Jump to content
ACE2007

Golf 5/6 1.4 Tsi - Το Καλύτερο Κιτ Εισαγωγής

Ποια είναι η καλύτερη εισαγωγή για τα TSI?  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

περιμενουμε να μας πεις εντυπωσεις και απο ηχο και απο τοποθετηση?θα βγαλεις και τον πνιχτη?

Λοιπον παιδια σημερα τοποθετησα το φιλτρο (Κ&Ν) στο Golfaki...Η διαδικασια ειναι μπορω να πω γελια.Το μονο που διεκρινα ειναι οτι ο κινητηρας ακουγεται πιο πολυ...

περισσοτερες λεπτομεριες θα εχω απο αυριο γιατι ακομα δεν το εχω κινησει....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια σημερα τοποθετησα το φιλτρο (Κ&Ν) στο Golfaki...Η διαδικασια ειναι μπορω να πω γελια.Το μονο που διεκρινα ειναι οτι ο κινητηρας ακουγεται πιο πολυ...

περισσοτερες λεπτομεριες θα εχω απο αυριο γιατι ακομα δεν το εχω κινησει....

Λοιπόν οι εντυπώσεις είναι ότι ακούγεται λίγο πιο δυνατά το φύσημα της σκάστρας και ειναι αισθητή η ροπή ιδικά όταν πάει να ανοίξει η τουρμπίνα.

Edited by andrpyro_TSi
Link to comment
Share on other sites

Συνολο 65 ευρω!!!

Αν τα βαλετε κατω γενικα σε σχεση με τα ετοιμα κιτ που κυκλοφορουν στη αγορα ειναι ενα κερδος σιγουρα γυρω στα 50% αναλογα τι χοανη θα βαλεις!!! 8P

Ωραία είναι ... Απλά είμαι της γνώμης ότι θα μπορούσες να φτιάξεις ένα μονοκόμματο σωλήνα σε έναν εξατμισά ώστε να μην χαλάς την ροή αέρα με το ενδιάμεσο κολάρο ... Θα σου πήγαινε και πιο φθηνά.

Link to comment
Share on other sites

αν καποιου του χακεψουν το gmail τοτε δε φταιει η google γιαυτο

αλλα και παλι δεν ειναι εδω το θεμα μας καθως οι φωτος ειναι ανεβασμενες σε ξενο server απο οτι βλεπω

και οχι μεσα απο τον server του vwclub οποτε εαν σου χακεψαν τα links και θελεις να κατηγορησεις καποιον τοτε σιγουρα δεν ειναι το φορουμ αυτο αλλα το site που εκανες host τις φωτος σου

επισης αν νομιζεις οτι αδικηθηκες αφου καποιος οπως λες σου εκανε ζημια μπορεις να ζητησεις να σου αφαιρεθει το warn και να μην παρεξηγηθεις και τα παρεις ολα τοσο προσωπικα και καταστροφικα.

φιλικα παντα κ χωρις να θελω παρεξηγησω η να παρεξηγηθω.

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω κατι...ενα μαραφετι τυπου μικρου ανεμιστηρα,με μια φτερωτη μεσα, που μπαινει στο σωληνα εισαγωγης αερα για τη μεγαλυτερη εισαγωγη αερα ειναι αξιο προσοχης για τους tsi?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ναι!το γνωριζω σαν εξαρτημα εδω και 2 χρονια απλα χθες το ξαναειδα και το εχω απορια τι γινεται.απο καταναλωση τι ειδες?γενικα καταλαβες καμια διαφορα και σε δυναμη και σε ηχο?

Link to comment
Share on other sites

Ένα τέτοιο εξάρτημα στην εισαγωγή, μόνο εμπόδιο μπορεί να προβάλει στη διέλευση του αέρα. Σίγουρα προκαλεί πτώση της απόδοσης και αύξηση της κατανάλωσης(πολύ μικρή εννοείται).

Link to comment
Share on other sites

Ένα τέτοιο εξάρτημα στην εισαγωγή, μόνο εμπόδιο μπορεί να προβάλει στη διέλευση του αέρα. Σίγουρα προκαλεί πτώση της απόδοσης και αύξηση της κατανάλωσης(πολύ μικρή εννοείται).

+1

Και άμα σπάσει καμιά φτερωτή....

+1

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπαμε ότι δημιουργεί πρόβλημα. Η διαφορά που κάνει είναι ελάχιστη, πιθανότατα δεν μπορείς να την αντιληφθείς. Σίγουρα προς το χειρότερο όμως.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια.θα ηθελα να μαθω αν βαλω προγραμμα και εισαγωγη της apr αλλα δεν βαλω εξατμηση θα εχω καποιο προβλημα?και τι γινεται με την εγγυηση ξερει να μου πει κανεις

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια.θα ηθελα να μαθω αν βαλω προγραμμα και εισαγωγη της apr αλλα δεν βαλω εξατμηση θα εχω καποιο προβλημα?και τι γινεται με την εγγυηση ξερει να μου πει κανεις

τιποτα απολυτος ουτε με το ενα ουτε με το αλλο.. δεν χρειαζεται αν βαλεις προγραμμα να το πεις.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.