Jump to content
Κοσμάς

Golf Tsi 122

Recommended Posts

Τι να σας πω παιδια τα νουμερα που σας ειπα ειναι ακριβως οτι λεει το αυτοκολλητο.1820 δηλαδη.θα το βγαλω και φωτο τεταρτη πρωι να το ανεβασω.τωρα υπαρχουν και μικροτερα βαρη που δινει στο ιντερνετ γυρω στα 1300 κιλα που λει και ο μεθανα αλλα αυτα ισως ειναι μονο το σασι με γυμνο το αμαξι.δεν ξερω τι αλλο να φανταστω

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γράφει το αυτοκόλλητο μάλλον είναι το μικτό επιτρεπόμενο βάρος. Δηλαδή 1300 (περίπου) το αυτοκίνητο + 500 (περίπου) το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος φόρτωσης = 1800. Το δικό μου manual γράφει καθαρό βάρος 1280.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω φιλε εγω εχω μπερδευτει.στο αυτοκολλητο ελεγε και ενα αλλο βαρος γυρω στα 3100 κιλα.και νομιζα οτι αυτο ηταν κανα μεγιστο βαρος που αντεχει η μπορει να τραβηξει το αμαξι τπτ τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

επειδη τωρα τελευταια στο ξεκινημα αργει να παρει το αμαξι σαν να παει να μας αφησει χρονους η μπαταρια λεω να την αλλαξω πριν μου μεινει πουθενα και ψαχνομαι.

λετε να βαλω καμια μεγαλυτερη η την ιδια?και αν βαλω για μεγαλυτερη θα χωραει στην χαρτινη την θηκη που εχει?

Link to comment
Share on other sites

επειδη τωρα τελευταια στο ξεκινημα αργει να παρει το αμαξι σαν να παει να μας αφησει χρονους η μπαταρια λεω να την αλλαξω πριν μου μεινει πουθενα και ψαχνομαι.

λετε να βαλω καμια μεγαλυτερη η την ιδια?και αν βαλω για μεγαλυτερη θα χωραει στην χαρτινη την θηκη που εχει?

http://www.varta-aut...〈=en&range=

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

επειδη τωρα τελευταια στο ξεκινημα αργει να παρει το αμαξι σαν να παει να μας αφησει χρονους η μπαταρια λεω να την αλλαξω πριν μου μεινει πουθενα και ψαχνομαι.

λετε να βαλω καμια μεγαλυτερη η την ιδια?και αν βαλω για μεγαλυτερη θα χωραει στην χαρτινη την θηκη που εχει?

Το έπαθα ανήμερα της ονομαστικής μου εορτής (καταπληκτικό δώρο!) και έβαλα αυτήν στα 75€

http://www.varta-automotive.com/index.php?id=515&artikelNr=5604080543132&application=PKW&modellinetype=19466

Από τη στιγμή που άρχισε να κάνει "τσαλιμάκια" στο ξεκίνημα μέχρι να παραδώσει το πνεύμα, περίπου 1,5 μήνας, σε κάτι λιγότερο από 3 χρόνια από καινούρια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω φιλε εγω εχω μπερδευτει.στο αυτοκολλητο ελεγε και ενα αλλο βαρος γυρω στα 3100 κιλα.και νομιζα οτι αυτο ηταν κανα μεγιστο βαρος που αντεχει η μπορει να τραβηξει το αμαξι τπτ τετοιο.

Αυτά τα 1800+ που αναφέρονται, είναι το μέγιστο βάρος φόρτωσης.

Το 3100 είναι βάρος ρυμούλκυσης αλλα δεν ξέρω αν αναφέρεται στο συνολικό βάρος(αμαξι + ρυμουλκούμενο) ή στο βάρος του ρυμουλκούμενου μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα επειδη κοντευα να μεινω πηγα και εβαλα μια μπος 60αρα αλλα με γδυσανε.90 ευρω και δεν το κατεβασε καθολου.μου ειπε κιολας οτι η μπος ειναι ακριβως ιδια κατασκευη με την βαρτα απλα εχει 2 χρονια εγγυηση και γ αυτο εβαλα την μπος.εκανα μαλακια που τα εδωσα τοσα λεφτα απλα δεν ειχα χρονο να ψαχτω

Link to comment
Share on other sites

Εγω την μπλε πηρα φιλε και μου ειπει οτι η βαρτα εδινε εναν χρονο.η σιλβερ πρπει να ειναι και πιο ακριβη.αλλα και τα 90 που εδωσα τα βρισκω πολλα πιστευω.αλλα πρεπει να ειναι καλη μπαταρια κ αυτη

Link to comment
Share on other sites

Εγω την μπλε πηρα φιλε και μου ειπει οτι η βαρτα εδινε εναν χρονο.η σιλβερ πρπει να ειναι και πιο ακριβη.αλλα και τα 90 που εδωσα τα βρισκω πολλα πιστευω.αλλα πρεπει να ειναι καλη μπαταρια κ αυτη

Silver 63 ah , 84 euro :)

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια εβαλα το καρμπον βαρελακι που ελεγα εδω και καιρο.θα ανεβασω και φωτο αυριο-μεθαυριο με τελεια εφαρμογη!!!

πολυ ευχαριστημενος ειδικα με τον ηχο της σκαστρασ που ακουγετε γ@μ@τ@ τωρα.και επισης πολυ πιο προθυμο το αμαξι μου φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως βγαινει το καπακι της κλειδαριας?γιατι ειμαι μονο με τον τηλεχειρισμο και αμα κολλησει η τελειωσει καμια μπαταρια θα μεινω εξω απ το αμαξι

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως βγαινει το καπακι της κλειδαριας?γιατι ειμαι μονο με τον τηλεχειρισμο και αμα κολλησει η τελειωσει καμια μπαταρια θα μεινω εξω απ το αμαξι

Τραβάς το χερούλι του οδηγού και βγάζεις το μικρό πλαστικό που έχει δεξιά από το χερούλι.

Link to comment
Share on other sites

Θα δεις μια τρυπιτσα στα αριστερα αυτου του μικρου πλαστικου κ απο εκει τραβα.. (εμενα βγηκε σχετικα δυσκολα δλδ εβαλα λιγο δυναμη) 

ΑΝ ΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΔΝ ΕΧΩ ΕΥΘΗΝΗ! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.