να γίνονται και θα γίνονται... από οποιονδήποτε, είτε είναι βελτιώσεις, είτε είναι μετρατροπές, είτε είναι οτιδήποτε. όσον αφορά την τουρμπίνα, polo και fr φοράνε Κ03 και αυτό το γνωρίζει και το 15χρονο που αγοράζει περιοδικά για αυτοκίνητα απ'το περίπτερο. επίσης, για το ΕΤΚΑ τεκμηριώνεται από έγκυρες προσωπικες επαφές με άτομα ΣΧΕΤΙΚΑ με το άθλημα!!! (αρχιμηχανικούς AUDI, VW και προϊσταμένους συνεργείου - ανταλλακτικών - γνωστού συνεργείου). Εκτός αυτού, ο pete γνωρίζω οτι του έδειξε τον κωδικό της τουρμπίνας ΚΚΚ03, πράγμα το οποίο δεν διαψεύδει ο Γιώργος.

Όσον αφορά το face to face... εσύ δεν θα έπρεπε να το αναφέρεις γιατί... δεν εμφανίζεται και πουθενά![/font]

Γιώργο σίγουρα όταν γίνει οποιαδήποτε βελτίωση πρέπει να γίνει σωστά....αλλά νομίζω ότι αν έχεις να πεις κάτι ,καλό θα ήταν να μην το κανείς δημόσια αλλά να πιάσεις face to face στον άνθρωπο που θέλεις να του πεις κάτι (γνώμη μου πάντα ) ;)-_-

Συμφωνώ οτι πρέπει να παραπονούμαστε στον άνθρωπο που μας έχει δημιουργήσει προβλήματα. Δεν συμφωνώ μ'αυτό που γίνεται. Και ο Πέτρος είχε κάποια προβλήματα, αλλά δεν ξεφτυλίστηκε δημιουργόντας "θέμα" μέσα στο club. Και ομολογώ οτι με συνεχή επικοινωνία με τον pete (ο οποίος είχε πάντα το τηλ του ανοιχτό...) κατάφερε και έφτιαξε το αυτοκίνητό του όπως έπρεπε και χωρίς επιπλέον κόστος!!!!!!

εγω αναγνωριζω οτι γινονται λαθη σε ολες τις δουλειες - σε ολους του τομεις....τα λεφτα τα πηρε ομως?....αν δε γινεται η δουλεια επιστρεφεις τα χρηματα μεχρι και τελευταιο ευρο και λες συγνωμη δε μπορεσα να κανω το αυτοκινητο σου, απεκτησα ομως εμπειρια και πιστευω στο μελλον να ειμαι καλυτερος επαγγελματιας...

Σε ποιά επιχείρηση έχεις δεί εσύ να επιστρέφουν τα χρήματα, βρε χαζούλη; Συνήθως προτείνουν εναλλακτική λύση ισάξια της υπηρεσίας που σου πρόσφεραν. Αυτό το έχω και σαν προσωπική εμπειρία στην εταιρεία που εργάζομαι.

Edited by Bunny
Link to comment
Share on other sites

αρε που να παμε να βρουμε το δικιο μας αραγε ???παντως τωρα φαντομ το αμξι σου αν το πηγες εκει που ειπες στο κορωπι να υποθεσω στο εξελιξη κατι(ανδρειανακης)..ειναι σε πολυ καλα χερια..εχω ακουσει τα καλυτερα και αν μην τι αλλο να στραβωσει κατι ο ανθρωπος δεν τελιωνει μεχρι να βρει τι φταιει.ασε μονο τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ..εχει και φιλοτιμο..μεγαλο πραγμα.τα ξερω απο φιλους που εχουν χρονια δουλεια απο αυτον

Link to comment
Share on other sites

αρε που να παμε να βρουμε το δικιο μας αραγε ???παντως τωρα φαντομ το αμξι σου αν το πηγες εκει που ειπες στο κορωπι να υποθεσω στο εξελιξη κατι(ανδρειανακης)..ειναι σε πολυ καλα χερια..εχω ακουσει τα καλυτερα και αν μην τι αλλο να στραβωσει κατι ο ανθρωπος δεν τελιωνει μεχρι να βρει τι φταιει.ασε μονο τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ..εχει και φιλοτιμο..μεγαλο πραγμα.τα ξερω απο φιλους που εχουν χρονια δουλεια απο αυτον

Οι παραπάνω απαντήσεις της Ελένης με βρίσκουν σύμφωνο. Ο Ανδριανάκης - από προσωπική εμπειρία και γνωριμία μαζί του - θεωρείται από τους κορυφαίους στο είδος του και οι υπόλοιποι που ασχολούνται με προγράμματα αυτοκινήτων είναι πιθανό να μην έχουν τις γνώσεις και την εμπειρία του, λόγω της παλαιότητάς του στον χώρο. Ο pete έχει δηλώσει οτι δεν είναι προγραμματιστής. Βρίσκεται πάντα σε συνεργασία με τον Γερμανό αντιπρόσωπό του όσον αφορά τα προγράμματα που χρησιμοποιεί. Παραδείγματα σαν αυτό μας θυμίζουν οτι υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που ασχολούνται με τον προγραμματισμό, αλλοι έχουν μεγαλύτερη και άλλοι μικρότερη εμπειρία. Η εμπιστοσύνη κερδίζεται...

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Έχω την εντύπωση ότι το θέμα δεν έχει να προσφέρει κάτι άλλο σχετικά με την βελτίωση του αυτοκινήτου του Phantom (προς το παρόν) παρά μόνο συζητήσεις γύρω από την αξία της σιωπής.

Γιώργο περιμένουμε νεότερα με το καινούριο πρόγραμμα.

Οι παραπάνω απαντήσεις της Ελένης με βρίσκουν σύμφωνο....

Προφανώς και σε βρίσκουν σύμφωνο ρε, από τον ίδιο υπολογιστή γράφετε tongue.gif

Edited by dubbeR_Stoilas
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Λοιπόόόόόόόόόόν, έχουμε και λέμε:

Πρίν απο κανένα 20ήμερο επισκεύθηκα τον κύριο Ανδριανάκη ( το Γιάννη ) και του εξήγησα τί πρόβλημα έχω, η απάντησή του λιτή και σαφής :"μή στεναχωριέσαι φίλε μου, θα το φτιάξουμε!!"

Η πρώτη κίνηση λοιπόν ήταν να το γυρίσουμε σε μαμά πρόγραμμα για να τσεκάρει άν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το αμάξι ή γενικότερα κάποιο μηχανικό θέμα το οποίο να μου προκαλεί αυτή τη συμπεριφορά του αυτοκινήτου.

Το αφήσαμε μαμά για περίπου 10 μέρες και μετά το logάραμε να δεί τί παίζει, το αποτέλεσμα ήταν άκρως ικανοποιητικό αφού το αμάξι έδειξε ότι είναι άψογο, δέν υπάρχει κανένα μηχανικό ή άλλο πρόβλημα και μάλιστα με το φίλτρο και την εξάτμιση μόνο σήκωνε παραπάνω πιέσεις απο ότι τα εντελώς μαμά polo, σήκωνε 1,0 over και κράταγε 0,8 σταθερή!!!

Χθές το απόγευμα ήρθε η ώρα να μπεί και το καινούριο πρόγραμμα λοιπόν το οποίο έφτιαξε ο Γιάννης πάνω στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο ( στο δυναμόμετρο ) και με μετρήσεις πρίν και μετά για να δούμε τη διαφορά.

Το αμάξι μαμά λοιπόν έβγαλε 150 άλογα τροχό και ξανατονίζω μόνο με φίλτρο και εξάτμιση!!

Μετά έφτιαξε το πρόγραμμα και το τελικό αποτέλεσμα ήταν να δούμε ακριβώς τα ίδια άλογα που έβγαζε και το πρόγραμμα του "κύριου" Πήτ... αλλά με μία μικρή διαφορά.... με του Πήτ έβγαζε 188 στρόφαλο, με του Γιάννη έβγαλε 188,7 ΤΡΟΧΟ!!!!!!! ( και όλοι γνωρίζουμε ότι το δυναμόμετρο του Ανδριανάκη είναι το πιό αυστηρό απο όλα, έχει κλάψει πολύς κόσμος σε αυτό το δυναμόμετρο...) Και με μία λογικότατη για αυτά τα άλογα ροπή ( όχι 42 κιλά που έβγαζε του Πήτ ;):lol: ), 32 κιλά στον ΤΡΟΧΟ και πάλι!!!!!

Φυσικά μιλάμε για πολύ ομαλή καμπύλη, πολύ πιό γραμμικό απο ότι με οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα έβαλε πάνω ο Πήτ και βάζει τα άλογα στο δρόμο με λιγότερα σπιναρίσματα και φεύγει πολύ καλύτερα απο ποτέ!!!

Το αμάξι κάνει και πάλι 1,5 over αλλά κρατάει 1,3 σταθερή μέχρι τις 5500 όπου και αρχίζει να τη ρίχνει σιγά σιγά και απο το 1,5 δέν πέφτει απότομα στο 1,3 αλλά αργά και σταδιακά, κάνει μία μικρή στάση στο 1,4 και μετά πάει 1,3. ¶ρα "κύριε" Πήτ το αμάξι ούτε έχει ούτε είχε ποτέ πρόβλημα με την πίεση, μιά χαρά την κρατάει, απλά εσύ δέν ξέρεις να το φτιάξεις....

Το απόγευμα που θα πάω σπίτι θα ανεβάσω και τη δυναμομέτρηση να το δείτε και με τα μάτια σας.

Νομίζω λοιπόν ότι τώρα λύνονται οι απορίες όλων σχετικά με το τί μπορεί να κάνει το πολάκι άν πέσει σε σωστά χέρια και όχι στα χέρια άσχετου....

Αποδεδειγμένα πλέον ΜΑΘΕΤΕ οτι η k03 παραγωγής μετά το 2000 πάει άνετα πάνω απο 200 άλογα...( άν υπολογίσετε τις απώλειες απο στρόφαλο σε τροχό θα το δείτε και μόνοι σας ότι το πολάκι είναι περίπου 210 άλογα τώρα)

¶, και μήν ξεχάσω, το αμάξι δέ το πιέσαμε να μας δώσει ότι περισσότερο έχει, είχε κι άλλο να δώσει αλλά δέ το ζόρισε επειδή δέ φοράω intercooler και θα ζεσταινόταν αμέσως.

Μου τόνισε επίσης να πάω να βάλω ένα fmic απο ibiza cupra και να ξαναπεράσω να μου το ρυθμίσει λίγο και τότε να μιλάμε για περίπου 210 - 215 ΡΟΔΑ στο δικό του δυναμόμετρο...

Σύντομα θα πάω να το μετρήσω και στο ίδιο ΜΑΗΑ που το είχα μετρήσει και πρώτα να δούμε τί θα μας δείξει κι εκείνο...

Υπάρχουν ακόμα λοιπόν αμφιβολίες για το πόσο ξέρει ο Πήτ να φτιάχνει αμάξια?

Υπάρχουν ακόμα αμφιβολίες για το άν πάει η k03 πάνω απο 200 άλογα?

Υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που τρώνε το παραμύθι με την k03s απο αυτούς που δέν ξέρουν να φτιάχνουν προγράμματα?

Link to comment
Share on other sites

Aυτο θα σου ελεγα και εγω(χωρις να θελω να σου αναψω φωτιες) να ερθεις Σπατα να το μετρησεις στο ιδιο δυναμομετρο και μονο τοτε θα εχει γινει συγκριση γιατι τωρα το μετρησες στο δυναμομετρο του προγραμματιστη που σου εφτιαξε το προγραμμα με οτι αυτο και αν συνεπαγετε και ο νοων νοειτω! ;)

Link to comment
Share on other sites

Phantom εγω να σου πω μονο πολλα γρηγορα και απροβληματιστα χιλιομετρα, γιατι εχεις παιδευτει πολυ φιλε και η κινηση που εκανες για να βελτιωσεις το polaki σου ειχε βγει ξυνή. Ελπιζω ολα να πανε ρολοι τωρα και να μην ξανατραβηχτεις για τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

@Capamaru: Thanx ρε φίλε! Να είσαι καλά!!

@goldengolf: Αυτό έχω σκοπό να κάνω ρε Κωστάρα, να το μετρήσω κι εκεί για να έχω μέτρηση απο το ίδιο dyno και να κλείσω μερικά στόματα τα οποία είναι μεγάλα χωρίς να ξέρουν τί λένε....

Link to comment
Share on other sites

Guest BassakosVR6

οποτε αυτο που μενει ειναι να πας Σπατα

να κανεις και εκει ενα dyno για να εχεις

αποτελεσματα απο το ιδιο δυναμομετρο!

(να γινω και λιγο κακος! tongue.gif )

μην ξεχνας ομως οτι οταν εβγαλες τα

195 στροφαλο ειχες και την "μικρη"

εξατμιση! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλα χμ φιλαρακο!!Και εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τον κ Ανδιανακη!Στο passat μου με AGU κινητηρα και S3 SETUP μου εκανε αναβαθμιση στο τσιπακι αλλα ηταν φτωχο απο μειγμα.ΟΠΟΤΕ μου ειπε να αλλαξω τρομπα και να το ξαναβαζαμε πανω!ΚΑΙ ρε παιδια ουτε παραπανω λεφτα για διπλασια δουλεια μου πηρε αλλα και την αμεσως επομενη μερα μου το εφτιαξε!!Πιστευω πως θα ηταν καλο να ειχαμε μια συνεργασια σαν club με τον κ Ανδιανακη.

Link to comment
Share on other sites

μπράβο Γιώργο αφού είσαι ευχαριστημένος από το αυτοκίνητο σου είναι καλά τα νέα και έληξε και το ''τρέξιμο'' που είχες ρίξει

να πω και μια γνώμη μιας και ξέρεις οτι ποτέ δεν λέω κάτι κακοπροαίρετα μήπως να αλαζες και την υπογραφή σου για να μην παρατραβάμε το σχοινί? και πάλι λέω την γνώμη μου και δεν θέλω να παρεξηγηθώ απλά λέω ότι αφού έληξαν όλα καλά καλό θα ήταν να σταμάταγε και αυτό

φιλικά και το εννοώ

Μάνος :)

Link to comment
Share on other sites

.............................

πολλα χλμ και το κυριοτερο χωρις κανενα προβλημα!!!!! :):rolleyes:

αντε αφου βρηκες ακρη να υσηχασεις!!! tongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλα χμ φιλαρακο!!Και εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τον κ Ανδιανακη!Στο passat μου με AGU κινητηρα και S3 SETUP μου εκανε αναβαθμιση στο τσιπακι αλλα ηταν φτωχο απο μειγμα.ΟΠΟΤΕ μου ειπε να αλλαξω τρομπα και να το ξαναβαζαμε πανω!ΚΑΙ ρε παιδια ουτε παραπανω λεφτα για διπλασια δουλεια μου πηρε αλλα και την αμεσως επομενη μερα μου το εφτιαξε!!Πιστευω πως θα ηταν καλο να ειχαμε μια συνεργασια σαν club με τον κ Ανδιανακη.

εμενα φιλε μου με βλεπει ονειρα ο ανθρωπος το πηγα 4 φορες γιατι μου κολουσε ι ιδεα οτι κατι ειχε και εβγαζε εγκεφαλο το κοιτουσε μου ελεγε οτι ολλα ειναι οκ

και οταν του ελεγα τι σεου οφειλω μου ελεγε "εννοειτε τιποτα" μονο αυτο εχω να σου πω!!!!

Link to comment
Share on other sites

μπράβο Γιώργο αφού είσαι ευχαριστημένος από το αυτοκίνητο σου είναι καλά τα νέα και έληξε και το ''τρέξιμο'' που είχες ρίξει

να πω και μια γνώμη μιας και ξέρεις οτι ποτέ δεν λέω κάτι κακοπροαίρετα μήπως να αλαζες και την υπογραφή σου για να μην παρατραβάμε το σχοινί? και πάλι λέω την γνώμη μου και δεν θέλω να παρεξηγηθώ απλά λέω ότι αφού έληξαν όλα καλά καλό θα ήταν να σταμάταγε και αυτό

φιλικά και το εννοώ

Μάνος :)

Μάνο δέν υπάρχει παρεξήγηση χαλάρωσε, με 'σένα δέν έχω τίποτα!

Απλά την υπογραφή μου δέ θα την αλλάξω γιατί όλα καλά θα ήταν ΑΝ ΔΕ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΦΑΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ Ο ΠΗΤ ή ΑΝ ΠΛΗΡΩΝΕ ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.

Απο τη στιγμή που το έφτιαξα ΕΓΩ και ΜΕ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΕΞΟΔΑ διόρθωσα τις Μ@Λ@ΚΙ@Σ του δέν είναι όλα καλά....Δέν άλλαξε κάτι, εξακολουθεί να ΕΧΕΙ ΠΛΗΡΩΘΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ.......

Χωρίς καμία απολύτως παρεξήγηση με εσένα :rolleyes:

Γιώργος.

Για να μήν ποστάρω 100 φορές στη σειρά βάζω εδώ και τη δυναμομέτρηση.

f_DSC00072m_8a2b476.jpg

f_DSC00073m_b472efa.jpg

Edited by phantom
Link to comment
Share on other sites

Μάνο δέν υπάρχει παρεξήγηση χαλάρωσε, με 'σένα δέν έχω τίποτα!

Απλά την υπογραφή μου δέ θα την αλλάξω γιατί όλα καλά θα ήταν ΑΝ ΔΕ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΦΑΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ Ο ΠΗΤ ή ΑΝ ΠΛΗΡΩΝΕ ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.

Απο τη στιγμή που το έφτιαξα ΕΓΩ και ΜΕ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΕΞΟΔΑ διόρθωσα τις Μ@Λ@ΚΙ@Σ του δέν είναι όλα καλά....

Χωρίς καμία απολύτως παρεξήγηση με εσένα :)

Γιώργος.

οοοοκ εσύ ξέρεις καλύτερα .... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε Γιωργάρα.Μεγειά το "καινούργιο" σου πόλο!

¶ντε και σου εύχομαι να μήν ξαναποκτήσεις προβλήματα με το αμάξι σου γιατί αρκετά ταλαιπωρήθηκες φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Με γειά, καλοτάξιδο, απροβλημάτιστο κλπ. αλλά μήπως το παρατραβάς και εσύ ρε παιδί; Δε λέω, έχεις δώσει και εσύ κάποια λεφτά... αλλά αν δε κάνω λάθος δεν ήταν αστρονομικό ποσό και ο βελτιωτής σου προτάθηκε να ασχοληθεί και να βοηθήσει. Εγώ που έδωσα 1200 ευρώ μόνο για πρόγραμμα + εγκεφαλάκι σε έναν που είχα βρει -από εδώ μέσα- όταν από το 0.5 bar θέλησα να πάω στο 0.7 και τα λεφτά τα έκλαιγα γιατί στο χρόνο επάνω απλά έσκασε το πρόγραμμα τι έπρεπε να κάνω? Και όχι τπτ άλλο αυτός δεν δέχθηκε καν να ασχοληθεί (και τελικά κατέληξα στην τσακουλερολύση :lol: )...? Δεν το έβγαλα στα κανάλια, το ανέφερα εδώ όταν έγινε και τέλος.

Δεν λέω, έχεις ταλαιπωρηθεί αλλά μην κάνεις συνέχεια προσωπική επίθεση και ειδικά με αυτό το τρόπο, γιατί έτσι χάνεις το δίκιο σου.

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ΔΕ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΦΑΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ Ο ΠΗΤ ή ΑΝ ΠΛΗΡΩΝΕ ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ. (((Quote from Mr Phatom)))

Bravo sto Mr.Phantom :lol:

Polla aloga Einai TO POLO......

EHXARISTO POY ESOSES TO KOSMOS APO EMENA GIATH TELIKA EXEIS DIKO EIMAI ASXETOS...

TELIKA PERIMENO APO TO MAHA DYNOMOMETRISH...E EAN THELIS ELA PATRA NA STO KANO DORO..

TO BAROMETER XERIS NA TO DIABASHI... :lol:

TELIKA DEN MAS EIPES OTAN PIGES KONTRA ME TO GEOPAN EXIES 198HP KAI EXASES...META MOY SKOTISE TA *********** MOY GIATH DEN EBGALES 230 HP...TORA POY SOY EBGALE O ANTRIANNAKIS 188 TROXO DEN LES TIPOTA...TI NA SOY POY OTI EISE POLI **********. SO LEME OTI SO EXA 195 HP KAI TELIKA EBGALES 5 HP APO ENA ALO PROGRAMMA... GIA $$$ EURO ...OREOS EISE...TELIKA ME EBALES NA SOY BALO ALO PROGRAMMA KAI DEN XREIAZOTANE....MOY EKANES ZIMIA STO MAGAZI MOY KAI PAS KAI GRAFISI STA ALLA SITE KAI OLA AYTA POY KANIES THA TA PLIROSIS KAI ME TO PARAPANO...AYTO THA TO DEIS APO EMENA...THA SE PARI TELEPHONO ENA FILOS MOY EINAI GIA AYTIO TIN DOUYLIEA..

KAI GRAFIS 188 TROXO EEEE EXATIMSI TORA POY TIN ALLAXES TIN XEXASES PALI..EEE EGO SO LEO APO TIN EXATIMSI NA PIRES 5HP MAZI ME TO PALIO PROGRAMMA PAS 203 HP MOTOR KAI TORA EXEIS 208HP MOTOR ...POLI KALOS EISE...OLO TA XEREIS...ALLA PALI EISE*******.....

KAI THELO NA PAS KONTRA ME TO GEOPAN NA MAS DEIXIS POSO DYNAMI EISE......

SE EXO GIA POLI ******* GIA AYTO DEN THA XANA AXOLITHO MAZI SOY PALI...KANE OTI THELIS...THA TO BREIS PROSTA SOY....

Edited by dubbeR_Stoilas
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.