Jump to content
R1der

Δέρμα αλλά τι;

????? ???? ??;  

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Με αφορμή τον προβληματισμό του Νίκου στο ποστ με το cc βάζω αυτό το θέμα να δούμε τι πιστεύουν οι πιο πολλοί. Θα βάζατε δέρμα μαμά ή εδώ; Τα συν και τα πλην είναι: Το μαμά κάνει 2300, το κονόλι 1100. Το μαμά έχει στάνταρ χρώματα (που προσωπικά δεν με καλύπτουν απόλυτα) στο κονόλι βάζεις ότι θες.

Επίσης άκουσα ότι το nappa είναι πιο ευπαθές και σε βάθος χρόνου χαλάει πιο πολύ. Το έχει κάποιος κανά2 χρόνια να μας πει;

Ομοίως έχει κάποιος από κονόλι να πει κι εκείνος εντυπώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Δαγκωτό μαμά VW!!!! :D :D :D Εγώ έχω Nappa εδώ και 14 μήνες και είναι σαν καινούργια. Το ότι καθαρίζουν πανεύκολα, ότι και να πέσει πάνω τους, δεν το αναφέρω, γιατί αυτό συμβαίνει με όλες τις καλές ποιότητες δέρματος.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις καμια συζητηση ΜΑΜΑ απο το εργοστασιο.

Πολυ καλα και τα εδω,δεν το συζητω,αλλα τα ΜΑΜΑ ειναι φορεμενα,ειναι αλλη φαση.

Στο Passat ειχαμε βαλει εδω δερματα στην Carrera,φοβερο δερμα κτλ αλλα δεν ειναι σαν το εργοστασιακο.

Link to comment
Share on other sites

Μαμά VW και πάντα μαμά και όχι μόνο στο δέρμα αλλά και σε οποιοδήποτε άλλο εξοπλισμό ή αξεσουάρ. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι δεν ειμαι τοσο καθετος...

καλυτερο το μαμα σιγουρα αλλα και τα 1000 ευρω παραπανω ειναι μεγαλη διαφορα....

αναλογα το αμαξι...ισως για καποιους αξιζει ισως οχι.....

ρε παιδια 1000 ευρω δεν ειναι λιγα....

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι δεν ειμαι τοσο καθετος...

καλυτερο το μαμα σιγουρα αλλα και τα 1000 ευρω παραπανω ειναι μεγαλη διαφορα....

αναλογα το αμαξι...ισως για καποιους αξιζει ισως οχι.....

ρε παιδια 1000 ευρω δεν ειναι λιγα....

Σίγουρα αλλά όταν δίνεις 33000 θα κολλήσεις στα 34000; Το θέμα για μένα τουλάχιστον είναι αλλού, α)στις χρωματικές επιλογές που στο μαμά είναι περιορισμένες και β)στο τι αντοχή έχει το καθένα σε βάθος χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι δεν ειμαι τοσο καθετος...

καλυτερο το μαμα σιγουρα αλλα και τα 1000 ευρω παραπανω ειναι μεγαλη διαφορα....

Κανείς δεν είναι κάθετος και γενικότερα κανείς δεν πρέπει να είναι... Αλλά στα 1000€ μέσα κρύβονται και άλλα πράγματα, κάποιες λεπτομέρειες τις οποίες ο έλληνας ταπετσέρης (και όχι μόνο ο έλληνας θα έλεγα, αλλά ο οποιοσδήποτε θα πάει να κάνει τη δουλειά αυτή σε 2η φάση) δεν θα τις κάνει, ή αν προσπαθήσει δεν θα τις πετύχει το ίδιο... Πάντως για σαλόνι Passat CC να θέλει μόνο 1.100€, μου φαίνεται και κάπως λίγο. Εγώ πριν 3-4 χρόνια έκανα στο Stilo μου, μου βγήκε 1.400€, κι έκανε βέβαια τα πάντα (καθίσματα, πλαϊνά θυρών, υποβραχιόνιο οδηγού, υποβραχιόνιο των πίσω καθισμάτων). Δεν υπήρχε ίχνος μοκέτας, όπου και να έψαχνες.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για σαλόνι Passat CC να θέλει μόνο 1.100¤, μου φαίνεται και κάπως λίγο. Εγώ πριν 3-4 χρόνια έκανα στο Stilo μου, μου βγήκε 1.400¤, κι έκανε βέβαια τα πάντα (καθίσματα, πλαϊνά θυρών, υποβραχιόνιο οδηγού, υποβραχιόνιο των πίσω καθισμάτων). Δεν υπήρχε ίχνος μοκέτας, όπου και να έψαχνες.

Τα 1100 δεν μου φάινονται λίγα. Ο γνωστός μου έβαλε με 900 σε opel astra. Ίσως και να είναι και με έκπτωση καθώς πρόκειται για συνεργασία κονόλι με αντιπροσωπεία. Και τα 2300 δεν είναι υπερβολικά πολλά καθώς η vw τα δίνει και θερμαινόμενα (η βλακεία είναι ότι πάνε πακέτο και δεν μπορείς να διαλέξεις αν τα θες ή όχι)

Το θέμα μου προσωπικά είναι η αμφιβολία που μου μπήκε με αυτό που άκουσα για τη σχετική ευπάθεια του nappa. Κατά τ'άλλα το καραγούσταρα σαν αίσθηση και χαλάλι το 1000 ευρώ παραπάνω. (αρκεί να αντέχει ε; )

Edited by R1der
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει κάτι σχετικό για τα Nappa... Ίσως να είναι "κόλπο" των εδώ ταπετσέρηδων για να σου βάλουν να σκεφτείς και την δική τους λύση. Και αν τα δικά μου είναι σχετικά καινούργια, στου πατέρα μου που το έχει περίπου 3 χρόνια, μπορώ να πω ότι έχουν την ποιότητα της πρώτης μέρας...

* Αν όπως λες στα 2.300¤ είναι μέσα και τα θερμαινόμενα (στο απλό Passat είναι στάνταρ! tongue.gif ) τότε μιλάμε ότι τα δέρματα τα κοστολογούν γύρω στα 1.500¤, τα οποία μου ακούγονται πολλή καλή τιμή... :wacko:

Edited by Νίκος
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω conolly.

ΜΑΜΑ κ μην το συζηταμε καν... ειναι μεγαλη διαφορα στα λ7 αλλα δεν υπαρχει

καμια συγκριση, ακομα κ αν μιλαμε για conolly και carrera (που τη θεωρω καλυτερη ακομα).

Link to comment
Share on other sites

* Αν όπως λες στα 2.300¤ είναι μέσα και τα θερμαινόμενα (στο απλό Passat είναι στάνταρ! tongue.gif ) τότε μιλάμε ότι τα δέρματα τα κοστολογούν γύρω στα 1.500¤, τα οποία μου ακούγονται πολλή καλή τιμή... :o

δεν ειναι και λιγο πραγμα τα θερμαινομενα!!!!

πιστευω πως αξιζουν τα λεφτα τους και πραγματικα αν τα βαλεις θα τα καταευχαριστηθεις , ειδικα οταν θα μπαινεις στο αμαξι με 0 βαθμους εξω και δεν θα μπορεις να κατσεις απο το κρυο!!! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Edited by chp
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι και λιγο πραγμα τα θερμαινομενα!!!!

πιστευω πως αξιζουν τα λεφτα τους και πραγματικα αν τα βαλεις θα τα καταευχαριστηθεις , ειδικα οταν θα μπαινεις στο αμαξι με 0 βαθμους εξω και δεν θα μπορεις να κατσεις απο το κρυο!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Ποιούς 0 βαθμούς??? Εγώ τις τελευταίες μέρες που ξεκινάω το πρωί από το Ωραιόκαστρο κι έχει 9-10 βθαμούς έξω, τα ανάβω και σε 1 λεπτό δεν θέλω να ξεκολλήσω από το κάθισμα! ;) Πραγματικά δεν πίστευα ότι θα ήταν τόσο χρήσιμα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποιούς 0 βαθμούς??? Εγώ τις τελευταίες μέρες που ξεκινάω το πρωί από το Ωραιόκαστρο κι έχει 9-10 βθαμούς έξω, τα ανάβω και σε 1 λεπτό δεν θέλω να ξεκολλήσω από το κάθισμα! ;) Πραγματικά δεν πίστευα ότι θα ήταν τόσο χρήσιμα... :ninja:

ειναι πικρα το ωραιοκαστρο, στις χαμηλες του θερμοκρασιες, και εγω εκει μενω!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

τα θεωρω οντως πολυ χρησιμα...βεβαια ηταν λιγο υπερβολη για να τα βαλω στο πολακι :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

εδω εγω γνωστο που εχει προβλημα με τη μεση και τα αναβει συνεχεια, εχει σωθει ο τυπος! :whistling: :whistling: B)

Link to comment
Share on other sites

τα θερμαινόμενα καθίσματα είναι σωτήρια ιδικά για τον χειμώνα!

Link to comment
Share on other sites

ειναι πικρα το ωραιοκαστρο, στις χαμηλες του θερμοκρασιες, και εγω εκει μενω!!!!! :ninja::lol: :lol: :lol:

Τελικά είμαστε αρκετοί από Ωραιόκαστρο!... Θα έπρεπε να κάνουμε καμιά μίνι συνάντηση κάπου εδώ στο χωριό μας. Μια γειτονιά είμαστε, αμαρτία να μη γνωριζόμαστε... ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είμαστε αρκετοί από Ωραιόκαστρο!... Θα έπρεπε να κάνουμε καμιά μίνι συνάντηση κάπου εδώ στο χωριό μας. Μια γειτονιά είμαστε, αμαρτία να μη γνωριζόμαστε... ;)

Πολυ καλη ιδεα....θα μπορουσαμε ακομα, το επομενο meeting της θεσσαλονικης να το κανουμενου εδω πανω!

Link to comment
Share on other sites

μου αρέσει που παίζει και γκάλοπ για το δέρμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για δερμα στο cc μου οποιος γνωριζει καποιον που να εκανε στη carrera η gregory η αλλου και ξερει τη δουλεια τους ας ποσταρει εντυπωσεις, τιμες και γενικοτερα σχολια!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, ξερω ενα εργαστηριο για δερματινες επενδυσεις για ολο το αμαξι, καθισματα, τιμονι, κτλ. πολυ καλο, και με καλες τιμες στην θεσσαλονικη οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει μηνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.