Jump to content

Recommended Posts

Chris πιστεύεις ότι το 1ο στάδιο αξίζει για όποιον θέλει να μείνει μέχρι εκεί? Είδες δηλ. σημαντική διαφορά με το 1ο στάδιο?

Με εμφάνιση / look θα ασχοληθείς καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

Καταναλωση σε ταξιδι μαμα ειχα κοντα στο 8.5,πρωτο σταδιο 8.0 κ τωρα εχω γυρω στο 8.0 παλι.Το αυτοκινητο σε χαλαρους ρυθμους καει λιγοτερο κ απο μαμα...

Μια χαρά είναι!!Αλλά και εσύ poen σίγουρα σε ταξίδι έχεις χαμηλώτερη κατανάλωση!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Chris πιστεύεις ότι το 1ο στάδιο αξίζει για όποιον θέλει να μείνει μέχρι εκεί? Είδες δηλ. σημαντική διαφορά με το 1ο στάδιο?

Με εμφάνιση / look θα ασχοληθείς καθόλου?

Εννοειται οτι αξιζει πρωτο σταδιο.Βλεπεις σημαντικη διαφορα!Το αυτοκινητο σε ρυθμους βολτας καιει λιγοτερο απο μαμα κ παει πολυ πολυ πιο ανετα.Καλα σε ταξιδι δεν το συζητω.Ευχαριστιεσαι να το οδηγεις.Μιλαω παντα για πρωτο σταδιο...

Απο θεμα εμφανισης δεν προκειται να κανω τπτ.Το χαμηλωμα που εχει το αυτοκινητο φαινεται εντελως διαφορετικο.Το μονο που ψαχνω κ δεν βρισκω ειναι ενας διαχυτης για πισω οπως σε αυτες τις φωτο:

http://www.mtm-online.de/en/VW/Golf-6/2-0-TSI-155-kW-210hp-Golf-GTI-front?FZID=GOLF6155&view=imagegallery

αλλα δεν βρισκω με τπτ.Αν εχετε κατι στο νου ευχαριστως παιδια.....

Link to comment
Share on other sites

Joop ο συγκεκριμένος "διαχύτης" πρέπει να είναι για tsi, όχι για gti (έχει θέση μόνο για μία μπούκα).

Μπορεί βέβαια να φτιάχνουν custom στην motordrome διαχύτη και για gti.

(από ποιότητα είναι πάντως καλοί, είχα αγοράσει παλιά από εκεί αεροτομή για Punto I).

Link to comment
Share on other sites

Μια νεα ενημερωση.....Αφου παρελαβα τις αντιστρεπτικες της KW κ τις κοιταζα καμια βδομαδα αποφασισα χτες να παω σε ενα γνωστο μου να τις τοποθετησει.Οι διαστασεις τους ειναι 26mm μπροστα κ 23mm πισω.Το αυτοκινητο εγινε πραγματικα αγνωριστο.Πρωτον δεν παιρνει κλισεις στις στροφες καθολου κ δευτερον οτι και να το κανεις πανω στην στροφη αυτο ειναι βιδωμενο κατω.Ολα αυτα χωρις ευθυγραμμιση κ το λεω γιατι μπροστα λυθηκαν τα παντα απο γεφυρες κ ψαλιδια οποτε η ευθυγραμμιση που εχω τωρα ειναι χαλι....Παιδια σας τις συνιστω ανεπιφυλακτα.Εχω KW variant 2 αλλα τωρα ολοκληρωθηκε το στησιμο....

Link to comment
Share on other sites

ποσο πηγε το μαλλι φιλε?

καλοριζικες και καλοστιφτες :)

Edited by raven
Link to comment
Share on other sites

ποσο πηγε το μαλλι φιλε?

καλοριζικες και καλοστιφτες :)

400 ευρω φιλε μου απο Αγγλια....Να σαι καλα.Παντως κανουν πολυ καλη δουλεια τοσο στο δουλεμα της αναρτησης οσο κ στα αποτομα στριψιματα.....

Link to comment
Share on other sites

chrisnik με γεια φιλε μου !!!

να ρωτησω κατι εχεις μηχανικο μπλοκε η εχεις σκοπο να βαλεις? η μονο το XDS?

γνωριζεις αν συνεργαζεται το XDS με μηχανικο μπλοκε?

Link to comment
Share on other sites

chrisnik με γεια φιλε μου !!!

να ρωτησω κατι εχεις μηχανικο μπλοκε η εχεις σκοπο να βαλεις? η μονο το XDS?

γνωριζεις αν συνεργαζεται το XDS με μηχανικο μπλοκε?

Ευχαριστω πολυ φιλε μου!Μηχανικο μπλοκε δεν εχω.Δυστυχως δεν γνωριζω να σου πω με ασφαλεια αν συνεργαζεται καλα με το XDS.Παντως κ με αυτην την υποδυναμη μια χαρα στριβει το αυτοκινητο.Δεν μου φαινεται οτι ειναι επιτακτικη αναγκη το μηχανικο μπλοκε.....

Link to comment
Share on other sites

Μια νεα ενημερωση.....Αφου παρελαβα τις αντιστρεπτικες της KW κ τις κοιταζα καμια βδομαδα αποφασισα χτες να παω σε ενα γνωστο μου να τις τοποθετησει.Οι διαστασεις τους ειναι 26mm μπροστα κ 23mm πισω.Το αυτοκινητο εγινε πραγματικα αγνωριστο.Πρωτον δεν παιρνει κλισεις στις στροφες καθολου κ δευτερον οτι και να το κανεις πανω στην στροφη αυτο ειναι βιδωμενο κατω.Ολα αυτα χωρις ευθυγραμμιση κ το λεω γιατι μπροστα λυθηκαν τα παντα απο γεφυρες κ ψαλιδια οποτε η ευθυγραμμιση που εχω τωρα ειναι χαλι....Παιδια σας τις συνιστω ανεπιφυλακτα.Εχω KW variant 2 αλλα τωρα ολοκληρωθηκε το στησιμο....

Chris μπορεί να αυξήθηκαν τα όρια του αλλά προφανώς θα είναι και πιο απότομο στα όρια και θα θέλει προσοχή γιατί αν σου φύγει δεν θα μαζεύεται με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε μου!Μηχανικο μπλοκε δεν εχω.Δυστυχως δεν γνωριζω να σου πω με ασφαλεια αν συνεργαζεται καλα με το XDS.Παντως κ με αυτην την υποδυναμη μια χαρα στριβει το αυτοκινητο.Δεν μου φαινεται οτι ειναι επιτακτικη αναγκη το μηχανικο μπλοκε.....

ενα μελος απο το seatnet (nordvinden) με cupra-r που εχει xds βρηκε μηχανικο μπλοκε που να συνεργαζεται με το xds γιατι η quaife δεν εχει βγαλει κατι αντιστοιχο ακομα...δεν εχει το αποτελεσμα ενος μηχανικου μπλοκε το xds :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Chris μπορεί να αυξήθηκαν τα όρια του αλλά προφανώς θα είναι και πιο απότομο στα όρια και θα θέλει προσοχή γιατί αν σου φύγει δεν θα μαζεύεται με τίποτα.

Αυτο προσπαθουσα να δω σημερα αλλα τελικα ο συνδυασμος αναρτησης κ αντιστρεπτικης ειναι τελειος....Το αυτοκινητο φευγει πεταει κωλο κ με αναποδο επανερχεται αμεσως....Δεν ξερω αλλα εμενα μου αρεσει πολυ αυτη η συμπεριφορα παρα με την μαμα την αναρτηση που αν σου εφευγε εκανες φραπε μεσα κ αν το μαζευες.....

Link to comment
Share on other sites

Αυτο προσπαθουσα να δω σημερα αλλα τελικα ο συνδυασμος αναρτησης κ αντιστρεπτικης ειναι τελειος....Το αυτοκινητο φευγει πεταει κωλο κ με αναποδο επανερχεται αμεσως....Δεν ξερω αλλα εμενα μου αρεσει πολυ αυτη η συμπεριφορα παρα με την μαμα την αναρτηση που αν σου εφευγε εκανες φραπε μεσα κ αν το μαζευες.....

αυτη ειναι ωραια σπορ συμπεριφορα...με ενα μηχανικο μπλοκε θα συμπληρωθει το στησιμο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια για τα καλα σας λογια.Αυτο που ξεχασα να αναφερω ειναι οτι εβαλα κ στα μπροστα ψαλιδια τα πισω τα σινεμπλοκ της Powerflex....Αυτα εκαναν διαφορα στο να ειναι πιο κοφτερο ακομη το τιμονι κ να ελαττωθει το σπινιαρισμα....

Link to comment
Share on other sites

Αυτο προσπαθουσα να δω σημερα αλλα τελικα ο συνδυασμος αναρτησης κ αντιστρεπτικης ειναι τελειος....Το αυτοκινητο φευγει πεταει κωλο κ με αναποδο επανερχεται αμεσως....Δεν ξερω αλλα εμενα μου αρεσει πολυ αυτη η συμπεριφορα παρα με την μαμα την αναρτηση που αν σου εφευγε εκανες φραπε μεσα κ αν το μαζευες.....

Μπράβο Chris, αφού βρήκες σωστό συνδυασμό αυτό έχει σημασία!! ;)

Link to comment
Share on other sites

φιλε chrisnik το GTI σου απλα τα σπαει! να το χαιρεσαι και ευχομαι πολλα απροβληματιστα κ ευχαριστα χιλιομετρα! παρεπιπτοντως ..μηπως εισουν αθηνα προσφατα? :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

φιλε chrisnik το GTI σου απλα τα σπαει! να το χαιρεσαι και ευχομαι πολλα απροβληματιστα κ ευχαριστα χιλιομετρα! παρεπιπτοντως ..μηπως εισουν αθηνα προσφατα? :clapping:

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!!!!!Να σαι καλα!Ναι ειχα κατεβει Αθηνα για πολυ λιγο....Με πετυχες πουθενα???

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!!!!!Να σαι καλα!Ναι ειχα κατεβει Αθηνα για πολυ λιγο....Με πετυχες πουθενα???

μηπως επαιζες προσπερασματακια στην πειραικη πριν μερικες βδομαδες με ενα μαυρο R η αλλον πετυχα? :clapping:

το αμαξι ηταν ολοιδιο με το δικο σου παντως! :clapping:

Link to comment
Share on other sites

μηπως επαιζες προσπερασματακια στην πειραικη πριν μερικες βδομαδες με ενα μαυρο R η αλλον πετυχα? :clapping:

το αμαξι ηταν ολοιδιο με το δικο σου παντως! :clapping:

Μμμμ μαλλον αλλος θα ηταν.....Δεν θυμαμαι να συναντησα R στο δρομο.Εννοω δεν εχω δει ακομη να περπαταει αλλιως θα το θυμομουν...Σε κανενα 2μηνο που θα ξανακατεβω θα τα πουμε σε καμια συναντηση.....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.