Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Hello forum,

εγω το εκλεισα 21/10/2010 και πηρα 6η εβδομαδα του 11 με 5πορτο,ασπρο,ξενον, ηλιοροφη κ πακετο ανεσης.

Αντε να δουμεεεεεεεεεε....:roadrage:

Απο που φιλε μου? και οταν λες 6η βδομαδα εννοουμε γυρο στισ 10 φεβρουαριου?

σε πιασε η μειωση απ τα τελη ταξινόμησης?

Link to comment
Share on other sites

Καθ ολη τη διαρκεια της της εκθεσης αυτοκινητου...νομιζω απο 4/12/2010 εως 18/12/2010 αν δε κανω λαθος και μονο αν εκλεινες το αυτοκινητο στην εκθεση...

Ναι τοτε, αλλα δεν ηταν απαραιτητο να το κλεισεις στην εκθεση.

Εαν πατήσεις παρατεταμένα το δεξί μοχλό μπάίνεις σε υπο-menu με επιλογή γλώσσας-radio κλπ.

Εαν επιλέξεις το radio μπορείς να αλλάζεις τους σταθμούς απο το κουμπί πάνω κάτω.

Ωραιος, θα το δοκιμασω αυριο. Ο πωλητης μου ειπε αλλα αντ'αλλων..

Link to comment
Share on other sites

που ? σε ποιο ποστ?

Δεν θυμαμαι ρε εσυ... Σιγουρα το διαβασα καπου οταν εψανχα για αυτο.. Καποιος απο θεσσαλονικη ? Θελω να τον ρωτησω μερικα πραγματα για ενα καταστημα...

Εγω ελεγα για κατι τετοιο http://www.foreverstarcar.com/product/vw-magotan-polo-golf-passat-b6-jetta-touran-bora-car-dvd-player-gps

Edited by Andreasf2
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι ρε εσυ... Σιγουρα το διαβασα καπου οταν εψανχα για αυτο.. Καποιος απο θεσσαλονικη ? Θελω να τον ρωτησω μερικα πραγματα για ενα καταστημα...

Εγω ελεγα για κατι τετοιο http://www.foreverstarcar.com/product/vw-magotan-polo-golf-passat-b6-jetta-touran-bora-car-dvd-player-gps

Καλοοοοοοοοοοοόοοοοο.......

Link to comment
Share on other sites

Απο που φιλε μου? και οταν λες 6η βδομαδα εννοουμε γυρο στισ 10 φεβρουαριου?

σε πιασε η μειωση απ τα τελη ταξινόμησης?

Από τον Φιλοσίδη,

Λογικά θα παραχθεί γύρω στις 10 Φεβ. Το πότε θα έρθει στην Ελλάδα και θα το παραλάβω άγνωστο.

Μου είπαν ότι έχει κάποια μείωση, δεν ξέρω ακόμα το ποσό.

Άντε να μας έρθει πιο σύντομα…

Link to comment
Share on other sites

Απο που φιλε μου? και οταν λες 6η βδομαδα εννοουμε γυρο στισ 10 φεβρουαριου?

σε πιασε η μειωση απ τα τελη ταξινόμησης?

Τελικα τι εγινε με τα τελη ταξινομησης???Απο ποια ημερομηνια κ μετα υπαρχει μειωση στα τελη κ ποσο ειναι???

Θελει προυποθεσεις η ειναι για ολα τα αυτοκινητα?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι εγινε με τα τελη ταξινομησης???Απο ποια ημερομηνια κ μετα υπαρχει μειωση στα τελη κ ποσο ειναι???

Θελει προυποθεσεις η ειναι για ολα τα αυτοκινητα?

Εγω που ειχα παει τα Χριστουγεννα στην Καρεντα μου ειχαν πει οτι απ το καινοθργιο ετοσ 2011 θα υπαρχει εκπτωση-μειωση στην αρχικη τιμη του αυτοκινητου και συγκεκριμενα ειχα ρωτησει 'δηλαδη το 5θυρο ποθ κανει περιπου 19800 με την μειωση θα εκανε 19400 αν θυμαμαι...'!

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειχα παει τα Χριστουγεννα στην Καρεντα μου ειχαν πει οτι απ το καινοθργιο ετοσ 2011 θα υπαρχει εκπτωση-μειωση στην αρχικη τιμη του αυτοκινητου και συγκεκριμενα ειχα ρωτησει 'δηλαδη το 5θυρο ποθ κανει περιπου 19800 με την μειωση θα εκανε 19400 αν θυμαμαι...'!

Ναι...αλλα απο οτι ειπαν αυτο με τη μειωση στα τελη ταξινομησησ θα ισχυσει μονο οταν κανεις αποσυρση αυτοκινητω του 1998 κ κατω κ αγορασεις καινιουργιο...απο 01/01/2011 αλλαξε κατι στην ταξινομηση?

Link to comment
Share on other sites

Ναι...αλλα απο οτι ειπαν αυτο με τη μειωση στα τελη ταξινομησησ θα ισχυσει μονο οταν κανεις αποσυρση αυτοκινητω του 1998 κ κατω κ αγορασεις καινιουργιο...απο 01/01/2011 αλλαξε κατι στην ταξινομηση?

Μα αμα κανεις αποσυρση αδερφε τοτε η εκπτωση φτανει στα 1500 ευρω.....

Εμενα μου βγαλε αυτη την τιμη χωρις αποσυρση....απο 19800(5θυρο) σε 19400 κατι......!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η μείωση του τέλους ταξινόμησης ισχύει μόνο στην περίπτωση της απόσυρσης.

Αν το αμάξι που θα πάρεις είναι 1400 κ.εκ. (όπως το polo), δεν πληρώνεις τέλος ταξινόμησης (το οποίο είναι 12%) για εργοστασιακή αξία έως 8000 ευρώ.

Δηλαδή 8000 x 12% = 960 ευρώ όφελος.

Νομίζω ότι από 19800 σε 19400 είναι στα πλαίσια της κλασικής έκπτωσης που κάνουν οι περισσότερες αντιπροσωπείες.

Για αγορά ανεξαρτήτως απόσυρσης, ισχύουν οι αλλαγές στο φόρο πολυτελείας (από 1-1-11), αλλά στο polo δεν υπάρχει κάποια διαφοροποίηση σε σχέση με πριν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η μείωση του τέλους ταξινόμησης ισχύει μόνο στην περίπτωση της απόσυρσης.

Αν το αμάξι που θα πάρεις είναι 1400 κ.εκ. (όπως το polo), δεν πληρώνεις τέλος ταξινόμησης (το οποίο είναι 12%) για εργοστασιακή αξία έως 8000 ευρώ.

Δηλαδή 8000 x 12% = 960 ευρώ όφελος.

Νομίζω ότι από 19800 σε 19400 είναι στα πλαίσια της κλασικής έκπτωσης που κάνουν οι περισσότερες αντιπροσωπείες.

Για αγορά ανεξαρτήτως απόσυρσης, ισχύουν οι αλλαγές στο φόρο πολυτελείας (από 1-1-11), αλλά στο polo δεν υπάρχει κάποια διαφοροποίηση σε σχέση με πριν.

αυτο γνωριζω κ εγω...στην αρχη ηταν νε κανουν την μειωση χωρις αποσυρση αλλα μετα (ΕΛΛΑΔΑΡΑ ΑΘΑΝΑΤΗ) εβαλαν σαν προυποθεση την αποσυρση...οποτε μηδεν οφελος απο 01/01/2011...

Link to comment
Share on other sites

Paidia exoume kana polo gti 2010 pou na einai apo salonika/katerini i apo kapou voreia??

Telika gia ta ladia paratiro oti akoma mou kaiei... Peutei sinexos ena simeio ston deikti ladiou... Sinexizei na tsibaei kai se esas?

PS:Soz gia ta greeklish gia kapoio logo sto net pou eimai den boro na allakso me tipota tin gloosa grafis...

Edited by Andreasf2
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την κατανάλωση ποια από τις 2 κοιτάτε??? αυτή που είναι ανα 100km ή αυτή που είναι ανά ώρα???πάντως σήμερα που έβρεχε και που αναγκαστικά πήγαινα πιο σιγά μέχρι 120km/h δεν ρούφηξε βενζίνη καθόλου είναι σαφές ότι εθνική με 100-120km/h έχει τη μικρότερη κατανάλωση μου έδειξε σε κάποια φάση μέχρι και 4.5 λ.

Link to comment
Share on other sites

Την παρασκευή στην εθνική είχα μπροστά μου ένα Α3 2.0Τ, ο οποίος τσίμπισε και ανοίξαμε. Μέχρι τα 200 κόντεψα να τον περάσω από πάνω τουλάχιστον 3 φορές. Το τεστ έγινε 2 φορές. Και τις 2 φορες το ίδιο...Από 'οτι είδα φόραγε και εξάτμιση. Είναι πολύ δυνατό το Polaki αλλά επιμένω ότι στο manual τα πράγματα είναι καλύτερα. Με το S αισθάνομαι ότι μετά τις 6500 το αμάξι χάνει δύναμη...

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρη? ρωταω γιατι καποιος με ibiza cupra μου ειπε οτι το polo εχει 6900 ενv το cupra 7300.....

6900 αποκλείεται.. :startle: σίγουρα παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρη? ρωταω γιατι καποιος με ibiza cupra μου ειπε οτι το polo εχει 6900 ενv το cupra 7300.....

Αφού στις 7100 αλλάζει στο S... πιστεύω είναι κοντα στα 7200 - 7300....

Link to comment
Share on other sites

Την παρασκευή στην εθνική είχα μπροστά μου ένα Α3 2.0Τ, ο οποίος τσίμπισε και ανοίξαμε. Μέχρι τα 200 κόντεψα να τον περάσω από πάνω τουλάχιστον 3 φορές. Το τεστ έγινε 2 φορές. Και τις 2 φορες το ίδιο...Από 'οτι είδα φόραγε και εξάτμιση. Είναι πολύ δυνατό το Polaki αλλά επιμένω ότι στο manual τα πράγματα είναι καλύτερα. Με το S αισθάνομαι ότι μετά τις 6500 το αμάξι χάνει δύναμη...

τελικά το S είναι μόνο για να κάνει φασαρία και σαματά στο δρόμο, ανεβάζει απότομα στροφές αλλά δε δίνει την επιτάχυνση που θες, δεν έχει τόσο νόημα πιο γρήγορα πηγαίνει αν αλλάζεις ταχύτητες από το τιμόνι και δεν κάνει και kickdown.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την κατανάλωση ποια από τις 2 κοιτάτε??? αυτή που είναι ανα 100km ή αυτή που είναι ανά ώρα???πάντως σήμερα που έβρεχε και που αναγκαστικά πήγαινα πιο σιγά μέχρι 120km/h δεν ρούφηξε βενζίνη καθόλου είναι σαφές ότι εθνική με 100-120km/h έχει τη μικρότερη κατανάλωση μου έδειξε σε κάποια φάση μέχρι και 4.5 λ.

Παιδιά την κατανάλωση να την υπολογίζετε και να μην βλέπετε τα νούμερα. Το αμάξι τουλάχιστον εμένα καταναλώνει αρκετά. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι είτε το πατάς λίγο είτε πολύ είναι μικρή η διαφορά στα νούμερα.

πάντως ο μέσος όρος είναι περίπου στο 9 με 9,5. Καλό σχετικά νούμερο. Σε καμία πάντως περίπτωση δεν παίζει το εργοστασιακό που αναφέρουν. Κάνω 150 χιλιόμετρα καθημερινά. Έχω δοκιμάσειτα πάντα. Βέβαια θα στρώσει σιγά σιγά ο κινητήρας είναι νωρίς ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.