Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

στο photoshop όλα γίνονται ;)

ε ειναι λιγο υπερβολη ετσι, η μαμα νομιζω (17αρα δεν ειναι?) ειναι μια χαρα. με ενα χαμηλωματακι, ενα φιμε.... κουκλα το αμαξι! εγω βεβαια ηθελα και την ιδια ζαντα αλλα μαυρη οπως του edition hearts.gif

παντως οπως το βλεπω στην φωτο καλος φαινεται ο χωρος πισω.. για πολο. μια χαρα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

ε ειναι λιγο υπερβολη ετσι, η μαμα νομιζω (17αρα δεν ειναι?) ειναι μια χαρα. με ενα χαμηλωματακι, ενα φιμε.... κουκλα το αμαξι! εγω βεβαια ηθελα και την ιδια ζαντα αλλα μαυρη οπως του edition hearts.gif

παντως οπως το βλεπω στην φωτο καλος φαινεται ο χωρος πισω.. για πολο. μια χαρα ειναι.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=32038&view=findpost&p=394389 ;)

Link to comment
Share on other sites

η φωτο ειναι αν δεν κανω λαθος απο το πολο το απλο το οποιο εχει 280 λιτρα πορτπαγκαζ....

το gti εχει μικροτερο....200λιτρα!

Γιατί έχει μικρότερο χώρο αποσκευών;; Τραβήξανε τούνελ στο gti μήπως θέλει κανείς να το κάνει 4motion? χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

η φωτο ειναι αν δεν κανω λαθος απο το πολο το απλο το οποιο εχει 280 λιτρα πορτπαγκαζ....

το gti εχει μικροτερο....200λιτρα!

για το gti μου λεει 280 λίτρα με τις θέσεις όρθιες , ενώ πεσμένες 952 λίτρα ... δεν νομίζω να είναι διαφορετικός ο όγκος .. ;):wacko:

Link to comment
Share on other sites

για το gti μου λεει 280 λίτρα με τις θέσεις όρθιες , ενώ πεσμένες 952 λίτρα ... δεν νομίζω να είναι διαφορετικός ο όγκος .. ;):wacko:

το gti εχει 205 λιτρα......τσεκαρισμενο!

λογω μπαταριας κ ρεζερβας πισω...

Link to comment
Share on other sites

το gti εχει 205 λιτρα......τσεκαρισμενο!

λογω μπαταριας κ ρεζερβας πισω...

Μπορει να εχεις δικαιο αλλα εδώ ετσι λεει

http://www.buyacar.co.uk/volkswagen_polo_hatchback/car_14_tsi_180_gti_5dr_dsg_20311.jhtml

8):)

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειδα απο κοντα και εγω το POLO GTI σε λευκο χρωμα σε αντιπροσωπο της vw. Ολα καλα εκ πρωτης οψεος, αλλα αυτο που εχουν κανει με το πορτ παγκαζ το θεωρω απαραδεκτο.Αναφερομαι στην τοποθετηση της μπαταριας εκει πισω, με αποτελεσμα ο χωρος των αποσκευων να εχει γινει σε διαστασεις οσο του SMART!!!!! Ελεος δηλαδη!. Ειπαμε.Μικρο αυτοκινητο, αλλα μην το κανουμε ακομη ποιο μικρο! Λες και υπαρχει τοοοοοοση στενοτητα χωρου κατω απο το καπω , που δεν χωραγε ουτε καρφιτσα.!

τώρα που το λες.. η αλήθεια είναι ότι όταν το πρωτοείδα μου φάνηκε κάπως περιορισμένος ο χώρος του πορτ παγκαζ...άλλα είχα ενθουσιαστεί τόσο με το υπόλοιπο αμάξι που δεν έδωσα σημασία.. αυτό που παρατήρησα είναι ότι είναι κάπως ψηλά το πάτωμα του πορτ παγκάζ και τώρα καταλαβαίνω ότι ωφείλεται σε αυτό που λέτε. Αλλά οκ σκυλιά γατιά κτλ δεν έχω οπότε δεν με απασχολεί και τόσο αν είναι μικρό το πορτ παγκάζ αφού κατα τα άλλα το τουτου είναι κουκλάκι!!! :);)love.gifhearts.gif

Link to comment
Share on other sites

τώρα που το λες.. η αλήθεια είναι ότι όταν το πρωτοείδα μου φάνηκε κάπως περιορισμένος ο χώρος του πορτ παγκαζ...άλλα είχα ενθουσιαστεί τόσο με το υπόλοιπο αμάξι που δεν έδωσα σημασία.. αυτό που παρατήρησα είναι ότι είναι κάπως ψηλά το πάτωμα του πορτ παγκάζ και τώρα καταλαβαίνω ότι ωφείλεται σε αυτό που λέτε. Αλλά οκ σκυλιά γατιά κτλ δεν έχω οπότε δεν με απασχολεί και τόσο αν είναι μικρό το πορτ παγκάζ αφού κατα τα άλλα το τουτου είναι κουκλάκι!!! :(:heart:love.gifhearts.gif

Nαι ειναι καπως περιεργη η κατανομη του χωρου στο πορτπαγκαζ αλλα who cares?

ουτε εγω εχω σκυλια γατια.....οποτε no problemo!!

παιδια αν βρειτε καμμια αντιπροσωπεια που κανει εκπτωση στο polo gti σφυριξτε γιατι ειμαι ετοιμος για αγορα...

Link to comment
Share on other sites

Λογο οτι εχω παιδια σκυλια (ενταξει δεν ειναι το κυριο αυτοκινητο),με πειραξε πολυ η μειωση του χωρου αποσκευων λογο τις μπαταριας που μπηκε πισω και οχι εμπρος που εχει χορο και προφανως μπηκε πισω για να δωσουν λιγο περισοτερο βαρος στον κολο.

Βασικα εχω μια ιδεα,να αφησω την ρεζερβα και μια χαζομαρα αφρωδες για τα δυο εργαλεια που εχει σπιτι και να αγορασω τον πατο απο το πορτμπαγκαζ του 1.2.(μπαινει τα επεξεργαστηκα στην αντιπρωσοποια που ειχε διπλα-διπλα gti-απλο)

Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εχω μια ιδεα,να αφησω την ρεζερβα και μια χαζομαρα αφρωδες για τα δυο εργαλεια που εχει σπιτι και να αγορασω τον πατο απο το πορτμπαγκαζ του 1.2.(μπαινει τα επεξεργαστηκα στην αντιπρωσοποια που ειχε διπλα-διπλα gti-απλο)

Τι λετε?

και η μπαταρια??

αμα γινεται καν'το.....με ψηνει κ μενα η ιδεα!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μόλις ενημερώθηκα με μεγάλη μου λύπη ,πως η ενδεικτική ημερομηνία κατασκευής του αυτοκινήτου μου θα είναι τέλος Γενάρη!!!

Μετα από σχετική μου ερώτηση μου απάντησαν ότι αυτή η καθυστέρηση οφείλεται στα φώτα xenon!!! Χωρίς αυτό να είναι γνωστό πριν την παραγγελιά (τέλη Αυγούστου ) όπως ήταν η ηλιοροφή και γιαυτό δεν την παρήγγειλα .

Έτσι λοιπόν είμαι σε μεγάλο δίλλημα, αξίζει να περιμένω 6-7 μήνες για την παράδοση ή να ακυρώσω την παραγγελία και να πάω σε άλλη μάρκα???????????

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μόλις ενημερώθηκα με μεγάλη μου λύπη ,πως η ενδεικτική ημερομηνία κατασκευής του αυτοκινήτου μου θα είναι τέλος Γενάρη!!!

Μετα από σχετική μου ερώτηση μου απάντησαν ότι αυτή η καθυστέρηση οφείλεται στα φώτα xenon!!! Χωρίς αυτό να είναι γνωστό πριν την παραγγελιά (τέλη Αυγούστου ) όπως ήταν η ηλιοροφή και γιαυτό δεν την παρήγγειλα .

Έτσι λοιπόν είμαι σε μεγάλο δίλλημα, αξίζει να περιμένω 6-7 μήνες για την παράδοση ή να ακυρώσω την παραγγελία και να πάω σε άλλη μάρκα???????????

τοσους μηνες;;; τι λες τωρα!

εγω ενα εχω να πω, ibiza cupra πορτοκαλι... love.gifworthy.gif;)new_sugkrotima.gif

Link to comment
Share on other sites

κοιτα αμα θες να σωσεις καποια λευτα και δεν σε νοιαζει το εσωτερικο του cupra... κοιτα στο cupra.

εγω που εχω μαθει στα vw δεν την παλεψα μεσα. πολυ δυνατο αλλα.. μεσα ειναι πολυ σκετο.

επισης δες για corsa opc. (αν δεν εχεις σκοπο να το βελτιωσεις εχεις 5 χρονια απο την opel καλυψη)

τελος θελω να μου πεις αν βγαλεις τα φωτα και την οροφη εχεις βαλει κατι αλλο εξτρα?

γιατι μαλλον καποια που#@$@α παιζει. θα εχουν κανα ετοιμο και θα θελουν να στο πασαρουν.

εγω παντως ωταν πηγα να το δω και τελικα δεν το εκλεισα μου ειπαν πως το μονο θεμα ηταν η οροφη η οποια αρχιζει απο την 40η κατι βδομαδα. καπου μεσα στον αλλο μηνα δλδ.. τα φωτα μπορουσαν να μπουν απο τον Αυγουστο. κοιτα και σε αλλον dealer γιατι κατι τετοιο παιζει λογικα.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα αμα θες να σωσεις καποια λευτα και δεν σε νοιαζει το εσωτερικο του cupra... κοιτα στο cupra.

εγω που εχω μαθει στα vw δεν την παλεψα μεσα. πολυ δυνατο αλλα.. μεσα ειναι πολυ σκετο.

επισης δες για corsa opc. (αν δεν εχεις σκοπο να το βελτιωσεις εχεις 5 χρονια απο την opel καλυψη)

τελος θελω να μου πεις αν βγαλεις τα φωτα και την οροφη εχεις βαλει κατι αλλο εξτρα?

γιατι μαλλον καποια που#@$@α παιζει. θα εχουν κανα ετοιμο και θα θελουν να στο πασαρουν.

εγω παντως ωταν πηγα να το δω και τελικα δεν το εκλεισα μου ειπαν πως το μονο θεμα ηταν η οροφη η οποια αρχιζει απο την 40η κατι βδομαδα. καπου μεσα στον αλλο μηνα δλδ.. τα φωτα μπορουσαν να μπουν απο τον Αυγουστο. κοιτα και σε αλλον dealer γιατι κατι τετοιο παιζει λογικα.

+1 κι από εμένα .... πολύ παράξενα στα είπαν ..... κάνε μια βόλτα και σε άλλον dealer και δες τι παίζει και πες μας κι εμάς να ξέρουμε :clapping:

Link to comment
Share on other sites

+1 κι από εμένα .... πολύ παράξενα στα είπαν ..... κάνε μια βόλτα και σε άλλον dealer και δες τι παίζει και πες μας κι εμάς να ξέρουμε :clapping:

tnx για το ενδιφέρον, αλλα το εχω παραγγειλει εδω και 25 μέρες και το γουστάρω αυτό το αμάξι και το διάλεξα μετά απο 6 μήνες έρευνας στην αγορά αυτοκινητου.οπότε δεν θα είναι και το καλύτερο να διάλέξω τώρα άλλο!!!

δεν εχω παραγγηλει οροφή αλλα χενον, πακετο άνεσης,rcd510 και συναγερμό.λέω να απευθυνθώ στην κοσμοκάρ απευθίας για να δώ τι παίζει

Link to comment
Share on other sites

Είναι κρίμα μόνο και μόνο για τα φώτα να διαλέξεις άλλο αυτοκίνητο.. άλλα μετράνε σε ένα αμάξι δεν ειναι τα φώτα που κάνουν το αυτοκίνητο!!!δεν μπορείς να το πάρεις χωρίς τα φώτα??? τι έχετε πάθει ποια με τα xenon! new_lol.gif βέβαια είναι καλή ιδέα όπως είπαν και τα υπόλοιπα παιδιά να ρωτήσεις και αλλού..εφόσον σου αρέσουν τόσο πολύ τα φώτα αυτά.

Διάβαζα σήμερα και το άρθρο του DRIVE που δικαιώνει για ακόμα μια φορά την επιλογή του polo.. πρώτο και με μεγαλύτερες αντοχές και επιδόσεις σε σκληρό αγώνα δρόμου ανά την Ελλάδα ανάμεσα σε cupra,DS3,207RC,και Μitο. sillyhorse1rb5.gifnew_killother.gif

Edited by emerald
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Pologtiκηδες. Υστερα απο σχεδον διαβιωση 3 εβδομαδων με το Gti θα σου προτεινα να κανεις υπομονη και να μην ακυρωσεις την παραγγελια. Και εγω θαθελα καποια αξεσουαρ αλλα επειδη το βιαζομουνα πηρα την βασικη εκδοση. Το παρηγγειλα 5/8 και το παρελαβα 2/9. Γρηγηροτερα και απο οτι μου ειχαν πει. Ηταν μια παρτιδα λιγων Gti μαζι με τα δημοσιογραφικα. Παντως και η βασικη του εκδοση ειναι πλουσια χωρις ελλειψεις. Ποιοτητα κατασκευης, ησυχια, ανεση, οικονομια και στησιμο ειναι τα υπερ του αφηνοντας εξω την τιμη. Οταν στρωθει θα αναφερθω και στο γκαζι. Τα δε σχολια του autotriti για το gti ειναι παρεμφερη με εκεινα του automoto.co.uk στο κλιπακι που καταληγει αν οντως πρεπει να λεγεται gti.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα pdf ή λίστα με τα extras που έχει το polo gti ?

στο ελληνικό site δεν αναφέρει κάτι.

εσείς που το έχετε παραγγείλει μήπως γνωρίζετε ?

Extra: http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=32038&view=findpost&p=396196

Βασικός: http://www.volkswagen.gr/media/country/gr/x/models/common/pdf.Par.0048.File.pdf/model_guide_polo_gti.pdf

Edited by GEORGETDM
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα. Παρηγγειλα κι εγω το GTIακι μου στις 30 Αυγουστου για την ακριβεια και μου ειπαν οτι το αυτοκινητο θα ειναι ετοιμοπαραδοτο γυρω στις 15-20 Δεκεμβριου. Απλως εγω ζητησα οταν ερθει το αμαξι, να παει αποθηκη και να μεινει εκει για να το παρω με το νεο ετος, ωστε να το παρω με το νεο σημα, πινακιδες κ.λπ. κ.λπ. κ.λπ. Μου ειπαν οτι μπορει να γινει αυτο, τα συμφωνησαμε και η ολη φαση τσουλησε ομορφα κι ωραια. Μου ειπαν οτι γυρω στις 10-15 Ιανουαριου του 2011 θα το εχω στα χερια μου. Το παρηγγειλα με καποια extras, οπως εργοστασιακο συναγερμο, θυρα usb, φωτα xenon και το προαιρετικο ηχοσυστηματακι RNS 510. Το ολο... κοστουμακι πηγε γυρω στα... κατι λιγοτερο απο 22.000 ευρω αν θυμαμαι καλα τελος παντων και φυσικα το πηρα με δοσεις, γιατι τοσα φραγκα στο χερι δυστυχως δεν τα εχω. Α, ξεχασα να σας πω οτι μου ειπαν οτι θα μου κανουν δωρο τους αισθητηρες. Τωρα, αυτα που θα κανω εγω απο τη μερια μου πολυ πολυ αργοτερα βεβαια (οταν μπορεσω να... συμμαζεψω λιγο τα οικονομικα μου) ειναι να του αλλαξω το ηχοσυστημα με κατι πιο... σοβαρο και να του βαλω φιμε μεμβρανες (αυτο μαλλον θα γινει ψιλοαμεσα). Προς το παρον αυτο που μπορω να κανω ειναι να... βραζω στο ζουμι μου, περιμενοντας μέχρι το Γεναρη του 2011 για να το πάρω στα χερια μου! Το ξερω οτι θα μου πειτε καλο κουραγιο, υπομονη και ολα τα σχετικα και έχετε δικιο, αλλά εγω ειμαι ηδη φρικαρισμενος και εχουν περασει μονο 25 ημερες! Τελος παντων, τι να κανουμε; Θα το υποστουμε κι αυτο... Αστειευομαι, παιδια. Αλλωστε, αυτη ειναι... γλυκια αναμονη. Θελω να πω επισης οτι το διαστημα αναμονης για την παραλαβη του συγκεκριμενου αμαξιου ειναι μαξιμουμ 4 μηνες (τουλαχιστον, με βαση οσα μου ειπαν) και αυτο το λεω για το φιλο που ελεγε σε ενα post που διαβασα προηγουμενως οτι του ειπαν κατι για τελος Ιανουαριου του 2011 λογω της προσθηκης των xenon lights ή της οροφης. Φιλε μου, εμενα δεν μου ειπαν κατι τετοιο και ειλικρινα μου κανει εντυπωση το συγκεκριμενο σχολιο. Μηπως να το εψαχνες λιγο με την παρτη τους; Γιατι ακουγεται πολυ περιεργο ολο αυτο. Παντως, οπως και να ’χει, εγω θα περιμενα οσο και να μου ελεγαν γιατι πιστευω οτι αξιζει τον κοπο. Αλλωστε την ψαχνω με αυτο το αμαξι σχεδον απο το Πασχα, οποτε ηταν θεμα χρονου καποια στιγμη να... υποκυψω στον πειρασμο και να κανω τη μεγαλη κινηση. Αν και ειναι πολυ νωρις ακομη, θα ηθελα να σας ρωτησω για τις μεμβρανες καποια πραγματακια, ετσι για να παρω μερικες πρωτες κατευθυνσεις. Π.χ., καποιον που να κανει καλη δουλεια, καποιον του οποιου η δουλεια να ειναι δοκιμασμενη τελος παντων απο εσας κ.ά. Με λιγα λογια, οποιαδηποτε πληροφορια θα ειναι ευπροσδεκτη. Σας ευχαριστω προκαταβολικα και sorry για την... εκθεση που εγραψα! Θα περιμενω τα σχολια σας.

Link to comment
Share on other sites

Αν και ειναι πολυ νωρις ακομη, θα ηθελα να σας ρωτησω για τις μεμβρανες καποια πραγματακια, ετσι για να παρω μερικες πρωτες κατευθυνσεις. Π.χ., καποιον που να κανει καλη δουλεια, καποιον του οποιου η δουλεια να ειναι δοκιμασμενη τελος παντων απο εσας κ.ά. Με λιγα λογια, οποιαδηποτε πληροφορια θα ειναι ευπροσδεκτη. Σας ευχαριστω προκαταβολικα και sorry για την... εκθεση που εγραψα! Θα περιμενω τα σχολια σας.

εγω lumar ειχα μεμβρανες κ ητανε οκ....6 χρονια εγγυηση!

παιζουνε κ οι 3Μ με εφ ορου ζωης εγγυηση........οταν παρω το πολο με το καλο σ αυτους θα παω!

σου ειπανε αν στο rns 310 που εβαλες ως navigator εχει κ φωνητικες εντολες?

δηλαδη να σου λεει στριψε εδω στριψε εκει κ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.