Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

το cupra αυτο το ξερω.

το παιδι το λενε Βαγγελη.

φοραει costum προγραμμα full εξατμιση εισαγωγη και intercooler.

Ολόκληρη ιστορία δηλαδή για να φτάσει στα 5,5 sec...

Λογικά full εξάτμιση: 800 €

ΙIntercooler: 500 €

Custom πρόγραμμα: 800 €

Πολλά δεν είναι ??? Με το πρόγραμμα απλά που πιστεύεις ότι μπορεί να φτάσει το Polo, ρε Πάνο?angel.png

Link to comment
Share on other sites

ολοι με ενα προγραμμα ξεκινανε..

:roadrage:

στη θεωρια μονο προγραμμα θα δεις 210-220 αλογα

με full stage 1 θα δεις 230-235

το αν ειναι πολλα δεν ειμαι ο καλυτερος να το πει πιστευω το βλεπεις στην υπογραφη μου! και στο εξωτερικο look :sword: xaxaxaxxaxa

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και καλη χρονια να εχουμε....!

Θα θελα να μου πειτε οποιος γνωριζει τι Ειδους μεταχειρηση θα πρεπει αν εχουμε στο Polo Gti (τουρμπο)....! Εσεις παντα οπου και να πατε το αφηνεται στο τελος κανα 3λεπτο να ηρεμησει η τουρμπινα?

Απο service τι γινεται???

Ευχαριστω! :sword:

Link to comment
Share on other sites

Αμα πληρωσεισ ολα γινονται!!

καλα αυτο εννοιεται αλλα οταν πηρα το εντυπο του πολο με τα extra δεν ελεγε τιποτα για αλλες ζαντες.αυτες ειναι διαφορετικες η απλα πληρωνεις και στις βαφουν?μηπως το ρωτησε κανενα απο τα παιδια εδω που πηραν το πολο η το περιμενουν?

Link to comment
Share on other sites

αυτες οι ζαντες ειναι ως εξτρα στο golf 6 GTI ειναι ΟΕΜ 18αρες.

ΔΕΝ μπορεις να τις παρεις απο το GOLF 6 GTI να τις βαλεις γιατι εχουν αλλο καρε οφσετ.

μπορεις μονο ΑΝ τις βρεις να τις βρεις σε Replica.

ισως καποια στιγμη τις βαλουν σαν εξτρα. διαφορετικα μπορεις να βαψεις τις δικες σου ετσι ,φυσικα εκτως vw

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με τον πωλητή και μου είπε οτι πριν εκτελωνιστεί το αμάξι θα πρέπει να το εξοφλήσω,το ίδιο μου είπε και η κοσμοκάρ.Δεν θα τους δόσω όλο το ποσό, θα κρατήσω κάποια χρήματα μέχρι να το δώ αλλά μου είπε οτι εκτός απο την καρέντα ολοι οι αλλοι αντιπρόσωποι έτσι δουλεύουν(εξόφληση πριν το τελωνείο).

Εσείς που το παραλάβατε πώς είχε η διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με τον πωλητή και μου είπε οτι πριν εκτελωνιστεί το αμάξι θα πρέπει να το εξοφλήσω,το ίδιο μου είπε και η κοσμοκάρ.Δεν θα τους δόσω όλο το ποσό, θα κρατήσω κάποια χρήματα μέχρι να το δώ αλλά μου είπε οτι εκτός απο την καρέντα ολοι οι αλλοι αντιπρόσωποι έτσι δουλεύουν(εξόφληση πριν το τελωνείο).

Εσείς που το παραλάβατε πώς είχε η διαδικασία?

Αυτο ειναι μεγαλο ψεμα και το λενε για να ειναι καλυμενοι αυτοι σε καθε περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με τον πωλητή και μου είπε οτι πριν εκτελωνιστεί το αμάξι θα πρέπει να το εξοφλήσω,το ίδιο μου είπε και η κοσμοκάρ.Δεν θα τους δόσω όλο το ποσό, θα κρατήσω κάποια χρήματα μέχρι να το δώ αλλά μου είπε οτι εκτός απο την καρέντα ολοι οι αλλοι αντιπρόσωποι έτσι δουλεύουν(εξόφληση πριν το τελωνείο).

Εσείς που το παραλάβατε πώς είχε η διαδικασία?

η εξόφληση αφού φτάσει, το δεις και το ελέγξεις και πριν το παραλάβεις

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με τον πωλητή και μου είπε οτι πριν εκτελωνιστεί το αμάξι θα πρέπει να το εξοφλήσω,το ίδιο μου είπε και η κοσμοκάρ.Δεν θα τους δόσω όλο το ποσό, θα κρατήσω κάποια χρήματα μέχρι να το δώ αλλά μου είπε οτι εκτός απο την καρέντα ολοι οι αλλοι αντιπρόσωποι έτσι δουλεύουν(εξόφληση πριν το τελωνείο).

Εσείς που το παραλάβατε πώς είχε η διαδικασία?

Tnx για τισ απαντήσεις αλλά θέλω απο κάποιον που το πήρε να μου πεί τι έκανε?

Link to comment
Share on other sites

Tnx για τισ απαντήσεις αλλά θέλω απο κάποιον που το πήρε να μου πεί τι έκανε?

προφανως μιλας για ντουκου ολα τα μαμαλα!!!

εγω εδωσα προκαταβολη 11000 και τα αλλα με δοσεις οποτε τα πηραν απ την τραπεζα τα υπολοιπα.

παντως τα 11000 τα εδωσα απ την αρχη και το αμαξι ηρθε μετα απο 1,5 μηνα.πηγα το ειδα το κοιταξα προσεκτικα για τυχον ατελειες (οπως με τον TSOLIA που ειχε προβλημα με την εξατμιση).

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΣΧΕΤΟ:

ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την αντιπροσωπεια,καλη εξυπηρετηση το αμαξι το ειχαν στο -3 υπογειο μαζι με ενα ολοιδιο λευκο gti!!!

τωρα περιμενω πινακιδες και αν δεν προλαβω αυτη τη βδομαδα την αλλη σιγουρα βγαινω στους δρομους.ΟΠΟΤΕ ΚΡΥΦΤΕΙΤΑΙ!!!!!

Edited by spiros!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και καλη χρονια να εχουμε....!

Θα θελα να μου πειτε οποιος γνωριζει τι Ειδους μεταχειρηση θα πρεπει αν εχουμε στο Polo Gti (τουρμπο)....! Εσεις παντα οπου και να πατε το αφηνεται στο τελος κανα 3λεπτο να ηρεμησει η τουρμπινα?

Απο service τι γινεται???

Ευχαριστω! :D

Παιδες αν γνςριζει καποιος για αυτα τα ερςτηματα ας μου πει....και ειδικα για τα σερβις

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και καλη χρονια να εχουμε....!

Θα θελα να μου πειτε οποιος γνωριζει τι Ειδους μεταχειρηση θα πρεπει αν εχουμε στο Polo Gti (τουρμπο)....! Εσεις παντα οπου και να πατε το αφηνεται στο τελος κανα 3λεπτο να ηρεμησει η τουρμπινα?

Απο service τι γινεται???

Ευχαριστω! :D

Παιδες αν γνςριζει καποιος για αυτα τα ερςτηματα ας μου πει....και ειδικα για τα σερβις

το ξερω οτι ειναι βαρετο να διβασεις 87 σελ. αλλα αυτο θα σου πουν και οι αλλοι.μακαρι να ηξερα πολλα να σου ελεγα.ανηκω στους ασχετους!!!

Link to comment
Share on other sites

προφανως μιλας για ντουκου ολα τα μαμαλα!!!

εγω εδωσα προκαταβολη 11000 και τα αλλα με δοσεις οποτε τα πηραν απ την τραπεζα τα υπολοιπα.

παντως τα 11000 τα εδωσα απ την αρχη και το αμαξι ηρθε μετα απο 1,5 μηνα.πηγα το ειδα το κοιταξα προσεκτικα για τυχον ατελειες (οπως με τον TSOLIA που ειχε προβλημα με την εξατμιση).

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΣΧΕΤΟ:

ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την αντιπροσωπεια,καλη εξυπηρετηση το αμαξι το ειχαν στο -3 υπογειο μαζι με ενα ολοιδιο λευκο gti!!!

τωρα περιμενω πινακιδες και αν δεν προλαβω αυτη τη βδομαδα την αλλη σιγουρα βγαινω στους δρομους.ΟΠΟΤΕ ΚΡΥΦΤΕΙΤΑΙ!!!!!

Πλάκα -πλάκα προσέχτε μην την πάθετε όπως εγώ με την εξάτμιση...whistle.png

Για την ιστορία πάντως, τα χριστούγεννα που κατέβηκα για λίγο Αθήνα και βέβαια οι θήκες της εξάτμισης μόλις είχαν έρθει από γερμανία, πήγα από αντιπροσωπία και τις πήρα , χωρίς να υπάρξει κανένα άλλο πρόβλημα. Μετά από πολλές συγγνώμες και διάφορες άλλες δικαιολογίες που άκουσα, επιτέλους την εφάρμοσα στο αμάξι και είναι πλέον ολοκληρωμένο!!!tongue.pngtongue.png

Καλημερα παιδια και καλη χρονια να εχουμε....!

Θα θελα να μου πειτε οποιος γνωριζει τι Ειδους μεταχειρηση θα πρεπει αν εχουμε στο Polo Gti (τουρμπο)....! Εσεις παντα οπου και να πατε το αφηνεται στο τελος κανα 3λεπτο να ηρεμησει η τουρμπινα?

Απο service τι γινεται???

Ευχαριστω! :D

Παιδες αν γνςριζει καποιος για αυτα τα ερςτηματα ας μου πει....και ειδικα για τα σερβις

Εγ'ω προσωπικά το αφήνω λίγο στην αρχή να ζεσταθεί και ξεκινάω πάντα χαλαρά....

Στην συνέχεια όταν θα έρθει στα ίσα του, μπορείς να του δόσεις γκάζι...roadrage.gif

Στο τέλος το αφήνω πολύ λίγο στο ρελαντί ( 1 λεπτό ) αφού πιο πριν έχω φροντίσει να έχω πάω πάλι χαλαρά, ώστε να πέσει η θερμοκρασία του λαδιού.

Από σέρβις τώρα θα σε γελάσουμε όσοι το έχουμε πάρει καθώς κανείς δεν έχει φτάσει ακόμη στο όριο που είναι 15000 χιλιόμετρα για λάδια και 30000 χιλιομετρα για γενικό. Πανω κατω 100€ για λάδια και φίλτρο υπολόγισε...

Link to comment
Share on other sites

img]http://www.vwclub.gr/vwforum/public/style_emoticons/default/whistle.png

http://www.vwclub.gr/vwforum/public/style_emoticons/default/tongue.pngtongue.png

img]http://www.vwclub.gr/vwforum/public/style_emoticons/default/roadrage.gif

Από σέρβις τώρα θα σε γελάσουμε όσοι το έχουμε πάρει καθώς κανείς δεν έχει φτάσει ακόμη στο όριο που είναι 15000 χιλιόμετρα για λάδια και 30000 χιλιομετρα για γενικό. Πανω κατω 100€ για λάδια και φίλτρο υπολόγισε...

μια και το φέρε η κουβέντα πότε σκέφτεστε να αλλάξετε λάδια στο πολακι?και στο άλλο τοπικ που διάβαζα όλοι έχουν και από μια διαφορετική άποψη :D

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα -πλάκα προσέχτε μην την πάθετε όπως εγώ με την εξάτμιση...whistle.png

Για την ιστορία πάντως, τα χριστούγεννα που κατέβηκα για λίγο Αθήνα και βέβαια οι θήκες της εξάτμισης μόλις είχαν έρθει από γερμανία, πήγα από αντιπροσωπία και τις πήρα , χωρίς να υπάρξει κανένα άλλο πρόβλημα. Μετά από πολλές συγγνώμες και διάφορες άλλες δικαιολογίες που άκουσα, επιτέλους την εφάρμοσα στο αμάξι και είναι πλέον ολοκληρωμένο!!!tongue.pngtongue.png

Εγ'ω προσωπικά το αφήνω λίγο στην αρχή να ζεσταθεί και ξεκινάω πάντα χαλαρά....

Στην συνέχεια όταν θα έρθει στα ίσα του, μπορείς να του δόσεις γκάζι...roadrage.gif

Στο τέλος το αφήνω πολύ λίγο στο ρελαντί ( 1 λεπτό ) αφού πιο πριν έχω φροντίσει να έχω πάω πάλι χαλαρά, ώστε να πέσει η θερμοκρασία του λαδιού.

Από σέρβις τώρα θα σε γελάσουμε όσοι το έχουμε πάρει καθώς κανείς δεν έχει φτάσει ακόμη στο όριο που είναι 15000 χιλιόμετρα για λάδια και 30000 χιλιομετρα για γενικό. Πανω κατω 100€ για λάδια και φίλτρο υπολόγισε...

Σε ευχαριστω πολυ αδερφε για την απαντηση σου...!

Κατι αλλο....Αληθευει πως το POLO GTI θελει μονο 100 οκτανια??? και αν του βαζω 98 τι γινεται? απλα ρωταω γιατι το καλοκαιρι θα εχουμε τρελο προβλημα με τα λεφτα!χαχα

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ αδερφε για την απαντηση σου...!

Κατι αλλο....Αληθευει πως το POLO GTI θελει μονο 100 οκτανια??? και αν του βαζω 98 τι γινεται? απλα ρωταω γιατι το καλοκαιρι θα εχουμε τρελο προβλημα με τα λεφτα!χαχα

ναι! ετοιμάσου να ξεπαραδιαστεις.. αν του βάλεις την απλή απλά δεν του ταιριάζει :hyper: τι το πέρασες το πολακι??? ότι και ότι???:hyper:

πλάκα κάνω δεν νομίζω ότι θα πάθει κάτι με την απλή αλλά δεν το έχω δοκιμάσει να του βάλω μέχρι τώρα...γιατί από την αντιπροσωπεία μου είχαν πει μόνο 100αρα... τώρα όταν μου τελειώσουν τα λεφτά :hyper: ίσως πάω στην απλή :startle::startle:

Link to comment
Share on other sites

ναι! ετοιμάσου να ξεπαραδιαστεις.. αν του βάλεις την απλή απλά δεν του ταιριάζει :hyper: τι το πέρασες το πολακι??? ότι και ότι???:hyper:

πλάκα κάνω δεν νομίζω ότι θα πάθει κάτι με την απλή αλλά δεν το έχω δοκιμάσει να του βάλω μέχρι τώρα...γιατί από την αντιπροσωπεία μου είχαν πει μόνο 100αρα... τώρα όταν μου τελειώσουν τα λεφτά :hyper: ίσως πάω στην απλή :startle::startle:

Να σου πω κατι....ενταξει μπορεινα λενε και να εχουν δικιο πως η 100 του ταιριαζει απλα καταλαβαινω πως αυτο το λενε γιατι αυτη η βενζινη δινει το 100% αποδοσης του αυτοκινητου.!

Γνωριζω πολλους που ενω το αμαξι 'θελει' 100αρα αυτοι την βαζουν μονο για ταξιδια ωστε να καθαριζει το ντεποζιτο κλπ κλπ!

Link to comment
Share on other sites

Να πω λιγο κατι ασχετο που παρατηρησα. Μετα απο μερικα φιλικα ανοιγματα με γνωστουσ παρατηρω οτι οταν το βαζω στο μανουαλ και εχω 2α μεσα κοντα στισ 2-3000 στροφεσ και δωσω τερμα γκαζι μου βαζει 1η ενω δεν θελω να το κανει αυτο... Υποτιθεται οτι ειμαι στο μανουαλ.... ΓΙα να κρατησει την 2α θελει πιο μαλακα το γκαζι θελει δηλαδη πιο σταδιακα το γκαζι.. Γιατι ομωςσ..

Link to comment
Share on other sites

Να πω λιγο κατι ασχετο που παρατηρησα. Μετα απο μερικα φιλικα ανοιγματα με γνωστουσ παρατηρω οτι οταν το βαζω στο μανουαλ και εχω 2α μεσα κοντα στισ 2-3000 στροφεσ και δωσω τερμα γκαζι μου βαζει 1η ενω δεν θελω να το κανει αυτο... Υποτιθεται οτι ειμαι στο μανουαλ.... ΓΙα να κρατησει την 2α θελει πιο μαλακα το γκαζι θελει δηλαδη πιο σταδιακα το γκαζι.. Γιατι ομωςσ..

Απ' όσο ξέρω πίσω από το πεντάλ του γκαζιού υπάρχει ένα κουμπί το οποίο δίνει εντολή στο κιβώτιο να κατεβάσει ταχύτητα. Έτσι όταν εσύ πατάς τέρμα το γκάζι τότε το πεντάλ πατάει εκείνο το κουμπί και έτσι κάνει kick down δλδ κατέβασμα ταχύτητας .. Αν σταματήσεις το πόδι πριν το πεντάλ ακουμπήσει το κουμπί τότε θα έχει φουλ γκάζι χωρίς κατέβασμα ... αυτό ίσχυε στα μκ5 δυστυχώς δεν γνωρίζω εάν ισχύει και στο μκ6,polo κλπ .... εάν υπάρχει κουμπί πίσω από το πεντάλ λογικά το ίδιο θα ισχύει και σ' αυτά :hyper: Απλά πιστεύω πως θέλει λίγη εξάσκηση για να μην πατήσεις το κουμπί ...

ωραιος....σε ευχαριστω....! στο ενθετο του αυτοκινητου δεν το αναγραφει...!

:hyper:

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Χμμ οντως εχεισ δικιο Σπνιντι τωρα που το λες το παρατηρω και εγω.. Αυτο ειναι μεγαλη π....ια παντος.. :hyper:

Γιατι πρεπει να εχεις πληρη αισθηση του γκαζιου και να ξερεις πουθ να σταματησει να ελεγχεισ την δυναμη.. κτλπ.. ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΕΥΚΟΛΟ ΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ..

Edited by Andreasf2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.