Jump to content
poen

Λαστιχα Για Ζαντα Gti 17''

Recommended Posts

πολυ καλο δυνατα πλαινα...

οτι πρεπει για στροφιλικια.

αλλα.. θα αργει να ζεσταθει γιαυτο προσεχε!!!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ποσο αερα βαζουμε στα 17αρια;

επισης ποσο εχει μια ευθυγραμμιση;

κανεναν καλο μαστορα;

εαν σε βολευει π.φαληρο .. ελα να στο φτιαξω ,, και τα λαστιχα φτανουν και 530 :p

Link to comment
Share on other sites

Ασε Νικο μου μπηκε Γα****ς ο χρονος.

εκανα και ευθυγραμμιση και ολα κομπλε και επεσα 3 του μηνα σε μια λακουβα...

πολεμος. εκοψε λάστιχο πηρε η ζαντα χαμος... :p

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αλλαξα τα Dunlop με τα οποία παρελαβα το gt μου και έβαλα pirelli pzero rosso. Πρώτες εντυπώσεις Καλές. Το σίγουρο είναι ότι το λάστιχο κάνει ολυ λιγότερο θόρυβο σε σχέση με πριν. Τώρα για περισσότερα νομίζω ότι πρέπει να κάνω περισσότερα χιλιόμετρα. Τα λάστιχα είναι κατασκευή 5η εβδομάδα του 2010 και μουεκαναν δυο πράγματα εντύπωση. Πρώτον ότι είναι made in Germany και δεύτερον ότι ο λάστιχα εξήγησε ένα ( MO) που γράφουν επάνω ως Mercedes original. Ξέρει κανείς αν αυτό είναι αλήθεια η με παραμυθιασε ;

Όσον αφορά τα Dunlop δεν είχα σοβαρό παράπονο μέχρι τις 35000 χιλιόμετρα Απο εκεί και πέρα νομίζω ότι η απόδοση τους έπεσε αρκετά απότομα. Μοναδικό παράπονο Απο την αρχή ο θόρυβος. Αλλαγή έκανα στις 40000 ακριβώς

Link to comment
Share on other sites

θελω να αλλαξω λαστιχα στο αμαξι μου και θελω τη βοηθεια σας.Τωρα φοραω continental conti sport contact 3 225/45/17 και ειμαι ικανοποιημενος αλλα θελω να δοκιμασω και καποιο αλλο καθως ειναι τα πρωτα λαστιχα που ειχα αλλαξει στο αυτοκινητο και θελω να δω πως παταει και με αλλα λαστιχα.Σκεφτομουνα για τα michelin pilot sport 3 αλλα μου λενε οτι ειναι πολλυ μαλακα και κατωτερα απο τα contintal που φορουσα,σκεφτομαι για toyo αλλα μου λενε οτι εχουν πολλυ σκληρα πλαινα και το αμαξι θα κοπαναει σαν να εχω αλλαξει αναρτηση...Και εχω διαβασει εδω στο forum για τα Goodyear F1 Asymetric για τα οποια δεν εχω ακουσει σχολια.Επισεις μου ειπαν οτι πρεπει να τα αλλαξω πριν πιασει το καλοκαιρι γιατι κανουν τα πρωτα τους χιλιομετρα σε ζεστη ασφαλτο θα καουν και δεν θα εχουν την κανονικη τους αποδοση μετα.

Link to comment
Share on other sites

θελω να αλλαξω λαστιχα στο αμαξι μου και θελω τη βοηθεια σας.Τωρα φοραω continental conti sport contact 3 225/45/17 και ειμαι ικανοποιημενος αλλα θελω να δοκιμασω και καποιο αλλο καθως ειναι τα πρωτα λαστιχα που ειχα αλλαξει στο αυτοκινητο και θελω να δω πως παταει και με αλλα λαστιχα.Σκεφτομουνα για τα michelin pilot sport 3 αλλα μου λενε οτι ειναι πολλυ μαλακα και κατωτερα απο τα contintal που φορουσα,σκεφτομαι για toyo αλλα μου λενε οτι εχουν πολλυ σκληρα πλαινα και το αμαξι θα κοπαναει σαν να εχω αλλαξει αναρτηση...Και εχω διαβασει εδω στο forum για τα Goodyear F1 Asymetric για τα οποια δεν εχω ακουσει σχολια.Επισεις μου ειπαν οτι πρεπει να τα αλλαξω πριν πιασει το καλοκαιρι γιατι κανουν τα πρωτα τους χιλιομετρα σε ζεστη ασφαλτο θα καουν και δεν θα εχουν την κανονικη τους αποδοση μετα.

αν εισαι ευχαριστημενος γιατι να πειραματιστεις με αλλα που ισως να σε απογοητευσουν;να μην εισουν ικανοποιημενος το καταλαβαινω να δεις κατι αλλο...

αυτο που σου ειπαν να τα αλλαξεις πριν το καλοκαιρι να μην καουν δεν ισχυει,ειναι το λιγοτερο αφελες.

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

αυτο που σου ειπαν να τα αλλαξεις πριν το καλοκαιρι να μην καουν δεν ισχυει,ειναι το λιγοτερο αφελες.

Και όχι μόνο αφελές, φίλε joop!

Αλλά έτσι είναι τα πράγματα εδώ στην Ελλάδα. Όλοι έχουν γνώμη και άποψη για όλα.Η άποψη του ξάδερφου, του γείτονα, του συναδέλφου στο γραφείο, του ανηψιού της φιλενάδας μας είναι πιο έγκυρη από αυτή του ΣΩΣΤΟΥ επαγγελματία.

Πάρτε το χαμπάρι επιτέλους.

Τα λάστιχα σήμερα δε ν κατασκευάζονται με τον ίδιο τρόπο, όπως πριν 20 χρόνια.

Οι εταιρείες εξαντλούν τις προσπάθειές τους όχι μόνο στη βελτίωση των οδηγικών χαρακτηριστικών των ελαστικών, αλλά και στην ελαχιστοποίηση των επιδράσεων των καιρικών συνθηκών επάνω στη γόμα τους.

Τα πρόσθετα που χρησιμοποιούνται είναι τέτοια που κανείς πια δεν έχει το δικαίωμα να λέει ότι τα λάστιχα καίγονται τα καλοκαίρια και άλλα τέτοια συναφή.

Τα λάστιχα πια δεν φτιάχνονται μόνο με φυσικό καουτσούκ.

Διαβάστε και το παρακάτω από την Continental για να ενημερωθείτε πληρέστερα:

http://www.conti-online.com/generator/www/de/en/continental/automobile/themes/news/archive/2009/pr_2009_04_16_reifenalterung_en.html

Και όσο για τα Goodyear Eagle F1 Assymetric, που αναφέρει ο φίλος, τα θεωρώ κορυφή στα UHP.

Link to comment
Share on other sites

εγω στο gt μου ειχα dunlop τα κρατησα 47000 χιλ. και δεν εχω παραπονο γι αυτο το λογο μονo.κατα τα αλλα πολυ θορυβο απο ενα σημειο και μετα και πολυ σκληρο.τωρα εχω continental sport contact 3. εχω κανει 33000 χιλιομετρα και αρχισε ο θορυβος αλλα κραταει καλα.μετα το καλοκαιρι λεω για pirelli zero nero

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα πριν 1 μηνα τα Michelin ps3. Ειχα πριν τα ps1 και πριν τα Energy (στο αλλο Γκολφ με τα 16αρια).

Tα ps3 ειναι καλυτερα απο τα ps1. Νοιωθω το αυτοκινητο να κραταει καλυτερα.

Προσωπικα και μετα απο διαφορες επιλογες τα συγκεκριμενα (και γενικοτερα τα Michelin) ταιριαζουν καλυτερα στο τι θελω απο ενα λαστιχο και αυτο εχει να κανει κυριως με τον χαμηλο θορυβο κυλισης και καλο κρατημα συγχρονως.

Να πω οτι η εμπειρια μου με τα Michelin αρχισε απο τα 2 Γκολφ μου που τα ειχαν εργοστασιακα τοποθετημενα. Πριν εβαζα Bridgestone και Continental.

Πλεον ειμαι ευχαριστημενος με τα Michelin και γι'αυτο και τα ξαναεβαλα.

Πληροφοριακα πληρωσα 550 ευρω για τα ps3 225/45/17.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις!Να τα αλλαξω πριν το καλοκαιρι μου το ειπε ανθρωπος με μαγαζι ελαστικων αλλα απο οτι φαινεται θα ηθελε να με αγχωσει για να μου παρει τα λεφτα γρηγορα....Φιλε joop ειναι το πρωτο αυτοκινητο που εχω και τα continental ειναι τα πρωτα λαστιχα που αλλαξα μετα τα εργοστασιακα,με ικανοποιουν αλλα δεν ξερω και πως θα παταει με αλλα λαστιχα το αυτοκινητο και γι αυτο θελω να δοκιμασω και καποιο αλλο καλο ελαστικο να δω τη συμπεριφορα του αυτοκινητου και να τα συγκρινω.Ειμαι αναμεσα στα michelin και στα goodyear.Και εγω φιλε Kirra τα ιδια με εσενα ζηταω απο τα λαστιχα,τα 550ευρο για τα michelin μου ακουγετε καλη τημη καθως εγω τα continental τα ειχα βαλει με 600 ευρο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις!Να τα αλλαξω πριν το καλοκαιρι μου το ειπε ανθρωπος με μαγαζι ελαστικων αλλα απο οτι φαινεται θα ηθελε να με αγχωσει για να μου παρει τα λεφτα γρηγορα....Φιλε joop ειναι το πρωτο αυτοκινητο που εχω και τα continental ειναι τα πρωτα λαστιχα που αλλαξα μετα τα εργοστασιακα,με ικανοποιουν αλλα δεν ξερω και πως θα παταει με αλλα λαστιχα το αυτοκινητο και γι αυτο θελω να δοκιμασω και καποιο αλλο καλο ελαστικο να δω τη συμπεριφορα του αυτοκινητου και να τα συγκρινω.Ειμαι αναμεσα στα michelin και στα goodyear.Και εγω φιλε Kirra τα ιδια με εσενα ζηταω απο τα λαστιχα,τα 550ευρο για τα michelin μου ακουγετε καλη τημη καθως εγω τα continental τα ειχα βαλει με 600 ευρο.

εγω εχω απο τα χρηστουγεννα f1 asymetric goodyear και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος ειδικα στο βρεγμμενο δρομο.

μετα απο 5500 χιλιομετρα τα συνιστω

Link to comment
Share on other sites

παιδιά για δείτε αυτό!!!

http://www.conti-online.com/generator/www/de/en/continental/automobile/general/download-area/download/dl_factsheet_csc5p_en.pdf

http://www.conti-online.com/generator/www/de/en/continental/automobile/themes/car-tires/summer-tires/contisportcontact-5p/contisportcontact-5p.html

απ'ότι λέει είναι ολοκαίνουριο και για πολλές απαιτήσεις!!!! βέβαια προς το παρόν έχει μόνο για μεγάλες διαστάσεις!!

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω απο τα χρηστουγεννα f1 asymetric goodyear και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος ειδικα στο βρεγμμενο δρομο.

μετα απο 5500 χιλιομετρα τα συνιστω

Και στο στεγνο δρομο απο κρατημα πως τα πανε καλα η μετρια?Εαν θελεις γραψε μου και με ποσα λεφτα τα εβαλες για να εχω μια ιδαια στο μυαλο μου περιπου που κυμαινονται.

Link to comment
Share on other sites

570 κομπλε.

το γραφω και συην πρωτη σελιδα.

και στο στεγνο καλα ειναι βεβαια δεν εχω και 250 αλογα για να σου πω αλλα ειμαι αρκετα οκ προς το παρον.

παντως μολις ζεσταθουν μεταμορφονονται!!!

Link to comment
Share on other sites

sport contact 5...και νερο και ερημο.....βεντουζα.....πλεον με 7000 κλμ περιπου και ειναι τελεια...και ζεσταινονται για πλακα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.