Jump to content
Guest B.G

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ Golf 6

Recommended Posts

Καλησπερα.Την προηγουμενη παρασκευη παρελαβα ενα golf 6 tsi 122.Η παραλαβη εγινε βραδυ.Ισα που φουλαρα βενζινη και γυρισα σπιτι.Το σαββατο εκανα μερικα χιλιομετρακια εδω γυρω στην αθηνα και την κυριακη δεν κινηθηκε καθολου το αυτοκινητο.Τη δευτερα το πρωι ξεκλειδωνω κανονικα,γυρναω το κλειδι αλλα το καντραν δεν αναβει.Μιζαρω,το αμαξι παιρνει μπροστα και σβηνει στα καπακια.Δευτερη προσπαθεια,το καντραν παλι σβηστο και στο μιζαρισμα δεν παιρνει.Τριτη προσπαθεια οπου πλεον ο διακοπτης δεν ανταποκρινεται καθολου.Μπαταρια σκεφτομαι και καλω οδικη.Εν τω μεταξυ λειτουργουν φωτα,φλασ,στοπ,ραδιοφωνο,αιθητηρες παρκαρισματος,κλειδωνει κανονικα με το συναγερμο αλλα δε λειτουργουν τα παραθυρα...Ερχεται ο ανθρωπος της οδικης και μολις μπαινει μεσα καταλαβαινει αμεσως οτι η μπαταρια ειναι μια χαρα.Ξεσυνδεει τον πολο για λιγο,ελεγχει καποιες ασφαλειες δοκιμαζει παλι αλλα τιποτα.Ερχεται γερανος τελικα και το παμε συνεργειο.Κι εκει καταλαβαινουν νωρις οτι κατι περιεργο συμβαινει και αργα το μεσημερι ξεκιναει ο ελεγχος απο τον ηλεκτρολογο.Ο εγκεφαλος υπόψην δεν ειναι προσπελασιμος απο το διαγνωστικο...Εχθες αργα το μεσημερι βγηκε το πορισμα τελικα:Αλλαγη καντραν 15 μερες περιπου αναμονη παραγγελιας απο γερμανια.Απ'οτι μου ειπε ο ηλεκτρολογος στο καντραν βρισκεται η λειτουργια του immobilizer γι'αυτο και δεν παιρνει μπροστα.Επισης στο immobilizer πλεον εχουν συνδεσει και τα παραθυρα,ως δικλειδα ασφαλειας,γι'αυτο δεν λειτουργουν κι αυτα.Οπως καταλαβαινετε εχω ξενερωσει εντελως καθως δεν ειχα προλαβει να κανω ουτε 100 χιλιομετρα.Πως θα μπορεσω μετα απ'αυτο να εμπιστευτω το αυτοκινητο ξανα?Ποιος μου λεει εμενα οτι δεν φταιει ο εγκεφαλος ή η πλεξουδα?Ο ηλεκτρολογος εχθες το βραδυ με πηρε ο ιδιος,προς τιμην του ο ανθρωπος,γιατι ειχε δει οτι ημουν φρικαρισμενος και απογοητευμενος.Ειχε καταφερει να το βαλει μπροστα πειραματιζομενος εκ του ασφαλους με το βγαλμενο καντραν,αφου ειχε γινει η παραγγελια καινουργιου ηδη.Απλα με ενα κατσαβιδι σκαλισε τις φυσσες του,το κουμπωσε πανω και δουλεψε.Αυτο μου ειπε τουλαχιστον...Πιστευω οτι δεν εχει υπαρξει μεγαλυτερος γκαντεμης απο μενα ποτε :rolleyes:
Λεωφορο κυμης,Νεα Ιωνια.Πιστευω να καταλαβες..Γιατι ρωτας αν επιτρεπεται?Εκει δουλευει ενας πολυ καλος ηλεκτρολογος και σαν επαγγελματιας και σαν ανθρωπος πανω απ'ολα.

EDIT: Τελος καλο.Το παρελαβα για δευτερη φορα ;) Ολα φαινονται να λειτουργουν αψογα.Καποιες κολλησεις μεσα στο καντραν παρουσιασαν αστοχια με αποτελεσμα το blackout.Οπως εχω αναφερει πιο πανω ο ηλεκτρολογος το ειχε σκαλισει προχειρα και ειχε δουλεψει κανονικα,μεχρι να ερθει το καινουργιο απο γερμανια και να ρυθμιστει.Α,μου το μηδενισαν εντελως B) Με μηδεν χιλιομετρα το πηρα..

αρχικο ποστ 28/1 και παρελαβε το αμαξι στις 4/2 με σ/κ μεσα... λες να φερανε καντραν σε 4 μερες μεσα?

χλωμο σε βλεπω...

Link to comment
Share on other sites

Κολλητέ με έχεις προβληματίσει ιδιαίτερα!!!!!Αύριο ερχεται στα χέρια μου το 160άρι!!!Έυχομαι να μην είμαι τόσο γκαντέμης όσο εσύ γιατί θα το πετάξω στη θάλασσα καθότι είναι και μπλέ!!!!!!!!! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Κολλητέ με έχεις προβληματίσει ιδιαίτερα!!!!!Αύριο ερχεται στα χέρια μου το 160άρι!!!Έυχομαι να μην είμαι τόσο γκαντέμης όσο εσύ γιατί θα το πετάξω στη θάλασσα καθότι είναι και μπλέ!!!!!!!!! tongue.gif

Αν το πεταξεις ...εχω θαλασσα στην πίσω αυλη του σπιτιου..... :ptongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω σημερα ειδα ενα παλικαρι χαλκιδα με το 6αρι ..σε ασπρο το παλικαρι ειναια πο αθηνα και ειχε ερθει για φαι ....

ΤΟ αυτοκινητο δεν επαιρνε μπρος με Τ-Ι-ΠΟΤΑ μονο δεν εκλαιγε ...

Αυριο παραλαμβανω και εγω το 160αρι μου ...

ΤΙ να πω ηξερα για την αναξιοπιστια του golf αλλα τοσο πολυ δεν το περιμενα ... Κριμα...

Και μηνπει κανεις οχι κτλ...μια βολτα στα συνεργεια θα σας πησει...

Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω σημερα ειδα ενα παλικαρι χαλκιδα με το 6αρι ..σε ασπρο το παλικαρι ειναια πο αθηνα και ειχε ερθει για φαι ....

ΤΟ αυτοκινητο δεν επαιρνε μπρος με Τ-Ι-ΠΟΤΑ μονο δεν εκλαιγε ...

Αυριο παραλαμβανω και εγω το 160αρι μου ...

ΤΙ να πω ηξερα για την αναξιοπιστια του golf αλλα τοσο πολυ δεν το περιμενα ... Κριμα...

Και μηνπει κανεις οχι κτλ...μια βολτα στα συνεργεια θα σας πησει...

βενζινη ειχε;

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην λέτε μαλακίες!!!Δεν μπορεί καινούργιο αυτοκίνητο να βγάζει τέτοια προβλήματα!!!!!!!

Κι εσύ φιλαράκο με το πρόβλημα για πες μας .... μήπως είχαν κάνει *μη επιτρεπόμενη λέξη* απο την αντιπροσωπεία που το πήρες με τον εξτρα συναγερμό που σου έβαλαν????? Για σκέψου το λίγο!!!

Αν τύχαιναν τέτοια θα είχε κλείσει η vw από καιρό και δεν θα ανέβαιναν οι πωλήσεις!!!!

post-12575-1241644741_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορει οντως να ηταν θεμα συναγερμου ,ελπιζω να μην συναντησω κατι αναλογο αυριο.... Απο την αλλη γενικοςτα οργανα καλα βαρανε..

Link to comment
Share on other sites

Ηρεμήστε και μην τα ξεψιρίζετε τόσο πολύ, ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ ΑΔΕΡΦΙΑ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ

Link to comment
Share on other sites

Μερχι στιγμης εγω ολα καλα! Μονο που ο συναγερμος δεν χτυπαει οταν τον οπλιζω ! χαχααχαχ. τραγικο ρε φιλεεεεεεεεεεεεε

Link to comment
Share on other sites

Τραβάτε στο δ**ολο όσοι λέτε ότι χαλάει το Golf!!Που να μην σας ξανασηκωθεί ρε μ...ιά!!!!!!Τι μ....ίες είναι αυτές??????

Είχατε GOLF και στο σ****χώρι σας?????

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν η δημοσίευσή σου είναι υβριστική και θα τροποποιηθεί.

Κατ'επέκταση παραβαίνεις τους όρους χρήσης του forum και για τον λόγο αυτό προχωράμε σε αύξηση του επιπέδου προειδοποίησης και ενδεχομένως απαγόρευση δημοσίευσης για κάποιο χρονικό διάστημα.

Υ.Γ.

Εγώ που έχω Polo και κατά καιρούς χάλαγε, να πάω επίσης στον δ..ολο? Αν ναι, να ξέρω να ετοιμάσω ρούχα.

Link to comment
Share on other sites

Guest N.O.S.-->
Καταρχήν η δημοσίευσή σου είναι υβριστική και θα τροποποιηθεί.

Κατ'επέκταση παραβαίνεις τους όρους χρήσης του forum και για τον λόγο αυτό προχωράμε σε αύξηση του επιπέδου προειδοποίησης και ενδεχομένως απαγόρευση δημοσίευσης για κάποιο χρονικό διάστημα.

Υ.Γ.

Εγώ που έχω Polo και κατά καιρούς χάλαγε, να πάω επίσης στον δ..ολο? Αν ναι, να ξέρω να ετοιμάσω ρούχα.

Να παρεις βερμουδες και φανελακια ψιλα και κανα ζιπουνακι για μετα το μπανιο ;):lol::lol:tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.

Εγώ που έχω Polo και κατά καιρούς χάλαγε, να πάω επίσης στον δ..ολο? Αν ναι, να ξέρω να ετοιμάσω ρούχα.

Με συγχωρείς αλλά είσαι άδικος...

Από αυτά που ακούω για τις αντιπροσωπείες θα προτιμούσα να πήγαινα στο δ..ολο το αυτοκινιτό μου παρά στην αντιπροσωπεία...

Αλλά έχε χάρη όμως που η αντιπροσωπεία είναι δίπλα... που να τρέχεις να βρίσκεις πύλη της κολάσεως κοντά;

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε PEDRO, τζαμπα εφαγες το ban, το παλικαρι ειπε οτι παρελαβε το καινουριο (160)... Τι 27 χρονια λες;;

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε PEDRO, τζαμπα εφαγες το ban, το παλικαρι ειπε οτι παρελαβε το καινουριο (160)... Τι 27 χρονια λες;;

Ειδε στην υπογραφη του φιλου που γραφει Golf 1.Τζαμπα ομως δεν το εφαγε το ban.Δικαιολογημενα το εφαγε.Ειχε ξεκινησει απο νωρις τις κακες λεξουλες... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.κεγω κατοχος γκολφ 6 κ απο χθες κανει εναν πολυ εντονο τριγμο μπροστα στη πορτα του οδηγου.καποιος που μπορει να βοηθησει?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

οντως ολα αυτα ειναι πραγματικοτητα και πραγματικα καθε περσυ και καλυτερα..ο φιλος Pedro να μας πει απο που πειρε το golf του που δεν χαλαει να παρουμε και μεις..

Link to comment
Share on other sites

εαν και ειμαι off topic

ενημερωτικα μολις η αδερφουλα

μου ετοιμαζεται για τρομπα βενζινης(κανα 300αρι)

στο ηρωικο σταρλετ που εχει που την αφησε χτες το απογευμα

καπακι μετα απο 20 ευρο μαπας βενζινης!!!!!!!!

ναι ναι ειναι αληθεια και τα γιαπωνεζικα χαλανε!!!!!!!

ετσι για να μην σκιζουμε και τα χωνουμε μονο στα δικα μας!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εαν και ειμαι off topic

ενημερωτικα μολις η αδερφουλα

μου ετοιμαζεται για τρομπα βενζινης(κανα 300αρι)

στο ηρωικο σταρλετ που εχει που την αφησε χτες το απογευμα

καπακι μετα απο 20 ευρο μαπας βενζινης!!!!!!!!

ναι ναι ειναι αληθεια και τα γιαπωνεζικα χαλανε!!!!!!!

ετσι για να μην σκιζουμε και τα χωνουμε μονο στα δικα μας!!!!!!

άσχετο αλλά μακάρι να χαλάσει η τρόμπα στο δικό μας στα ίδια χλμ με το σταρλετ του 1990! ;) ΜΗν συγκρίνει ένα καινούργιο αμάξι με ένα περασμένεις δεκαετίας.ΛΟγικό δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

άσχετο αλλά μακάρι να χαλάσει η τρόμπα στο δικό μας στα ίδια χλμ με το σταρλετ του 1990! ;) ΜΗν συγκρίνει ένα καινούργιο αμάξι με ένα περασμένεις δεκαετίας.ΛΟγικό δεν είναι?

1997 το σταρλετ με μολις 113.000 χλμ!!!!!

απλα το αναφερα γιατι για σταρλετ ειναι λιγα τα χλμ

για τρομπα......

και προσεχτε τις βενζινες!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.