Jump to content
vagd

Golf 6 - Φωτα (Λύσεις, Oem, Aftermarket, Xenon, LED Κλπ)

Recommended Posts

Μόλις σήμερα τοποθέτησα τις Osram Nightbreaker στη μεσαία σκάλα και τις Philips Blue Vision στα προβολάκια.

Η διαφορά με τον μαμά φωτισμό είναι χαώδης και τον συστήνω ανεπιφύλακτα!

Σαν φωτισμός τα προβολάκια λόγω xenon effect είναι λίγο πιο λευκά σε φωτισμό από τις Osram.

Πάντως θα ήθελα να δοκιμάσω και ένα κιτάκι xenon για μεσαία. Έχει κανείς να μου προτείνει κάποιο καλό;

Σημερα εβαλα και εγω τα Osram, δεν εχω τα εχω δει ακομα βραδυ! Σε σχεση με τα μαμα σαν χρωμα μου φαινονται ιδια, τωρα απο φωτισμο θα δειξει, τα προβολακια δεν τα αλλαξα, αλλα το σκεφτομαι σοβαρα! Για τις ψειρες τι μπρορουμε να βαλουμε να φαινεται πιο λευκα?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εβαλα και εγω τα Osram, δεν εχω τα εχω δει ακομα βραδυ! Σε σχεση με τα μαμα σαν χρωμα μου φαινονται ιδια, τωρα απο φωτισμο θα δειξει, τα προβολακια δεν τα αλλαξα, αλλα το σκεφτομαι σοβαρα! Για τις ψειρες τι μπρορουμε να βαλουμε να φαινεται πιο λευκα?

http://www.pal-guide.com/philips/

http://am_application.osram.info/publish/index_en.html

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά τα άλλαξα τα Osram. Στα μεσαία έβαλα τις Philips CRYSTAL VISON 4300K που έρχονται με δώρο κατάλευκες ψείρες και στα προβολάκια κράτησα τα Philips Blue Vision το αποτέλεσμα με δικαιίωσε. Ένας φίλος που έχει xenon έμεινε μακάκας! Χαρακτηριστικά είπε "μου έρχεται να βγάλω τα xenon και να βάλω τα δικά σου"...

Edited by midkin
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά τα άλλαξα τα Osram. Στα μεσαία έβαλα τις Philips CRYSTAL VISON 4300K που έρχονται με δώρο κατάλευκες ψείρες και στα προβολάκια κράτησα τα Philips Blue Vision το αποτέλεσμα με δικαιίωσε. Ένας φίλος που έχει xenon έμεινε μακάκας! Χαρακτηριστικά είπε "μου έρχεται να βγάλω τα xenon και να βάλω τα δικά σου"...

Έτσι ακριβώς είναι!!!! Η crystalvision είναι κορυφή σε σχέση πάντα με το κόστος της.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά τα άλλαξα τα Osram. Στα μεσαία έβαλα τις Philips CRYSTAL VISON 4300K που έρχονται με δώρο κατάλευκες ψείρες και στα προβολάκια κράτησα τα Philips Blue Vision το αποτέλεσμα με δικαιίωσε. Ένας φίλος που έχει xenon έμεινε μακάκας! Χαρακτηριστικά είπε "μου έρχεται να βγάλω τα xenon και να βάλω τα δικά σου"...

Και εγώ τον ίδιο συνδιασμό έχω εδώ και δύο μήνες. :p

Oι Philips x-treme power ειναι καλυτερες (δηλ δυνατοτερες) αλλα δεν εχουν το μπλε των Crystal vision που τις κανει να φαινονται σαν xenon.

Σωστό. :blush:

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

σημερα εβαλα και εγω τα Osram night breaker (32 ευρω) τα τοποθετησαν εκει και αναμενω εντυπωσεις το βραδακι...

Link to comment
Share on other sites

σημερα εβαλα και εγω τα Osram night breaker (32 ευρω) τα τοποθετησαν εκει και αναμενω εντυπωσεις το βραδακι...

Περιμένουμε να μας ενημερώσεις. ¶μα μπορείς βγάλε και καμία φώτο.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε να μας ενημερώσεις. ¶μα μπορείς βγάλε και καμία φώτο.

Τόσο ωραίο χρώμα και να το κρύβεις ? Έλα να το μοστράρεις μαζί με τα δικά μας εδώ : http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=34024 :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά τα άλλαξα τα Osram. Στα μεσαία έβαλα τις Philips CRYSTAL VISON 4300K που έρχονται με δώρο κατάλευκες ψείρες και στα προβολάκια κράτησα τα Philips Blue Vision το αποτέλεσμα με δικαιίωσε. Ένας φίλος που έχει xenon έμεινε μακάκας! Χαρακτηριστικά είπε "μου έρχεται να βγάλω τα xenon και να βάλω τα δικά σου"...

Eίναι εύκολη η αλλαγή?

Γίνεται να αλλάξουμε και τα φώτα θέσης, και τα φώτα πορείας, και τα μεγάλα φώτα?

Τα προβολάκια?Ωστε να έχουμε ενιαίο αποτέλεσμα...

Επίσης, που μπορώ να τα βρω και να τα αγοράσω σε φυσικό κατάστημα και όχι σε online?

Edited by Katana
Link to comment
Share on other sites

Eίναι εύκολη η αλλαγή?

Αν έχεις ξανά κάνει κάτι παρόμοιο ναι. Εγώ προσωπικά και κατά τις 2 αλλαγές εμπιστεύτηκα την αντιπροσωπία από όπου αγόρασα το αμάξι. Και τις 2 φορές οι αλλαγές έγιναν χωρίς κόστος!

Γίνεται να αλλάξουμε και τα φώτα θέσης, και τα φώτα πορείας, και τα μεγάλα φώτα?

Τα προβολάκια?Ωστε να έχουμε ενιαίο αποτέλεσμα...

Γίνεται να αλλάξεις Φώτα θέσης, πορείας και προβολάκια. Για τα μεγάλα μας (όσον αφορά το golf 6) δεν έχει βγει κάποιο kitάκι ακόμα.

Επίσης, που μπορώ να τα βρω και να τα αγοράσω σε φυσικό κατάστημα και όχι σε online?

Αν θες κάνε ένα κόπο και πήγαινε εδώ: Χρυσαππού 15, ΤΚ: 14564 εκεί είναι το Autoshop

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ξανά κάνει κάτι παρόμοιο ναι. Εγώ προσωπικά και κατά τις 2 αλλαγές εμπιστεύτηκα την αντιπροσωπία από όπου αγόρασα το αμάξι. Και τις 2 φορές οι αλλαγές έγιναν χωρίς κόστος!

Γίνεται να αλλάξεις Φώτα θέσης, πορείας και προβολάκια. Για τα μεγάλα μας (όσον αφορά το golf 6) δεν έχει βγει κάποιο kitάκι ακόμα.

Αν θες κάνε ένα κόπο και πήγαινε εδώ: Χρυσαππού 15, ΤΚ: 14564 εκεί είναι το Autoshop

Ωπ, τώρα είδα τις απαντήσεις.

Βασικά ασχολούμαι με όλα στο αυτοκίνητο αλλά όχι τα ηλεκτρικά...

Στην διεύθυνση που μου προτείνεις, πιστεύεις ότι θα βρω λάμπες και για τα 3 φώτα?

Link to comment
Share on other sites

Ωπ, τώρα είδα τις απαντήσεις.

Βασικά ασχολούμαι με όλα στο αυτοκίνητο αλλά όχι τα ηλεκτρικά...

Στην διεύθυνση που μου προτείνεις, πιστεύεις ότι θα βρω λάμπες και για τα 3 φώτα?

Καλό θα ήταν προτού πας να "ρίξεις" ένα τηλέφωνο να τους ρωτήσεις. Κρίμα να τρέχεις τζάμπα...

ΤΗΛ: 2104922186 και 2130386709

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια,

ηθελα να ρωτησω αν ξέρει κάποιος για το αν μπορω να βάλω τα παρακατω φαναρια στο tsi μου?

θα χρειαστω τιποτα παραπανω απο όσα λεει το site? σκεφτομαι για τα παρακάτω:

http://cgi.ebay.de/Xenon-Scheinwerfer-VW-Golf-6-VI-GTI-komplett-Neu_W0QQitemZ280460446535QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubeh%C3%B6r?hash=item414cbecb47

τελος θα χρειαστω και ρυθμιση απο vagcom?

ευχαριστω

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Το ξαναρωταω .

Ακουσε/ξερει κανεις για Angel Eyes sto 6ρι?

Για φρυδακια πως να ψαξω? Δλδ στα αγγλικα πως να το γραψω για να βρω ?

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναρωταω .

Ακουσε/ξερει κανεις για Angel Eyes sto 6ρι?

Για φρυδακια πως να ψαξω? Δλδ στα αγγλικα πως να το γραψω για να βρω ?

Κανε μια αρχή στο ψάξιμο απο εδω ή εδώ

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμενα ψαχνω για ΑΥΤΑ τα φωτα χωρις λεντακια.

Τελος παντων ευχαριστω για τον χρονο σου να ψαξεις.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι το κατάλληλο σημείο για να κάνω την ερώτησή μου και όποιος μπορεί ας βοηθήσει. Όταν παρέλαβα το golf μου, κατά την εκκίνηση τα φώτα μου (bi xenon) έκαναν το "check" τους πάνω-κάτω-δεξιά-αριστερά και κατόπιν έμεναν στην σωστή θέση. Εδώ και λίγο καιρό κάνει μόνο την κίνηση πάνω-κάτω.

Να πω ότι εν κινήσει δουλεύει κανονικά το afs. Γνωρίζει κάποιος να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι το κατάλληλο σημείο για να κάνω την ερώτησή μου και όποιος μπορεί ας βοηθήσει. Όταν παρέλαβα το golf μου, κατά την εκκίνηση τα φώτα μου (bi xenon) έκαναν το "check" τους πάνω-κάτω-δεξιά-αριστερά και κατόπιν έμεναν στην σωστή θέση. Εδώ και λίγο καιρό κάνει μόνο την κίνηση πάνω-κάτω.

Να πω ότι εν κινήσει δουλεύει κανονικά το afs. Γνωρίζει κάποιος να βοηθήσει?

Για πήγαινε σε ένα συνεργείο για τσεκ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα μια βολτα στην περιοχη των Σεπολιων και ειδα ενα πολυ ωραια φτιαγμενο golf6. καθως το παρατηρουσα ηρθε ο ιδιοκτητης και του ειπα για τα φωτα. Μου ειπε οτι εβαλε xenon. Οταν τον ρωτησα που μου ειπε μα φυσικα σε μενα και μου εδειξε το μαγαζι του.....οποτε εκεινη την ωρα αφου τον ρωτησα αν ειναι ολα οκ τοποθετησα xenon ta ιδια με αυτον. Πραγματικα μετα ειδα το...φως μου. Πολυ καλη αποδοση. εβαλα μεσαια σκαλα χωρις ανταπτορα μια και εμπαιναν οπως ηταν και μικρα με ανταπτορα. τα φωτα ειναι τα eagle H7 canbus και για τα μικρα τα simoni racing hibbenn led με ανταπτορες. ολο το μαλλι 240 euro. Τα πληρωσα αλλα τωρα βλεπω...!δεν ξερω αν ηταν φτηνα η ακριβα απλα τωρα βλεπω καλα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα μια βολτα στην περιοχη των Σεπολιων και ειδα ενα πολυ ωραια φτιαγμενο golf6. καθως το παρατηρουσα ηρθε ο ιδιοκτητης και του ειπα για τα φωτα. Μου ειπε οτι εβαλε xenon. Οταν τον ρωτησα που μου ειπε μα φυσικα σε μενα και μου εδειξε το μαγαζι του.....οποτε εκεινη την ωρα αφου τον ρωτησα αν ειναι ολα οκ τοποθετησα xenon ta ιδια με αυτον. Πραγματικα μετα ειδα το...φως μου. Πολυ καλη αποδοση. εβαλα μεσαια σκαλα χωρις ανταπτορα μια και εμπαιναν οπως ηταν και μικρα με ανταπτορα. τα φωτα ειναι τα eagle H7 canbus και για τα μικρα τα simoni racing hibbenn led με ανταπτορες. ολο το μαλλι 240 euro. Τα πληρωσα αλλα τωρα βλεπω...!δεν ξερω αν ηταν φτηνα η ακριβα απλα τωρα βλεπω καλα!

αν μπορείς δώσε μας καμιά επιπλέον πληροφορία.... και για τον πωλητή και για το τελικό αποτέλεσμα! μια φωτο θα βοηθούσε ακόμα πιο πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.