Jump to content
Κοσμάς

Golf Tsi 122

Recommended Posts

Αν ποτε αποφασισεις να το πουλησεις το παιρνω :rolleyes: αλλιως θα δωσεις μια βοηθεια στην τοποθετηση γιατι εμενα δεν πιανουν τα χερια μου.

Link to comment
Share on other sites

με μεγαλη μου χαρα να το περασουμε παρεα αλλα θα κερασεις καφε!

θα σου στηλω ενα πμ μολις μπω απο το pc γιατι το iphone δεν ειναι χρηστικο για μεγαλα post

Link to comment
Share on other sites

Παιδες τελικα δεν θα το αλαξω το golfaki.

με τα νεα δεδομενα παω για εξατμιση-πισω spoiler gti κατα την 1 Μαη sillyhorse1rb5.gif

στο θεμα της εισαγωγης τωρα παιδια για ριξτε μια ματια και εδω

http://www.knfilters.com/search/product.aspx?Prod=57S-9500

http://www.knfilters.com/instructions/A2054-814_inst.pdf

καλη φαση αν δεν ειχα το βαρελακι θα το τεσταρα

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

Παιδες τελικα δεν θα το αλαξω το golfaki.

Την καλύτερη δουλειά κάνεις. :);)

Και να σου πω και κάτι που σκέφτηκα, αν το έδινες στο 12-13 πήγαινες χαλαρά για ακόμα 8-10 για να πάρεις άλλο! Μήπως με ένα ταληράκι περνάς ένα τροπέτο από GTI και είσαι εντελώς αλλού μετά??? B):whistling:

Ήδη από θέμα look το αυτοκίνητο είναι άψογο, μόλις το σκυλοβαρεθείς από μοτέρ κάνεις την παραπάνω κίνηση και καθαρίζεις!! Το έκανε φίλος σε Leon I και ανανέωσε τον έρωτα του με το αυτοκίνητο για άλλα 5 χρόνια minimum!!

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Να το δωσεις και να παρεις FR αν οχι CUPRA.Ειναι αυτη η K03s που κανει τη διαφορα στο σκαλισμα..

Δυσκολα.

η λυση του jp φανταζει ποιο ενδιαφερουσα χαχαχα το κραταω και σαν 1400 δηλομενο πεταω και ενα K04 setup και καλημερα sillyhorse1rb5.gif

λοιπον το βιντεο που θελατε απλα ειναι σε σταση.

τραβηξα αλλο ενα αλλα ηταν αποτυχια αφου επρεπε με το ενα χερι να κραταω το iphone κοντα στο παραθυρο γιατι το mic ειναι απαραδεκτο με το αλλο χερι να κραταω το τιμονι και επρεπε να εχω αλλο ενα 3ο χερι,

για να κανω αλαγες 1-2-3 ωστε να ακουστει το σκασιμο καλα.

θα βρω καποιον συνοδηγο να το τραβηξω με καμερα αν ειναι και για καλυτερο ηχο..

ο ηχος που ακουτε ειναι ακριβως ετσι αλλα λιγο ποιο δυνατος καθως η πιεση φτανει το 1~ bar

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

ΑΝ και δυσκολοι καιροι θα παω να κανω δυναμομετρηση ..οποτε αναμενετε απο βδομαδα να δειτε ενα τσι 122

με 27 κιλα ροπη :good:

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ και δυσκολοι καιροι θα παω να κανω δυναμομετρηση ..οποτε αναμενετε απο βδομαδα να δειτε ενα τσι 122

με 27 κιλα ροπη B)

normal πραγματα 26,68 το δικο μου μονο προγραμμα :good:

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ και δυσκολοι καιροι θα παω να κανω δυναμομετρηση ..οποτε αναμενετε απο βδομαδα να δειτε ενα τσι 122

με 27 κιλα ροπη :good:

Ωραίος!

Δεν υπάρχουν πολλές δυναμομετρήσεις από το συγκεκριμένο κινητηρα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!

Δεν υπάρχουν πολλές δυναμομετρήσεις από το συγκεκριμένο κινητηρα.

εχουμε αρκετες ρε και εδω και στο seatclub

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ και δυσκολοι καιροι θα παω να κανω δυναμομετρηση ..οποτε αναμενετε απο βδομαδα να δειτε ενα τσι 122

με 27 κιλα ροπη B)

Κάνε με vag-com, βγαίνουν αξιόπιστα νούμερα :good: .

Κατά το βραδάκι ίσως προλάβω να ποστάρω κάποιες δικές μου μετρήσεις με vag-com για να δείτε.

Link to comment
Share on other sites

Απο τη μερα που εβαλα το προγραμμα ακουγεται απο κατω στη μεση περιπου ενας θορυβος που μοιαζει με πυρακια (αλλα δεν ειμαι σιγουρος γιατι ακουγεται σαν να ερχεται απο την εξατμιση). Το παρατηρω στις 2000-3000 στροφες. Δεν υποτιθεται οτι ο εγκεφαλος κανει διορθωσεις για τα πυρακια; Να ψαξω κατι αλλο;

ΥΓ. Μπορει να μην εχει σχεση με το προγραμμα γιατι ετυχε να βαλω προγραμμα τωρα που ανοιξε ο καιρος και οδηγω με κατεβασμενα παραθυρα, δηλαδη ειναι πιθανον να υπηρχε και πριν ο θορυβος (παντως σιγουρα δεν ακουγοταν περσι!).

Link to comment
Share on other sites

Ο εγκεφαλος κανει διορθωσεις αλλα χρειαζεται και καποιος χρονος εστω ελαχιστος. Εκει ειναι μαλλον που τα ακους. Μπορει φυσιολογικα να ειναι πυρακια. Εχεις προγραμμα για 100αρα? Μπορει ομως και οτι καυσιμο εχεις να ειναι λιγο πειραγμενο.

Link to comment
Share on other sites

προσφατα οδηγησα ενα golf tsi 122 ενος φιλου και εχω μια απορια, γιατι οταν εισαι σταματημενος με νεκρα κ πατας τερμα το γκαζι οι στροφες ανεβαινουν μονο μεχρι τισ 4000σ.α.λ ???

(ενδεχομενως να εχει ειπωθει και αλλου αλλα δν εχω βρει κατι μεχρι στιγμης!)

Link to comment
Share on other sites

προσφατα οδηγησα ενα golf tsi 122 ενος φιλου και εχω μια απορια, γιατι οταν εισαι σταματημενος με νεκρα κ πατας τερμα το γκαζι οι στροφες ανεβαινουν μονο μεχρι τισ 4000σ.α.λ ???

(ενδεχομενως να εχει ειπωθει και αλλου αλλα δν εχω βρει κατι μεχρι στιγμης!)

προφύλαξη κινητήρα

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τελικά εχθές το γράφημα από την μέτρηση με το vag-com δείτε το, είναι σε pdf.

http://www.sendspace.com/file/8htvhl

Link to comment
Share on other sites

Το εχω γραψει και καπου αλλου αλλα δεν απαντησε κανεις.

ελπιζω εδω να εχω κατι..

εδω και καμια 10αρια μερες ωταν το golfaki ειναι κρυο νιωθεις ενα ελαφρυ τριξιμο σαν απο πολλαπλασιαστη ενα πραγμα αλλα σε πολυ μικρη ενταση.

ειναι δυσκολα αντιλιπτο μονο με χερια στο τιμονι και ποδια να παταν στο πατωμα.

τι λετε?

επισης ωταν ζεσταθει αρκετα και του ρουφιξω λιγο το αιμα ακουω ενα θορυβο που σαν κομπρεσερ ενα πραγμα καμια φορα ακουγετε μονο χωρις μουσικη και κλειστα παραθυρα καμια φορα λιγο ποιο εντονα

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειδα πως σε πατηματα που εκανα απο χαμηλα 2000 στροφες με 4η 5η εκανε ενα overboost μικρο κοντα στις 3000 στροφες.

δλδ πατουσα απο 2000 ανεβαζε 1.0 και στις 3000 εκανε ενα μικρο over 1.2+ μεχρι τις 3100-3200 και επεφτε παλι στο 1.0 οπου στις 4000 αρχιζε κανονικα να πεφτει.

δεν εχει ξανακανει κατι τετοιο..

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.