Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Το θέμα Γιώργο είναι ότι αν το αμάξι έχει πρόβλημα και δεν μπορεί να κουνηθεί...βλέπε dsg7 αναβοσβήνουν οι ενδείξεις στο καντράν!!Που σημαίνει ότι δεν πρέπει να κουνηθεί!!

Τότε τι γίνεται???

Πληρώνεις μεταφορική να στο πάει εκεί που έβαλες το πρόγραμμα για να στο βγάλει και μετά άλλη μεταφορική για την αντιπροσωπεία???

:bow: :bow:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα Γιώργο είναι ότι αν το αμάξι έχει πρόβλημα και δεν μπορεί να κουνηθεί...βλέπε dsg7 αναβοσβήνουν οι ενδείξεις στο καντράν!!Που σημαίνει ότι δεν πρέπει να κουνηθεί!!

Τότε τι γίνεται???

Πληρώνεις μεταφορική να στο πάει εκεί που έβαλες το πρόγραμμα για να στο βγάλει και μετά άλλη μεταφορική για την αντιπροσωπεία???

:bow: :bow:

Βάζεις οδική στην ασφάλεια σου η κάνεις μια ασφάλεια που Έχει στάνταρ οδική και στο πάνε τζάπα. Το έχω κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Χθες έβαλα κοντά ένα λίτρο λάδι! Είναι το τρίτο λίτρο που συμπληρώνω στα 19100 km που έχω κάνει!

Τσολιά από λάστιχα πώς είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Τσολιά από λάστιχα πώς είσαι;

Μια χαρα ειναι... Γιατι ρωτας; Εχεις καποιο προβλημα με τα λαστιχα;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, εννοούσα ότι κοντά στα 20000 χλμ, τα έχεις γυρίσει π.χ. μπρος πίσω;

Συνολικά δεν πρέπει να κρατήσουν γύρω στα 35-40000;

Εξαρτάται από πολλούς παράγοντες αυτό βέβαια, αλλά εντάξει εσύ είσαι ήρεμος στην οδήγηση :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι, εννοούσα ότι κοντά στα 20000 χλμ, τα έχεις γυρίσει π.χ. μπρος πίσω;

Συνολικά δεν πρέπει να κρατήσουν γύρω στα 35-40000;

Εξαρτάται από πολλούς παράγοντες αυτό βέβαια, αλλά εντάξει εσύ είσαι ήρεμος στην οδήγηση :whistling:

Απότι ξέρω αλλαγή στα 60000 χιλιόμετρα ή στα τρία χρόνια!!! Οπότε μάλλον θα τα βάλω μπρος πίσω στα 30000!!!

Ναιιιιιι, μέσα στην ηρεμία είναι!!!! :p

Μα γιατί δεν με πιστεύεις ?!?!angel.pngangel.png

Link to comment
Share on other sites

60000χλμ;;; :p

εγω στα 26000 ειμαι και ειδικα μπροστα πρεπει να αλλαχτουν μεσα στο φθινοπωρο αποτι τα κοβω..

αληθεια τι λαστιχα βαζουν στο πολο;

Link to comment
Share on other sites

εγώ έκανα το μπρος πίσω στα 15 χιλιάδες και αλλαγή θα κάνω στα 40.

μου βγάλανε το πρόγραμμα στην καρέντα αλλα όλα ok δεν χάθηκε η εγγύηση και θα πάω στην apr να μου βάλει άλλο γιατί το αμάξι σέρνεται με τα κόλο update τους.

Link to comment
Share on other sites

Είναι και η χρήση που κάνει ο καθένας... Αν είσαι συνέχεια με ESP OFF και πατημένος διαρκώς , σίγουρα θα έχεις φθορές!!! Εγώ ξέρω για 60000 το μέγιστο!

Link to comment
Share on other sites

Ρε ιωνα εμπλεξες ρε φιλε..

Ποσο παει μια καλη 4αδα να γουσταρουμε κανα 600αρι ?

τι εννοείς ποσο πάει μια καλή τετράδα?

λάστιχα?

αν εννοείς αυτό εμενα που μου σκάσε το πήρα 200 και έχει καταργηθεί το dunlop που έχουμε εμείς,

πολύ δύσκολα βρήκα 3 υπήρχαν στα νότια προάστια και κέντρο και πήρα το ένα

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δηλώνω υπεύθυνα ότι στα 20000χιλ...και τα λάστιχα τα μπροστινά είναι σχεδόν για άλλαγμα.....όπως επίσης και στα πίσω αν τα δείτε στις γωνίες έχουν αρχίσει να φθίρονται.....διόνυσος βλέπεις...... :frantics::frantics:

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν τις πρώτες 10 μέρες του σεπτεμβρίου θα έρθουν στην ελλάδα οι αμερικανοι τις APR.πήγα σήμερα για να μου περάσουν το πρόγραμμα γιατί η μαμά το έβγαλε για το update και μου είπε έλα τότε και θα στο κάνουνε ειδικά για το αμάξι σου!!!!!θα πηγαίνει ακόμα καλύτερα και το καλύπτει και η εγγύηση τους φυσικά.

επίσης σκέφτομαι να του βάλω και μια φιλτροχοανη της APR (carbon) από ότι έμαθα δίνει αρκετά αλλα αξίζει τα 300?και τέλος όταν το πηγαίνω για service τι θα γίνετε?θα πρέπει να τι βγάζω?

οποιος γνωρίζει ας μου πει παρακαλώ!

Link to comment
Share on other sites

Οταν την εβαλα, θα ελεγα πως πηρα 3-5 αλογα, σε εντελως μαμα αμαξι. Επισης εχει ωραιο ηχο.

Edited by Katana
Link to comment
Share on other sites

Tίποτα, κανένα θέμα. Ασε που μερικά πλαστικά ξυλώνεις, δεν αλλάζεις κάτι τραγικό στο αμάξι. :frantics:

στην APR μου πάνε ότι στα service τι βγάζω και μετά την ξαναβάζω και ότι δεν είναι τίποτα το κάνω και μονος μου ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε η APR Carbonio για το Polo??? Μακάρι γιατί δεν ταιριάζει η παλιά στην μετόπη του Polo...

Link to comment
Share on other sites

Μα πως μπορείς να καταλάβεις 3 άλογα σε ενα αμάξι τέτοιας ιπποδύναμης; Εγώ νομίζω απλά οτι επειδή άλλαξε ο ήχος νομίζεις ότι πήρες κάτι. Έτσι και αλλιώς αν δεν έχεις πρόγραμμα ο εγκέφαλος διαχειρίζεται συγκεκριμένη ποσότητα αέρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.