Jump to content
tsipsaki

Dsg H Manual?- ηλιοροφή?

Recommended Posts

να ρωτήσω κάτι ακόμα σε σχέση με το σασμάν.η άποψη σας είναι manual h dsg?σχετικά με την ηλιοροφή λένε θα βάλλει νερά και κάτι τέτοια.παίζει κάτι τέτοιο?φίλε μου tsi122 είμαι σε μια κατάσταση απόγνωσης.πιστεύω να καταλαβαίνεις.με έχουν παλαβώσει οι γνωστοί μου και επιρεάζομαι εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι ακόμα σε σχέση με το σασμάν.η άποψη σας είναι manual h dsg?σχετικά με την ηλιοροφή λένε θα βάλλει νερά και κάτι τέτοια.παίζει κάτι τέτοιο?φίλε μου tsi122 είμαι σε μια κατάσταση απόγνωσης.πιστεύω να καταλαβαίνεις.με έχουν παλαβώσει οι γνωστοί μου και επιρεάζομαι εύκολα.

Ηλιοροφή βάλε άφοβα. Έχω στο δικό μου Golf 1,6 FSI και δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα εδώ και 2,5 χρόνια. Πρέπει όμως μια φορά το χρόνο να καθαρίζεις τις υδροροές.

Για το DSG επίσης στο προτείνω ανεπιφύλακτα! Γρήγορες αλλαγές και πάνω από όλα ξεκούραστο! Δεν θα θές να οδηγήσεις ξανά χειροκίνητο. Αυτό βέβαια είναι και λιγάκι υποκειμενικό...καθένας με τα κέφια του...εγώ πάντως θα έπαιρνα DSG στη θέση σου...

:huh::baby::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πρωτον...το θεμα ειναι σε ασχετη κατηγορια.Δεν ειναι "προβλημα". :D

Δευτερον, οσον αφορα το dsg ειναι πιστευω καθαρα δικο σου θεμα.Εσυ μπορει να βαριεσαι να αλλαζεις ταχυτητες ή μπορει να θες γρηγορες αλλαγες ή ή ή.Ειναι καθαρα θεμα προσωπικο πιστευω.Οτι και να σου πουν τα παιδια, σημασια εχει πως θελεις να οδηγεις.Παντως για το dsg δεν εχουν ακουστει προβληματα.Τριτον, θα συμφωνησω με τον Παπαδογιωργα στο θεμα ηλιοροφης.Τα μονα παραπονα που εχουν ακουστει ειναι για καποια τριξιματα.

Link to comment
Share on other sites

και οι υδροροες πως καθαριζονται απτην ηλιοροφη?

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω και dsg kai οροφη..dsg βαλε..οροφη οχι...πολλα τριξιματα φιλε τα νευρα σου θα σπασουν μονο που δεν την εχω οξυγονοκολησει με καμια λαμαρινα να ησιχασω..και το κακο ειναι οτι οποιον και αν εχω ρωτησει ολοι τα ιδια τραβανε ακομα και σε audi kai seat.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω και dsg kai οροφη..dsg βαλε..οροφη οχι...πολλα τριξιματα φιλε τα νευρα σου θα σπασουν μονο που δεν την εχω οξυγονοκολησει με καμια λαμαρινα να ησιχασω..και το κακο ειναι οτι οποιον και αν εχω ρωτησει ολοι τα ιδια τραβανε ακομα και σε audi kai seat.

:o δεν νομίζω να είναι απόλυτο αυτό. Προσωπικά έχω αλλάξει δύο VW με ηλιοροφή και 7 χρόνια μετά, δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα. Αν γνωρίζει κάποιος, ας ποστάρει πως καθαρίζουμε προληπτικά τις υδροροές της ηλιοροφής.

Link to comment
Share on other sites

:o δεν νομίζω να είναι απόλυτο αυτό. Προσωπικά έχω αλλάξει δύο VW με ηλιοροφή και 7 χρόνια μετά, δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα. Αν γνωρίζει κάποιος, ας ποστάρει πως καθαρίζουμε προληπτικά τις υδροροές της ηλιοροφής.

Και εγω το ιδιο. Δεν ειχα κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Dsg και οροφή κι εγώ και κανένα απολύτως πρόβλημα.

Tα extra όμως είναι καθαρά προσωπικά και κανείς δεν μπορεί να σου απαντήσει το τι χρειάζεσαι και φυσικά το τι σου αρέσει...

Link to comment
Share on other sites

Με την οροφή δεν έχω ούτε εγώ κανένα πρόβλημα. Ούτε τριξίματα, ούτε τίποτα.

Τώρα για το dsg εσύ ότι θες. Καλό είναι από όσα ακούω,αλλά εγώ φοβήθηκα να μη ξεχάσω να οδηγάω και δεν το έβαλα. (Μα τι λέω- αφού και τώρα με το χειροκίνητο τις αλλάζω χωρίς συμπλεκτη tongue.gif )

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που πρεπει να προσεχουμε ειναι να μην εχει οποιασδηποτε μορφη ακαθαρσιες στους οδηγους και περασουν στις υδρορροες.Οι οδηγοι πρεπει να ειναι παντα καθαροι. Ανα διαστηματα επισης θελουν λιπανση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που πρεπει να προσεχουμε ειναι να μην εχει οποιασδηποτε μορφη ακαθαρσιες στους οδηγους και περασουν στις υδρορροες.Οι οδηγοι πρεπει να ειναι παντα καθαροι. Ανα διαστηματα επισης θελουν λιπανση.

Από εδώ και πέρα όποιος μπαίνει στο golf να οδηγήσει θα πρέπει να κάνει μπάνιο. ΑΥΣΤΗΡΑ!!! tongue.gif:wub::thumbsup:

Αστιεύομαι προς αποφυγή παρεξηγήσεων. Απλά μου άρεσε.... :wub:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.