Jump to content

Recommended Posts

Φιλε μου αν μπορεις και ενα βιντεακι για να ακουσουμε τον ηχο που βγαζει η καινουργια σου εξατμιση μιας και ψηνομαι και εγω να βαλω...

Ναι φιλε μου πιστευω αυριο να το εχω τραβηξει κ να το ανεβασω....

Link to comment
Share on other sites

φιλε crhis οταν λεω βαση?βαση μηχανης?τι εντυπωσεις εχεις?για λες 1 Powerflex και 1 neuspeed?

Εννοω τις 2 βασεις σασμαν που εχουμε.Η μια ειναι σαν κυλινδρος κ η αλλη σαν ''τριποδας'' ας το πω ετσι,που μπαινει χωνευτα στην μαμα.Απλα επειδη στα 09 μοντελα την μια την εχουν αλλαξει η Powerflex δεν την εχει βγαλει ακομη κ την πηρα απο εξωτερικο.Τωρα τι κανουν αυτες οι βασεις?Μειωνουν κατα πολυ το κουνημα του μοτερ μπρος-πισω κ αυτο βοηθαει πολυ στο να σπινιαρει το αυτοκινητο λιγοτερο, να ξεκιναει καλυτερα κ καλυτερες αλλαγες ταχυτητων...

Link to comment
Share on other sites

[όνομα παραθέτω chrisnik 'date = = '08 Νοεμβρίου 2009 - timestamp 11:44:58 'post = '1257673498' = '345598 ]

Εννοω τις 2 βασεις σασμαν που εχουμε.Η μια ειναι σαν κυλινδρος κ η αλλη σαν''τριποδας''ας το πω ετσι, που μπαινει χωνευτα στην μαμα.Απλα επειδη στα 09 μοντελα την μια την εχουν αλλαξει η Powerflex δεν την εχει βγαλει ακομη κ την πηρα απο εξωτερικο.Τωρα τι κανουν αυτες οι βασεις; Μειωνουν κατα πολυ το κουνημα του μοτερ μπρος-πισω κ αυτο βοηθαει πολυ στο να σπινιαρει το αυτοκινητο λιγοτερο, να ξεκιναει καλυτερα κ καλυτερες αλλαγες ταχυτητων ...

[/ quote]

Τα διαπίστωσες και ο ίδιος αυτά που περιγράφεις ή είναι μόνο υποσχέσεις της Powerflex.

Επίσης θέλω να σε ρωτήσω με την αλλαγή των βάσεων διέκρινες αύξηση των κραδασμών στην καμπίνα, τιμόνι, πεντάλ ή αλλού;

Link to comment
Share on other sites

[όνομα παραθέτω chrisnik 'date = = '08 Νοεμβρίου 2009 - timestamp 11:44:58 'post = '1257673498' = '345598 ]

Εννοω τις 2 βασεις σασμαν που εχουμε.Η μια ειναι σαν κυλινδρος κ η αλλη σαν''τριποδας''ας το πω ετσι, που μπαινει χωνευτα στην μαμα.Απλα επειδη στα 09 μοντελα την μια την εχουν αλλαξει η Powerflex δεν την εχει βγαλει ακομη κ την πηρα απο εξωτερικο.Τωρα τι κανουν αυτες οι βασεις; Μειωνουν κατα πολυ το κουνημα του μοτερ μπρος-πισω κ αυτο βοηθαει πολυ στο να σπινιαρει το αυτοκινητο λιγοτερο, να ξεκιναει καλυτερα κ καλυτερες αλλαγες ταχυτητων ...

[/ quote]

Τα διαπίστωσες και ο ίδιος αυτά που περιγράφεις ή είναι μόνο υποσχέσεις της Powerflex.

Επίσης θέλω να σε ρωτήσω με την αλλαγή των βάσεων διέκρινες αύξηση των κραδασμών στην καμπίνα, τιμόνι, πεντάλ ή αλλού;

Εννοειται φιλε μου τα διαπιστωσα μονος μου,τωρα η Powerflex δεν ξερω τι λεει.Κραδασμους εχει λιγο στο ρελαντι μετα ολα εξαφανιζονται.Ουτε συντονισμους εχει....

Link to comment
Share on other sites

δεν με εντυπωσιασε to video και οσο για το Powerflex τα εβαλα και δεν αλλαξε κατι,αν θες για λιγοτερο σπινιαρισμα βαλε launch control...

Link to comment
Share on other sites

file eimai kai go katoxos gti 6...:)...epidi ti psaxno kai ego me ti veltiosi,gia ti programma skeftesai??????

Φιλε μου για εμενα μονοδρομοσ ειναι οι Etuners...Επειδη δοκιμασα την πατησα κ εμαθα πλεον....

Link to comment
Share on other sites

δεν με εντυπωσιασε to video και οσο για το Powerflex τα εβαλα και δεν αλλαξε κατι,αν θες για λιγοτερο σπινιαρισμα βαλε launch control...

Σορρυ ρε φιλε αλλα τι περιμενες να δεις στο βιντεο?Τι θες να ακουσεις με 0.6 πιεση που σηκωνει το αυτοκινητο?Οσο για τις βασεις μιλαμε για 2 διαφορετικα αυτοκινητο.Το 4 δεν ξεκιναει με τιποτα αντιθετως 5 κ 6 αν τα ψαξεις λιγακι ξεκινανε ταπα κ στο μπαμ μερικοι τρωνε κολωνα...Οποτε μπορει σε σενα να μην εκανε διαφορα αλλα σε εμενα εκανε κ παρα πολυ μαλιστα.Αν σπινιαρεις πολυ τοτε μαλλον πρεπει να ψαχτεις παραπανω σε λαστιχα κτλ.Εμενα ξεκιναει με 4.000στφ κ δεν σπινιαρει στο ελαχιστο....Σιγα μην κατσω να δωσω ενα σκασμο λεφτα για launch κ να κανω μια τρυπα στο νερο...

Link to comment
Share on other sites

Ποια εξατμιση και χαζομαρες, το αυτοκολλητο στο πισω τζαμι κανει ολη τη δουλεια!! sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

Μπα...το αυτοκολλητακι που ειναι κολλημενο στο φτερο κανει ολη την δουλεια...χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

filaraki gia ta paidia tis unitronic ti gnomi exeis?????

Ρωτας για καποιον συγκεκριμενα?Τα παιδια στην Αθηνα δεν τα γνωριζω καθολου.Αν θες να εκφερω γνωμη για το προγραμμα μιας κ ειχα στο προηγουμενο αυτοκινητο μου κ το εβγαλα ευχαριστως...

Link to comment
Share on other sites

Οριστε κ μια φωτο απο την εισαγωγη που εφτιαξα με την βοηθεια ενος φιλου μου που μου εδωσε την ιδεα.Δουλευει αψογα κ μετραει πολυ παραπανω γραμμαρια αερα απο το μαμα φιτροκουτι...

post-5565-125898630553_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

genika gia ti unitronic rotao...exo akousei kala logia kai gerno ptos ta ki giayto se rotao...esi giati to evgales?den isoun eyxaristimenos?

Φιλε μου για να το εβγαλα μαλλον δεν θα ημουν.Απλα γνωμη μου,στα TFSI εχουν μεινει πολυ πισω σε εξελιξη στα προγραμματα τους.Ειναι πολυ light σε σχεση με τα υπολοιπα της αγορας.Bεβαια εγω το εβγαλα κ για τον λογο που ειπα κ δευτερον οτι δεν μπορουσαν να ρυθμισουν το αυτοκινητο ετσι οπως ηθελα να δουλεψει,δηλ, οχι 1.3 που θελουν αυτοι αλλα 1.5 κ μετα εμφανιστηκαν τα γνωστα κοψιματα.Φαντασου οτι φορουσα κ αντλια APR.Τεσπα.Αν δεν παθεις δεν θα μαθεις λενε.....

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πρόκειται για μια ολοκληρωμένη παρουσίαση, το θέμα κλειδώνει και θα ανοιχθεί μόνο με αίτημα του δημιουργού του, εφόσον θα έχει κάτι νεότερο να συμπληρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Μιας κ ξεκλειδωσε το θεμα να ανφερω οτι λιγο πριν τα Χριστουγεννα μπηκε το προγραμμα απο Ε-tuners.Το αυτοκινητο δουλευει απροβληματιστα μεχρι στιγμης κ με πιεσης της ταξης των 1.2οβερ κ 0.65κοφτη.

Η δυναμομετρηση εγινε καπακι αφου μπηκε το προγραμμα:

vwgolfvigtistage2remap.jpg

Οι εντυπωσεις μεχρι στιγμης καλυτερες τοσο απο τα παιδια Κριτωνα κ Στελιο οσο κ απο το αυτοκινητο το οποιο εχει παρει πολυυυ τα πανω του.....

Link to comment
Share on other sites

γντ να το ανεβασεις και αλλο με φπε?? νομιζω τα 5αρια δουλευαν παραπανω πιεση σε φπε...

Ειναι πολυ μαλακη η wastegate κ συν της αλλης δεν ρυθμιζεται.Δεν εχει σπειρωμα για να σφιξεις.ΦΑντασου με τερμα Ν75 κ εχει τετοια πιεση....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.