Jump to content
Dark Angel

Golf Vi R20t

Recommended Posts

δεξιοτιμονο δεξιοτιμονο.. αγγλια αγγλια.. τι να κανουμε παμε να το παρουμε απο αγγλια δεξιοτιμονο αφου η μονη λυση εδω ειναι το τζοκερ..

Link to comment
Share on other sites

δεξιοτιμονο δεξιοτιμονο.. αγγλια αγγλια.. τι να κανουμε παμε να το παρουμε απο αγγλια δεξιοτιμονο αφου η μονη λυση εδω ειναι το τζοκερ..

και πως θα το φέρεις εδώ ? με τι πινακίδες ?

πάρτο αν είναι απο Γερμανία που έχει και στη σωστη θέση το τιμόνι .... ;)

Link to comment
Share on other sites

και πως θα το φέρεις εδώ ? με τι πινακίδες ?

πάρτο αν είναι απο Γερμανία που έχει και στη σωστη θέση το τιμόνι .... :)

Μπορεις να το παρεις αν το κανεις παραγγελια, μιας και το αριστεροτιμονο θεωρειται ως εξτρα στην Αγγλια!!! Το εχω σκεφτει να φερω απο Αγγλια αμαξι μιας και εχω που ανεβαινω & κατεβαινω Λονδινο απο το '87 ( λογοι υγειας βλεπεις).

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Το μονο μείον του συγκεκριμένου αμαξιού είναι για μένα το κοντέρ!!!Σαν μεγάλη κατηγορια του golf έπρεπε να έχει διαφορετικά στοιχεια από τα "απλά" golf 6!!!P.X.:Στο 5ari το καντράν του gti και του R32 είναι διαφορετικά από τα fsi-τσι!!!!Δεν συγκρίνω απλός θα ήθελα να δω ένα άλλο καντράν για το συγκεκριμένο αμάξι!!! :drinks:closedeyes.gif

Btw...καλά ανεβάζει!!! :rolleyes:

Edited by turbomakis
Link to comment
Share on other sites

Το μονο μείον του συγκεκριμένου αμαξιού είναι για μένα το κοντέρ!!!Σαν μεγάλη κατηγορια του golf έπρεπε να έχει διαφορετικά στοιχεια από τα "απλά" golf 6!!!P.X.:Στο 5ari το καντράν του gti και του R32 είναι διαφορετικά από τα fsi-τσι!!!!Δεν συγκρίνω απλός θα ήθελα να δω ένα άλλο καντράν για το συγκεκριμένο αμάξι!!! :drinks:closedeyes.gif

Btw...καλά ανεβάζει!!! :rolleyes:

Ακριβως αυτο σημειωσα κι εγω ως παρατηρηση στο καντραν του Golf R20.. Βεβαια δεν θα το χαρακτηριζα μειον, αλλα ισως θα μπορουσε να δωθει μια πιο σπορ πινελια, οπως ακριβως αρμοζει στην συγκεκριμενη εκδοση... Οπως και να εχει τα λογια ειναι περιττα βλεποντας το βιντεο, ποσο μαλλον οδηγωντας το!!

Link to comment
Share on other sites

Σου κάνω μια μικρή παράθεση!!!!Ίσως το αμάξι να είναι για test drive!!!!Εξού και τα video που ανέβασε ο τύπος!!!Τι να πω...!!! :pardon:

Edited by turbomakis
Link to comment
Share on other sites

Σου κάνω μια μικρή παράθεση!!!!Ίσως το αμάξι να είναι για test drive!!!!Εξού και τα video που ανέβασε ο τύπος!!!Τι να πω...!!! :pardon:

Δεν μας χαλάει εάν είναι test drive ;) Την τιμή την είδες ??? 40.193 € στη Γαλλία !!! νννν

Πέρα από την πλάκα εγώ το βλέπω γύρω στο 40αρι .... θα δείξει !

B)

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Οσοι σκεφτεστε να το παρετε ...αναμεινατε ..διοτι σιγουρα θα βγει νεο εσωτερικο οπως εγινε με σιροκκο εντως 5 μηνου .Ειναι σιγουρη η πληροφορια ,με νεο καντραν ειδικα για το r.

Σορρυ αλλα η τιμη του ειναι απαραδεκτη . Απο ενα αυτοκινητο 40-43 χιλ ευρω απαιτεις εξαιρετικο εσωτερικο ,πολλα καλουδια . Υπερ υπερ τιμημενο ... Δεν λεω καλο το μοτερ και η 4 κινηση αλλα μεχρι εκει.Κατα τα αλλα σε οποιον περισεββουν εντελως ειναι μια πολυ καλη και διασκεδαστικη αγορα.

Εγγυηση 2+2? η θα κανουν επιτελους το μεγαλο βημα ? να δωσουν 4 χρονια ολικη εγγυηση ?

Ξερω οτι στο καθε αυτοκινητο πληρωνεις ενα ποσο για τις τυχον βλαβες... στο γκολφ ειναι γυρω στις 2.700 ευρω .

Παντως ατομο που το εχει οδηγησει στη γερμανια μου ειπε...οτι το αυτοκινητο ισως να χρειαζοταν κατι οπιο εξελιγμενο οσο αφορα τις αναρτησεις... κατα τα αλλα μου ειπε το αυτοκινητο ειναι πυραυλος

Edited by thanos katsas
Link to comment
Share on other sites

δεν αξιζει να δωσει κανεις 40000 για το r20 οπως δεν αξιζε να δωσει κανεις 40000 για το R32 παλιοτερα.

δινεις 30000 για το GTI και εισαι οκ. 30% επανω στην τιμη ειναι πολυ. γιαυτο αλλωστε ελαχιστα ρ32 πουληθηκαν τα τελευταια χρονια

Link to comment
Share on other sites

ποπο ρε φιλε δεν υπαρχεις!!!!

οκ το mk5 gti ME dsg και ιδικα το δικο σου ειναι το καλυτερο αμαξι που φτιαχτικε ποτε ολα τα αλλα δεν αξιζουν! πολλα χρηματα το r32 πολλα το r20 facelift για πεταμα το mk6 ελεος..

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

δεν αξιζει να δωσει κανεις 40000 για το r20 οπως δεν αξιζε να δωσει κανεις 40000 για το R32 παλιοτερα.

δινεις 30000 για το GTI και εισαι οκ. 30% επανω στην τιμη ειναι πολυ. γιαυτο αλλωστε ελαχιστα ρ32 πουληθηκαν τα τελευταια χρονια

Gt δεν αξίζει να δώσεις 40000+ για να πάρεις το R20 που σαν και το Σξ είναι(αυτό έχει αν θυμάμαι καλά 42 χιλιάρικα και έχουν αρκετά ίδια πράγματα??Επειδή έχει καλύτερη ανάρτηση από εσένα????Επειδή έχει τετρακίνηση και στις εκκινήσεις είναι σημαντικό πλεονέκτημα???Όπως επίσης και η ασφάλεια τις τετρακίνησης!!!!!Επειδή έχει g@@@το k@lo από πίσω με τα led???Επειδή έχει μεγαλύτερη τουρμπίνα από την δίκια σου και μονο με πρόγραμμα 300+ χαλαρά που εσύ τα 300+ ξεχνα τα με πρόγραμμα μονο!!!Θέλεις πολλά......!!!!!!Και όλα τα αλλα νέο συστήματα που μπορεί να έχει και δεν γνωρίζω!!!!

Όσο αναφορά το R32 τι να σου πω...????Σύγκρινε μου τον ήχο το V κινητήρα του με το gti σου....είναι ίδιος????Και δεν είναι μονο αυτό!!!Είναι g@amato αμάξι απλά είναι 3.2 και θα πληρώνεις τα κερατα σου!!!!Και μη ξεχάσω τις δυνατότητες βελτίωσης του!!!

Υπόψιν δεν παίρνω για να τρέχω απλά μου αρέσει το tuning!!!!!

Ειλικρινά όταν έρθει με το καλο στην ελλάδα το R20 και θα είναι και dsg στην αρχή κανε του ένα test drive και γράψε εντυπώσεις!!!Δεν προσπαθώ να στην πω αλλα μην είμαστε κολλημένοι σε ένα πράγμα μονο!!!Ναι ok παινεύεις το σπίτι σου αλλα υπάρχουν πολλά καλύτερα!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

δεν αξιζει να δωσει κανεις 40000 για το r20 οπως δεν αξιζε να δωσει κανεις 40000 για το R32 παλιοτερα.

δινεις 30000 για το GTI και εισαι οκ. 30% επανω στην τιμη ειναι πολυ. γιαυτο αλλωστε ελαχιστα ρ32 πουληθηκαν τα τελευταια χρονια

αντε και δεχομαι οτι το r20 δεν αξιζει τα λεφτα του γιατι εχει περιπου το ιδιο μοτερ με ενα gti...αλλα το r32 που ειχε ενα μοτερ κτηνος γιατι δεν αξιζει τα λεφτα του???ρε παμε καλα τι λες τωρα οποιοδηποτε r αξιζει και με το παραπανω τα λεφτα του για την κατηγορια του δεν ειναι δυνατων να συγκρινεις αυτο το αμαξι με οποιοδηποτε gti επειδη το gti εχει "ονομα"....ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΤΟΥ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΠΙΑ!!!υπαρχουν και αλλα αμαξια εκτος απο το gti...

Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβα καλα ο φιλος θελει να πει οτι 40000 ειναι πολλα για golf.. (?) ή τουλαχιστον δεν θα εδινε τοσα. συμφωνω και εγω με αυτη την αποψη ,αλλα η αληθεια ειναι οτι αμα τα ειχα και επειδη του εχω τρελη αδυναμια (και ειναι τρελο εργαλειο οπως και το κανουμε) ισως τα εδινα .

Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβα καλα ο φιλος θελει να πει οτι 40000 ειναι πολλα για golf.. (?) ή τουλαχιστον δεν θα εδινε τοσα. συμφωνω και εγω με αυτη την αποψη ,αλλα η αληθεια ειναι οτι αμα τα ειχα και επειδη του εχω τρελη αδυναμια (και ειναι τρελο εργαλειο οπως και το κανουμε) ισως τα εδινα .

βρες μου τετρακινητο στα αλογα αυτα με αυτα τα πραγματα που εχει μεσα το αμαξι σε αυτα τα κυβικα με αυτα τα λεφτα και δεν θα παρω το r αλλα αυτο που θα μου βρεις...δεν σημαινει οτι επειδη ειναι golf βρισκεις και κατι καλυτερο στην κατηγορια του με αυτα τα λεφτα!!!ισως το s3 αλλα και παλι δεν εχει βγει το καινουργιο!!!

Link to comment
Share on other sites

το εθεσα μαλλον λαθος. εχεις δικιο σε αυτη τη κατηγορια για την οποια μιλαμε δεν υπαρχει κατι καλυτερο .απλα μετα τα 40 χιλιαρικα ειναι σαν να αλλαζεις κατηγορια,πηγαινεις σε αλλα πραγματα (πχ πισω κινηση,slk ή καποια roadster ,tt ή κατι τετοιο) . ελπιζω τωρα να το εθεσα σωστα

Link to comment
Share on other sites

αναλογως τι ζηταει ο καθενας φιλε μου εγω πχ δεν θα εδινα ουτε ενα ευρω για roadster η γενικα διθεσιο αυτοκινητο γιατι πολυ απλα δεν με βολευει θελω γκαζι ευρυχωρια και ενα προσιτο κατ'εμε αμαξι οπου θα μπορω να το συντηρησω (τελη κυκλοφοριας ασφαλεια σερβις) να κανω την βολτα μου να κανω την πλακα μου και να παω και ταξιδι ξεκουραστος σε αυτη την κατηγορια λοιπον βασιλιας ειναι το r20...απο εκει και περα αν καποιος κρινει οτι δεν τον ενδιαφερουν οι χωροι του αυτοκινητου και θελει να μπαινει μονο μεσα αυτος και το αισθημα του τοτε καλα θα κανει και θα παρει ενα διθεσιο αυτοκινητο το καθε πραγμα βγαινει για τις αναγκες του καθενος...πχ εγω μετα το leon παω για τετρακινητο turbo απο ιαπωνια μερια στα ιδια λεφτα παιρνω ενα slk ελα μου ομως που δεν μου κανει το slk...οποτε για τα λεφτα του το golf ειναι μια χαρα αμαξι!!!το τι μπορεις να παρεις με τις αντιστοιχες τιμες αλλων αυτοκινητων δεν μπορεις να το διανοηθεις το τι θες εσυ μετραει τελικα!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.