Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Σε αυτο εχεις δικαιο!

Η πολαρα κακα τα ψεματα ειναι πληρεστατη και για τα λεφτα που κοστιζει για την gti παντα εκδοση μιλαμε πιστευω πως ειναι αυτο που λεμε: οτι πληρωνεις περνεις!

Ειπαρχει περιπτωση να κρατισω τις μαμα βαφοντες τις μαυτο ματ αλλα ακομα δεν ξερω ειμαι σε διλιμα!!

Προτου κλεισω στο πολο το εψαξα παρα πολυ και δεν πιστευω να ειπαρχει καλυτερο πακετο αναλογα με τα λεφτα που δινεις + μικρο κυβισμο ( συναπεγεται με χαμηλα τελη, φορο πολυτελιας κτλπ σε σχεση με 2 λιτρα) οικονομικο αν δεν το ξεπατωνεις και πολυ γρηγορο εφοσον το θες!!

εγω Πάντως Μόλις το πρωτοπηρα Απο αντιπροσωπεία ήταν κουκλι τίποτα δεν θέλει. Μόλις το δεις θα καταλάβεις. Μόνο μια φιμε ζελατινα έβαλα και το ceramic coat Williams. Τίποτα άλλο. Το αμάξι είναι αστέρι σε Όλα του.
Link to comment
Share on other sites

εγω Πάντως Μόλις το πρωτοπηρα Απο αντιπροσωπεία ήταν κουκλι τίποτα δεν θέλει. Μόλις το δεις θα καταλάβεις. Μόνο μια φιμε ζελατινα έβαλα και το ceramic coat Williams. Τίποτα άλλο. Το αμάξι είναι αστέρι σε Όλα του.

.

Για πες μας λιγα πραγματα για το κερομα γιατι ειναι πολυ ενδιαφερον!

Link to comment
Share on other sites

Θέλουν και οι παλιές λάμπες πέταμα και να βάλεις led παντού... :acute:

Και επίσης θέλουν και τα ηχεία πέταμα...

Link to comment
Share on other sites

.

Για πες μας λιγα πραγματα για το κερομα γιατι ειναι πολυ ενδιαφερον!

Εδώ!!!http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=37380

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!

led θα εχει ετσι κ αλλοως γιατι το πηρα με bixenon!!

Τα ηχεια δεν ειναι καλα;

Και κατι αλλο αν ξερει κανεις.Εγω το πειρα με το rcd510 γνωριζεται αν εχει ενησχειτη ενσωματομενο;

Γιατι αν τα ηχεια ειναι κατω του μετριου δεν εχει και ενησχειτη αστα να πανε!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! led θα εχει ετσι κ αλλοως γιατι το πηρα με bixenon!! Τα ηχεια δεν ειναι καλα; Και κατι αλλο αν ξερει κανεις.Εγω το πειρα με το rcd510 γνωριζεται αν εχει ενησχειτη ενσωματομενο; Γιατι αν τα ηχεια ειναι κατω του μετριου δεν εχει και ενησχειτη αστα να πανε!!

oute enisxyti exei oute kala ixeia exei file mou dystyxos!!

Link to comment
Share on other sites

Κριμα γιατι δεν λεει καθολου να ξεκινας να βαζεις ενησχυτη καινουρια ηχεια κτλπ σε καινουριο αμαξι!

Το χειρωτερο ειναι πως ρωτησα αν ειπαρχει σαν εξτρα να κανω αναβαθμηση στα ηχεια, πχ: audi-bose η bmw-harman korge και μου ειπαν πως δεν ειπαρχει τετοια δυνατοτητα!!

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις καλό ήχο είναι μονόδρομος το ξήλωμα... Πήγαινε βέβαια σε κάποιον που θα ξέρει ...+ ότι θα χρειαστεί να πας με εφεδρικά κλιπσάκια για τις πόρτες ( σε περίπτωση που σπάσει κανένα κατά το ξήλωμα) και βέβαια θα χρειαστεί και μόνωση με Dynamat ή με οποιοδήποτε άλλο μονωτικό γιατί στα ψηλά μπάσα σίγουρα θα συντονίζει ...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια χαρά ηχοσύστημα έχει το polo τι θέλετε να περνάτε και να σας ακούει όλη η πλατεια

Δεν είναι θεμα έντασης αλλά ποιότητας!! Αν κρίνω απο το golf φαντάζομαι το ίδιο χάλι ήχο θα χει και το polo...

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

Για μένα μια χαρα είναι σε σχέση με το παλιό μου αμάξι και αρκετά καλύτερο από αλλα που έχω δει

Δίκιο έχει ο δημ

Προσωπικά δεν θα άλλαζα ποτέ ηχοσυστημα σε αυτοκίνητο ειδικά στο polo που είναι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Είναι ανάλογα το τι ζητά ο καθένας... Αλλοι βολεύονται με την ποιότητα του mp3 όπου δεν θα κάνει την μεγάλη διαφορά ένα καλό ηχοσύστημα και άλλοι θέλουν την ποιότητα που βγάζει ένα cd και την κρυστάλλινη αποτύπωση που θα δώσει ένα καλό ηχοσύστημα...

Link to comment
Share on other sites

Είναι ανάλογα το τι ζητά ο καθένας... Αλλοι βολεύονται με την ποιότητα του mp3 όπου δεν θα κάνει την μεγάλη διαφορά ένα καλό ηχοσύστημα και άλλοι θέλουν την ποιότητα που βγάζει ένα cd και την κρυστάλλινη αποτύπωση που θα δώσει ένα καλό ηχοσύστημα...

Ακριβώς!! Αμα εχεις μπει σε lexus και παίζει το mark levinson λες και παίζει καλό οικιακό hifi σύστημα και οχι αυτοκίνητο, άντε να ξανακούσεις μουσική μετά στο golf :p

Φυσικά δεν περιμένω να έχει αντίστοιχο ηχοσύστημα ενα polo ή golf αλλά θα μπορούσε έστω στα έξτρα να υπήρχε η δυνατότητα για κάτι καλύτερο...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα,δεν υπαρχει πιο ομορφη ζαντα απο αυτην,,,,,αν το παρεις καινουργιο δωσε παραπανω και βαλτην,,απ το να σκεφτεσαι μετα αλλαγες και ιστοριες,,,

http://www.yellowwheels.com/2010/03/geneva-motor-show-2010-vw-polo-gti/

Link to comment
Share on other sites

Θα επρεπε οπωσδηποτε να υπαρχει η δυνατοτητα για ηχοσυστημα εργοστασιακο με ενισχυτη, γουφερ και ποιοτικα ηχεια. Τα μπροστα ηχεια του πολο ειναι αρκετα καλα αλλα τα πισω ανυπαρκτα.

Link to comment
Share on other sites

σαυτα τα θεματα η αλφα ρομεο ειναι ''μανουλα''.

BOSE ηχοσυστημα στον προαιρετικο.

αλλα και ο βασικος ειναι πληρεστατος.ακομα και τετραπιστονα φορανε

μονο που τωρα εχει καταντησει να εχει μονο 2 μοντελα στη παραγωγη

Edited by δημ.gti
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω ακουτε κατι σαν "παρασιτα ραδιοφωνου" το οποιο προερχεται απο μπροστα απο τον συνοδηγο καπου? Μηπως εχει να κανει με το κλιματιστικο??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω ακουτε κατι σαν "παρασιτα ραδιοφωνου" το οποιο προερχεται απο μπροστα απο τον συνοδηγο καπου? Μηπως εχει να κανει με το κλιματιστικο??

Εγω το ακουω φιλε μου στο δικο μου οταν περναω πανω απο ανωμαλιες του δρομου.Πρεπει να ειναι το ηχειο(νομιζω twitter ειναι) που βρισκεται στην κολωνα στην πλευρα του συνοδηγου.Εμενα το κανει ακομα και με κλειστο το ηχοσυστημα.τρομερα εκνευριστικό.Δεν ξερω αν λεμε το ιδιο πραγμα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το ακουω φιλε μου στο δικο μου οταν περναω πανω απο ανωμαλιες του δρομου.Πρεπει να ειναι το ηχειο(νομιζω twitter ειναι) που βρισκεται στην κολωνα στην πλευρα του συνοδηγου.Εμενα το κανει ακομα και με κλειστο το ηχοσυστημα.τρομερα εκνευριστικό.Δεν ξερω αν λεμε το ιδιο πραγμα.

λετε ενα στιγμιαιο τσικ τσικ που ακουγεται οταν τρανταζεται ελαφρα το αμαξωμα απο λακουβες κλπ? εγω το εντοπισα στον δεξια αεραγωγο...δεν ξερω πως θα διορθωθει...ισως με κανα σπρει σιλικονης τοπικα...

Link to comment
Share on other sites

λετε ενα στιγμιαιο τσικ τσικ που ακουγεται οταν τρανταζεται ελαφρα το αμαξωμα απο λακουβες κλπ? εγω το εντοπισα στον δεξια αεραγωγο...δεν ξερω πως θα διορθωθει...ισως με κανα σπρει σιλικονης τοπικα...

ναι ενα στιγμιαιο.δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι το ηχειο στην κολωνα.εγω υπεθεσα οτι ειναι αυτο επειδη ετσι κανουν συνηθως τα ηχεια.τωρα σε 2-3 μηνες που θα παω στην αντιπροσωπια για τα λαδια θα το δω και αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το ακουγα για αρκετο διαστημμα και ενω οδηγουσα για ωρα.. Εσεις μαλλον εννοειται το κροταλισμα που κανει το dsg μην ανησυχειται δεν ειναι τιποτα.. Ετσι ακουγεται αυτο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.