Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Αγαπητοί Πολάκιδες,

απο ποση κατανάλωση και μετά θεωρείτε οτι υπάρχει πρόβλημα?

Άλλαξα λάδια στα 1500 και εκτοτε έχω κάνει άλλα 5000χλμ και έχω βάλει 1 λίτρο λάδι,πιστεύεται οτι πρέπει να το ψάξω ή είναι αποδεκτό?

Κάθε γνώμη δεκτή!

αποδεκτο θα ηταν αν δεν εκαιγε σταγονα. απο την στιγμη που καιει καποια ποσοτητα, σε αλλους λιγο σε αλλους πολυ σε αλλους παρα πολυ, δεν ειναι αποδεκτο απο κανεναν.

τωρα αν ρωτας αν εισαι στα φυσιολογικα επιπεδα, θα σου πω ναι, τουλαχιστον σε εμας δικαιολογει μεχρι μισο λιτρο ανα 1000χλμ. :) λογικα τα ιδια θα λεει και εσας.

τα ιδια με σενα καιω και εγω περιπου.

Link to comment
Share on other sites

αποδεκτο θα ηταν αν δεν εκαιγε σταγονα. απο την στιγμη που καιει καποια ποσοτητα, σε αλλους λιγο σε αλλους πολυ σε αλλους παρα πολυ, δεν ειναι αποδεκτο απο κανεναν.

τωρα αν ρωτας αν εισαι στα φυσιολογικα επιπεδα, θα σου πω ναι, τουλαχιστον σε εμας δικαιολογει μεχρι μισο λιτρο ανα 1000χλμ. :) λογικα τα ιδια θα λεει και εσας.

τα ιδια με σενα καιω και εγω περιπου.

ποσα χλμ έχεις κάνει? εχεις δει διαφορά?

Link to comment
Share on other sites

ποσα χλμ έχεις κάνει? εχεις δει διαφορά?

εχω κανει πολλα χλμ ηδη. κοντα 15500. σε ολες τις συνθηκες. με το δικο μου στυλ οδηγησης καιω σε ολα αυτα τα χλμ μεσο ορο 250ml ανα 1000. σταθερα.

αρχες του μηνα ειχα τεσταρει με πολυ ηρεμη οδηγηση (για να φανταστεις η καταναλωση συνεχεια στο 6-6 και κατι) 1000 χλμ. αποτελεσμα; μισο λιτρο και βαλε...

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει πολλα χλμ ηδη. κοντα 15500. σε ολες τις συνθηκες. με το δικο μου στυλ οδηγησης καιω σε ολα αυτα τα χλμ μεσο ορο 250ml ανα 1000. σταθερα.

αρχες του μηνα ειχα τεσταρει με πολυ ηρεμη οδηγηση (για να φανταστεις η καταναλωση συνεχεια στο 6-6 και κατι) 1000 χλμ. αποτελεσμα; μισο λιτρο και βαλε...

Εγώ άλλαξα λάδια στα 8.500. Μέχρι τα 11.500 μου έκαψε 1100 ml.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άλλαξα λάδια στα 8.500. Μέχρι τα 11.500 μου έκαψε 1100 ml.

εγώ προχθές του έβαλα 3 λίτρα!

σύνολο του χω βάλει 4-5 λίτρα λάδι και έχω 11500 χιλιάδες χιλιόμετρα.

ρε παιδιά το αμάξι μόλις πατάω λίγο γκάζι στο ξεκίνημα κυρίως αρχίζει και τρίζει ολόκληρο και κάνει κάτι gdoup!λες και δυσκολεύεται να γυρίσει.

Link to comment
Share on other sites

εγώ προχθές του έβαλα 3 λίτρα!

σύνολο του χω βάλει 4-5 λίτρα λάδι και έχω 11500 χιλιάδες χιλιόμετρα.

ρε παιδιά το αμάξι μόλις πατάω λίγο γκάζι στο ξεκίνημα κυρίως αρχίζει και τρίζει ολόκληρο και κάνει κάτι gdoup!λες και δυσκολεύεται να γυρίσει.

Καλά 3 λίτρα?

Το λαμπάκι δεν σου είχε ανάψει?

Link to comment
Share on other sites

εγώ προχθές του έβαλα 3 λίτρα!

σύνολο του χω βάλει 4-5 λίτρα λάδι και έχω 11500 χιλιάδες χιλιόμετρα.

ρε παιδιά το αμάξι μόλις πατάω λίγο γκάζι στο ξεκίνημα κυρίως αρχίζει και τρίζει ολόκληρο και κάνει κάτι gdoup!λες και δυσκολεύεται να γυρίσει.

πηγαινε να το κοιταξουν στον εγκεφαλο..μπορει να σου χει κολλησει καποιος κυλινδρος...

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε να το κοιταξουν στον εγκεφαλο..μπορει να σου χει κολλησει καποιος κυλινδρος...

μου είπαν ότι μπορεί να είναι και πολλαπλασιαστής.

άλλο με καίει εμενα.

αν μου πειράξουν-αλλάξουν τον εγκέφαλο μετά δεν θα χω πρόγραμμα.

το καλύπτει αυτό η apr?θα μου βάλουν άλλο τι θα γίνει?

Link to comment
Share on other sites

μου είπαν ότι μπορεί να είναι και πολλαπλασιαστής.

άλλο με καίει εμενα.

αν μου πειράξουν-αλλάξουν τον εγκέφαλο μετά δεν θα χω πρόγραμμα.

το καλύπτει αυτό η apr?θα μου βάλουν άλλο τι θα γίνει?

οχι ρε καμια σχεση...το πολυ πολυ να σου αλλαξουν πολλαπλασιαστες..εμενα οταν αλλαξα εξατμιση την ακουσε για τα καλα τ αμαξι...πατησα τερμα το γκαζι κ οταν πηγε να κανει αλλαγη απο 3-4 αρχισε να κανει κατι σκασιματα...αναψανε κατι λαμπακια..παταγα γκαζι κ ανεβαζε στροφες με 1000 ζορια...ετρεμε..κ ειχε ηχο λες κ ηταν κανα ιμπρεζα 1000 αλογα...

η διαγνωση ηταν ενας κολλημενος κυλινδρος...κ προβλημα σε 3 πολλαπασιαστες...

δεν πειραξα τπτ...το πηγαινα για καμια βδομαδα πολυ ηρεμα...κ μετα ολα κομπλε...

Link to comment
Share on other sites

τι θες να πεις κολλημενος κυλινδρος;;;

ελιωσε το εμβολο;;;

δεν δουλευε ο ενας...το ειχε βγαλει στα σφαλματα...αλλα βεβαια μετα το εσβησα κ ξαναεβαλα μπροστα κ ηταν οκ...

Link to comment
Share on other sites

αν εβγαλε missfire δεν παει να πει οτι κολησε.

απλα δεν εγινε αναφλεξη του μειγματως στον θαλαμο καυσης.

miss fire απωλεια καυσης.

πραγμα που μπορει να εγινε απο κακη ποιοτητα καυσιμου βραχικυκλωμα σε πολλαπλασιαστη η μπουζι , βουλομενο φραγμενο μπεκ , κακη πληρωση κλπ.

αν ειχες κολημενο κυλινδρο θα ειχες αλεσει το μοτερ και θα ηθελες πολυ δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

αν εβγαλε missfire δεν παει να πει οτι κολησε.

απλα δεν εγινε αναφλεξη του μειγματως στον θαλαμο καυσης.

miss fire απωλεια καυσης.

πραγμα που μπορει να εγινε απο κακη ποιοτητα καυσιμου βραχικυκλωμα σε πολλαπλασιαστη η μπουζι , βουλομενο φραγμενο μπεκ , κακη πληρωση κλπ.

αν ειχες κολημενο κυλινδρο θα ειχες αλεσει το μοτερ και θα ηθελες πολυ δουλεια.

δεν ξερω κ πολλα απ αυτα για να σου απαντησω...παντως ο Η/Υ εδειξε προβλημα στον 1 κυλινδρο κ σε 3 πολλαπλασιαστες...κ μου το εκανε οποτε αλλαζε ταχυτητες αυτοματα...κ ετσι οποτε το ανοιγα τις αλλαζα λιγο νωριτερα..τωρα παντως κ μονο του που τις αλλαζει δεν το κανει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια scirοcco 1.4 με τα 160 αλογα και προγραμμα περναει την πολαρα μασ μαμα ?

Εξαρτάται: -Αν είναι αρκετά βαρύτερο με σκέτο πρόγραμμα και(κυρίως)με manual gearbox, μάλλον ΟΧΙ! ("Εκεί και κεί"!)

-Αν τα βάρη τους είναι είναι παραπλήσια και είναι DSG, μάλλον είναι μπροστά αλλά νομίζω ΟΧΙ ΠΟΛΥ.

-Αν τέλος τα δύο αμάξια είναι κοντά στο βάρος, είναι DSG κι έχει ένα κάρο περιφερειακά, επειδή τότε θα "βαράει" 235-240ΗΡ, πρέπει να είναι αρκετά μπροστά!

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται: -Αν είναι αρκετά βαρύτερο με σκέτο πρόγραμμα και(κυρίως)με manual gearbox, μάλλον ΟΧΙ! ("Εκεί και κεί"!)

-Αν τα βάρη τους είναι είναι παραπλήσια και είναι DSG, μάλλον είναι μπροστά αλλά νομίζω ΟΧΙ ΠΟΛΥ.

-Αν τέλος τα δύο αμάξια είναι κοντά στο βάρος, είναι DSG κι έχει ένα κάρο περιφερειακά, επειδή τότε θα "βαράει" 235-240ΗΡ, πρέπει να είναι αρκετά μπροστά!

σκετο προγραμμα πρεπει να εχει , αντε και εξατμιση , ειναι μανουαλ και στα στοιχεια η εταιρια μαμα το δινει 0-100 8 δευτερολεπτα ε τι θα φτασει το πολο που τα κανει σε σχεδον 6.5?

Περα απο αυτο πρεπει να ειναι αρκετα βαρυτερο το σιροκο απο το πολο

Edited by Andreasf2
Link to comment
Share on other sites

με ibiza cupra μαμα πατημα ηταν μπροστα το rocco με πρωτο σταδιο.

και παλι ομως χωρις μεγαλη διαφορα.

να πατησετε δικαβαλοι και απο χαμηλα

αρκετα βαρυτερο δεν ειναι σε μπερδεύει ο ογκος του :thumbsup:

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

Εε ισωσ μου φαινεται βαρυ λογο τησ κολαρασ του αχαχα.. Τεσπα καλα δεν το επιδιωκω κιολασ απλα ελεγε μαλακιεσ για το πολο επειδη ξερει οτι μαμα τον περναω και φυσικα αυτα δεν τα λεει μπροστα μου.. Τεσπα δικαβαλοι γιατι?

Link to comment
Share on other sites

για να εχει ακωμη μεγαλυτερο φορτιο αυτος.

και εσυ θα εχεις μεγαλύτερο αφου εισαι δικαβαλος αλλα το πλεονεκτημα θα ειναι υπερ σου.

πατηστε ρε μη μασας..

θα σε περασει λογικα αν ειναι δυνατο το file που φοραει και δεν ειναι κουλος αλλα δεν τρεχει εισαι μαμα και ειναι tuned.

αμα βαλεις προγραμμα το πισω logo GTI θα βλεπει :thumbsup:

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

πριν βάλω το πρόγραμμα τα είχα στήσει με 2 sirocco.και οι 2 (άκυροι) μου είπαν ότι είχαν πρόγραμμα και ότι ήταν 200 άλογα.

την πρώτη φορα είχα άλλον ένα εγώ και αυτός άλλον ένα και σε 3 πατήματα (2 από φανάρι και ένα απο 40 km περιπου )το polo ήταν περίπου μισό αυτοκίνητο μπροστά.

τη δεύτερη φορα εγώ με άλλους 3(η μια κοπέλα)

το sirocco ήταν μισό αυτοκίνητο μπροστά μέχρι τα 200.μετά έφυγε το polo ίσως επειδή τα άλογα του ήταν μαμισια δεν ξέρω..

Link to comment
Share on other sites

Τσ τσ τσ! Παλιοκοντρακιδες! Σαν δε ντρεπεστε λιγο!Αντιχριστοι ουστ!666!ΟΥΣΤ!:-P

Link to comment
Share on other sites

Και μετά παραπονιέστε και ζαλίζετε τους διαχειριστές...

Αλλά σας αρέσει τόσο να τρίβεστε στην γκλίτσα του τσοπάνη !

xipnasmesamoytozwo4.jpg

Να πάτε να παίξετε κάπου αλλού καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα να ακουσει ο πασσατερ και θα αρχισουμε παλι !!! :sad::p :p

χααχχαχαχαχαχαχαχα....δεν ελεγες τπτ αλλο????

επρεπε να τον ειχα γειτονα...κωλοφερατζα θα πηγαινα καθε μερα μπροστα απ το σπιτι του...2 φορες κιολας!!!! :hyper:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.