Jump to content
Andreas4023

εντυπωσεις απο Passat Cc (test Drive)

Recommended Posts

Oποτε χρειαζομαστε 6 Η7,2 W5W,2 Η11 :)

ναι αν θελεις να αλλαξεις τα παντα,αυτες θες.βαζαμε εργοστασιακα xenon με αυτα τα λεφτα tongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

οκ.οποτε μαλλον πιανει και εσενα και εμενα η μειωση των τελων ταξινομησης.

ξερεις μηπως ποσο θα ειναι η μειωση?εγω υπολογιζω γυρω στα 2300.

Καλημέρα,

Ο πωλητής μου ανέφερε το ποσό των 2375¤.

Link to comment
Share on other sites

Περασα σημερα το πρωι απο τον αντιπροσωπο που πηρα το cc μου τον Νοεμβρη και τον ρωτησα για το τελος ταξινομησης,ε τι ηθελα και ρωταγα επαθα εγκεφαλικο! passat cc 2.0 παιρνει μειωση 4500 ευρω δηλαδη οσο πηρα το δικο μου 1.8 τωρα θα επαιρνα μια βασικη εκδοση 2.0 λτ :rolleyes::wub::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Περασα σημερα το πρωι απο τον αντιπροσωπο που πηρα το cc μου τον Νοεμβρη και τον ρωτησα για το τελος ταξινομησης,ε τι ηθελα και ρωταγα επαθα εγκεφαλικο! passat cc 2.0 παιρνει μειωση 4500 ευρω δηλαδη οσο πηρα το δικο μου 1.8 τωρα θα επαιρνα μια βασικη εκδοση 2.0 λτ :wub::rolleyes:-_-

Μην τρελαίνεσαι!! Είσαι διατεθειμένος να πληρώνεις τα ασφάλιστρα και τέλη για δίλιτρο; Εγώ όχι, απλώς τα 2000 χιλιάρικα που γλυτώνει το 1,8 θα τα έβαζα xenon και προεγκατάσταση κινητού.

υ.γ. Ή πρόγραμμα λέει!!! :rolleyes:

Edited by R1der
Link to comment
Share on other sites

Εχω ερωτηση σχετικα με το coming home-leaving home.Σβηνουμε τον κινητηρα τραβαμε το κλειδι-μπουτον απο την θεση του και?? τι πρεπει να μεινει ανοικτο? στο δικο μου cc μενει ανοικτο για 10 sec 2 φωτακια κατω απο τους καθρεπτες και οι πλαφονιερες μπρος πισω,δεν θα επρεπε και η μεσαια σκαλα των φαναριων να μενει ανοικτη? ανεξαρτητα σε αν ειναι σε θεση 0 η auto ο διακοπτης? και στο leaving home αντιστοιχα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ερωτηση σχετικα με το coming home-leaving home.Σβηνουμε τον κινητηρα τραβαμε το κλειδι-μπουτον απο την θεση του και?? τι πρεπει να μεινει ανοικτο? στο δικο μου cc μενει ανοικτο για 10 sec 2 φωτακια κατω απο τους καθρεπτες και οι πλαφονιερες μπρος πισω,δεν θα επρεπε και η μεσαια σκαλα των φαναριων να μενει ανοικτη? ανεξαρτητα σε αν ειναι σε θεση 0 η auto ο διακοπτης? και στο leaving home αντιστοιχα.

Για να μείνει ανοιχτή η μεσαία σκάλα των φώτων πρέπει να κάνεις την σχετική ενεργοποίηση μέσω vagcom. :rolleyes:

Υπάρχει και σχετικό τόπικ:http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=24129 :thumbsup:

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

Εχω ερωτηση σχετικα με το coming home-leaving home.Σβηνουμε τον κινητηρα τραβαμε το κλειδι-μπουτον απο την θεση του και?? τι πρεπει να μεινει ανοικτο? στο δικο μου cc μενει ανοικτο για 10 sec 2 φωτακια κατω απο τους καθρεπτες και οι πλαφονιερες μπρος πισω,δεν θα επρεπε και η μεσαια σκαλα των φαναριων να μενει ανοικτη? ανεξαρτητα σε αν ειναι σε θεση 0 η auto ο διακοπτης? και στο leaving home αντιστοιχα.

στο cc για να μεινουν ανοιχτα τα μεσαια πρεπει να το εχεις στην θεση auto και να πατησεις μια φορα το σινιαλο στα φωτα(passing)και θα μεινουν ανοιχτα οσα δευτερολεπτα το εχεις ορισει εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Professor εχεις δικιο το θυμαμαι το ποστ αυτο,το γελοιο του θεματος ειναι οτι σημερα οπου ημουν στο επισημο service για αντικατασταση ελλατωματικου ανταλακτικου( 3η φορα σε 5 μηνες που παω για διαφορα ελλατωμα εκ κατασκευης) τους ανεφερα οτι θα ηθελα να ανοιγουν και τα μεσαια με το leaving-coming home,οπως γινεται στα golf και μου ειπαν οτι το εφτιαξαν και το προβλημα ηταν στον συνεγερμο που ειχε περαστει στην αντιπροσωπεια,βεβαια τιποτε δεν αλλαξε και εξακολουθει να μην ανοιγει η μεσαια σκαλα με το C-L home,αλλα δεν μπορω να την κοπανησω παλι απο την δουλεια για να τρεχω στο service.

Black δεν καταλαβα ακριβως,αν αφησω τον διακοπτη στο auto η μεσαια αναβει για μερικα δευτερολεπτα οταν ξεκλειδωνω το αυτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

passatempos ισχύει αυτό που είπε o black-magic. Πρέπει τα φώτα να είναι στο auto. Όταν το ξεκλειδώνεις ανάβουν αυτόματα τα θέσης, τα πορείας και οι πλαφονιέρες. Αφού σβήσεις πρέπει να πατήσεις το σινιάλο για να ανάψει η μεσαία. Και στις 2 περιπτώσεις η μεσαία σκάλα σβήνει μετά το χρόνο που του έχεις βάλει στις ρυθμίσεις.

Edited by R1der
Link to comment
Share on other sites

Oταν τα φωτα ειναι στο auto θα αναψουν για 3-4 δευτ οταν ξεκλειδωνω το αμαξι(και μαλλον ειναι feature του συναγερμου) ενω οι πλαφονιερες και τ αφωτα στους καθρεπτες θα συνεχισουν να αναβουν για 10 δευτ που ειναι ρυθμισμενο το C-L home,οταν σβησεις και πατησεις το σινιαλο ενεργοποιεις το PARKING LIGHT αυτο δεν εχει να κανει με το C-L home.Σε golfV φιλου ακομα και οταν ειναι ο διακοπτης στο 0 αναβουν τα φαναρια στο C-L home,δεν ξερω ομως μηπως αυτο γινετε γιατι αυτος δεν εχει φωτισμο κατω απο τους καθρεπτες.

Edited by passatempos
Link to comment
Share on other sites

Oταν τα φωτα ειναι στο auto θα αναψουν για 3-4 δευτ οταν ξεκλειδωνω το αμαξι(και μαλλον ειναι feature του συναγερμου) ενω οι πλαφονιερες και τ αφωτα στους καθρεπτες θα συνεχισουν να αναβουν για 10 δευτ που ειναι ρυθμισμενο το C-L home,οταν σβησεις και πατησεις το σινιαλο ενεργοποιεις το PARKING LIGHT αυτο δεν εχει να κανει με το C-L home.Σε golfV φιλου ακομα και οταν ειναι ο διακοπτης στο 0 αναβουν τα φαναρια στο C-L home,δεν ξερω ομως μηπως αυτο γινετε γιατι αυτος δεν εχει φωτισμο κατω απο τους καθρεπτες.

¶ρα κάτι σου έχουν αλλάξει με το συναγερμό. Αυτό που σου έγραψα πιο πάνω είναι το στάνταρ του αυτοκινήτου και το δουλεύω συνέχεια έτσι.

Link to comment
Share on other sites

¶ρα κάτι σου έχουν αλλάξει με το συναγερμό. Αυτό που σου έγραψα πιο πάνω είναι το στάνταρ του αυτοκινήτου και το δουλεύω συνέχεια έτσι.

Αν έχεις συναγερμό του "κιλού" ξέχνα το δεν γίνεται τίποτα.Σίγουρα θα έχεις πρόβλημα και με την ενεργοποίηση του αυτόματου κλειδώματος στις πόρτες μετά το ξεκίνημα και αφού αναπτύξεις 15 χ.α.ω.. Στο δικό μου αναγκάστηκα να τον πετάξω τον συναγερμό για να δουλέψουν σωστά οι παραπάνω "ανέσεις". Εκτός και αν σου έχουν δώσει ξεχωριστό κομπιουτεράκι για την ενεργοποίηση του συναγερμού. ;)

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

οκ.οποτε μαλλον πιανει και εσενα και εμενα η μειωση των τελων ταξινομησης.

ξερεις μηπως ποσο θα ειναι η μειωση?εγω υπολογιζω γυρω στα 2300.

Φίλοι μου γειά σας,

Είμαι νέο μέλος στο forum αλλά πριν παραγγείλω σήμερα το cc διάβασα προσεκτικά τις γνώμες σας.

Η έκπτωση ξεκινάει από 2300 και ανεβαίνει όσο προσθέτεις extra στο αυτοκίνητο.

Το τρελό είναι πως το αυτοκίνητο αν δεν έρθει ως 7 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (εκτελωνιστεί) τότε ΧΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΚΠΤΩΣΗ.

Αυτό από μόνο του σηκώνει πολύ σχολιασμό.

Αυτό το διαστάυρωσα από πολλές αντιπροσωπείες και κανένας δεν αναλαμβάνει την ευθύνη να πει ότι αν παραγγείλεις σήμερα, θα έχεις σίγουρα την έκπτωση!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου γειά σας,

Είμαι νέο μέλος στο forum αλλά πριν παραγγείλω σήμερα το cc διάβασα προσεκτικά τις γνώμες σας.

Η έκπτωση ξεκινάει από 2300 και ανεβαίνει όσο προσθέτεις extra στο αυτοκίνητο.

Το τρελό είναι πως το αυτοκίνητο αν δεν έρθει ως 7 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (εκτελωνιστεί) τότε ΧΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΚΠΤΩΣΗ.

Αυτό από μόνο του σηκώνει πολύ σχολιασμό.

Αυτό το διαστάυρωσα από πολλές αντιπροσωπείες και κανένας δεν αναλαμβάνει την ευθύνη να πει ότι αν παραγγείλεις σήμερα, θα έχεις σίγουρα την έκπτωση!!!!!!!!!

Η πας και τους ρωτας τι ετοιμαπαραδοτα εχουν στις αποθηκες τους και αν σου κανει καποιο απο αυτα το παιρνεις και φευγεις η περιμενεις να περασει η 7η Αυγουστου και να ισχυσει η φημολογουμενη αποσυρση οπου η εκπτωση θα ειναι πολυ πιο μεγαλη.

Link to comment
Share on other sites

Professor να θυμάμαι καλά είχες αναφέρει ότι οι philips είναι πολύ διαδεδομένες. Δεν ξέρω αν έπεσα στην περίπτωση αλλά σήμερα πήγα σε 4 μαγαζιά (και στον Σούμα στο πολύγωνο) και δεν είχε κανείς philips. Για πείτε όσοι πήρατε που τις βρήκατε γιατί σήμερα έφαγα 1,5 ώρα τσάμπα.

Link to comment
Share on other sites

Αντε παιδιά ήρθε η ώρα και για μένα να μπω στο club ;) Δευτέρα πρωί λοιπόν μπαίνει η παραγγελία και έχει ως εξής :

Χρώμα : Καφέ μεταλλικό "Light"

Πολυλειτουργικό τιμόνι

Εργοστασιακός συναγερμός Plus

Park Pilot εμπρός πίσω (εργοστασιακό)

Πλευρικοί αερόσακοι πίσω

ΡαδιοCD RCD-510

Δερμάτινο σαλόνι Nappa Μαύρο-Μπεζ.

Επέκταση εργοστασιακής εγγύησης 2 χρόνια.

Κέρδος από την μείωση των τελών ταξινόμησης (καλώς εχόντων των πραγμάτων,πρέπει να προλαβαίνω :lol:)

Συνολικά από αυτοκίνητο και έξτρα = 2.775,00 ¤.

Για να δούμε τώρα πως θα περάσει ο καιρός :lol:

Link to comment
Share on other sites

Professor να θυμάμαι καλά είχες αναφέρει ότι οι philips είναι πολύ διαδεδομένες. Δεν ξέρω αν έπεσα στην περίπτωση αλλά σήμερα πήγα σε 4 μαγαζιά (και στον Σούμα στο πολύγωνο) και δεν είχε κανείς philips. Για πείτε όσοι πήρατε που τις βρήκατε γιατί σήμερα έφαγα 1,5 ώρα τσάμπα.

Λέγοντας διαδεδομένες μιλούσα για Θεσ/νίκη. tongue.gif Δεν γνωριζω που μένεις αλλά ελπίζω ότι σύντομα θα ανακαλύψεις την πηγή. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αντε παιδιά ήρθε η ώρα και για μένα να μπω στο club ;) Δευτέρα πρωί λοιπόν μπαίνει η παραγγελία και έχει ως εξής :

Χρώμα : Καφέ μεταλλικό "Light"

Πολυλειτουργικό τιμόνι

Εργοστασιακός συναγερμός Plus

Park Pilot εμπρός πίσω (εργοστασιακό)

Πλευρικοί αερόσακοι πίσω

ΡαδιοCD RCD-510

Δερμάτινο σαλόνι Nappa Μαύρο-Μπεζ.

Επέκταση εργοστασιακής εγγύησης 2 χρόνια.

Κέρδος από την μείωση των τελών ταξινόμησης (καλώς εχόντων των πραγμάτων,πρέπει να προλαβαίνω :lol:)

Συνολικά από αυτοκίνητο και έξτρα = 2.775,00 ¤.

Για να δούμε τώρα πως θα περάσει ο καιρός :lol:

Κώστα καλώς ήρθες στο club. mf_tshirt.gif Συγχαρητήρια για την επιλογή σου και για τον εξοπλισμό. Σου εύχομαι καλή υπομονή και με το καλό να έρθει το αυτοκίνητο. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Professor να' σαι πάντα καλά.

Θα ήθελα την "πολύτιμη" γνώμη σας παιδιά για τον μοναδικό ενδοιασμό που έχω όσο αφορά την απόχρωση σαλονιού-ταμπλό.

Δεν έχω την παραμικρή ιδέα από ανοιχτόχρωμα σαλόνια και φυσικό είναι να έχω ένα μικρό φόβο.

Υπάρχει λέτε περίπτωση με το πέρασμα του χρόνου να αρχίζει να μαυρίζει-λερώνει ανεπανόρθωτα ?

Βέβαια εγώ θα είμαι καταπάνω του, αλλά εκτός από κάτι καναπέδες που έχω στο σπίτι δερμάτινους δεν είχα ποτέ ανοιχτόχρωμα δέρματα.

Οι οποίοι καναπέδες σημειωτέων βγήκαν πολύ "σκυλιά" 10 χρόνια τώρα.Σε κάθε καθαρισματάκι καλό γίνονται πάντα καινούριοι.

Το δέρμα που διάλεξα είναι το παρακάτω,

post-11241-1239464629_thumb.jpg

post-11241-1239464654_thumb.jpg

post-11241-1239465051_thumb.jpg

Edited by kostas@
Link to comment
Share on other sites

Φίλε το σαλόνι σου είναι εκπληκτικό!!

Στο ανοιχτόχρωμο σαλόνι το δέρμα είναι μονόδρομος. Λερώνει εύκολα, καθαρίζει εύκολα.

Με μία σωστή συντήρηση θα αργήσει πολύ να φθαρεί. Πιθανότερο πάντως είναι με την πάροδο

του χρόνου να δημιουργηθούν "τσακίσματα" στο δέρμα, παρά να μαυρίσει.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια?εχει πεσει η τιμη του passat cc η μου φενεται?βλεπω και την δινουν τωρα την

αρχικη τιμη 25860.ξερει κανεις κατι?

Πρεπει να ειναι η εκπτωση των Τ Τ Α δηλαδη 2,500χιλιαρικα περιπου!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.