Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Δεν ξερω φιλε ξανακοιταξα και δυστηχος δεν βλεπω κατι.

Αναγκαστικα θα παω απο αντιπροσωπια για να δω και για το τιμονι μηπος θελει προγραματιση για να παιξει η κορνα αλλοως ξεχασε ο τυπας να συνδεσει την φυσα..

Είναι μια μικρή φύσα πίσω από τον αερόσακο ακριβώς που βγαίνει γενικά ευκολα... Σίγουρα θα τους βγήκε όταν βγάζαν τον αερόσακο και δεν το πείραν χαμπάρι!

Είναι κοντά σε μία από τις 4 άσπρες βάσεις του αερόσακου με τα ελατηριάκα! Στην αρχή νόμιζα και εγώ ότι είναι θέμα κωδικοποίησης αλλά τίποτα! Για το αυτόματο κλείδωμα θέλεις VAG COM αλλά δεν ξέρω αν μπορούν να το ενεργοποιήσουν και στην αντιπροσωπία!

Link to comment
Share on other sites

Οντως εχεις δικαιο φιλε ειχε βγει ενα φισακι πολυ μικρο, το ξαναβαλε και παιζει μια χαρα η κορνα!!

Τωρα για το κλειδωμα των πορτων θα παω στην αντιπρωσοπια στο service να το προγραματισουν!!

Σε ευχαριστω και παλι!!

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα θεματάκι

porsche boxster η κλασική η 225 vs gti?

ας πούμε το TT του θείου μου που είναι το 225 στα 5 πατήματα που κάναμε τα 3 ήμουν μπροστά

με το boxter τi γίνετε?

αντικειμενικά ε!όχι επειδή έχουμε polo!

αν και έχω πατήσει boxster δεν νομίζω ότι το περνάμε μαλον ηταν αχρηστος

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα θεματάκι

porsche boxster η κλασική η 225 vs gti?

ας πούμε το TT του θείου μου που είναι το 225 στα 5 πατήματα που κάναμε τα 3 ήμουν μπροστά

με το boxter τi γίνετε?

αντικειμενικά ε!όχι επειδή έχουμε polo!

αν και έχω πατήσει boxster δεν νομίζω ότι το περνάμε μαλον ηταν αχρηστος

Αν δεν είναι βελτιωμένο το πολάκι και αν το πας από στάση θα φας πολλά αμάξια....Ίσως από ρεπρίζ καταφέρεις και του φύγεις αλλά όσο ανεβαίνουν τα χιλιόμετρα θα σε καλύπτει και μετά τα 170 λογικά θα σε περάσει αργά αλλά σταθερά.Αλλού είναι οι πόρσε με την πίσω κίνηση και τον μεγάλο ατμοσφαιρικό κινητήρα.Έχω οδηγήσει το θηρίο την cayman s και πάτησα με το βελτιωμένο golf gti v ούτε σε ρεπριζ ούτε σε εκκίνηση είχε τύχη το golf..

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβγαλα σημερα ενα βιντεακι αλλα δεν ειναι κ τοσο καλο λογω του οτι ηταν βρεγμενος ο δρομος...το επομενο θα ειναι καλυτερο...http://www.youtube.com/watch?v=FybYrmYUhis&context=C4e3534eADvjVQa1PpcFONG1wa8dPNWYjR-R6mb9-_z6adJ_AejlQ=

Πολυ καλο φιλε!!!!!!!! Δεν το περιμενα! Οταν βρηκε προσφυση στα 120-130 πως ανεβασε ετσι μεχρι 200?!?! Χωρις καταλυτη ειναι η με 100κυψελες? downpipe 70mm?
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο φιλε!!!!!!!! Δεν το περιμενα! Οταν βρηκε προσφυση στα 120-130 πως ανεβασε ετσι μεχρι 200?!?! Χωρις καταλυτη ειναι η με 100κυψελες? downpipe 70mm?

με καταλυτη ειναι και 70 ναι...

ναι οντως μετα το προγραμμα ανεβαινει πολυ πιο ανετα....απο 180 μεχρι 250 παει πολυ μπαμ...

Link to comment
Share on other sites

έριξα 2 αμάξια σε s2000 σήμερα και από στάση και από τα 160 μέχρι 220 στην κατεχάκη μετά την στροφή :p

κ γω ειχα σκισει ενα στο ποταμι...αλλα κ παλι παραμενει ενα απ τ αγαπημενα μου αμαξια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Από ρεπριζ να το καταλάβω,αλλά από στάση και τα s2000 και τα ταπερ είναι άπιαστα.Έχουν χαμηλή ροπή ομοιόμορφα κατανεμημένη και δεν σπινιάρουν καθόλου.Το s2000 έχει και την πίσω κίνηση και από στάση το πολάκι μας δεν έχει και πολλές ελπίδες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι ασχετο παλι.. Ρε σεισ προσεξα οτι μου εχει φαει αρκετο παραφλου. Ηταν κοντα στο μινιμουμ. Συμπληρωσα και εδω και δυο βδομαδεσ ειναι οκ. Εχει τυχει σε κανεναν σασ κατι τετοιο ? Μου ειπαν οτι εφταιγε που μου ειχε συμπληρωσει η αντιπροσωπεια στισ αρχεσ νερο μεσα στο παραφλου. Τι παιζει με αυτο ξερετε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι ασχετο παλι.. Ρε σεισ προσεξα οτι μου εχει φαει αρκετο παραφλου. Ηταν κοντα στο μινιμουμ. Συμπληρωσα και εδω και δυο βδομαδεσ ειναι οκ. Εχει τυχει σε κανεναν σασ κατι τετοιο ? Μου ειπαν οτι εφταιγε που μου ειχε συμπληρωσει η αντιπροσωπεια στισ αρχεσ νερο μεσα στο παραφλου. Τι παιζει με αυτο ξερετε?

εμενα μου χει τυχει..σε λιγοτερο απο 10000χλμ μου το χε ρουφηξει ολο και συμπληρωσα g12 και ολα καλα απο τοτε.

δε ξερω ομως γιατι εγινε αυτο

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το G12 εγω εβαλα ενα ΒΟΥΛΗΣ ΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑ με 5 ευρω το πηρα χαχαχαχα ηταν και ιδιο χρωμα κοκκινο.. Δημ μηπωσ πρεπει να το ψαξουμε γιατι μπορει να εγινε αυτ??? Υπο αλλεσ συνθηκεσ ξερεισ τι παιζει ε ??φλατζα ...

Edited by Andreasf2
Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρηθεί και σε αλλα μοτέρ CAVE (cupra/polo/fabia/a1) να ρουφάνε G12.

Παντως τα VΑG θελουν ΜΟΝΟ G12 παραφλου σε συγκεκριμένη αραίωση με απιονισμενο νερο

Link to comment
Share on other sites

Παιδες σημερα εψαχνα να βρω μια λυση ( ολα σε ενα) για μπαρομετρο, πυρομετρο κτλπ και ειπαρχουν διαφορα ωραια που μπορουν να μπουν στην κονσολα κατω απο το aircodition εκει που κανει την εσοχη!!

Βρηκα ομως και κατι αλλο πολυ ενδιαφερον...

Στο ebay πουλανε ενα bluetooth ανταπτορακι πολυ μικρο που μπενει στην obd θυρα!

Αυτο δινει σημα και ειτε με το iphone ειτε με καποιο android τηλεφωνο κατεβαζοντας μια εφαρμογη (ειπαρχουν αρκετες) βλεπεις τα παντα και στην πραγματικοτητα εχεις πολλες πιο πολλες επιλογες απο οτι με τα υπολοιπα!!

Επισης στο ebay υπαρχουν και βασεις για το iphone που μπενουν στην ποτηροθυκη οποτε ειναι μια η αλλη το σημειο με μια τετοια βαση!!

Το εχει δοκιμασει κανεις η το εχει δει απο καποιον φιλο;

Τι προτινετε;

Link to comment
Share on other sites

obd με bluetooth και iphone το ξεχνάς! μονο με android

Μα εχω βρει ειδη προγραμματα και επισης εχω δει αρκετα βιντεο στο youtube οποτε δεν καταλαβενω γιατι να μην γινεται..

Link to comment
Share on other sites

μα το iphone δεν εχει bluetooth. Εχει αλλα λειτουργει μονο με συσκευες apple που εχουν bluetooth.

Λιγο που εψαξα για obd+iphone+bluetooth δεν γινεται . Ναι υπαρχουν προγραμματα στο app store αλλα για να παιρνεις τα δεδομενα απο την obd θες ειτε μεσω καλωδιου ειτε μεσω wifi . Αν το φτιαξεις παντως πες το γιατι θελω κ εγω να το κανω

από το official site για το elm327 bluetooth obd2 αδαπτερ

Is there a Iphone app for Elm327 Bluetooth OBD2 adapter?

For the iPhone I’m using REV iPhone app from DevToaster. However, I don’t see any sign that REV or any of the other OBD iPhone apps support bluetooth, they just support wifi. So you may need need to connect via wifi.

iPhone doesn’t support the bluetooth serial protocol.

Link to comment
Share on other sites

Στο ebay ενα που ειχα βρει και ηταν και το πιο μικρο μαλιστα καθως επισης ηταν και σε πολλα βιντεο στο youtube το ιδιο λειτουργει και με bluetooth αλλα και με wifi!!

Το μειονεκτημα του ηταν οτι ενω ολα ειχα απο 25-55 δολλαρια αφτο ειχε 150 δολλαρια!!

Παντως αφτο που λες με το bluetooth μου φενεται λιγο ατοπο γιατι εγω το εχω συνδεσει κανονικα σε 2 carkit και δεν εχει θεμα οποτε γιατι να μην συνδεθει και με το obd?

Εμας obd2 δεν ειναι η θυρα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.