Jump to content
LefterisIraklio

Χρωμα στο Scirocco.....!

??????? ????????  

3 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

γνωμη μου για το ασπρο....

πρωτον.. το ασπρο αυτο δεν ειναι το ασπρο του FIAT PANDA... ουτε του DATSUN του παππου μας...

B) B) B) B) B)

και δευτερον... το ασπρο ναι ειναι στη μοδα.. αλλα δεν παει τοσο στα αλλα οσο στο scirocco...

στα αλλα παει οσο ας πουμε παει το ασημι σto scirocco.. δλδ περναει αδιαφορο ;)-_-

στο οτι του παει το λευκο βοηθανε πολυ και οι αντιθεσεις με τα μαυρα πλαστικα μερη που εχει.....

ειδικα με μεμβρανες και μαυρες ζαντες( βλ. oettniger...καλα το πα tongue.gif ) ειναι Κ@%@ΛΑ...... :lol: :lol:

thats all folks

Το συγκεκριμενο ασπρο σε διαβεβαιω πως ειναι απλο ασπρο...μακαρι να ηταν σαν το ασπρο του fiat 500 που ειναι το περλε :wacko: Ασπρο περλε δεν εχει βγει στο σιροκκο.Θα βγει σε συλλεκτικη εκδοση 100 κομματιων που θα ειναι αποκλειστικα 2λιτρα,μαλλον κατι παρομοιο θα γινει με το firespark και ειναι ετσι vw-scirocco-collectors-edition.jpg και αλλες φωτο http://www.worldcarfans.com/9081128.007/vw...essen...συμφωνω με τις αντιθεσεις μαυρο-ασπρο!Το oettinger ηταν και αυτο ασπρο περλε...

Link to comment
Share on other sites

Α!Να συμπληρωσω πως επισης το ασπρο του Σιροκκο της Γενευης ηταν το περλε που λεγεται Oryx white το οποιο ειναι το ιδιο με το συλλεκτικο που αναφερω παραπανω...το candy white ειναι απλο ασπρο.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως μόνο τα ανοιχτά (πλην του ανοιχτού μλπε) του πάνε γιατί φαίνεται πιο επιθετικό και τονίζονται οι γραμμές και οι καμπύλες του... και κυρίως η κωλ@ρ@ του !!!

Συμφωνώ! ! Σε αυτό ευθύνεται η μαύρη μάσκα βέβαια..

Link to comment
Share on other sites

δεν εννοω αυτο ρε παιδια...

εννοω οτι δεν εχει καμια σχεση με τα παλια ασπρα... και δεν ειναι το απλο απλο ασπρο...

λεγεται το χρωμα : CANDY white.. ;)

ωραιο και το περλε :xmas:

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ειδα στην αντι/πεια σε κοκκινο και σε γκρι(σαν μολυβι) και ηταν πολυ ωραια και τα 2.....Εγω αν αγοραζα το Scirocco θα το επαιρνα σε κοκκινο γιατι το ασπρο εκτος οτι ποτε δεν το συμπαθησα σαν χρωμα(αν και του παει παρα πολυ) φαινεται οτι θα πολυφορεθει.Παντως η αληθεια ειναι οτι οποιο χρωμα το διαφημηζει μια εταιρια το αμαξι της παει να πει οτι του ταιριαζει κάλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το 2 ποστ όλο κι όλο στο φόρουμ και χαίρομαι που βρήκα ένα μέρος να λέω τον πόνο μου για αυτή την παράνοια που λέγεται Scirocco!

Αρχίζοντας απο το χρώμα θα έλεγα πως το 1ο που μου ήρθε στο μυαλό ήταν το λαχανί. Σίγουρα λόγο του scIROCco concept.

Ωστόσο στο δρόμο το είδα πρώτα σε μαυρο (και μου έπεσαν τα σαγόνια) και μετά σε λευκό και μου έφεραν το καφέ παντελόνι!

Εχω μαζέψει διάφορες φώτο για να πάρω γευση.

Τα κόκκινα δε μπορώ να τα διακρίνω, αλλά έτσι κι αλλιώς δε μου αρέσει.

Το ανοιχτό μπλέ είναι πολύ όμορφο, αλλά θα προτιμούσα το εκκεντρικό λαχανί.

Το μαύρο είναι κλασσικό, αλλά θα προτιμούσα το καφε-γκρί που δε του γαίνεται αλλά στις φώτο είναι σούπερ.

Τελική αποφαση ΛΕΥΚΟ γιατί όπως έγραψε και ο Scirocco122 με σκούρα ζάντα και μεμβράνες θα είναι τέλειο!!!!

Επίσης θα ήθελα να τονίσω οτι παγκόσμια στατιστικά λένε πως το λευκό δεν είναι ποτέ στη μόδα, γιατί απλα είναι το δημοφιλέστερο και εμπορικότερο χρώμα στον κόσμο. 2ο έρχεται το μαυρο.

Link to comment
Share on other sites

...Επίσης θα ήθελα να τονίσω οτι παγκόσμια στατιστικά λένε πως το λευκό δεν είναι ποτέ στη μόδα, γιατί απλα είναι το δημοφιλέστερο και εμπορικότερο χρώμα στον κόσμο. 2ο έρχεται το μαυρο.

Εδω κανεις λαθος. Το λευκο και το μαυρο, ειναι τα δυο χρωματα που

δεν φευγουν ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ απο τις επιλογες της καθε εταιρειας να το προσφερει ως χρωμα.

Επισης για οσους λενε για τα λευκο χρωμα.

Το λευκο που βγαζουν πλεον δεν εχει καμια σχεση με το λευκο που εβγαζαν καποτε (το ειπε και ακομη ενας πιο πριν).

Ειναι πολυ πιο ωραιο, μοιαζει να ειναι περλε, δεν ειναι ματ (αν μου επιτρεπεται να το πω ετσι).

Και στο φυσικο χρωμα της μερας κανει ωραιες αντιθεσεις (ειδικα αν εχει και ηλιο).

Οσο για ποσο ωραιο ειναι σας δινω 3 παραδειγματα:

1) Η καινουργια Μ3 παρουσιαζονταν σε ολα τα περιοδικα σε λευκο.

2) Η καινουργια CLC το ιδιο.

3) Το καινουργιο Scirocco επισης.

My two cents :lol:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω σε ο,τι λες...φυσικα και ειναι ομορφο σε λευκο αλλα ειναι το χρωμα της εποχης και αυτος ειναι ο κυριος λογος που παρουσιαστηκε ετσι!Εκτος απο αυτο σκεψου να διαφημιζοταν πρασινο!Θα υποδηλωνοταν πως απευθυνεται μονο σε νεανικο κοινο...κανενας πανω απο 25 δεν θα το αγοραζε γιατι ειναι ενα εντονο χρωμα για καποιον μεγαλυτερο!Θελω να πω πως το ασπρο ειναι πιο ευπεπτο και πιο αποδεκτο,αρα και πιο εμπορικο στη συγκεκριμενη περιοδο και φυσικα δεν ειναι το ασπρο που υπηρχε πριν μερικα χρονια...Η ουσια ομως ποια ειναι?Το αμαξι ΕΜΕΙΣ θα το οδηγουμε και ΕΜΕΙΣ θα ζουμε με αυτο αρα και το χρωμα πρεπει ΠΡΩΤΑ να αρεσει σε εμας και μετα στους υπολοιπους...εγω παραλιγο να κλεισω κοκκινο,οχι πως δε μου αρεσε απλα σκεφτηκα πως αν δω ποτε πρασινο,απλα θα σκυλιασω tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδω κανεις λαθος. Το λευκο και το μαυρο, ειναι τα δυο χρωματα που

δεν φευγουν ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ απο τις επιλογες της καθε εταιρειας να το προσφερει ως χρωμα.

Παρεξήγησες. Γράφω οτι δεν είναι ποτέ στη μόδα, γιατί η μόδα δεν πιάνει ποτέ κανένα απο αυτά τα δύο χρώματα=είναι πάντα στη μόδα.

Γι αυτό τονίζω οτι είναι τα δύο εμπορικότερα χρώματα στον κόσμο και χαρακτηρίζονται σαν θετικής μεταπώλησης.

Για όλα τα άλλα που γράφεις συμφωνώ και ειδικότερα με αυτό της CLC που δείχνει μια στροφή της Mercedes στο λευκό που τόσα χρόνια το είχε ξεχάσει.

Σαφώς και όπως γράφω ΚΑΙ ψήφισα πιστέυω οτι το λευκό είναι το εμπορικότερο και (υποκειμενικά) ομορφότερο χρώμα για το Scirocco και ξεναλέω πως με Φιμέ και σκούρα ζάντα θα είναι ..... ταύλα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το λευκό δεν μου αρέσει... και ευτυχώς οι 9/10 το έχουν πάρει σε λευκό...

Είναι ωραίο μέσα στην έκθεση... και φρεσκοπλυμένο... αλλά!!! δεν κάνει πολύ αντανάκλαση με το περιβάλλον και στον δρόμο που το έχω δει 2-3 φορές φαίνεται σαν πλαστικό.... σαν παιχνίδι.... και με το παραμικρό ... (ειδικά τώρα το χειμώνα) που θα πετάξει το λάστιχο νεράκι στα πλαϊνά.... θα φαίνεται πάρα πολύ...

Εγώ είμαι υπέρ... και για αυτό και το πήρα ... του Sumatra (σκούρο καστανό) ...το ξέρω ακούγεται περίεργο... αλλά από κοντά είναι φανταστικό

scirocco01.jpgscirocco02.jpg

scirocco03.jpg

Edited by solaris
Link to comment
Share on other sites

Για μένα το λευκό δεν μου αρέσει... και ευτυχώς οι 9/10 το έχουν πάρει σε λευκό...

Είναι ωραίο μέσα στην έκθεση... και φρεσκοπλυμένο... αλλά!!! δεν κάνει πολύ αντανάκλαση με το περιβάλλον και στον δρόμο που το έχω δει 2-3 φορές φαίνεται σαν πλαστικό.... σαν παιχνίδι.... και με το παραμικρό ... (ειδικά τώρα το χειμώνα) που θα πετάξει το λάστιχο νεράκι στα πλαϊνά.... θα φαίνεται πάρα πολύ...

Εγώ είμαι υπέρ... και για αυτό και το πήρα ... του Sumatra (σκούρο καστανό) ...το ξέρω ακούγεται περίεργο... αλλά από κοντά είναι φανταστικό

Φαίνεται γενικά πολύ όμορφο χρώμα, αλλα στις φωτογραφίες σου ακόμα περισσότερο!

Ειδικά στην 1η που κάνει αλλη απόχρωση στο φώς!!!!! B)

Σίγουρα θα είναι η δευτερη επιλογή μου, αφού γενικά δε τα πάω καλά με τα πλυντήρια, εκτός και αν δε λερώνει τελικά τόσο, όσο πχ το μαύρο!

Πάντως ευγε και πάλι, αψογο!!!

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το λευκό δεν μου αρέσει... και ευτυχώς οι 9/10 το έχουν πάρει σε λευκό...

Είναι ωραίο μέσα στην έκθεση... και φρεσκοπλυμένο... αλλά!!! δεν κάνει πολύ αντανάκλαση με το περιβάλλον και στον δρόμο που το έχω δει 2-3 φορές φαίνεται σαν πλαστικό.... σαν παιχνίδι.... και με το παραμικρό ... (ειδικά τώρα το χειμώνα) που θα πετάξει το λάστιχο νεράκι στα πλαϊνά.... θα φαίνεται πάρα πολύ...

Εγώ είμαι υπέρ... και για αυτό και το πήρα ... του Sumatra (σκούρο καστανό) ...το ξέρω ακούγεται περίεργο... αλλά από κοντά είναι φανταστικό

Φίλε μου σούπερ! Το αυτοκίνητό σου, Μπράβο!!! Καλορίζικο, καλοτάξιδο, να είσαι γερός να το χαρείς!!!

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το λευκό δεν μου αρέσει... και ευτυχώς οι 9/10 το έχουν πάρει σε λευκό...

Είναι ωραίο μέσα στην έκθεση... και φρεσκοπλυμένο... αλλά!!! δεν κάνει πολύ αντανάκλαση με το περιβάλλον και στον δρόμο που το έχω δει 2-3 φορές φαίνεται σαν πλαστικό.... σαν παιχνίδι.... και με το παραμικρό ... (ειδικά τώρα το χειμώνα) που θα πετάξει το λάστιχο νεράκι στα πλαϊνά.... θα φαίνεται πάρα πολύ...

Μιας και το ανέφερες για το πλύσιμο. Όταν ήταν να παραγγείλω το cc ήμουν μεταξύ του λευκού και του γκρι-μόκα. Πήγαμε λοιπόν στη μάντρα της αντιπροσωπείας να τα δούμε μιας και ήμουν τυχερός και υπήρχαν. Τα αμάξια ήταν έξω και φυσικά είχαν φάει 2-3 βροχές. Το μόκα λοιπόν απλά δε βλεπόταν από τη βρώμα ενώ το λευκό σε απόσταση πάνω από 2 μέτρα μόνο τα λερωμένα τζάμια φανέρωναν τη βρωμιά. Δε συζητάω φυσικά για ένα μαύρο που ήταν επισης εκεί.

Link to comment
Share on other sites

sorry.. το προσθετω;)

Συγχωρεμένος! tongue.gif Τώρα είναι αργά γιατί οι ποιο πολλοί έχουμε ψηφίσει. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται η επιλογη σου να επιβεβαιωθει μεσα απο το poll.

Σου αρεσε ετσι; καλα εκανες και το πηρες ετσι !!

Μην εχεις αναγκη κανεναν να στο επιβεβαιωσει.

Η προτιμηση του καθενος ειναι εντελως υποκειμενικο θεμα

και δεν μπορει να συμβαδιζει ντε και καλα με ολους τους αλλους. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρόνια πόλλά! Μόδα είναι θα περάσει σε λίγα χρόνια το λευκό γίνεται κίτρινο τότε θα αλλάξουν γνώμη! tongue.giftongue.gif

Mεχρι τοτε ομως θα ειναι Λευκο για να σκανε απο τη ζηλεια μερικοι μερικοι..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.