Jump to content
8anasis

Μεμβράνες

Recommended Posts

παιδιά να σας πω ότι μόλις πέρασα από κτέο κ ούτε καν μου ανέφεραν τίποτα για τα φιμέ μου.. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να σας πω ότι μόλις πέρασα από κτέο κ ούτε καν μου ανέφεραν τίποτα για τα φιμέ μου.. tongue.gif

Που είναι πρώτο στάδιο, αν θυμάμαι καλά, αλλά ποιας εταιρείας; Γιατί οι 3Μ cs50 είναι λίγο σκουρότερες από τις αντίστοιχες LLumar Clima..

Δεν κοίταξαν ούτα τα αυτοκόλλητα που θεωρητικά πρέπει να υπάρχουν μεταξύ μεμβράνης και τζαμιού;

Edited by Vangelis V
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου περιγράψεις τα προβληματάκια που είχες; Βάζοντας τη μεμβράνη σε 2 μέρη τα αποφεύγεις;

Σ' εμένα έκανε αρκετές φουσκάλες στα σημεία των αντιστάσεων. Θα τα πατήσω λίγο μόνος μου και αν δεν μπορέσω να κάνω κάτι, θα ξαναπάω από κει.

Δεν εφαρμοζε σωστα κ το καναμε ενα κομματι πανω κ ενα κατω...

Με αυτο το τροπο διωξαμε οτι φουσκαλες ειχαν συσωρευτει, κυριως εκει που ειναι κυρτο το τζαμι, κ οπου εβρισκα κ εγω τις εκανα μονος μου...

Το αποτελεσμα ειναι να φαινεται σαν μια ενιαια μεμβρανη, ειλικρινα, χωρις καμια φουσκαλα...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όταν τοποθέτησα τις μεμβράνες στο δικό μου αυτοκίνητο (1 χρόνο πριν) μου είχαν πεί να ξαναπάω σε μια εβδομάδα για να ξαναπατήσουν το πίσω τζάμι... (Passat)

Link to comment
Share on other sites

Που είναι πρώτο στάδιο, αν θυμάμαι καλά, αλλά ποιας εταιρείας; Γιατί οι 3Μ cs50 είναι λίγο σκουρότερες από τις αντίστοιχες LLumar Clima..

Δεν κοίταξαν ούτα τα αυτοκόλλητα που θεωρητικά πρέπει να υπάρχουν μεταξύ μεμβράνης και τζαμιού;

όχι φίλε Βαγγέλη,τίποτα..ΑΠΩΛΥΤΩΣ..δεν είναι μάρκας τα φιμέ μου,δλδ δεν έχω κ τα συνοδευτικά χαρτιά αλλά ούτε καν αναφορά έγινε για αυτά..κ είναι πρώτης σκάλας ναι,καλά θυμάσαι.. :o

Edited by iohokahey
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να βγουν οι πορτες????

Πηγαινε σε ενα σοβαρο συνεργειο 3Μ/Lumar και θα δεις οτι δεν βγαινει καμμια πορτα (εννοω βεβαια την επενδυση).

Το υπολογιζουν κανα ποντο χαμηλοτερα και μετα το σπρωχνουν με τις σπατουλες και μπαινει κανονικα μεσα και κατω απο το λαστιχο.

Ετσι απλα.

Link to comment
Share on other sites

ετσι απλα πηγα σε 2 κ μου ειπαν να ξηλωσουν ταπετσαρια τους ευχαριστησα κ εφυγα (μετα αλλαξε κ ο νομος με τα φιμε κ εμεινα χωρις)

Link to comment
Share on other sites

Την Δευτερα θα παω να βαλω στο καινουργιο μου γκολφακι (6) και θελω να ρωτησω το εξης. Εχει βαλει κανεις το ποιο σκουρα σε ΟΛΑ εκτος απο το μπροστα τζαμι? Στο γκολφ που ειχα πριν ειχα βαλει και σκουρο μπροστα και ηταν ομορφο, απλα φοβαμαι τωρα αν δεν βαλω και μπροστα θα δειχνει ασχημο.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα δηχνει ωραιο, καντο στο photoshop και θα δεις!

Εγω εβαλα προτο σταδιο (3Μ-35) σε ολα κ το πισω (πορτμπαγαζ μονο) 2ο σταδιο κ ειναι οτι πρεπει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε λευκό golf έχω 20άρι στα πίσω το λιγο πιο ανοιχτο στα μπροστά και panther στην οροφή...

Αλλά τώρα με την ζέστη πάω για κρυσταλλίνη μπροστά μια νέα της 3Μ, λέω να την βάλω μπροστά γτ κάνει τρελή δουλειά και τα μπροστινά να τα κάνω 20άρια και αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω 20αρα 3Μ σε ολα.. εκτος απο το μπροστα δεν φενεται καθολου ασχημο!

αν εχεις και σκουρο σαλονι το αμαξι σκοτινιαζει πολυ και φενεται σαν να εχεις ποιο ανοικτο μπροστα.

Να σου πω την αληθεια εγω ειμαι κατα του να βαλεις μπροστα γιατι καμια φορα δημιουργουνται αντανακλασεις

και εχεις μικροτερη ορατοτητα! (γνωμη μου παντα)

το μονο που θα κανω σιγουρα ειναι να βαλω μπροστα την cristaline οπως λει και ο φιλος απο πανω γιατι δεν παλευεται η ζεστη! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδες τις 3Μ κανουν φοβερη δουλεια, αφου εκει που σε καει ο ηλιος αμα κλεισω το παραθυρο ειναι σαν να μην σε χτυπαει καθολου :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδες τις 3Μ κανουν φοβερη δουλεια, αφου εκει που σε καει ο ηλιος αμα κλεισω το παραθυρο ειναι σαν να μην σε χτυπαει καθολου :wacko:

+1000

Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα οτι μπορεις να βαλεις εντελως διαφανη μεμβρανη κ να εχεις ενα ποσοστο αντι-ηλιακης προστασιας κ δεν φενεται στο ματι του στρουμφ να σε γραψει.επισης το τζαμι απο τα vw (golf) ειναι απο μονο του λιγο σκουρο οποτε ακομα κ με διαφανη μεμβρανη θα δειξει καπως πιο σκουρο.

ΥΓ κανενα ΚΑΛΟ μαγαζι στην θεσσαλονικη που να εχει παει καποιος κ να ειναι ευχαριστημενος (να μην βγαζουν ταπετσαρια απο πορτες εννοειται κ να μην αφηνουν φουσκαλιτσες )

Link to comment
Share on other sites

Βάλε της lumar σε όλα τα τζαμια εκτος απο μπροστα, πολυ ωραιο αποτελεσμα.. 430 ευρω αλλα αξίζει.

430???????????????? Τι δι@ολο, απο χρυσο θα ειναι φτιαγμενα :rolleyes: ?

430?

430 αποκλειεται. 180 τα ειχα βαλειι περσυ το Πασχα στην αντι/πεια της LLUMAR στο Μαρουσι. Αντε απο περσυ μεχρι φετος να πηγανε 200 αντε το πολυ 250 ( που ουτε κατα διανοια). Αλλα εστω 250 μεχρι 430 ειναι tooooooo much :D

Link to comment
Share on other sites

πειτε κανενα καλο μαγαζι στην θεσσαλονικη ρε παιδες..δε το παω σε κανενα μαστορα να μου ξηλωσει ταπετσαριες....

Link to comment
Share on other sites

πειτε κανενα καλο μαγαζι στην θεσσαλονικη ρε παιδες..δε το παω σε κανενα μαστορα να μου ξηλωσει ταπετσαριες....

Ποιος μιλησε για ξηλωμα ταπετσαριας??? Αμα παει να κανει κτ τετοιο σηκω και φυγε οπως εισαι. Δεν υπαρχει κανενα καταστημα Θεσσαλονιη που να ασχολειται μονο με φιμε? Προσεξε μονο με φιμε!!!! Κανενα υποκαταστημα αντι/πειας?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω κ πολλα απο μαγαζια με φιμε ενδεικτικα ειχα παει σε εναν μου ειπε οτι θα βγαλει τις ταπετσαριες κ ειπα ευχαριστω αν ειναι θα σας ενημερωσω κ εφυγα οπως ειναι φυσικο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, εγώ στην Llumar που πήγα και κάθισα εκεί κατά την τοποθέτηση δεν πειράχτηκαν οι ταπετσαρίες στις πόρτες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.