Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

αν και δεν συνηθιζω να γραφω για το τι εκανα στον δρομο αυτο θα το γραψω γιατι ο ιαπωνας ηταν προκλητικος.

γυριζω απο δουλεια εχθες το βραδυ και ειμαι στην λ.μαραθωνος. εκει που παω σχετικα ηρεμα αλλαγες μεχρι 4000 στρφες [το πολυ] ερχετε πισω μου ενα λανσερ πολυ προκλυτικα και μετα απο σφηνες μου κολλαει στον πισω προφυλακτηρα. ανοιγω λιγο και αυτος το βιολι του μετα ερχονται απανωτες στροφες και τοτε με χανει. το λανσερ αστητο [οπως φαινοταν] σταματαω στο επομενο φαναρι και ο τυπος με το που ανοιγει πρασινο το παταει εκει δεν αντεξα το πατησα. αποτελεσμα; 1.5 κολωνα + . μετα δεν το ξαναπατησε και τον εχασα απο το οπτικο μου πεδιο.

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν συνηθιζω να γραφω για το τι εκανα στον δρομο αυτο θα το γραψω γιατι ο ιαπωνας ηταν προκλητικος.

γυριζω απο δουλεια εχθες το βραδυ και ειμαι στην λ.μαραθωνος. εκει που παω σχετικα ηρεμα αλλαγες μεχρι 4000 στρφες [το πολυ] ερχετε πισω μου ενα λανσερ πολυ προκλυτικα και μετα απο σφηνες μου κολλαει στον πισω προφυλακτηρα. ανοιγω λιγο και αυτος το βιολι του μετα ερχονται απανωτες στροφες και τοτε με χανει. το λανσερ αστητο [οπως φαινοταν] σταματαω στο επομενο φαναρι και ο τυπος με το που ανοιγει πρασινο το παταει εκει δεν αντεξα το πατησα. αποτελεσμα; 1.5 κολωνα + . μετα δεν το ξαναπατησε και τον εχασα απο το οπτικο μου πεδιο.

γκαζοkiller + Japanokiller ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον χθες και ενω ειχα βγει βολτα με το γκολφακι μου (Golf gt 1το σταδιο 220++) πετυχαινω στο δρομο ενα slk 200 το προηγουμενο μοντελο με τον κομπρεσσορα..στην αρχη νομιζα οτι ηταν το 350 γτ ειχε εξατμισεις και εκανε πολυ θορυβο..με το που ξεκινησαμε κατι χαζοπατηματα καταλαβα οτι ηταν το slk 200..απο ρολλαριστα του ανοιγα για πλακα 3,4 αυτοκινητα...καναμε και 2 πατηματα σε φαναρι στο ενα εφυγε καλυτερα το slk και μου ανοιξε απ ευ8ειας 1 αυτοκινητο οπυ στην 3τη ειχα ερ8ει διπλα και τεταρτη του ειχα κανει αλλο ενα..και ενα ακομα πατημα οπου ειχα λιγο καλυτερο χρονο αντιδρασης εγω ξεκινησα οριακα πρωτος οπυ το εκανα απ ευ8ειας μισο και μεχρι τεταρτες του ειχα κανει 2 αμαξια οπου και εκοψε..

μετα αφου ερχεται διπλα ο ανθρωπος με το Slk να μιλησουμε και δεν μπορουσε να πιστεψει οι ηταν το Τsi..αφου με το που μου μιλησε μου λεει το 2λιτρο εε??και εκεινος μου ειπε οτι ηταν 220 αλογα και οτι φορουσε τα παντα φιλτρο εξατμιση προγραμμα τροχαλιες..μετα επειδη δεν περιμενε καθολου μα καθολου τα αποτελεσματα αυτα μου ελεγε να πατησουμε απο σταση παλι...προσπαθησα να του κανω το χατηρι, αλλα ξεκιναγε με κοκκινο.. ;)

ΑΥΤΑ...

Link to comment
Share on other sites

Το σιρόκο έχει άλλη κεφαλή, τουρμπίνα, μεγαλύτερα μπεκ και ένα καλό 1ο στάδιο, φτάνει 300-310! Είναι και ελαφρύτερο, οπότε μια χαρά ξηγήθηκε...

Kαι εγώ απόψε τον ήπια από corsa opc ( 1ο στάδιο ;) , μονοκάβαλος εγώ, 4 άτομα εκείνος. Ανοιξα 5η, εκείνος λογικά 4η και βοηθούμενος από το drag και τη κατηφόρα, με πέρασε άνετα... Αυτά είναι, είχαμε τα Astra, τώρα έχουμε και τα κουβαδάκια...

Η καφριλα σου δεν εχει ορια ακομα κοντρες κανεις????

τεσπα καφριλα Geopan=500kg αρα γιαυτο σε περασαν ....και που εισαι ακομα!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν τελικά τα έπιασα τα 280ΗΡ που λέει η APR, πάντως το Σάββατο το πρωί, βγήκα Εγνατία Οδό στον κόμβο της Έδεσσας με κατεύθυνση ΤΙΤΑΝ. Από πίσω μου ένα λευκό S3 καινούργιο. Αυτός μόνος του, εγώ με συνοδηγό και αρκετά πράγματα στον χώρο αποσκευών.

Ξεκινήσαμε να ανοίγουμε από 2αρα (εγώ τουλάχιστον). Είναι και ανηφορικό το κομμάτι εκείνο. Μέχρι τα 230 περίπου που άνοιξα και μετά βαρέθηκα (φτάσαμε και κίνηση), του είχα ανοίξει την διαφορά +2 αμάξια. Και ήταν στην αρχή πίσω μου (2-3 αμάξια πιο πίσω) και του έκοβα τον αέρα! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν τελικά τα έπιασα τα 280ΗΡ που λέει η APR, πάντως το Σάββατο το πρωί, βγήκα Εγνατία Οδό στον κόμβο της Έδεσσας με κατεύθυνση ΤΙΤΑΝ. Από πίσω μου ένα λευκό S3 καινούργιο. Αυτός μόνος του, εγώ με συνοδηγό και αρκετά πράγματα στον χώρο αποσκευών.

Ξεκινήσαμε να ανοίγουμε από 2αρα (εγώ τουλάχιστον). Είναι και ανηφορικό το κομμάτι εκείνο. Μέχρι τα 230 περίπου που άνοιξα και μετά βαρέθηκα (φτάσαμε και κίνηση), του είχα ανοίξει την διαφορά +2 αμάξια. Και ήταν στην αρχή πίσω μου (2-3 αμάξια πιο πίσω) και του έκοβα τον αέρα! tongue.gif

καλα του εκανες του tenty-boy

Link to comment
Share on other sites

ετσι το φλωρο S3 με τους τρεντυ-καγκουρ οδηγους που πανε κρηνη κ διπλοπαρκαρουν ετσιιιιιιιιιι αν ηταν κ λευκο το S3 ακομα καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

Νίκο βλέπω τα τσάγια πάνε και έρχονται. tongue.giftongue.gif Πολύ κατάναλωση στο lipton έπεσε τελευταία!!!!

Link to comment
Share on other sites

Νίκο βλέπω τα τσάγια πάνε και έρχονται. tongue.giftongue.gif Πολύ κατάναλωση στο lipton έπεσε τελευταία!!!!

Εεεε τοτε να κανουμε μαζικη παραγγελια σε λιπτον tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Πω πω το παληκαρι ειχε S3 και τον περασε ενα passat !!! πικρααααα :D :D :D :D

Γιατί ρε?? Και τα Passat έχουν ψυχή!!! :lol:

Το κατά δύναμην ρε παιδιά! Το S3 ήταν λευκό. tongue.gif Είχε και κόκκινες πινακίδες, ΚΧΧ ????.... Πάντως το άνοιγμα ήταν "φιλικό", δεν είχε "εχθροπραξίες" μετά.... :D Εμένα πάντως μου αρέσουν πολύ τα S3 και ειδικά λευκά! B)

Αύριο θα πάρω στην Αθήνα στην APR να ρωτήσω για stage 3... Μην πετύχουμε και κανένα S3 με πρόγραμμα και πιούμε έναν κουβά Lipton!!! tongue.gif Είναι πολύ γλυκό το ρημάδι το γκάζι! :D

Edited by Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε?? Και τα Passat έχουν ψυχή!!! :D

Το κατά δύναμην ρε παιδιά! Το S3 ήταν λευκό. tongue.gif Είχε και κόκκινες πινακίδες, ΚΧΧ ????.... Πάντως το άνοιγμα ήταν "φιλικό", δεν είχε "εχθροπραξίες" μετά.... :D Εμένα πάντως μου αρέσουν πολύ τα S3 και ειδικά λευκά! B)

Αύριο θα πάρω στην Αθήνα στην APR να ρωτήσω για stage 3... Μην πετύχουμε και κανένα S3 με πρόγραμμα και πιούμε έναν κουβά Lipton!!! tongue.gif Είναι πολύ γλυκό το ρημάδι το γκάζι! :D

άντε λίαν συντόμως το S3 setup χεχεχεχεχεχε!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

χτες εκανα φιλικα ανοιγματα με evo 10,το εβο ειναι πρωτο σταδιο οπως λεει,γυρω 350+ σιγουρα,αλλα δεν μας ευνοουσε ο δρομος λογω κινησης,σε ολα τα ανοιγματα εμπαινα μπροστα ,αλλα κοβαμε μετα λογω κινησης, ανοιξαμε απο ρολαριστες 2ρες,κ στο τελευταιο ανοιγμα,που ειχαμε ελευθερο δρομο ημουν μπροστα 3,4 αυτοκινητα.καποια στιγμη μπορει να ξανανοιξουμε σε πολυ ανοιχτο δρομο,για να μην υπαρχουν οι αμφιβολιες!

Edited by dogo_argentino
Link to comment
Share on other sites

το κακομοιρο το εβο ειδα την φαση καλα τον εσκησες επερεπε να τον βγαλεις επανο να του εριχνες αλλα τοσα! 30 ατομα ειμασταν εκει!

Link to comment
Share on other sites

χτες εκανα φιλικα ανοιγματα με evo 10,το εβο ειναι πρωτο σταδιο οπως λεει,γυρω 350+ σιγουρα,αλλα δεν μας ευνοουσε ο δρομος λογω κινησης,σε ολα τα ανοιγματα εμπαινα μπροστα ,αλλα κοβαμε μετα λογω κινησης, ανοιξαμε απο ρολαριστες 2ρες,κ στο τελευταιο ανοιγμα,που ειχαμε ελευθερο δρομο ημουν μπροστα 3,4 αυτοκινητα.καποια στιγμη μπορει να ξανανοιξουμε σε πολυ ανοιχτο δρομο,για να μην υπαρχουν οι αμφιβολιες!

k04 setup ;;; Με τι πρόγραμμα ;

Link to comment
Share on other sites

χτες εκανα φιλικα ανοιγματα με evo 10,το εβο ειναι πρωτο σταδιο οπως λεει,γυρω 350+ σιγουρα,αλλα δεν μας ευνοουσε ο δρομος λογω κινησης,σε ολα τα ανοιγματα εμπαινα μπροστα ,αλλα κοβαμε μετα λογω κινησης, ανοιξαμε απο ρολαριστες 2ρες,κ στο τελευταιο ανοιγμα,που ειχαμε ελευθερο δρομο ημουν μπροστα 3,4 αυτοκινητα.καποια στιγμη μπορει να ξανανοιξουμε σε πολυ ανοιχτο δρομο,για να μην υπαρχουν οι αμφιβολιες!

Γεια σου dogo με το edition 30,σε χαιρετουσα εχτες αλλα δεν με καταλαβες!

πριν λιγο εκανα εκανα ενα φιλικο ανοιγμα με τον κουμπαρο μου,εγω με GOLF 2 G60 μαμα και εκεινος με MINI COOPER S μαμα.τον πελεκησα!του εριξα κατευθειαν με το που ξεκινησα ενα αμαξι και στα 180χιλ τον ειχα 2-3 αυτοκινητα πισω.δεν το περιμενα να πω την αληθεια και απορω,εχω 134.000 χιλιομετρα και εκεινος 160.000.παιζει καποιο ρολο αυτο η εχω εργαλειο???!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Μολις γυρισα απο βολτα

πετυχα ενα nissan n14 3door εγω ημουν με ενα polo 6n2 1.4 (101hp)μαμα και τα 2 αυτοκινητα

Ξεκιναμε απο το φαναρι μαζι....στη 2τερα πεταχτικε αρκετα μπροστα μετα απο καποια στιγμη μαζεψα στο οριο 3της με 4αρτης,και στην αλλαγη 4ταρτης καταφερα να τον περασω...

ρε παιδια γιατι εγινε αυτο....?

Λογο βαρους δεν πιστευω?Μιας και το πολο εχει 1100κιλα και το νισσαν 1200 απο οτι εψαξα...εγω ειχα και αλλο ενα ατομο ενω αυτος δεν ειχε καθησματα πισω απο οτι προλαβα να δω...80-90 αλογα δεν ειναι αυτα τα Ν14??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου dogo με το edition 30,σε χαιρετουσα εχτες αλλα δεν με καταλαβες!

πριν λιγο εκανα εκανα ενα φιλικο ανοιγμα με τον κουμπαρο μου,εγω με GOLF 2 G60 μαμα και εκεινος με MINI COOPER S μαμα.τον πελεκησα!του εριξα κατευθειαν με το που ξεκινησα ενα αμαξι και στα 180χιλ τον ειχα 2-3 αυτοκινητα πισω.δεν το περιμενα να πω την αληθεια και απορω,εχω 134.000 χιλιομετρα και εκεινος 160.000.παιζει καποιο ρολο αυτο η εχω εργαλειο???!!!!

γεια σου τολη! δεν σε καταλαβα!!!σε ποιο σημειο συναντηθηκαμε,οντως εχεις εργαλειο!

Link to comment
Share on other sites

k04 setup ;;; Με τι πρόγραμμα ;
ko4 ειμαι λογω του οτι ειμαι εντισιον,το προγραμμα ειναι custom,αυτος με το εβο νομιζε οτι με ειχε,λεει γκολφ ειναι?αλλα εχασε την μπαλα,κ στην ουσια αυτος επεμενε για ανοιγμα,κ αν δεν σπινιαριζα παρα πολυ ,τοτε θα εμενε πολυ πισω!!!αλλα τα ανοιγματα ηταν φιλικα!κ για ενα τεστ! Edited by dogo_argentino
Link to comment
Share on other sites

ko4 ειμαι λογω του οτι ειμαι εντισιον,το προγραμμα ειναι custom,αυτος με το εβο νομιζε οτι με ειχε,λεει γκολφ ειναι?αλλα εχασε την μπαλα,κ στην ουσια αυτος επεμενε για ανοιγμα,κ αν δεν σπινιαριζα παρα πολυ ,τοτε θα εμενε πολυ πισω!!!αλλα τα ανοιγματα ηταν φιλικα!κ για ενα τεστ!

ντροπη σου παναγιωτη!!!!! :):D:D

Link to comment
Share on other sites

....ναι αναγκαστηκες! ηταν ενα πραγμα μπρος γκρεμος και πισω ρεμα καταλαβες! tongue.gif

Τραβάτε με και ας κλαίω ο Πάνος... B)<_<:lol: :lol: tongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

το φυσαει και δεν κρυωνει ενα yaris ts μαυρου χρωματος με φιμε εξατμιση και το λοιπο πακετο..

ηταν αρκετα προκλιτικος και τιμωρηθικε ανοιξαμε απο σταση και ασχετα που ολη η δευτερα μου δεν πατησε κατω ωταν μπηκε τριτη εκλαψε.

τριτες μεχρι τα 180 μετα εκοψε γιατι ηταν ηδη αρκεταααααααααα πισο μου tongue.gif

καταραμενοι japaners die all.

Edited by poenstar
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.