Jump to content
Donnie_Darko

Αυτοματο Κλεισιμο Παραθυρων.

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κλείνουν αυτόματα τα παράθυρα όταν κλειδώνουμε το αμάξι ;

Οσοι εχουν συναγερμο κλεινουν και τα παραθυρα.Τωρα σε αυτοκινητο χωρις συναγερμο δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις συναγερμό και δεν κλείνουν, δοκίμασε να πατήσεις παρατεταμένα το κουμπί κλειδώματος στο κλειδί σου.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κρατήσεις πατημένο το κουμπί κλειδώματος, χωρίς να το αφήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Έχω εργοστασιακό συναγερμό και δεν ανεβαίνουν κατά το κλείδωμα...

συνηθως δεν υποστηριζει την λειτουργια αυτη ο εργοστασιακος συναγερμος.τουλαχιστον εγω οσα αυτοκινητα γνωριζω και τον εχουν,δεν διαθετουν την λειτουργια comfort.δοκιμασε με vcds να τα κλεινεις/ανοιγεις οταν πατας συνεχομενα το αναλογο κομβιο εκτος αν ειναι ηδη ενεργοποιημενο απο το εργοστασιο για το 6αρι...

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

συνηθως δεν υποστηριζει την λειτουργια αυτη ο εργοστασιακος συναγερμος.τουλαχιστον εγω οσα αυτοκινητα γνωριζω και τον εχουν,δεν διαθετουν την λειτουργια comfort.δοκιμασε με vcds να τα κλεινεις/ανοιγεις οταν πατας συνεχομενα το αναλογο κομβιο εκτος αν ειναι ηδη ενεργοποιημενο απο το εργοστασιο για το 6αρι...

Στο Golf 6 Highline που έχω εγώ, πατώντας το κλείδωμα κρατημένο ανεβαίνουν τα παράθυρα.

Link to comment
Share on other sites

και εγω την έκδοση Highline έχω στο εξαρι μου. Οταν κρατάω πατημένο το κουμπί δεν ανεβαίνουν τα παράθυρα. Εχω συναγερμό απο την αντιπροσωπία ο οποίος ενεργοποιείται όταν κλειδώνω το αμάξι. Απλά χθες που έβρεχε έμεινε ελάχιστα ανοικτό ένα παράθυρο και μπήκε λίγο νερό, οχι οτι έγινε ζημια αλλά μην την ξαναπατήσω πάλι καμιά μέρα.

Edited by Donnie_Darko
Link to comment
Share on other sites

και εγω 6αρι highline εκδοση..χωρις συναγερμο, ανεβαινουν τα παραθυρα με παρατεταμενο πατημα του κλειδιου

Link to comment
Share on other sites

Εγω 6αρι highline εκδοση ΜΕ συναγερμο, ανεβαινουν τα παραθυρα με παρατεταμενο πατημα του κλειδιου !!!

Δεν θυμαμαι τωρα πριν μου βαλουν τον συναγερμο αν ανεβαιναν τα παραθυρα.Παντως ο ηλεκτρολογος που μου τα εδειχνε οταν εβαλα τον συναγερμο μου ειπε να μην κλεινω συνεχεια τα παραθυρα με παρατεταμενο πατημα του κλειδιου... :good:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Golf VI Highline μία απο τα ίδια. Πατάω παρατεταμένα ώστε να κλείνουν τα παράθυρα.

Στο Golf V όμως με το που κλείδωνα το αμάξι κλείνανε απο μόνα τους τα παράθυρα (feature του συναγερμού).

Όταν λοιπόν ρώτησα γιατή δεν υπάρχει για το Golf VI μου απαντήσαν πώς έχεις άλλους εγκεφάλλους κ δεν

το υποστηρίζει ο συναγερμός. Εαν κάποιος γνωρίζει κάτι διαφορετικό ας μας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

για να μην τελειωσει η μπαταρια του key fob υποθετω...

Ναι απο οτι καταλαβα απο τον τροπο που μου το ειπε για να μην τελειωνει πιο γρηγορα η μπαταρια.

(Ασχετο: αλλα αυτο που μου εκανε εντυπωση με τα παραθυρα ειναι οτι αν τα κλεισεις και την στιγμη που ανεβαινουν βρουν καποιο εμποδιο, για λογους ασφαλειας ξανακατεβαινουν. :yahoo::yahoo: )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.