Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

paidia kalispera..den ekatsa na diavasw oti exei pei giati einai para polla...exw kai gw to polo gti k exw paratirisei ena thorivo pou den mporw na katalavw ti einai...einai san grilisma apo mpilia k to kanei otan einai anwmalos o dromos...akougetai apo to mprosta meros tou autokinitou...kserei kaneis ti einai auto???

Καταρχάς καλορίζικο ! Το "κροτάλισμα" είναι γνώριμος ήχος και προέρχεται από το DSG 7. Είναι απολύτως φυσιολογικό, εφόσον είναι ξηρού τύπου σε σχέση με το DSG 6. Επίσης έχει αναφερθεί πιο πριν ότι μπορεί να ακούσεις κάποια στιγμή έναν μεταλλικό ήχο... Επίσης φυσιολογικό.thumbsup.gif

Θα σου πρότεινα πάντως να μελετήσεις τις προηγούμενες σελίδες ...whistling.gif

Ελπίζω να βοήθησα...

(Αν μπορείς να γράφεις με ελληνικά και μικρά- κανόνες forum) Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το αυτοκίνητο είναι στο τελωνείο από τις 26 Νοεμβρίου. Αποφάσισα να μη το βγάλω κατόπιν προτροπής του dealer και να περιμένω το 2011 για δύο λόγους:

1. Μειωμένα τέλη ταξινόμησης κατά τουλάχιστον 750 ευρώ σύμφωνα με το νέο φορολογικό νομοσχέδιο + τέλη κυκλοφοριας 2010 = 900 ευρώ (Να αναφέρω ότι το έλεγξα με γνωστούς στο υπουργείο και όντως το νομοσχέδιο θα ψηφιστεί μέσα στο Δεκέμβριο και περιέχει τα τέλη ταξινόμησης - και αυτοί μου είπαν να περιμένω γιατι θα έχω σημαντικό όφελος)

2. Το αυτοκίνητο θα έχει άδεια κυκλοφορίας 2011 που όπως μου είπε και ο dealer θα παίξει ρόλο σε μελλοντική μεταπώληση, τουλάχιστον για αυτούς έαν πάς για ανταλλαγή μετράει, άσχετα εάν η ουσιαστική διαφορά είναι ένας μήνας... σου λένε σύμφωνα με το book value το κόστος είναι χ για το μοντέλο 2010 και ψ για μοντέλο 2011.

Οπότε έκανα πέτρα τη καρδιά μου και το άφησα μέσα...από την άλλη με τα 900 ευρώ όφελος είναι σαν να έβαλα την οροφή τσάμπα, κάτι είναι και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το αυτοκίνητο είναι στο τελωνείο από τις 26 Νοεμβρίου. Αποφάσισα να μη το βγάλω κατόπιν προτροπής του dealer και να περιμένω το 2011 για δύο λόγους:

1. Μειωμένα τέλη ταξινόμησης κατά τουλάχιστον 750 ευρώ σύμφωνα με το νέο φορολογικό νομοσχέδιο + τέλη κυκλοφοριας 2010 = 900 ευρώ (Να αναφέρω ότι το έλεγξα με γνωστούς στο υπουργείο και όντως το νομοσχέδιο θα ψηφιστεί μέσα στο Δεκέμβριο και περιέχει τα τέλη ταξινόμησης - και αυτοί μου είπαν να περιμένω γιατι θα έχω σημαντικό όφελος)

2. Το αυτοκίνητο θα έχει άδεια κυκλοφορίας 2011 που όπως μου είπε και ο dealer θα παίξει ρόλο σε μελλοντική μεταπώληση, τουλάχιστον για αυτούς έαν πάς για ανταλλαγή μετράει, άσχετα εάν η ουσιαστική διαφορά είναι ένας μήνας... σου λένε σύμφωνα με το book value το κόστος είναι χ για το μοντέλο 2010 και ψ για μοντέλο 2011.

Οπότε έκανα πέτρα τη καρδιά μου και το άφησα μέσα...από την άλλη με τα 900 ευρώ όφελος είναι σαν να έβαλα την οροφή τσάμπα, κάτι είναι και αυτό.

ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ.ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΔΙΠΛΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ.ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΔΙΠΛΑ.

Πότε το παραγγείλατε ρε παίδες?

Γιατί εγώ απο 17 Αυγούστου και θα φτιαχτεί 2η του 2011 και χωρίς οροφή!(ξενον+πακετο ανεσης+συναγερμός+RCD510)

Θελω να ξερώ απο εσάς για να κράζω τον πωλητή!

Link to comment
Share on other sites

Πότε το παραγγείλατε ρε παίδες?

Γιατί εγώ απο 17 Αυγούστου και θα φτιαχτεί 2η του 2011 και χωρίς οροφή!(ξενον+πακετο ανεσης+συναγερμός+RCD510)

Θελω να ξερώ απο εσάς για να κράζω τον πωλητή!

Και εγώ 17 Αυγούστου (οροφή, xenon, navi, light & sight)... και κατασκευάστηκε 2η εβδομάδα Νοεμβρίου και ήταν τελωνείο 26 Νοεμβρίου.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ.ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΔΙΠΛΑ.

ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑ ΤΕΛΗ ΝΟΕΜΒΡΗ ΧΩΡΙΣ ΕΞΤΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ

Στα μηνύματα που αναρτώνται θα πρέπει να υπάρχει σαφήνεια, λιτότητα, ουσία και να είναι ευανάγνωστα. Να χρησιμοποιούνται Ελληνικά ΜΙΚΡΑ γράμματα (Ελληνικές γραμματοσειρές - χαρακτήρες) και όχι Greeklish. Μέλος/επισκέπτης που δεν μπορεί να εφαρμόζει την ελληνική γραφή οφείλει να ενημερώσει τον διαχειριστή προκειμένου να ληφθεί υπόψη το πρόβλημα που παρουσιάζεται, διαφορετικά το μέλος/επισκέπτης μπορεί να αποβληθεί προσωρινά ή μόνιμα.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλορίζικο ! Το "κροτάλισμα" είναι γνώριμος ήχος και προέρχεται από το DSG 7. Είναι απολύτως φυσιολογικό, εφόσον είναι ξηρού τύπου σε σχέση με το DSG 6. Επίσης έχει αναφερθεί πιο πριν ότι μπορεί να ακούσεις κάποια στιγμή έναν μεταλλικό ήχο... Επίσης φυσιολογικό.thumbsup.gif

Θα σου πρότεινα πάντως να μελετήσεις τις προηγούμενες σελίδες ...whistling.gif

Ελπίζω να βοήθησα...

(Αν μπορείς να γράφεις με ελληνικά και μικρά- κανόνες forum) Ευχαριστώ!

Σ ευχαριστώ..κι ευχαριστώ για την βοήθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα πρόσφατα...unsure.gif

Όταν είσαι πρωί στο δρόμο και έχει αρκετό φως, το καντράν φωτίζεται αυτόματα ( και οι δείκτες και οι αριθμοί) σε περίπτωση όμως που μπω σε τουνελ , η φωτινότητα του καντράν χάνεται σταδιακά και μένουν φωτισμένοι μόνο οι δείκτες.blink.gif

Όλα αυτά βέβαια χωρίς να έχω ανοίξει τα φώτα...

Μου θύμισε ένα computer-ακι που είχα παλιά, το οποίο δούλευε με ηλιακή ενέργεια, μέσω των γνωστών κυψέλων.

Έχετε παρατηρήσει κάτι παρόμοιο??mellow.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα πρόσφατα...unsure.gif

Όταν είσαι πρωί στο δρόμο και έχει αρκετό φως, το καντράν φωτίζεται αυτόματα ( και οι δείκτες και οι αριθμοί) σε περίπτωση όμως που μπω σε τουνελ , η φωτινότητα του καντράν χάνεται σταδιακά και μένουν φωτισμένοι μόνο οι δείκτες.blink.gif

Όλα αυτά βέβαια χωρίς να έχω ανοίξει τα φώτα...

Μου θύμισε ένα computer-ακι που είχα παλιά, το οποίο δούλευε με ηλιακή ενέργεια, μέσω των γνωστών κυψέλων.

Έχετε παρατηρήσει κάτι παρόμοιο??mellow.gif

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=38041&view=findpost&p=421463 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους το παρελαβα...βασικα πριν 3 ωρες αλλα εχω τρελαθει στις βολτες!! Εχει απιστευτη ποιοτητα κυλησης (ειδικα σε σχεση με το προηγουμενο μου)...Δεν λεω αλλα για να μην ακουστω σαν παιδακι...απλα αξιζει τα λεφτα του,κατα την γνωμη μου,κ σιγουρα εχει να δειξει ακομα περισσοτερα ατου οσο θα περναει ο καιρος! Κ παλι καλοριζικο σε ολους κ καλη αναμονη παιδες οσοι το περιμενετε,αξιζει πιστευω... 8):p

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους το παρελαβα...βασικα πριν 3 ωρες αλλα εχω τρελαθει στις βολτες!! Εχει απιστευτη ποιοτητα κυλησης (ειδικα σε σχεση με το προηγουμενο μου)...Δεν λεω αλλα για να μην ακουστω σαν παιδακι...απλα αξιζει τα λεφτα του,κατα την γνωμη μου,κ σιγουρα εχει να δειξει ακομα περισσοτερα ατου οσο θα περναει ο καιρος! Κ παλι καλοριζικο σε ολους κ καλη αναμονη παιδες οσοι το περιμενετε,αξιζει πιστευω... 8):p

καλοταξιδο και πατα και καμια γκαζια και για μας που περιμενουμε να ερθει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους το παρελαβα...βασικα πριν 3 ωρες αλλα εχω τρελαθει στις βολτες!! Εχει απιστευτη ποιοτητα κυλησης (ειδικα σε σχεση με το προηγουμενο μου)...Δεν λεω αλλα για να μην ακουστω σαν παιδακι...απλα αξιζει τα λεφτα του,κατα την γνωμη μου,κ σιγουρα εχει να δειξει ακομα περισσοτερα ατου οσο θα περναει ο καιρος! Κ παλι καλοριζικο σε ολους κ καλη αναμονη παιδες οσοι το περιμενετε,αξιζει πιστευω... :thumbsup: :thumbsup:

Καλοταξιδο και καλοσκιστο να ειναι... τι στρωσιμο σου ειπαν να κανεις?

πρεπει να κανονισουμαι ενα καφε για να αλληλοκεραστουμαι για τα καλοριζικα.... :thumbsup:

αλλα αυτο θα το κανουμε οταν παραλαβει και ο κωστας το δικοτου.. :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Καλοταξιδο και καλοσκιστο να ειναι... τι στρωσιμο σου ειπαν να κανεις?

πρεπει να κανονισουμαι ενα καφε για να αλληλοκεραστουμαι για τα καλοριζικα.... :thumbsup:

αλλα αυτο θα το κανουμε οταν παραλαβει και ο κωστας το δικοτου.. :thumbsup:

χαχαχαχαχαχαχα,πρεπει να κανονισουμε ενα meeting...οσο για το στρωσιμο μου ειπαν μεχρι τα πρωτα 1500, οχι παραπανς απο τις 3.000 στροφες,μεταξυ 2.000-3.000 κ μετα σταδιακα ανοιγμα! Αν κ εκανα μια προσπεραση το πρωι κ ανεβηκε στιγμιαια στις 4.500... αλλα ενταξει το αμαξι δειχνει οτι δεν ζοριζεται καθολου...

Link to comment
Share on other sites

Καλοταξιδο και καλοσκιστο να ειναι... τι στρωσιμο σου ειπαν να κανεις?

πρεπει να κανονισουμαι ενα καφε για να αλληλοκεραστουμαι για τα καλοριζικα.... :thumbsup:

αλλα αυτο θα το κανουμε οταν παραλαβει και ο κωστας το δικοτου.. :thumbsup:

xaxaxaa.....Παρασκευή πανάθεμά το.....πλησιάζει....... :thumbsup:sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Χθες κατά τις 2 το βράδι, πέτυχα Polo GTi να στρώνεται στα Λιμανάκια!

Ασπρο ηταν...?Αν ναι,εγω ειμουν... emoticon_42.gif Περασα μια βολτα απο κει χθες τετοια ωρα...

Edited by progduct
Link to comment
Share on other sites

Ασπρο ηταν...?Αν ναι,εγω ειμουν... emoticon_42.gif Περασα μια βολτα απο κει χθες τετοια ωρα...

Πάντα άσπρο!!!

Νομίζω σε πέτυχα ενώ γύρναγες, στις πρώτες στροφές μετά την Βάρκιζα, με κατεύθυνση προς Αθήνα (εγώ πήγαινα προς Σαρωνίδα). :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Πάντα άσπρο!!!

Νομίζω σε πέτυχα ενώ γύρναγες, στις πρώτες στροφές μετά την Βάρκιζα, με κατεύθυνση προς Αθήνα (εγώ πήγαινα προς Σαρωνίδα). :clapping:

χαχαχαχα,ο.κ. εγω ειμουν!!Ειπα να το παω μια βολτα μιας κ ειχα χρονο!! :good:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι....έχει κανένας πρόβλημα με τα παράθυρα????

Εγω ευτυχως οχι ακομα αλλα χωρις να θελω να προκαλεσω πανικο,στο golf 4 της μανας μου ειχαμε αλλαξει 5 φορες βασεις γιατι καθε τοσο επεφταν τα παραθυρα μεσα στην πορτα.... machinegun.gif Και τωρα που εχει ενα Golf 5,το παραθυρο του συνοδηγου κανει κολπα,το κλεινεις κ φτανει μεχρι την μεση κ ξαναανοιγει... new_killpc.gif Δεν ξερω,ισως να ειναι κ γρουσουζα η μανα μου,τι να πω... :clapping:

(sorry για το offtopic)

Edited by progduct
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.