Jump to content
Nikos_Passat_2.0T

Golf 6 - Led Πίσω Φανάρια.

Recommended Posts

Για εγκυκλοπαιδικη γνώση να πούμε οτι σήμερα που περάσαμε την κωδικοποίηση για τα led φανάρια με τον Λεωνίδα Δημήτρη, αυτόματα σταμάτησε και το φαινόμενο του cold diagnostics που τα έκανε σαν χριστουγενιατικο δέντρο.
 

Edited by stakyrTSI
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ετσι να αλληλοβοηθιομαστε.. Καλοδουλευτα..

Λεωνιδα απο που τα πηρες τα φαναρια..??

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για εγκυκλοπαιδικη γνώση να πούμε οτι σήμερα που περάσαμε την κωδικοποίηση για τα led φανάρια με τον Λεωνίδα, αυτόματα σταμάτησε και το φαινόμενο του cold diagnostics που τα έκανε σαν χριστουγενιατικο δέντρο.

Στάλθηκε από το C5303 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Ετσι να αλληλοβοηθιομαστε.. Καλοδουλευτα..

Λεωνιδα απο που τα πηρες τα φαναρια..??

Sent from my iPad using Tapatalk

 

....παιδιά Δημήτρης λέγομαι!

Να ευχαριστήσω και από δω για ακόμη μία φορά τον Στάθη για την βοήθεια και το ενδιαφέρον του!

Τα φανάρια+αντάπτορες τα βρήκα μτχ στο *μη επιτρεπόμενο @ URL* σε τιμή ευκαιρίας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη κι απο μενα για το ονομα..

Ειναι τα γνωστα dectane που πουλιοντουσαν ετσι..??καλοδουλευετα να ναι φιλε..

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ααα τοτε μαλλον ηταν διαφορετικη αγγελια απο αυτη που λεω...

Για τιμη δεν ξερω παντως και μονο που βρηκες αυτα τα φαναρια original ειναι πραγματικη ευκαιρια..

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπήκαν με την σειρα τους τα φανάρια look R και στο γκολφακι μου.!!δεν είναι τα γνήσια αλλα για τα λεφτά τους είναι μια χαρά!χωρίς σφαλμα με φως ομίχλης!! Μια βραδυνή φωτο απο χθες! Και θα ποσταρω και μια μέρα(σήμερα που επιτέλους έβγαλε ήλιο να είναι και πλυμενο)!! Update!;)

0343be08b6f9d13394032e5db714de16.jpg

2c21f1eca8d27aedd193ed769788e932.jpg

Τα καλυτερα έρχονται

Edited by Πάνος46
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω αγοράσει από την Hella 660 ευρώ και τοποθετήθηκαν σε Golf Gti mk6 σε εξουσιοδοτημένο αντιπρόσωπο στην Αγία Παρασκευή.Στην συσκευασία είχε σημειώσεις για την τοποθέτηση και ναι χρειάζονται και αντάπτορες οι φίσες για να κουμπώσουν στις παλιές .Χρειάζεται επαναπρογραμματισμός για να φύγει το σφάλμα της καμμένης λάμπας από τον πίνακα ελέγχου του αυτοκινήτου.Στην δικιά μου περίπτωση επειδή έχω φώτα Xenon από το εργοστάσιο υπήρξε πρόβλημα στα φώτα στάθμευσης που πρώτα έβγαζαν ένα ολόλευκο χρώμα και μετά την αντικατάσταση φέγγουν σαν απλά φώτα με εκείνο το καχεκτικό κίτρινο φως.Στον εγκέφαλο έδειξε ότι είχαν μόνο 7% τροφοδοσία αλλά μετά από επικοινωνία με την VW Γερμανίας μου είπαν ότι αυτό γίνεται γιατί άλλαξαν τα πίσω φώτα με άλλα τύπου Led.Όσοι δεν έχετε εργοστασιακά φώτα Xenon τοποθετήστε τα , αλλάζει όλη η εικόνα του αυτοκινήτου προς το καλύτερο.

Edited by nikdev
Οχι κινητα τηλεφωνα γι αυτο υπαρχει το forum
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Καινουριος στην παρεα. Ψαχνω και γω να βρω τα LED. Ξερει κανεις που μπορω να βρω αξιοπιστα? Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Ηλια. Αξιοπιστα μπορεις να βρεις στο ebay. Τα γνησια φαναρια απο το golf 6 r κοστιζουν μαζι με τα μεταφορικα περιπου στα 500€ και ειναι πιο αξιοπιστα απο ολα οσα εχουν βγει. Απο την πλευρα μου εγω προσωπικα εγω βαλει τα depo τα οποια ειναι κινεζικα αλλα η διαφορα τιμης ειναι στα 300€. Μεχρι στιγμης που τα εχω 2 μηνες δεν εχουν βγαλει κανενα προβλημα...ουτε υγρασια εχουν παρει ουτε νερα και δουλευουν αψογα.Η επιλογη ειναι δικη σου

Δες και εδω ( http://www.mister-auto.gr/el/piso-phos/volkswagen-golf-vi-5k1-1-4-tsi-122bhp_v29992_g391.html )

Edited by Πάνος46
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει τα γνήσια του R (φιμέ) από ebay, με τιμή 430 με μεταφορικά αλλά πριν από 4 χρόνια. Αν σε ενδιαφέρει να σου στείλω τα στοιχεία του πωλητή με pm. Ηταν πολύ εξυπηρετικός (dealer VW-Skoda στην Γερμανία) και με τον αριθμό πλαισιου που του έστειλα μου είπε και αν χρειάζομαι αντάπτορες ή όχι (είχα μπερδευτεί λόγω xenon που φοράω).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα μια βοηθεια θα ηθελα.. Ενδοιαφερομαι να βαλω LED πισω φωτα στο golfaki μου και θα ηθελα να μου πειτε πια να προτιμησω, να εχουν καλη εφαρμογη αλλα να μην  ξεφυγουμε πανω απο 400 ευρω.. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα μια βοηθεια θα ηθελα.. Ενδοιαφερομαι να βαλω LED πισω φωτα στο golfaki μου και θα ηθελα να μου πειτε πια να προτιμησω, να εχουν καλη εφαρμογη αλλα να μην  ξεφυγουμε πανω απο 400 ευρω.. 

Ψάξε εδώ: https://www.dectane.de/?language=en 

Edited by redchampion
Link to comment
Share on other sites

ας γίνει μεταφορά του θέματος στη σωστή ενοτητα

+1

 

Καλησπερα! ο,τι led λαμπακι canbus κ να βαλω στις πινακιδες μου αναβει error golf 6 εχω.Το εχει λυσει αυτο κανεις?

Μάλλον δεν θα είναι Canbus τα led που έχεις προμηθευτεί.. εγώ έχω βάλει παντού led και τα λειτουργεί κανονικά

Link to comment
Share on other sites

+1

 

Μάλλον δεν θα είναι Canbus τα led που έχεις προμηθευτεί.. εγώ έχω βάλει παντού led και τα λειτουργεί κανονικά

Εχω αλλαξει πολλα,παντα τα δοκιμαζα αλλα το λαμπακι error αναβε παντα.Μονο canbus δοκιμαζα.Βασικα στις πινακιδες πισω θελω μονο.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα μετακινηθηκε εδω.

Χρησιμοποιειτε το κουμπακι report ωστε να βλεπουμε τι χρειαζεται μεταφορας,προσοχης οτιδηποτε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εψαξα αλλα δεν ειδα να εχει αναφερθει πουθενα

 

Ξερει κανεις ποσο κοστιζουν τα εργοστασιακα φαναρια μπρος και πισω που εχουν led? σε golf VI

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.