Jump to content
ΧρήστοςGolfGT

Scirocco Vs Megane

Megane vs scirocco (????????)  

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

katse me to golfaki sou k ase mas emas me ta scirocco .... .

Μα να είναι όλοι ίδιοι οι κάτοχοι scirocco!!! Πω πω πω, τι πράμμα είναι αυτό ρε με τους sciroccάδες ?

Link to comment
Share on other sites

αχχχ ακομα θυμαμαι την βολτα μεχρι το πισοδερι που οδηγουσα ενα megane rs(προηγουμενο)..παιδια δεν κανω πλακα μπορει να ειναι χαλια εξωτερικα αλλα σε στριψιμο δεν εχει καμια σχεση με τα vw..τρεεενοοο.

Link to comment
Share on other sites

τα γερμανικα ειναι "αχρωμα" και καπως "απροσωπα" αυτοκινητα αποτελεσματικα ομως...ενα RS ομως ειναι πιο αποτελεσματικο και σιγουρα πιο οδηγοκεντρικο χωρις να υστερει σε ανεση...βγαλτε τις παρωπιδες παιδια...

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε raven αλλα ο περισσοτερος κοσμος δε θελει ενα αμαξι για στροφιλικια μονο η για πιστα

το θελουμε οδηγοκεντρικο μεν, αλλα και να συναδει με την καθημερινοτητα μας(ανεση+ποιοτητα εσωτερικου)

για ομορφια δε μιλαω ειναι πολυ υποκειμενικο

Link to comment
Share on other sites

pote k pareis .....!! katse me to golfaki sou ....

sas kaei ligo to sciroccaki poy einai omorfo k koitate na to fate ....!

τι να φαμε ρε φιλε? εχουμε ενα αμαξι που κοστιζει πανω κατω 4000(και πολλα λεω),λες να το θελω και να μη μου περισσεουνε? αλλα καποιοι εχουν τεραστιο κομπλεξ δυστυχως,και αυτο θα υπαρχει παντα....ειναι κριμα πραγματικα.... αυτος ο φανατισμος θα σας φαει. και συμφωνω για τους κατοχους των scirocco οτι πραγματικα εχουν τεραστιο προβλημα οταν βλεπουνε golf στον δρομο. δεν ξερω,αλλα νομιζουνε οτι πηρανε supercar...και παλι κριμα

Edited by nick_1987
Link to comment
Share on other sites

μα οσα φραγκα κανει το GOLF τα ιδια εχει και το σιροκο πανω κατω..δεν τιθεται θεμα τσεπης για να εχει καποιος να ζηλεψει.

απλα το σιροκο ειναι καπως πιο μουρικο και αγριο αλλα απο πισω πασχει ασχημα....

Link to comment
Share on other sites

μα οσα φραγκα κανει το GOLF τα ιδια εχει και το σιροκο πανω κατω..δεν τιθεται θεμα τσεπης για να εχει καποιος να ζηλεψει.

απλα το σιροκο ειναι καπως πιο μουρικο και αγριο αλλα απο πισω πασχει ασχημα....

+1

Link to comment
Share on other sites

.........

αλλα απο πισω πασχει ασχημα....

Off Topic

Καθαρά υποκειμενικό είναι αυτό που λες

Ontopic:Είναι καλύτερο όσο αναφορά τις επιδόσεις το RS σε σχέση με το R

Όσο αναφορά την εμφάνιση είναι πιο προσεγμένο το scirocco

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω και εγώ τη γνώμη μου, μιας και πήγα και είδα το megane, εχει κάποια σχέση με το κόψιμο του scirocco αλλα αν το σκεφτειτε ολα ψιλομοιάζουν. Στο δρόμο τις προάλλες ειδα το VOLVO και πίσω έμοιαζε αρκέτα με το κόψιμο των αλλων 2.

Εσωτερικά ήταν πολύ κατώτερο του scirocco, εξωτερικά νομίζω το ίδιο.

Τώρα να συγκρίνετε το RS και το απλο scirocco ειναι ατοπο νομίζω.

Συγκρίνετέ το με το αντιστοιχο R....

Link to comment
Share on other sites

θα πω και γω την αποψη μου... Το megane ειναι μεν ωραιο εξωτερικά αλλα μεσα είναι χειροτερο και απο κινέζικο... είναι λες και ο σχεδιαστής βιαστηκε να το τελειώσει και τα εκανε οπως ναναι... το scirocco απο την άλλη είναι πιο ολοκληρωμενο και μεσα και έξω! στην οδήγηση δεν ξερω πως πανε αλλα κατα την άποψη μου scirocco δαγκωτό. sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Τωρα αν σας πώ γιατι δεν πήρα το scirocco και πήρα golf θα σας ακουστεί περίεργο , πρώτον γιατι δεν έβγαινε με 4 πόρτες

και φώναζε η γυναίκα.. και δέυτερον όταν έκατσε μέσα δεν έβλεπε καλά απο το παράθυρο της φαινόταν μικρό.. και πάλι φώναζε..

;):angry2::thumbsup: :thumbsup: και έτσι πήγα σε κάτι που να συνδοιάζει τα πάντα :D

Link to comment
Share on other sites

Τωρα αν σας πώ γιατι δεν πήρα το scirocco και πήρα golf θα σας ακουστεί περίεργο , πρώτον γιατι δεν έβγαινε με 4 πόρτες

και φώναζε η γυναίκα.. και δέυτερον όταν έκατσε μέσα δεν έβλεπε καλά απο το παράθυρο της φαινόταν μικρό.. και πάλι φώναζε..

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: και έτσι πήγα σε κάτι που να συνδοιάζει τα πάντα :ninja:

Σε καταλαβαίνω φίλε μου, κλασική γκριμάτσα της κυρίας του κυρίου όταν της λέει κάτι του στυλ "Μα κοίτα καρδούλα μου τι ωραίο που είναι ασπρούλι!" και ακόμα πιο κλασική/μηχανική/νομοτελειακή απάντηση "Και η μάνα μου πως θα μπαίνει πίσω?"...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.