Jump to content
NEA_KIOS

Golf 5/6 1.4 Tsi - Aftermarket Σκάστρες [Εργοστασιακά και Βελτιωμένα]

Recommended Posts

Ρε παιδια απο οσο κατλαβα,όσοι έβαλαν σκάστρα τους χάλασε

Όσοι έβαλαν σκάστρα δεν ακούγεται

Ε το μόνο καλό είναι οτι δεν λεχεις προβλημα με εγγυηση...

Έ φίλος, μην υπερβάλεις.

Μόνο εγώ εχω αναφέρει πρόβλημα στη σκάστρα και αυτό δεν έχει σχέση με τον αντάπτορα!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια απο οσο κατλαβα,όσοι έβαλαν σκάστρα τους χάλασε

Όσοι έβαλαν σκάστρα δεν ακούγεται

Ε το μόνο καλό είναι οτι δεν λεχεις προβλημα με εγγυηση...

...Μια χαρά ακούγεται...

Link to comment
Share on other sites

...Μια χαρά ακούγεται...

Παιδιά νομίζω πως βγάλαμε άκρη.

Πήγε ο activious συνεργείο σήμερα για έλεγχο.

Μέσα σε όλους τους ελέγχους διαπιστώθηκε πως το αυτοκίνητο έχανε πίεση απο αλλού και αυτό οφείλεται στο σωληνάκι που βγαίνει απο το σωλήνα που κουμπώνει στη τουρμπίνα.

Αμέσως πρίν το κούμπωμα.

Επειδή με τον αντάπτορα η σκάστρα μετατοπίζεται προς τα έξω, με το σφήξιμο έρχεται σε επαφή με την έξοδο απο το σωληνάκι με αποτέλεσμα απο την πίεση και τη ζέστη να ψιλοσπάσει.

Επόμενο είναι ο αέρας να εκτονώνεται απο αλλού και όχι απο τη σκάστρα.

Για τη συνέχεια αφήνω τον activious να μας αναφέρει λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω πως βγάλαμε άκρη.

Πήγε ο activious συνεργείο σήμερα για έλεγχο.

Μέσα σε όλους τους ελέγχους διαπιστώθηκε πως το αυτοκίνητο έχανε πίεση απο αλλού και αυτό οφείλεται στο σωληνάκι που βγαίνει απο το σωλήνα που κουμπώνει στη τουρμπίνα.

Αμέσως πρίν το κούμπωμα.

Επειδή με τον αντάπτορα η σκάστρα μετατοπίζεται προς τα έξω, με το σφήξιμο έρχεται σε επαφή με την έξοδο απο το σωληνάκι με αποτέλεσμα απο την πίεση και τη ζέστη να ψιλοσπάσει.

Επόμενο είναι ο αέρας να εκτονώνεται απο αλλού και όχι απο τη σκάστρα.

Για τη συνέχεια αφήνω τον activious να μας αναφέρει λεπτομέρειες.

...και τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση?

Link to comment
Share on other sites

tongue.giftongue.giftongue.gif

αν δεν το προσεξετε δεν θα το δειτε.αυτο το σημειο το "μελετισαμε" 2-3 φορες με τον black badje project αλλα ποτε δεν ειδαμε κατι.ειναι μια λεπτομερια που δεν φαινεται.

ισως απο εκει να χανονται τα 6 αλογα που ελεγα οτι εχασα με τον ανταπτορα.

τι κανουμε τωρα???

πηρα καινουργιο κολαρο απο αντιπροσωπεια με 29 ευρω και πρεπει να παει ο ανταπτωρ σε μηχανουργιο να τον φαμε ελαχιστα απο πανω.μιλαμε για ΕΛΑΧΙΣΤΑ...

αν βαλουμε το καινουργιο τοτε παλι θα εχουμε τα ιδια.

κοιταξτε οσοι εχετε τον ανταπορα να δειτε αν εγινε και σε εσας...αν δεν εγινε ,θα γινει tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif .

κουνιστε αυτο το σωληνάκι με το χερι αριστερα-δεξια γιατι αλλιως δεν γαινεται.

το αστειο ειναι οτι το βρηκαμε κατα τυχη.μαζευτικανε τα μαστορια απο πανω και καναμε χαβαλε με την σκαστρα,και ο ενας το ειδε και το ειπε. closedeyes.gif:angry2:

κατι αλλο...τυχαια τυχαια για ελενχο πηγα,μου αλλαξαν αλλαζουν και 3 βαλβιδες :mellow::o;)B)

,βαση αμορτισερ και ρουλεμαν αμορτισερ γιατι λενε οτι ακουγετε κατι απο εκει.

και οταν πας με καποιο προβλημα,και τους το λες ,δεν μπορουν να το βρουν. :lol: :lol: :lol:

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

:lol:

Σχετικότατο πάντως...

Μπορείτε να βγάλετε μια φωτό παιδιά το engine bay να φανεί ?

Link to comment
Share on other sites

θες να δεις το σωληνακι που εχει ανοιξει???

Τελικά φίλε acti, εγώ που την έβαλα και την έβγαλα περίπου 5 φορές...ο σωλήνας δεν έπαθε τελικά τίποτα και τσάμπα παρήγγειλα καινούργιο ;)

Αυτό που μου έβγαλε ήταν πρόβλημα στην σκάστρα και τη N75.

Και γι'αυτό δεν ευθύνεται ο αντάπτορας.

Link to comment
Share on other sites

πηρες αλλη χωρις να δεις αν χαλασε η παλια???

Είχε κολλήσει το σκατοσωληνάκι και δε μπορούσα να δω καλά...άσε που γινόταν μάχη εκεί μέσα απο τη ζέστα.

Η πλάκα είναι οτι ο σωλήνας πάει πακέτο με τα oring και τώρα έχω κάνει συλλογή!!!!

Edited by Black badge project
Link to comment
Share on other sites

θες να δεις το σωληνακι που εχει ανοιξει???

Ναι ..

Και να την δω τοποθετημένη

Link to comment
Share on other sites

Όντως εκεί ζορίστηκε...

Link to comment
Share on other sites

....λοιπόν πριν από μια ώρα μπήκα σπίτι μου από το συνεργείο που είχα πάει για αλλαγή μιας βαλβίδας της τουρμπίνας.....

....και ....έχω πάθει πλάκα.......έχω τον αντάπτορα περίπου 6 μήνες και ακουγόταν με το ζόρι....

πραγματικά βγαίνοντας από το συνεργείο ο αντάπτορας ακούγεται σαν κανονική σκάστρα ...σκάει για τα καλά...με ένα άκρως πορωτικό θόρυβο που ακούγεται ...από ένα στενό μακριά....μέχρι και ο υπεύθυνος του συνεργείου που το πήρε βόλτα να το τσεκάρει με ρώτησε από που την πήρα για να βάλει και αυτός στο δικό του....!?.@!>!//.........Δ Ε Ν ξέρω τι παίζει.....πιθανά να παίζει ρόλο η βαλβίδα που δεν ακουγόταν....πάντως το παραθέτω και σε σας μήπως σας συμβαίνει το ίδιο....

Link to comment
Share on other sites

για να δουμε.ειμαι και εγωσε αναμονη να ερθουν οι βαλβιδες για να μου τις αλλαξουν.αλλα εμενα ακουγοταν παντα πολυ δυνατα.για να δουμε.παει και πιο πανω???

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

....λοιπόν πριν από μια ώρα μπήκα σπίτι μου από το συνεργείο που είχα πάει για αλλαγή μιας βαλβίδας της τουρμπίνας.....

....και ....έχω πάθει πλάκα.......έχω τον αντάπτορα περίπου 6 μήνες και ακουγόταν με το ζόρι....

πραγματικά βγαίνοντας από το συνεργείο ο αντάπτορας ακούγεται σαν κανονική σκάστρα ...σκάει για τα καλά...με ένα άκρως πορωτικό θόρυβο που ακούγεται ...από ένα στενό μακριά....μέχρι και ο υπεύθυνος του συνεργείου που το πήρε βόλτα να το τσεκάρει με ρώτησε από που την πήρα για να βάλει και αυτός στο δικό του....!?.@!>!//.........Δ Ε Ν ξέρω τι παίζει.....πιθανά να παίζει ρόλο η βαλβίδα που δεν ακουγόταν....πάντως το παραθέτω και σε σας μήπως σας συμβαίνει το ίδιο....

Ε πάρε το κινητάκι σου και ανέβασε κανένα βιντεάκι να δούμε κι εμείς οι περίεργοι πως ακούγεται :)

Link to comment
Share on other sites

....λοιπόν πριν από μια ώρα μπήκα σπίτι μου από το συνεργείο που είχα πάει για αλλαγή μιας βαλβίδας της τουρμπίνας.....

....και ....έχω πάθει πλάκα.......έχω τον αντάπτορα περίπου 6 μήνες και ακουγόταν με το ζόρι....

πραγματικά βγαίνοντας από το συνεργείο ο αντάπτορας ακούγεται σαν κανονική σκάστρα ...σκάει για τα καλά...με ένα άκρως πορωτικό θόρυβο που ακούγεται ...από ένα στενό μακριά....μέχρι και ο υπεύθυνος του συνεργείου που το πήρε βόλτα να το τσεκάρει με ρώτησε από που την πήρα για να βάλει και αυτός στο δικό του....!?.@!>!//.........Δ Ε Ν ξέρω τι παίζει.....πιθανά να παίζει ρόλο η βαλβίδα που δεν ακουγόταν....πάντως το παραθέτω και σε σας μήπως σας συμβαίνει το ίδιο....

Σου αλλάξαν την παλιά σκάστρα???

Όχ!!!! Μη με κάνεις να την ξαναβάλω!

Δηλαδή δεν ακούγεται αυτό το ξεψυχισμένο που έκανε πρίν????

Link to comment
Share on other sites

Σου αλλάξαν την παλιά σκάστρα???

Όχ!!!! Μη με κάνεις να την ξαναβάλω!

Δηλαδή δεν ακούγεται αυτό το ξεψυχισμένο που έκανε πρίν????

θα μας τρελανεις???γιατι να ακουγεται???αφου διορθωθηκε το προβλημα.φαντασου πως θα κανει η σκαστρα τωρα που τα αλλαξε ολα.

Link to comment
Share on other sites

θα μας τρελανεις???γιατι να ακουγεται???αφου διορθωθηκε το προβλημα.φαντασου πως θα κανει η σκαστρα τωρα που τα αλλαξε ολα.

Τρία πουλάκια κάθονταν! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

σε πειραζει η ζεστη.επρεπε τελικα να πας αγιοκαμπο και να μην χασεις την αδεια σου ......(ξερεις που)

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν ακούγεται αυτό το ξεψυχισμένο που έκανε πρίν????

ρωτας... αυτο

θα μας τρελανεις???γιατι να ακουγεται ετσι???αφου διορθωθηκε το προβλημα.φαντασου πως θα κανει η σκαστρα τωρα που τα αλλαξε ολα.

απανταω.....αυτο

Τρία πουλάκια κάθονταν! :lol: :lol: :lol:

ξαναπαντας....αυτο ;):angry::wacko:<_<:lol:

εντελως ξεκαρφωτος :lol: :lol: :lol: :lol:

ουτε που ξερεις τι ρωτας. popeye.gifpopeye.gifpopeye.gifpopeye.gifpopeye.gif

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

ρωτας... αυτο

απανταω.....αυτο

ξαναπαντας....αυτο ;):angry::wacko:<_<:lol:

εντελως ξεκαρφωτος :lol: :lol: :lol: :lol:

ουτε που ξερεις τι ρωτας. popeye.gifpopeye.gifpopeye.gifpopeye.gifpopeye.gif

Σε βλέπω να μένεις μπουκάλα αύριο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.