Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Ρε παιδιά γιατί πρέπει να πέσουμε να φάμε τον cj?Απ ότι καταλαβαίνω έχει ένα πολύ καλό και δυνατό αμάξι που κατά την άποψή μου συνδυάζει χώρους-άνεση-ποιότητα κατασκευής-γκάζια.Το αν έχασε από ένα TT δεν είναι δα και τόσο επιλήψιμο.OK η κόντρα κόντρα δεν λέω,αλλά σκεφτείτε το πόσα περισσότερα πράγματα μπορεί να κάνει το passat του cj έναντι ενός ΤΤ (πχ ταξίδι με πολλά άτομα και φορτωμένο)!

Καλές γιορτές σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

loipon ναι δυστηχως αλλο η κοντρα και αλλο το φιλικο ανοιγμα...δεν μαρεσει που ο αλλος ισχυριζεται ττ με σφυρηλατα και με υβριδικη..δηλαδη ποιο ττ ειναι αυτο μετα 150 αλογα μαμα η μετα 225 με κινητηρα βam και τις διπλες εξατμισεις...αν ειναι το 225 με κο4 και υβριδικη κιολας πρεπει να ειναι 300+για να μην πω και παραπανω...το σφυρηλατα και 270 δεν στεκει...σε καμια περιπτωση..πως βγηκε δυναμομετρηση στα 270???απο που?

και το αλλο βρε το πασσατ ζυγιζει 2 τονους κοντα το ττ ποσο??? πεστου να ερθει να βαλει μαζι μου ποιο δικαωκρατικα ειναι...αν καταφερω και το φτιαξω και εγω με την πιεση...νεωτερα στην παρουσιαση..

Link to comment
Share on other sites

είναι αυτό με τα 225 quattro. Σφυριλατο με υβριδικη τουρμπίνα φουλ πρώτο στάδιο και με boost controler.

όλα αυτα για να πάρει μόνο......45 άλογα...:) μαμα με λίγα λόγια.

Φιλικό άνοιγμα ήταν μεταξύ μας που το μαθαν μέχρι στην αμερική...:)

Link to comment
Share on other sites

ας γραψω και εγω μετα απο πολυ καιρο μια προσωπικη μου κοντρα σημερα το βραδυ καθως γυρναγα σπιτι πετυχα μπροστα μου σε φαναρι ενα seat leon 1.8 turbo αυτο με τα 160 αλογα λοιπον του αναβοσβησα τα φωτα και τα αλαρμ και ημουνα στο φαναρι απο πισω γτ διπλα του ειχε αλλο αυτοκινητο μολις αναψε το πρασινο φυγαμε χωθηκα στο πλαι του μετα τα 60 χιλιομετρα που ειχα και μεχρι τα 90 χιλιομετρα τον περασα και μεχρι τα 140 χιλιομετρα ητανε πισω μου εναμιση αυτοκινιτο μετα ερχεται παλι διπλα μου στο επομενο φαναρι μου λεει φιλε μου δεν γινεται να χανω μαλλον εισαι το gti to polo και του λεω οχι απλα ειμαι βελτιωμενος παρα πολυ θελεις να ανοιξουμε αλλη μια τωρα που ειμαστε και διπλα διπλα και μου λεει ναι αναβει πρασινο το φαναρι και ξεκιναμε απο την πρωτη παιδια τον ειχα πισω μου δευτερα και τριτη ητανε δυο αυτοκινητα πιο πισω ουτε εγω ο ιδιος δεν το πιστευα οτι τον ειχα ... παιξαμε και μια roll δευτερες και παλι του μοιρασα τσαγακι και μου λεει δεν γινεται να χανω απο to polo 1.2 tsi με τπτ ..και μολις του μοιρασα και το τελευταιο τσαγακι του ειπα το νουσου φιλε μου...να σημειωσω οτι εγω ημουνα δικαβαλος ενω αυτος ητανε μονος του :-)))

Link to comment
Share on other sites

οντως ητανε κουλος τσαγακι το leon δεν πειραζει ειναι η δευτερη φορα που μοιραζω στο ιδιο αμαξι τσαγακι :-))) χαχα και η πλακα ποια ητανε ντε και καλα να μου πει οτι ειμαι το gti ελεος δλδ του ειπα προσεχε μεγαλε που κυκλοφορεις γτ τρως κηδειες ωραιες απο τα μικροτερα σου αμαξακια χαραμισα και λιγο τα καινουρια λαστιχα μου δεν πειραζει ομως :-)))

Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικά το πολο φοράει 16αρες είναι και πιο ελαφρύ και έχει καλό μπαμ σε σχέση με το μαμα 18αρι....

Επίσης αν φόραγε το seat 17αρες και ήταν λίγο κουλάδι στις αλλαγές δικαιολογείται εν μέρη!

Απλά δεν θα έπρεπε να έχετε τόση μεγάλη διαφορά μιας και έχει(το seat) περισσότερα άλογα,έπρεπε να είσαι ελάχιστα μπροστά και όχι 2 αυτοκίνητα μπροστα!

Όπως και να έχει μπράβο για το αποτέλεσμα!

Link to comment
Share on other sites

ευχαραριστω μακη να εισαι καλα ρε φιλε...λογικα 17 αρες πρεπει να φοραγε αλλα στο πρωτο πατημα να φανταστεις οτι ημουνα απο πισω του γτ διπλα ειχε αλλο αμαξι με το αναψε το πρασινο ξεκινησαμε και απο δευτερα και μετα τον ειχα περασει κιολας :-)))

Link to comment
Share on other sites

είναι αυτό με τα 225 quattro. Σφυριλατο με υβριδικη τουρμπίνα φουλ πρώτο στάδιο και με boost controler.

όλα αυτα για να πάρει μόνο......45 άλογα... :) μαμα με λίγα λόγια.

Φιλικό άνοιγμα ήταν μεταξύ μας που το μαθαν μέχρι στην αμερική... :)

Πολλοί ποντικαράδες μας βγαίνουνε τώρα τελευταία.................αυτά με μπέκ μάφ από S3 πάνε 260 στο χαλαρό και με boost και ενισχυμένα εντόσθια..............και με λιγότερο σημαντικά βάρος.............αυτόν τον παράγοντα να το λάβετε σοβαρά υπ όψιν............

φανταστείτε το τελευταίο ΤΤ παίζει στα 1250 περίπου το 2WD, ενώ το δικό μου το Α3 sportback 2WD και αυτό είναι 1450 στα 1800 και τα δύο σε κυβικά!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολλά προβλήματικα άτομα που οδηγαν αμάξια.

Μου άνοιξαν θέμα στο dragstreet.gr και ο καθένας εκεί μέσα είναι την άποψη του.

Ένα forum με αρκετούς χωριατο βλάκες μέσα.

Link to comment
Share on other sites

.............και με λιγότερο σημαντικά βάρος.............αυτόν τον παράγοντα να το λάβετε σοβαρά υπ όψιν............

φανταστείτε το τελευταίο ΤΤ παίζει στα 1250 περίπου το 2WD, ενώ το δικό μου το Α3 sportback 2WD και αυτό είναι 1450 στα 1800 και τα δύο σε κυβικά!!!!!!

Δημήτρη, να διορθώσω εδώ λέγοντας ότι το παλιό tt και μάλιστα το τετρακίνητο ήταν πάρα πολύ βαρύ. Πιο βαρύ και από το δικό σου. Ψάξτο και θα δεις.

Το καινούριο είναι άλλη ιστορία... 8)

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχεις μάθει να νικάς πρέπει να μάθεις και να χάνεις.

Μετέφερα το Post που έγινε εδώ μέσα γιατί φανταζόμουν ότι δεν θα ήξερες ότι γράφτηκε το πάτημα (μιας και δεν βλέπω να γράφεις στο Street) και μου ζύτησες να το σβίσω.

Μπήκε στο Street και άρχισες να κράζεις και λες βλάκες και χωριάτες αυτούς που μπαίνουν σε αυτό το Site (μέσα σε αυτούς και εγώ, προφανώς εσύ είσαι ένας Ευρωπαίος πολιτισμένος ).

Μάθε να χάνεις ,δεν σου φταίει κανένας που με πολλά προβλήματα όπως δήλωσες έχασες.

2 επιλογές είχες, ή να μην πατήσεις και όλα ωραία ή πάτα αλλά μετά μην βγαίνεις και κράζεις.

ΥΣ. 1)Passat CC και πας κόντρα τρικάβαλο ; :acute: :acute:

2) Λες ότι δεν ήταν 270 αλλά παραπάνω.

Αλήθεια τότε γιατί έριξε μόνο 2 αμάξια σε Corsa πρώτο στάδιο με σφυριά που με το ζόρι φτάνει 250 σκασμένα ;

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολλά προβλήματικα άτομα που οδηγαν αμάξια.

Μου άνοιξαν θέμα στο dragstreet.gr και ο καθένας εκεί μέσα είναι την άποψη του.

Ένα forum με αρκετούς χωριατο βλάκες μέσα.

Γιώργο, εκείνο το forum είναι αφιερωμένο στις κόντρες και υπάρχουν όντως πολλά κολλημένα άτομα, όπως σε όλα τα forum άλλωστε. Βέβαια, έπρεπε να το περιμένεις ότι θα γραφτεί το πάτημα όταν ήταν παρόντα τόσα άτομα που είναι τρελαμένα με το σπορ. Κακώς έδωσες τόση σημασία.

Edited by stef80
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν κόντρα απλά ήθελα να δείξω στον φώτη ΠΏΣ πάει το αμάξι.

Το ότι είπατε ψέματα στον φώτη και σε εμενα αυτό θα έχει ως αποτέλεσμα να μην σας ξανά πάρουμε στα σοβαρά.

ΌΠΩΣ ΛΕΣ σε κόντρα τρικαβαλος δεν πας οπότε μόνο κόντρα δεν ήταν.

Δεν ασχολουμε με dargster ούτε εχω πάρε δώσε με τα άτομα που ασχολούνται με αυτό το άθλημα.

κατά προσωπικη μου άποψη είναι κολιμενα άτομα που δεν είχαν τίποτα άλλο να ασχολιθουν στην ζωή τους και

το μόνο νόημα γιαυτους είναι το 0-18μ 0-400.

πρωσοπικη μου άποψη αυτή μετά από συζητήσεις μς άτομα που το έχουν χόμπι.

Γιαυτό δεν είμαι γραμμένος σε τέτοια forum.

Κατευθείαν ορμιξατε ότι βριζω. Δεν βριζω απλά πρόσθεσα κάποιες λέξεις για να γίνω ποιο κατανοητός.

Και να ρίξω και μια μπιχτη;

Στο τέλος εγώ οδηγαω την αμαξαρα μου και εσείς τα αμαξακια σας.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι είπατε ψέματα στον φώτη και σε εμενα αυτό θα έχει ως αποτέλεσμα να μην σας ξανά πάρουμε στα σοβαρά.

Εγώ προσωπικά δεν είπα τίποτα γιατί δεν έχω ιδέα απο Θεσσαλονίκη.

κατά προσωπικη μου άποψη είναι κολιμενα άτομα που δεν είχαν τίποτα άλλο να ασχολιθουν στην ζωή τους και

το μόνο νόημα γιαυτους είναι το 0-18μ 0-400.

Η διαφορά με αυτούς ξέρεις ποια είναι ;

Ότι εσύ τα πατήματά σου τα γράφεις στο VWclub ενώ αυτοί στο Street.

Όλοι χόμπι κάνουμε , όποιος ασχολήται εμπαγκελματικά πατάει με λεφτά!

Κατέβα λίγο απο το καλάμι και μην μιλάς έτσι για τους εκατοντάδες χρήστες του Street

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν είπα τίποτα γιατί δεν έχω ιδέα απο Θεσσαλονίκη.

Η διαφορά με αυτούς ξέρεις ποια είναι ;

Ότι εσύ τα πατήματά σου τα γράφεις στο VWclub ενώ αυτοί στο Street.

Όλοι χόμπι κάνουμε , όποιος ασχολήται εμπαγκελματικά πατάει με λεφτά!

Κατέβα λίγο απο το καλάμι και μην μιλάς έτσι για τους εκατοντάδες χρήστες του Street

Απλα τωρα εμπλεξε με κοντρακιδες κ οχι με "Ενα αυτοκινητο στην εθνικη" ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη, να διορθώσω εδώ λέγοντας ότι το παλιό tt και μάλιστα το τετρακίνητο ήταν πάρα πολύ βαρύ. Πιο βαρύ και από το δικό σου. Ψάξτο και θα δεις.

Το καινούριο είναι άλλη ιστορία... 8)

Δεν χρειάζεται να το ψάξω, αφού η ενημέρωση έρχεται από εσένα το θεωρώ έγκυρο και σίγουρο.

Link to comment
Share on other sites

Cj,αν ηθελες να δειξεις πως παει το αμαξι σου,θα τον πηγαινες μια βολτα.

Επαιξες,εχασες,και καθεσαι γραφεις σεντονια για να αποδειξεις τι?

Προσεχε λιγο τους χαρακτηρισμους σου,κανεις δεν σε εβρισε.

Link to comment
Share on other sites

Ρε passatouko κ λοιποι.. Μονο που ασχολειστε με ενα CC φτανει να πεσετε χαμηλα κανοντας συγκριση... Υπαρχει συγκριση;; Οπως εκ των γραφομενων βλεπουμε ο Γιωργος απλα πιαστηκε κοροϊδο με την καλη εννοια, δεχθηκε ενα φιλικο πατημα κι επειτα η αντιπαλη μερια δεν κρατησε τον λογο της κ μπηκε να το διατυμπανισει παντου.... Ενα 1.8 TSI μοτερ με αλλη τουρμπινα εχει ρε παιδια χαλαρωστε, ουτε μοτερ ανοιξε, ουτε καν ζαντες κ λαστιχα κι ουτε εκανε τις γνωστες ποντικιες... Απλα εβαλε ενα Κ04 set up και το χαιρεται... Ολα τα ανοιγματα που εκανε αν ανατρεξετε πισω ηταν σε φιλικο επιπεδο.. Ενταξει καπου ηταν ερειστικος αλλα δεν σημαινει οτι θα πεσουμε να τον φαμε για μια φιλικη και πραγματικα ΟΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ δοκιμη... (πχ 3 ατομα μεσα!!! χαχαχα )

Δυστυχως Γιωργο, ειναι αυτο που ανεφερε ο diMake πιο πανω.. Εμπλεξες με κοντρακια και ξερεις πως ειναι αυτοι... Δεν θα χρησιμποιησω τους χαρακτηρισμους σου, αλλα νομιζουν οτι εχουν πιασει τον παπα απο τα γεννια ολοι.. Γνωστα πειραματοζωα και πελατες συνεργειων.. (Ημουν ευγενικος νομιζω)

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ενταξει δεν ειναι αναγκη παντα να τους κερδιζουμε ολους απλα να ξερουμε με ποιους τυπαδες ανοιγουμε αδερφια πχ εγω αν δω τπτ κανενα αυτοκιλιτο πισω σε κανενα τζαμι ουτε που μπαινω στη ιδεα να ανοιξω ρε σεις ..γιωργο που εχουμε και το ιδιο ονομα φιλε μην ασχολεισαι σιγα δεν εγινε και κατι και ουτε εχασες ρε συ λεφτα ενα πατημα ειναι το να σε ξεφτιλιζουνε αυτοι οι ανοητοι φαντασου ποσο υποαναπτιτοι ανθρωποι ειναι ρε φιλαρακι αστο αυτο παει εγινε και τελειωσε συνεχισε παρακατω να μοιραζεις κηδειες φιλαρακι :-)))

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν είπα τίποτα γιατί δεν έχω ιδέα απο Θεσσαλονίκη.

Η διαφορά με αυτούς ξέρεις ποια είναι ;

Ότι εσύ τα πατήματά σου τα γράφεις στο VWclub ενώ αυτοί στο Street.

Όλοι χόμπι κάνουμε , όποιος ασχολήται εμπαγκελματικά πατάει με λεφτά!

Κατέβα λίγο απο το καλάμι και μην μιλάς έτσι για τους εκατοντάδες χρήστες του Street

τι δεν είπες τίποτα; ΞΈΧΑΣΕΣ τι ποσταρες;

Άρα ο *μη επιτρεπόμενη λέξη* που σου το είπε ήταν εκεί. και εσυ από άγνοια σου το ποσταρες.

οκ δικαιολογισε από την μια γιατί δεν ήσουν μπροστά.

τώρα για τα 100άδες άτομα που προσβαλω τα γράφω κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον δεν καταλαβαίνεις και πρέπει να πόνεσαν τα κενάκια που έφαγες, τι γεύση είχε το τσάι ;;;

Απλά μετέφερα το post του Street ΕΔΩ. Δεν μου είπε κανείς τίποτα.

Το αλλο πατημα εγινε με ενα passat cc 1.8 tsi με k04 φ.π.ε κ αυτο με προγραμμα E-tuners..

Το παλικαρι δηλωσε 360ps πραγμα που "μαλλον" δν μπορει να ισχυει διοτι η διαφορα ηταν στα 3 κενα υπερ του ΤΤ..Το πατημα εγινε απο 3ες κ 70km με την διαφορα να μην μειωνεται μεχρι τα 240km..Να τονισω οτι το passat ειχε 3 ατομα μεσα ενω το ΤΤ 2..To TT ειναι φουλ 1ο σταδιο με υβριδικο turbo Κ04 αλλα προς το παρον δουλευει χαμηλη πιεση..Προσφατα επισης εγινε κ δυναμομετρηση η οποια εδειξε 270 αλογα..Αυτα για σημερα..

Καλό σου απόγευμα !!

Edited by TwoFaCe
Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβαινω πολλα μπορει ν απαικτηκαν...και σιγουρα τωρα ο twoface που με τοσο σθενος υπερασπιζεται το αλλο κλαμπ και το ττ μπορει να ξερει καλυτερα τι ποντικας ηταν αυτο το ττ ....η ερωτηση μου ειναι που βρηκανε το γιωργο??πως και ετυχε απο ολα τα αυτοκινητα να πεσει συμπτωση να τρεξει το ττ με το πασσατ???μηπως ηταν εσκεμενο???

βρε παιδια ποιος βαζει σε ττ σφυρηλατα πιστονια και μπιελες σε μοτερ απο audi???δηλαδη θα ξεχασουμε και αυτα που ξερουμε..αν δεν ειναι το αλλο παραπανω απτα ορια δεν το εκανε κανενας μεχρι τωρα τοσα χρονια απτο 2002 τον ξερουμε αυτον τον κινητηρα....το 270 το ακουω και γελαω...σαν το αλλο γτ 1.4 που εβγαλε στο ενα δυναμομετρο 320 αλογα και στο αλλο 260 δηλαδη γελαμε με κεφαλαια γραμματα...απλα ειναι καμια 3?? αλογα το ττ φτιαξανε και μια δυναμομετρηση και παιζουνε κοσμο...γιατι δεν βαζει με κανα ιδιο να δουμε πραγματικα...ας βαλει με κανα τφσι κο4 να αξιολογηθει οπως πρεπει αυτο το ττ απτον αρη...εγω τον περιμενω στην ηπειρο!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.