Jump to content
tsilis_1

Golf V Tsi 140 με Πρόγραμμα Revo

Recommended Posts

τσιλι χρονια πολλα και χριστος ανεστη!!ειπες πιο πανω οτι το περιμενεις γυρω στα 210 πανω κατω τελοσπαντων στα αλογα.αν πηγαινει τοσο καλα ετσι οπως ειναι τωρα θα ησουν ευχαριστημενοσ??εχω ενα 215 απο overload του ξαδερφου μου ενα μαυρο 4σαρι,αν θες να το μετρησεις ποτε.επειδη το δυναμομετρησε το ξαδερφακι μου στο μοναδικο δυναμομετρο που υπαρχει στο νησι και φανταζομαι ξερεις ποιος το εχει,δεν ειχαμε και αλλες επιλογες.αν θες παλι να δεις πως παει με τα 170 τα δικα μου (μετρησια σε μαχα στα σπατα σεπιο αξιοπιστο δυναμομετρο απτο τοπικο τουλαχιστον!!) μου λες και παλι...οτι θες μας λες..πλεον ειμαστε τρεις τα μελη στο νησι....χαιρομαι !!!αντε και να γνωριστουμε..ααα θελω να μου πεις στο θεο στη κερκυρα εχουμε ρεβο?????!!!!!που τον βρηκες αθεοφοβε τον προγραμματιστη???ενδιαφερομαι εγκυκλοπεδικα...μου κανει κατι τρελα το προγραμτακι των 20 αλογων που ειχε το αμξι πανω του και λεω να παω σε κατι σοβαρο...σορρυ για το μεγαλο ποστ,το παρκαρεις στα ρου,ε???το μπανισα!!!ωραιο ειναι!πας στον κασσιωτη(αντιπροσωπεια),η στον σωτηρη και τον γιαννη για σερβισ(εξειδικευμενο)???

Γεια σου Πατριώτη και Χρόνια Πολλά!!!

Στείλε μου pm κινητό κλπ να μιλήσουμε να βρεθούμε από κοντά!!!

Link to comment
Share on other sites

τα μπουζί θα βελτιώσουν αρκετά την κατάσταση...και εμένα η πτώση απόδοσης ήταν μεγάλη και με την αλλαγή είδα στο αμάξι μεγάλη διαφορά....

Παίδες καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους!

Καθότι το νησί βούλιαξε από επισκέπτες το τετραήμερο του Πάσχα δεν είχα και πολλές ευκαιρίες για να το ανοίξω αρκετά!

Επίσης η θερμοκρασίες του τετραήμερου ήταν από 18 και πάνω (24 έφθασε..) και δεν ήταν κατάλληλες για να δω εάν "έφτιαξε" τελικά το αμάξι!

Σήμερα έβρεχε συνεχώς rocket.gif και γλιστρούσε σαν πο@στης :lol: :lol: :excl:

Ένα έχω να πω : Τα μπουζί κάνουν φοβερή δουλειά. Αισθητή διαφορά!!! Και ακόμη καλύτερα > Ρίξανε κατά πολύ την κατανάλωση! Έπαθα πλάκα :thumbsup:

Τα προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους B)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά!

Μετά από συμβουλή τεχνικού της REVO και ενός καλού φίλου, χθες αντικατέστησα προληπτικά (35.500χλμ με τα μαμά ) τα μπουζί του αυτοκινήτου!

Τοποθέτησα τα BOSCH Platin τα οποία μου τα πρότεινε καλός φίλος ο οποίος τα έχει δοκιμάσει και λειτουργούν μια χαρά!

Το αμάξι βελτιώθηκε λίγο αλλά δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω αρκετά για να μπορώ να πω με σιγουριά ακόμη εάν το "πρόβλημα" οφείλεται στα μπουζί!

Θα το δοκιμάσω μέσα στο τετραήμερο και θα σας πω λεπτομέρειες!

Τοποθέτησα με τον μηχανικό μου πρόχειρα ένα μπαρόμετρο και ανοίξαμε το αμάξι. Το μεγαλύτερο Over που είδαμε ήταν σχεδόν 1.4 bar. Μετά έπεφτε (όσο ανέβαιναν οι στροφές) στο 1.1bar - 1.0bar. Πάντως και ο μηχανικός μου είπε πως το αμάξι πήγαινε καλύτερα από την τελευταία φορά που το είχε οδηγήσει (όταν αντικαταστήσαμε την σκάστρα με την νέα)! Μακάρι να είναι τα μπουζί η αιτία!!!

Περισσότερα μετά το τετραήμερο!

Καλό Πάσχα και Καλή Ανάσταση σε όλους!!!

Μπορεις να ανεβασεις ενα λινκ για τα συγκεκριμενα μπουζι plz?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να ανεβασεις ενα λινκ για τα συγκεκριμενα μπουζι plz?

Δεν τα αγόρασα από το Internet!

Απλά μου είπε ένα φίλος το μοντέλο και τα παρήγγειλα στον μηχανικό μου!!!

BOSCH Platin F5DP0R

Μέχρι στιγμής : Απλά ΤΕΛΕΙΑ!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα αγόρασα από το Internet!

Απλά μου είπε ένα φίλος το μοντέλο και τα παρήγγειλα στον μηχανικό μου!!!

BOSCH Platin F5DP0R

Μέχρι στιγμής : Απλά ΤΕΛΕΙΑ!!! :thumbsup:

Λογικα θα ειναι τα platinum γιατι Platin δεν εχει στο σιτε.Επισης εχει με περισσοτερες ακιδες...Αν μπορεις να μου πεις ακριβως πιο μοντελο ειναι θα σου ημουν ευγνομων και αν θυμασε τιμουλα :D

αααα,χρειαζονται καποια ρυθμιση ή μπαινουν απευθειας (ειναι για τα vw μας?)

Edited by geocha
Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα ειναι τα platinum γιατι Platin δεν εχει στο σιτε.Επισης εχει με περισσοτερες ακιδες...Αν μπορεις να μου πεις ακριβως πιο μοντελο ειναι θα σου ημουν ευγνομων και αν θυμασε τιμουλα :D

αααα,χρειαζονται καποια ρυθμιση ή μπαινουν απευθειας (ειναι για τα vw μας?)

Platinum είναι, απλά έτσι είναι η ονομασία πάνω στην συσκευασία!!!

Τον κωδικό τους σου τον έγραψα....

Μπαίνουν απευθείας !!!

Τιμή περίπου ¤60-¤65!!!

Link to comment
Share on other sites

Platinum είναι, απλά έτσι είναι η ονομασία πάνω στην συσκευασία!!!

Τον κωδικό τους σου τον έγραψα....

Μπαίνουν απευθείας !!!

Τιμή περίπου ¤60-¤65!!!

Σε υπερ-ευχαριστω!!!Νομιζω οτι τα μαμησια αλλαζονται στα 60000 χλμ?Θα βαλω αυτα που λες :D

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έκανες δυναμομέτρηση το αμάξι σου ?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έκανες δυναμομέτρηση το αμάξι σου ?

Όχι !!! Και μάλλον δεν θα κάνω!!!

Κατά αρχήν στην Κέρκυρα υπάρχει μόνο ένα rocket.gif και αυτό βαράει ¤100 - ¤140 την δυναμομέτρηση (μας πιάνουν τον κ@λο κανονικά rocket.gif)

και μάλλον θα μου το βγάλει και καμιά 300ριά άλογατα new_killpc.gif

Κατά δεύτερον δεν υπάρχει καλύτερο δυναμόμετρο από τον δρόμο και μάλιστα αφού είχα το πρόγραμμα σχεδόν 9 μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα και ήμουν κατευχαριστημένος.

Το πρόγραμμα το θέλω για τον δρόμο και όχι για τα δυναμόμετρα!

Και το θέλω όπως ήταν.... protest.gif

Edited by Tsilis_Corfu
Link to comment
Share on other sites

Κατά δεύτερον δεν υπάρχει καλύτερο δυναμόμετρο από τον δρόμο και μάλιστα αφού είχα το πρόγραμμα σχεδόν 9 μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα και ήμουν κατευχαριστημένος.

Το πρόγραμμα το θέλω για τον δρόμο και όχι για τα δυναμόμετρα!

Και το θέλω όπως ήταν.... protest.gif

Φίλε μου διάβασα όλο το θέμα και ελπίζω να μη μου ξέφυγε κάτι. Γιατί δεν πας να ξαναπεράσεις το προηγούμενο λογισιμικό που είχες (μαμά και revo) και να δεις αν θα επανέλθεις στην προ αναβάθμιση κατάσταση; Αν τελικά συμβεί αυτό γιατί δεν κρατάς αυτά τα λογισμικά αφού όπως λες ήσουν πολύ ευχαριστημένος;

Link to comment
Share on other sites

Κατά δεύτερον δεν υπάρχει καλύτερο δυναμόμετρο από τον δρόμο και μάλιστα αφού είχα το πρόγραμμα σχεδόν 9 μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα και ήμουν κατευχαριστημένος.

Το πρόγραμμα το θέλω για τον δρόμο και όχι για τα δυναμόμετρα!

Και το θέλω όπως ήταν.... protest.gif

Φίλε μου διάβασα όλο το θέμα και ελπίζω να μη μου ξέφυγε κάτι. Γιατί δεν πας να ξαναπεράσεις το προηγούμενο λογισιμικό που είχες (μαμά και revo) και να δεις αν θα επανέλθεις στην προ αναβάθμιση κατάσταση; Αν τελικά συμβεί αυτό γιατί δεν κρατάς αυτά τα λογισμικά αφού όπως λες ήσουν πολύ ευχαριστημένος;

Φίλε μου δεν νομίζω οτι γίνεται αυτό που λές!!!

Επιπλέον , η αναβάθμιση από την αντιπροσωπεία, δεν νομίζω να έχει δυνατότητα downgrade και όσον αφορά το REVO , τεχνικός της Cargate μου ανέφερε ότι μέχρι στιγμής στην Ελλάδα έχει κυκλοφορήσει μια και μοναδική έκδοση του προγράμματος χωρίς καμία αλλαγή. Είναι η ίδια που μου είχαν περάσει και τον 09/2008.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω νέα!!!

Μόλις επικοινώνησα με τεχνικό της Cargate ο οποίος αύριο έρχεται Κέρκυρα και κανονίσαμε ραντεβού για να δει το αμάξι και να δούμε τι έγινε, αν έγινε και τι θα κάνουμε!!!

Θα το μετρήσουμε το πρωί και μετά θα τα πούμε επί των μετρήσεων!!!

Ελπίζω η υψηλές θερμοκρασίες που επικρατούν αυτή την εποχή στο Νησί να μην μας δώσουν λανθασμένες μετρήσεις...

Περισσότερα αύριο....

Ωστόσο , εάν κάποιος έχει μετρήσεις από άλλο αμάξι (Golf V Tsi 140ps με REVO) θα ήταν ευχάριστο να τις είχα σαν μέτρο σύγκρισης.

Το αμάξι φοράει μόνο φίλτρο αέρος K&N τύπου panel και μπουζί BOSCH Platin...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

Τα γεγονότα έχουν ως εξής:

Πραγματοποιήθηκαν 2 πατήματα με δευτέρα και 3 πατήματα με τρίτη. Λόγω όμως της κίνησης που είχε ο δρόμος και λόγω του ότι δεν υπήρχε αρκετός δρόμος οι ταχύτητες δεν ανοίχθηκαν έως τέρμα αλλά περίπου μέχρι τις 5.600rpm.

Σύμφωνα με τα λεγόμενα του τεχνικού το αμάξι είναι μια χαρά και κάτι παραπάνω καθώς αυτό δείχνουν τα Logs της μέτρησης με VAG COM , μιας και ότι ζητάει το πρόγραμμα το παίρνει και δεν υπάρχει καμία ένδειξη για τυχόν απώλειες πίεσης κλπ.Η δε ροπή ανεβαίνει σε εκπληκτικά επίπεδα !

Βέβαια οφείλω να ομολογήσω πως μετά την αντικατάσταση των μπουζί, τα αμάξι έχει βελτιωθεί σε αρκετά μεγάλο βαθμό.

Το αμάξι όμως , κατά την άποψη, μου δεν έχει επανέλθει πλήρως στις προ επαναχαρτογράφησης εποχές αλλά τείνει... Πιστεύω πως από Οκτώβριο-Νοέμβριο όπου και θα μειωθούν οι εξωτερικές θερμοκρασίες στο Νησί (τώρα βαράμε 25-30βαθμούς κελσίου, έχει φθάσει και 36...) θα μπορέσω να πω με σιγουριά εάν όντως το αμάξι είναι το ίδιο με όπως ήταν το πρώτο εννεάμηνο που είχα βάλει το REVO ή όχι !!!

Προς στιγμήν σας δίνω το log της σημερινής μέτρησης προς ενημέρωση σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Eμενα παλι δεν μου βγαινουν οι καμπυλες, δηλ δεν ξερω τι φταιει, ισως οτι τα ανοιγματα λογω δρομου η κινησης δεν ηταν 'ομαλα', αλλα δεν υπαρχουν καμπυλες με την εννοια της γραμμικης αποδοσης ροπης/ιπποδυναμης, αλλα αρκετα σκαμπανεβασματα και ειδικα στο πρωτο υπαρχει ενα δυνατο ανεβασμα μετα ενα παροποιο σχεδον κατεβασμα με τις τιμες να ειναι τελειως επιπεδες για αρκετο διαστημα και μετα παλι ενα ξεσπασμα.

Θελω να πιστευω οτι ολα αυτα ειναι λογω συνθηκων δρομου/ανοιγματος διαφορετικα θα πρεπει να εχεις αρκετες αυξομειωσεις στο θεμα της αποδοσης, αλλα κατι τετοιο δεν εχω δει να το εχεις αναφερει.

Οποτε ισως εγω να το βλεπω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

Τα γεγονότα έχουν ως εξής:

Πραγματοποιήθηκαν 2 πατήματα με δευτέρα και 3 πατήματα με τρίτη. Λόγω όμως της κίνησης που είχε ο δρόμος και λόγω του ότι δεν υπήρχε αρκετός δρόμος οι ταχύτητες δεν ανοίχθηκαν έως τέρμα αλλά περίπου μέχρι τις 5.600rpm.

Σύμφωνα με τα λεγόμενα του τεχνικού το αμάξι είναι μια χαρά και κάτι παραπάνω καθώς αυτό δείχνουν τα Logs της μέτρησης με VAG COM , μιας και ότι ζητάει το πρόγραμμα το παίρνει και δεν υπάρχει καμία ένδειξη για τυχόν απώλειες πίεσης κλπ.Η δε ροπή ανεβαίνει σε εκπληκτικά επίπεδα !

Βέβαια οφείλω να ομολογήσω πως μετά την αντικατάσταση των μπουζί, τα αμάξι έχει βελτιωθεί σε αρκετά μεγάλο βαθμό.

Το αμάξι όμως , κατά την άποψη, μου δεν έχει επανέλθει πλήρως στις προ επαναχαρτογράφησης εποχές αλλά τείνει... Πιστεύω πως από Οκτώβριο-Νοέμβριο όπου και θα μειωθούν οι εξωτερικές θερμοκρασίες στο Νησί (τώρα βαράμε 25-30βαθμούς κελσίου, έχει φθάσει και 36...) θα μπορέσω να πω με σιγουριά εάν όντως το αμάξι είναι το ίδιο με όπως ήταν το πρώτο εννεάμηνο που είχα βάλει το REVO ή όχι !!!

Προς στιγμήν σας δίνω το log της σημερινής μέτρησης προς ενημέρωση σας!!!

ΠΑΤΗΜΑ ΜΕ 2Α?????????????? ΚΑΙ 3Η??????????????????? ΡΕ ΣΤΕΦΑΝΕ ΣΟΒΑΡΑ ΜΙΛΑΜΕ ΤΩΡΑ?

την επομενη φορα κανε πατημα με 1η και δειξε μας το διαγραμμα...!!!!!

Edited by Infected-Mushroom
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΤΗΜΑ ΜΕ 2Α?????????????? ΚΑΙ 3Η??????????????????? ΡΕ ΣΤΕΦΑΝΕ ΣΟΒΑΡΑ ΜΙΛΑΜΕ ΤΩΡΑ?

την επομενη φορα κανε πατημα με 1η και δειξε μας το διαγραμμα...!!!!!

σε ποιον αρεσει το συγκεκριμενο διαγραμμα????

και βασικα τι του αρεσει? οτι ειναι σαν μια .....τριχα και οτι απλα ανεβαινει αντι να κατεβαινει????

επισης τα 29 κιλα ροπης που ειναι? στις 5320 στροφες που η Κ03 εχει κανει ηδη οβερ στις 3800???? εκτος αν φορας κ04 και εσυ και δεν μας το λες...!!!!!

29 κιλα ροπης στις 5320 αναλογουν με 240+ αλογα... εγω εχω οβερ στις 5300 και εχω 32 κιλα ροπη και εχω 240 αλογα...!

τα συμπερασματα δικα σας...!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

δικιο εχεις τα ανοιγματα πρεπει να ειναι 2 με 3η και 1000 στροφες κ με 5η κ επισης 1000 στροφες μεχρη κοφτη εμενα με το revo εχω κοφτη στις 7,200!!!

Link to comment
Share on other sites

δικιο εχεις τα ανοιγματα πρεπει να ειναι 2 με 3η και 1000 στροφες κ με 5η κ επισης 1000 στροφες μεχρη κοφτη εμενα με το revo εχω κοφτη στις 7,200!!!

τα πατηματα γινοντε με οσο το δυνατον μεγαλυτερο φορτιο δλδ.. 4η και 5η. ολα τα λογκαρισματα που εχω κανει προσωπικα εγω ειναι με 4η και η δυναμομετρηση με 5η!

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω, ανεβηκε τεχνικος της cargate απο την Αθηνα στη Κερκυρα για να δει το αυτοκινητο σου;;;;;;;

Ναι, Ανέβηκε στην Κέρκυρα για να δει και το αυτοκίνητο μου!!!

Αυτό είναι καλό και το εκτιμώ!

Link to comment
Share on other sites

QUOTE (Infected-Mushroom @ 04/06/2009, 14:23 )

ΠΑΤΗΜΑ ΜΕ 2Α?????????????? ΚΑΙ 3Η??????????????????? ΡΕ ΣΤΕΦΑΝΕ ΣΟΒΑΡΑ ΜΙΛΑΜΕ ΤΩΡΑ?

την επομενη φορα κανε πατημα με 1η και δειξε μας το διαγραμμα...!!!!!

σε ποιον αρεσει το συγκεκριμενο διαγραμμα????

και βασικα τι του αρεσει? οτι ειναι σαν μια .....τριχα και οτι απλα ανεβαινει αντι να κατεβαινει????

επισης τα 29 κιλα ροπης που ειναι? στις 5320 στροφες που η Κ03 εχει κανει ηδη οβερ στις 3800???? εκτος αν φορας κ04 και εσυ και δεν μας το λες...!!!!!

29 κιλα ροπης στις 5320 αναλογουν με 240+ αλογα... εγω εχω οβερ στις 5300 και εχω 32 κιλα ροπη και εχω 240 αλογα...!

τα συμπερασματα δικα σας...!!!!!!!

Φίλε Αποστόλη Καλησπέρα!!! Ένα ΜΕΓΑΑΑΑΛΟ ευχαριστώ worthy.gif για το χρόνο που έχεις αφιερώσει τόσο καιρό και ασχολείσαι με το συγκεκριμένο θέμα. ;)

Κατά αρχήν τα πατήματα για το logging έγιναν με 2α και 3η , σύμφωνα με τις υποδείξεις του Τεχνικού της REVO!!!

Το αν το διάγραμμα είναι καλό και σωστό, αν δείχνει σωστή λειτουργία του κινητήρα & του προγράμματος και εάν το αμάξι μου είναι τελικά πολύ δυνατό , όπως μου ανέφερε και ο Τεχνικός της REVO, εάν απoτυπώνει σωστά τις επιδόσεις που θα πρέπει να έχει ως ένα 1.4TSI με πρόγραμμα της REVO δεν μπορώ να το ξέρω καθώς δεν είμαι ειδικός, δεν είμαι τεχνικός αυτοκινήτων και βελτιωτής , δεν έχω την απαραίτητη εμπειρία και τις απαραίτητες γνώσεις και δυστυχώς δεν έχω κάποιο άλλο log από κάποιον άλλο που έχει το ίδιο αμάξι και το ίδιο πρόγραμμα για να τα συγκρίνω, παρόλο που στο forum αυτό υπάρχουν αρκετά παιδιά με το συγκεκριμένο αμάξι και το συγκεκριμένο πρόγραμμα...!!!

Το μόνο που ξέρω σίγουρα είναι ότι το αμάξι , ναι μεν έχει βελτιωθεί αρκετά από την 2η επαχαρτογράφηση του εγκεφάλου με το setarisma της REVO μετά και την αντικατάσταση των μπουζί , ΑΛΛ¶ ΔΕΝ EXEI KAMIA ΣΧΈΣΗ ME ΌΠΩΣ ΉΤΑΝ ΠΡΏΤΑ (τους πρώτους 9 μήνες που είχα το REVO - Ανάθεμα την ώρα που πήγα να το ξαναπεράσω...) και αυτό το ξέρω από πρώτο χέρι και δεν μπορεί να μου το αμφισβητήσει κανένας αφού το απολάμβανα 9 ολόκληρους μήνες χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα και χωρίς καμία ένδειξη "δυσλειτουργίας" και μειωμένης απόδοσης. 16.000ΧΛΜ είναι αυτά δεν είναι αστεία....

Τα logarismata τα κάνω απλά και μόνο μπας και καταφέρουν οι ειδικοί να καταλάβουν τι τελικά είναι αυτό που φταίει και το αμάξι δεν πάει όπως πρώτα.

Δεν ασχολούμαι με τα νούμερα κάθε αυτά καθώς δεν τους τα ζήτησα από την αρχή και δεν αναφέρομαι στα νούμερα. ¶λλο που αυτά τελικά μας δίνουν την πραγματική εικόνα.

Το παράπονο μου είναι πως τα αμάξι πια είναι πεσμένο και το ξέρω καλά αυτό από την προσωπική μου εμπειρία με αυτό. Το παράπονο μου είναι ότι μου κόστισε ¤900 για να έχω την σιγουριά και την εγγύησης μια σοβαρής, έμπειρης, διεθνούς και με πολλές πρωτοπορίες και διακρίσεις εταιρείας και τελικά ξοδεύω εδώ και 3 μήνες περίπου προσωπικό χρόνο, χρήμα για διάφορα διαγνωστικά και όργανα ενδείξεων (περίπου ¤300) για να λύσω ένα πρόβλημα που τελικά φαίνεται να μην λύνεται... Σύμφωνα με την επιλογή μου (REVO) δεν θα ήταν αναγκαίο να ασχοληθώ καν μιας και έχουν γίνει αμέτρητες μετρήσεις και δοκιμές ώστε το προϊόν της και τα αποτελέσματα του να είναι πάντα συγκεκριμένα και απροβλημάτιστα!!!

Έχω "στενοχωρηθεί" πραγματικά πάρα πολύ με το όλο θέμα και έχω κουραστεί πια...

Είμαι όμως διατεθειμένος να το φθάσω στα άκρα (βλέπε REVO Αγγλίας) έχοντας το δικαιώματα ενός πελάτη που ήταν καθόλα κύριος και στην πληρωμή της αξίας του προϊόντος της αλλά και στις υποδείξεις των των ανθρώπων της στην Ελλάδα. Απαιτώ μια πιο καλή αντιμετώπιση όσον αφορά την επίλυση του προβλήματος μου.

Να αναφέρω ότι σέβομαι και εκτιμώ την επίσκεψη του τεχνικού της REVO στην Κέρκυρα για να δει και το αμάξι μου αλλά όπως του ανέφερα κιόλας, ΔΕΝ είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής από την λειτουργία του προϊόντος τους και την επίλυση του προβλήματος μου!!!

Αυτά από εμένα και συγνώμη εάν σας κουράζω με τα μεγάλα posts μου αλλά έχω φθάσει πια στο σημείο της Αγανάκτησης...

Ελπίζω να απαντήσουν και άλλοι φίλοι προκειμένου να προλάβουμε τυχόν παρόμοια προβλήματα σε άλλα παιδιά στο μέλλον...Ας είμαι εγώ και το αμάξι μου το πειραματόζωο αλλά ας βρεθεί και η λύση του προβλήματος...Ίσως έτσι προστατεύσουμε και κάποιους άλλους από παρόμοιες καταστάσεις...

Edited by Tsilis_Corfu
Link to comment
Share on other sites

Aντιθετως κατι τετοια χρειαζονται για να ξερουμε τι ακριβως παιζεται με τα προγραμματα καθοτι ο καθενας προσπαθει να ωραιοποιει τα πραγματα για να μην φαινεται λαθος με την επιλογη του λες και το προγραμμα το εχει φτειαξει ο ιδιος.

Το προβλημα το εχουν αυτοι που αμοιβονται γαι να δωσουν κατι το οποιο απεχει απο τις 'υποσχεσεις' τους τις οποιες εμεις σαν αφελεις τσιμπαμε εφοσον ακουμε οτι 'πυραυλος' εγινε κλπ μονο που μερικες φορες οι πυραυλοι σκανε.

Και εγω στο δικο μου αλλα περιμενα, και κυριως καμμια 'παρενεργεια' αλλα δυστυχως ...

Καλο θα ειναι ολοι οσοι εχουν εστω και το πιο μικρο προβλημα να βγαινουν και να το λενε και να μην κολλανε σε οποια προσωπικη σχεση μπορει να εχουν αναπτυξει με τον προγραμματιστη/εταιρια.

Γιατι πανω απ'ολα δεν ειναι μονο τα χρηματα του προγραμματος που μπορει να πανε χαμενα, αλλα κυριως και αλλα που μπορει να χαθουν μελλοντικα.

Παντως απο τα λεγομενα σου μου φαινεται οτι με την Revo παιζει κατι αναλογο με αυτο που εκανε η μαμα VW στις αναβαθμισεις των GT (170) οπου φαινεται να εχει 'κοψει'λιγο την αποδοση κυριως οπως λεγεται για την προστασια του κινητηρα/περιφερειακων και φυσικα της αξιοπιστιας.

Αν η VW εκανε κατι τετοιο για τα δικα της 170 αλογα τοτε φαντασου τι πρεπει να γινει απο τις αλλες εταιρειες/προγραμματιστες για τα φημολογουμενα 200 κατι ατια τους, ετσι για να μην γινουν συντομα 'πυραυλοι' με ολη την σημασια της λεξης.

Link to comment
Share on other sites

για ριξτε παιδια και μια ματια στο δικο μου log-αρισμα ....

Περιμενω τις γνωμες σας γιατι εγω δεν το κατεχω το αθλημα tongue.gif

βασικα μ βγαζει αυτο upload failed. You are not permitted to upload this type of file

πως μπορω να αναιβασω το αρχειο που ειναι excel ??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.