Jump to content
iron727

ΤΕΛΙΚΗ?

Recommended Posts

βρε παιδια μια απορια τα καινοργια γκολφ 1.4 βγαινουν με εξαταχυτο κιβωτιο.με κουφανατε,αν ναι τα 90 αλογα που βγαινει γιατι πριν  το εδιναν με πενταρι και τωρα με 6 ,εχει να κανει με επιτανχυνση μηπως??????

Δεν καταλαβα ακριβως τι εννοεις, αλλα το 5αρι το golf σε 1,4, ειτε ειναι με τα 75, ειτε ο FSi με τα 90 αλογα, ΔΕΝ βγαινει με εξαταχυτο κιβωτιο.

Αυτο ισχυει απο τον 1,6FSi και πανω :)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ευτυχως θες να πεις...Και για σενα, και για τους γυρω σου :):thumbsup:

το συγκεκριμενο σημειο ειναι ευθεια τεραστια και μιλαμε για πολυ αργα το βραδυ οποτε...δεν ειναι κατι που το κανω καθε μερα αλλωστε και μη μου πεις δεν εχεις δει ποσο ειναι η τελικη σου :D

Link to comment
Share on other sites

H 6η ταχυτητα φιλε ειναι overdrive , δηλαδη αποκλειστικα και μονο για μειωμενη καταναλωση.

Ετσι, και για μειωμενο θορυβο επισης :thumbsup:

Ειναι καλο που το επισημαινεις, για να μην νομιζουν καποιοι οτι εχεις καλυτερη επιταχυνση...Η κλιμακωση μεχρι την 5η ειναι η ιδια, και εχεις και την 6η, για τους λογους που αναφεραμε ανωτερω :)

το συγκεκριμενο σημειο ειναι ευθεια τεραστια και μιλαμε για πολυ αργα το βραδυ οποτε...δεν ειναι κατι που το κανω καθε μερα αλλωστε και μη μου πεις δεν εχεις δει ποσο ειναι η τελικη σου  :D

Εμενα θα μου πεις για το σημειο ρεεεεεεε....? Στον παλαιουρα...? :thumbsup:tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

200-205 σε ευθεία ειναι καλα για μαμα 1.6FSI.H εκτη δεν δινει παρα μονο σε κατηφωρα.Παμε ολοι μαζι για χταποδοεξατμιση και σκουπα για να βαραμε 220 στην ευθεια !!!!!!!!!!!Εχω δει 220+ σε κατηφωρα αλλα μηλαμε για πολυ ζορισμα.Δεν το εχω πιεσει τοσο πολυ ποτε....

Link to comment
Share on other sites

Παμε ολοι μαζι για χταποδοεξατμιση και σκουπα για να βαραμε 220 στην ευθεια !!!!!!!!!!!

Έχεις καμια καλή ιδέα στο μυαλό σου??? :D

Μιλάω για δοκιμασμενα πράγματα αλλα κ πάλι να μην δώσω μια περιουσία !!! :D;)

220 στο γκολφάκι ειναι κορυφή.εγω δεν θέλω παραπάνω!!!

Link to comment
Share on other sites

με μια σκουπα και κατηφορα καλη και με 6η παντα ειδα κι εγω 220 2 φορες παντως..μονος μου στο αμαξι ομως υποψην..με ζορισμα μεν αλλα τα δειχνει.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις καμια καλή ιδέα στο μυαλό σου??? :D

Χαμήλωσέ το τέζα σαύρα για μικρότερη αντίσταση του αέρα (και σταθερότητα στα πολλά χιλιόμετρα) και βάλε χταπόδι 4-1 για να σου δώσει ισχύ κοντά στον κόφτη (δηλαδή εκεί που την θές για τελικές).

Θα χάσεις λιγάκι χαμηλά απο το 4-1, αλλά τίποτα δεν έρχεται χωρίς κόστος...

Link to comment
Share on other sites

Χαμήλωσέ το τέζα σαύρα για μικρότερη αντίσταση του αέρα (και σταθερότητα στα πολλά χιλιόμετρα) και βάλε χταπόδι 4-1 για να σου δώσει ισχύ κοντά στον κόφτη (δηλαδή εκεί που την θές για τελικές).

Θα χάσεις λιγάκι χαμηλά απο το 4-1, αλλά τίποτα δεν έρχεται χωρίς κόστος...

Γερασιμε σε βρισκω υπερβολικο οπως και εσενα Theos_larissa. οκ, να κανεις αυτο που λεει ο Γερασιμος....Να κερδισεις +10 χλμ τελικη? Και?

Το λεω αυτο ειδικα εκει που αναφερεσαι Quasar για το τεζα χαμηλωμα..Εγω δεν το συνιστω για ελλαδα!

Απο την αλλη μερια, στην θεση σου θα προτιμουσα να κερδισω ΡΕΜΠΡΙΖ δηλαδη να πιανω τα 120 πχ πιο γρηγορα παρα να κερδισω 10χλμ τελικης την οποια στο κατω κατω θα την πιανω μια στο τοσο, 2ον θα χρειαζομαι αρκετη ωρα με το γκαζι στο πατωμα για να την πιασω...Και στην τελικη...1600 ειναι ρε παιδια μην τρελαθουμε..μια χαρα πανε.

Κοιτα να ανεβασεις το 0-100 σου και την ροπη σου για ησυχα προσπαρασματα και την τελικη....σιγα! Γνωμη μου παντως παιδια! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Γερασιμε σε βρισκω υπερβολικο οπως και εσενα Theos_larissa. οκ, να κανεις αυτο που λεει ο Γερασιμος....Να κερδισεις +10 χλμ τελικη? Και?

Έλα μωρέ και σύ αμέσως... Ντάξει όλοι ελλάδα μένουμε... Πλάκα πλάκα πάντως να ξέρεις οτι το χαμηλωμα παίζει πολύ μεγάλο ρόλο στην τελική, τόσο στα νούμερα, αλλά καί στην ευστάθεια σε αυτήν την ταχύτητα...

Υ.Γ. @ΤTheos-larissa: Εννοείται μετά το χταπόδι πρόγραμμα... Το παρέλειψα...

Edited by Quasar
Link to comment
Share on other sites

παιδια η golfo μου gti II '89 εδειξε πάνω στο δυμναμόμετρο του Δημητριάδη στον πειραιά 232 με 4η στις 7800 ανετότατα. Δεν εβαλε 5η για να μην το ταλαιπωρήσει κι αλλο αφου πριν το είχαμε δυναμομετρήσει. Το κοντέρ έδειχνε 231 (είναι το digital τησ vdo). παρεπιπτώντως το τουτού έβγαλε 154 γαιδούρια(καθαρόαιμα όμωσ) τροχό και περίπου 20.5 χιλιογραμόμετρα ροπή. σίγουρα στο δρόμο δεν θα βγάζει τόσο εύκολα (βλέπε αντίσταση αέρα) αλλα το έχω ανοίξει στην αττική οδό και μέχρι τα 230 ανοίγει πολύ καλά. ανοίγει και άλλο αλλα μετα θέλει δρόμο.

Υ.Γ. φοράει σαζμάν 02Α και κορωνοπίνιο 3,68/1 (οι γνώστες καταλαβαίνουν)

Link to comment
Share on other sites

Με 1.6fsi golf V μαμά στην αττική οδό. Ανέβασε μεχρι 220 και ίσως πήγαινε και άλλο (αλλά δεν ειχα τα κότσια να το συνεχίσω γιατί οι αστυνομικοί καραδοκούν)

post-141-1122550140_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια χαρά οι τελικές σας αλλα μην έχετε ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΥΠΟΨΙΑ οτι πάτε με τόσα!!!!!

Μερικά είναι και λίιιιιγο υπερβολές όπως 220 - 225 Κm απο GOlf V και παραπάνω!!!( πάντα για 1,6 μιλάμε)

Δεν παρεξηγώ κανέναν ούτε θέλω να με πείτε άπιστο, αλλά....

Με το Passat μου (1,:) με φίλτρο Κ&Ν το μέγιστο που έγραψα είναι 225 Km και είχε μια σπιθαμή παραπάνω...Σημαίνει ότι με αρκετό σκίσιμο ίσως να έγραφα και 230.

Και πάλι, αυτα που λέω, μου φαίνονται υπερβολικά ακόμα και σε μένα γιατί η τελική του είναι 206 Κm εργοστασιακά. ¶ρα τα 225 που πραγματικά έγραψα είναι γύρω στα 200 Κm καθαρά και ίσως βάζω κιόλας!!!!

Επίσης το Passat σε σχέση με το Golf έχει πολύ καλύτερη αεροδυναμική με ότι αυτό εννοεί!!!!

¶ρα Golf γύρω στα 220 κοντέρ είναι στην τελική τους (195km??)και φυσικά δεν πάνε παραπάνω!!!!

Επίσης....ζάντες, bodykits, κτλ κόβουν τελική!!!

Link to comment
Share on other sites

Χεχε... Μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι, και έχεις κάποιο δίκιο, αλλά όχι 100%. Τα κοντέρ κλέβουν λιγάκι, αλλά μήν ξεχνάς κάτι βασικό. Οι τελικές που αναφέρονται στα στατιστικά, είναι οι τελικές για τα μοτέρ της δηλωμένης ιπποδύναμης. Η VW γενικά κλέβει τρελλά στα άλογα λόγω φορολογίας (αυτό που φτάνει στα χέρια σου είναι ίσως 5-10% παραπάνω άλογα απο το θεωρητικό, συνήθως τα 75άρια περίπου 79-82, τα 100άρια 105-108 κ.λπ.). Έτσι, το 75άρι μπορεί να έχει τελική 200 (στην τύχη το λέω!) θεωρητικά, πρακτικά όμως όντας 82 π.χ. άλογα, η τελική του μπορεί να είναι λίγο παραπάνω, ας πούμε 205, και πιθανώς άν συντρέχουν κάποια στοιχεία που έχουν να κάνουν κυρίως με την κλιμάκωση των σχέσεων, αρκετά παραπάνω.

Χαακτηριστικό παάδειγμα το αμαξάκι μου, που λέει τελική 198(!!!), η οποία ο καθένας που το έχει νοιώσει καταλαβαίνει οτι είναι το λιγότερο ανέκδοτο (τα 220 είναι για πλάκα), ειδικά αν αναλογιστείς τα 139 θεωρητικά άλογα (που στα περισσότερα είναι στην πραγματικότητα κοντά στα 142-145)

Σε μάς, τα 230 είναι κάπου 220, τα 220 που γράφεται είναι κάπου 210. 10% είναι πάρα πολλά για να χάνει ένα κοντέρ. 5% είναι πιό νορμάλ, και κανονικά ένα 3% θα ήταν καλύτερο...

Edited by Quasar
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξέ.....

δεν έχεις άδικο σε αυτά που λές!!Στα polakia θυμάμαι ότι άλλα έλεγε η μαμά VW και άλλα έλεγαν τα δυναμόμετρα!!!Πραγματικα έβγαζαν περισσότερα άλογα, όπως τα λες και εσύ!!¶ρα αν είχαν και κάποια καλή ρύθμιση στο κιβώτιο θα έβγαζαν παραπάνω τελική!

Όμως αυτή η ιστορία δεν ξέρω αν συνεχίζει να γίνεται ακόμα!Νόμιζα ότι το σταματήσανε αυτό για λογους marketing...

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Να ρωτήσω κάτι άλλο?

Το αναλογικό ταχύμετρο ή το ψηφιακό κλέβει περοσσότερο?

Από ότι ξέρω το αναλογικό.

Τότε γιατί σε πολλά 4άρια + 5άρια το ταχύμετρο του κλίμα βγάζει περισσότερα χλμ από ότι δείχνει το αναλογικό? :wacko:

Edited by Scorpio
Link to comment
Share on other sites

λογικα το ψηφιακό ταχύμετρο πρέπει να έχει το πολύ +-3% διαφορά και αυτό λόγω διαφορών στρογγυλοποίησης στον αλγόριθμο μετατροπήσ των στροφών του αισθητήρα σε ψηφιακό παλμό και στην αποκοδηκοποίηση του παλμού αυτού, και επίσης απο την αλλαγή τησ διαμέτρου των ελαστικών λόγω διαφοράσ πίεσης, φθορας κλπ. Αυτό βεβαι ισχύει μόνο εφ'όσον δεν έχει αλλάξει δραστικά η διάμετροσ των ελλαστικών δηλαδή με αλλαγή διαμέτρου ελαστικού. Αυτό αποδείχθηκε περίτρανα και στην δική μου περίπτωση οπου το πλήρωσ ψηφιακό VDO που έχω (τεχνολογίασ '89) είχε σφάλμα μόλις 0,5%.

Τώρα οσον αφορά τις διαμέτρους των ελαστικών, όσο μεγαλώνουμε σε διαμετρο τόσο (θεωρητικά) κερδίζουμε σε τελική αφού μεγαλώνει η διανυθείσα διαδρομή ανα δεδομένο αριθμό στροφών και το ανττίθετο όταν μικραίνουμε τη διάμετρο, και αυτά πάντα σε σύγκριση με την αρχική διάμετρο του ελαστικού. Το "θεωριτικά" αναφέρεται γιατί όταν μεγαλώσουμε τη διάμετρο μεγαλώνουμε και το έργο που πρέπει να καταβάλει ο κινητήρασ για να την περιστρέψει (λόγω μοχλισμού) άρα αφού η δύναμη του κινητήρα παραμένει σταθερή το αμάξι δείχνει ελαφρως "ψόφιο" ιδιαίτερα στισ μεγάλεσ ταχύτητεσ.

τα body kits, που αρχικά είχαν την ιδιότητα των "αεροδυναμικών βοηθημάτων" εγκαθιστούνταν στο αμάξι ακριβώσ για αυτό το λόγο, δηλ. για να βελτιώσουν τον αεροδυναμικό του συντελεστή, ήτοι μικρότερη αντίσταση στον αέρα=>μεγαλύτερη τελική. ένα σωστό σετ κάνει ακριβώσ αυτό το πράγμα. Τώρα τα body kits που αποσκοπούν μόνο στο να κάνουν το αμάξι να δείχνει "τούμπανο" συνήθωσ χειροτερεύουν τον Α/Σ λόγω του ότι αυξάνουν τη μετωπική επιφάνεια και διαταράσουν αντί να εξομαλύνουν τη ροή του αέρα γύρω και κάτω απο το αμάξι, με αποτέλεσμα το αμάξι να κόβει.

Αυτά τα ολίγα και πολύ απλοποιημένα.

Link to comment
Share on other sites

Γερασιμε σε βρισκω υπερβολικο οπως και εσενα Theos_larissa. οκ, να κανεις αυτο που λεει ο Γερασιμος....Να κερδισεις +10 χλμ τελικη? Και?

Το λεω αυτο ειδικα εκει που αναφερεσαι Quasar για το τεζα χαμηλωμα..Εγω δεν το συνιστω για ελλαδα!

Απο την αλλη μερια, στην θεση σου θα προτιμουσα να κερδισω ΡΕΜΠΡΙΖ δηλαδη να πιανω τα 120 πχ πιο γρηγορα παρα να κερδισω 10χλμ τελικης την οποια στο κατω κατω θα την πιανω μια στο τοσο, 2ον θα χρειαζομαι αρκετη ωρα με το γκαζι στο πατωμα για να την πιασω...Και στην τελικη...1600 ειναι ρε παιδια μην τρελαθουμε..μια χαρα πανε.

Κοιτα να ανεβασεις το 0-100 σου και την ροπη σου για ησυχα προσπαρασματα και την τελικη....σιγα! Γνωμη μου παντως παιδια!    :wacko:

Με βρίσκεις σύμφωνο με την αποψη σου.χρειάζομαι λιγο περισσοτερη ροπη για το 0-100 κ αν μου ελεγες τι ακριβως προγραμμα να έβαζα κ απο ποιον τοτε θα σου ημουν υποχρεωμενος.

περιμενω μια απαντηση οχι αναγκαστικα απο σενα αλλα απο οποιον ξερει σιγουρα να μου πει

ευχαριστω παιδες!!

Link to comment
Share on other sites

λογικα το ψηφιακό ταχύμετρο πρέπει να έχει το πολύ +-3% διαφορά και αυτό λόγω διαφορών στρογγυλοποίησης στον αλγόριθμο μετατροπήσ των στροφών του αισθητήρα σε ψηφιακό παλμό και στην αποκοδηκοποίηση του παλμού αυτού, και επίσης απο την αλλαγή τησ διαμέτρου των ελαστικών λόγω διαφοράσ πίεσης, φθορας κλπ. Αυτό βεβαι ισχύει μόνο εφ'όσον δεν έχει αλλάξει δραστικά η διάμετροσ των ελλαστικών  δηλαδή με αλλαγή διαμέτρου ελαστικού. Αυτό αποδείχθηκε περίτρανα και στην δική μου περίπτωση οπου το πλήρωσ ψηφιακό VDO που έχω (τεχνολογίασ '89) είχε σφάλμα μόλις 0,5%.

Τώρα οσον αφορά τις διαμέτρους των ελαστικών, όσο μεγαλώνουμε σε διαμετρο τόσο (θεωρητικά) κερδίζουμε σε τελική αφού μεγαλώνει η διανυθείσα διαδρομή ανα δεδομένο αριθμό στροφών και  το ανττίθετο όταν μικραίνουμε τη διάμετρο, και αυτά πάντα σε σύγκριση με την αρχική διάμετρο του ελαστικού. Το "θεωριτικά" αναφέρεται γιατί όταν μεγαλώσουμε τη διάμετρο μεγαλώνουμε και το έργο που πρέπει να καταβάλει ο κινητήρασ για να την περιστρέψει (λόγω μοχλισμού) άρα αφού η δύναμη του κινητήρα παραμένει σταθερή  το αμάξι δείχνει  ελαφρως "ψόφιο" ιδιαίτερα στισ μεγάλεσ ταχύτητεσ.

τα body kits, που αρχικά είχαν την ιδιότητα των "αεροδυναμικών βοηθημάτων" εγκαθιστούνταν στο αμάξι ακριβώσ για αυτό το λόγο, δηλ. για να βελτιώσουν τον αεροδυναμικό του συντελεστή, ήτοι μικρότερη αντίσταση στον αέρα=>μεγαλύτερη τελική. ένα σωστό σετ κάνει ακριβώσ αυτό το πράγμα. Τώρα τα body kits που αποσκοπούν μόνο στο να κάνουν το αμάξι να δείχνει "τούμπανο" συνήθωσ χειροτερεύουν τον Α/Σ λόγω του ότι αυξάνουν τη μετωπική επιφάνεια και διαταράσουν αντί να εξομαλύνουν τη ροή του αέρα γύρω και κάτω απο το αμάξι, με αποτέλεσμα το αμάξι να κόβει.

Αυτά τα ολίγα και πολύ απλοποιημένα.

Χεχε... Ωραίος... Τελικά μου φαίνεται οτι οι 2άρηδες του club τα πάνε μιά χαρά με τα τεχνικά!

Μια μικρή διαφοροποίηση μόνο φίλε μου, άν μου επιτρέπεις... Ένα "αληθινό" bodykit ή αεροτομή, σπάνια θα βοηθήσει στην τελική... Το νόημα συνήθως είναι να βοηθήσει στην αύξηση του downforce (ή μείωση του lift), το οποίο για να το πετύχεις αύξάνεις δυστυχώς την αντίσταση του αέρα. Συνήθως δηλαδή με κάποιο αεροδυναμικό βοήθημα θα μειώσεις λίγο την τελική αλλά θα αυξήσεις κάπως την ευστάθεια και το κράτημα στα πολλά χιλιόμετρα....

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε Γερασιμε,

συμφωνώ μαζί σου αλλά σίγουρα καταλαβαίνεις με τί προοπτική έγραψα για τα body kits. Aναφερόμουν στα κιτ εντυπωσιασμού και πάντα στα πλαίσια του θέματος του topic. Kαι πιό συγκεκριμένα, σίγουρα όλοι έχουμε δεί αεροτομές με εμβαδό ίσο με ενόσ τραπεζιού για έξι άτομα, οι οποίεσ τοποθετούνται ανεξαιρέτως απο χιουντάι μέχρι και σε celica, αλλά έχουν αποτέλεσμα? Μήν ξεχνάμε, οτι η διατομή με το μεγαλύτερο συντελεστή άνωσης (ή downforce αν τη γυρίσουμε ανάποδα) είναι εκείνη της κομένης σταγόνας σε όποιαδήποτε απο τις μορφές τησ (1/2, ημισυμμετρική κτλ) και έχει και πάρα πολύ μικρό συντελεστη οπισθέλκουσας. αντιθέτως ένα παραληλόγραμμο με στρογγυλεμένεσ άκρεσ τοποθετημένο υπο κλίση στην ροή του αέρα εγώ δεν το θεωρώ αεροτομή καθώσ το έργο που παράγει είναι αμελητέο σε σχέση με το έργο που καταναλίσκει.

Το να προσθέσουμε ένα spoiler στο μπροστινό προφυλακτήρα για να μειώσουμε τη ροή του αέρα κάτω απο το αμάξι, (+downforce) σίγουρα το κόβει λίγο, αλλά το πακέτο θα έχει και μία αεροτομή ή/και vortex generators ή/και ένα rear diffuser τα οποία θα βελτιώσουν τη ροή του αέρα στο πίσω μέροσ του αυτοκινήτου (θα μειώσουν τισ δίνες) και θα εξισοροπήσουν κάπως την κατάσταση .

Προσς αποφυγή παρεξηγήσεων συμφωνώ απόλυτα μαζί σου απλά ήθελα να διαχωρήσω τα body kits που αναφέρεις εσύ αλλά και εγώ απο τα διάφορα "τερατουργήματα" που βλέπουμε συχνά στους δρόμουσ....

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε Γερασιμε,

συμφωνώ μαζί σου αλλά σίγουρα καταλαβαίνεις με τί προοπτική έγραψα για τα body kits. Aναφερόμουν στα κιτ εντυπωσιασμού και πάντα στα πλαίσια του θέματος του topic. Kαι πιό συγκεκριμένα, σίγουρα όλοι έχουμε δεί αεροτομές με εμβαδό ίσο με ενόσ τραπεζιού για έξι άτομα, οι οποίεσ τοποθετούνται ανεξαιρέτως απο χιουντάι μέχρι και σε celica, αλλά έχουν αποτέλεσμα? Μήν ξεχνάμε, οτι η διατομή με το μεγαλύτερο συντελεστή άνωσης (ή downforce αν τη γυρίσουμε ανάποδα) είναι εκείνη της κομένης σταγόνας σε όποιαδήποτε απο τις μορφές τησ (1/2, ημισυμμετρική κτλ) και έχει και πάρα πολύ μικρό συντελεστη οπισθέλκουσας. αντιθέτως ένα παραληλόγραμμο με στρογγυλεμένεσ άκρεσ τοποθετημένο υπο κλίση στην ροή του αέρα εγώ δεν το θεωρώ αεροτομή καθώσ το έργο που παράγει είναι αμελητέο σε σχέση με το έργο που καταναλίσκει.

Το να προσθέσουμε ένα spoiler στο μπροστινό προφυλακτήρα για να μειώσουμε τη ροή του αέρα κάτω απο το αμάξι, (+downforce) σίγουρα το κόβει λίγο, αλλά το πακέτο θα έχει και μία αεροτομή ή/και vortex generators ή/και ένα rear diffuser τα οποία θα βελτιώσουν τη ροή του αέρα στο πίσω μέροσ του αυτοκινήτου (θα μειώσουν τισ δίνες) και θα εξισοροπήσουν κάπως την κατάσταση .

Προσς αποφυγή παρεξηγήσεων συμφωνώ απόλυτα μαζί σου απλά ήθελα να διαχωρήσω τα body kits που αναφέρεις εσύ αλλά και εγώ απο τα διάφορα "τερατουργήματα" που βλέπουμε συχνά στους δρόμουσ....

Μήν το κουράζω. Ναί σε όλα. :whistling:;)

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω 225/40/18 και την περασμενη εβδομαδα που γυριζα απο τριπολη μου πηγε 220 και κατι ψιλα κοντερισια, με 2 ατομα και ειχε αρκετη κατηφορα. μολις ειχα κανει γενικο σερβις, αλλα απ'οτι εχω καταλαβει το αμαξι ζοριζεται πολυ περισσοτερο μετα τα 180 με τις 18αρες απο'οτι με της μανας του της 16αρες.. η 18αρα του πεφτει βαρια χωρις να εχω προγραμμα η καποια αλλη βελτιωση, σε ευθεια θελει πολυ ζορι για να πιασει τα 200 για καποιο λογο(μαλλον ζαντες.) ;)

το αμαξι ειναι μαμα με μονο ενα JR φιλτρο..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.