Jump to content
PiNiOn

R-Line Golf Vi

Recommended Posts

Έχει ιδέα κανείς για το πότε (και αν) θα έρθει το R-line πακέτο για το Golf VI και το κόστος αυτού? Απ ότι ξέρω υπάρχουν 2 επιλογές: 1) Το εξωτερικό πακέτο (προφυλακτήρες, αεροτομή, πλαϊνά) σε συνδυασμό με sport ανάρτηση και 17" (προαιρετικά 18") και 2) Το εξωτερικό πακέτο σε συνδυασμό με ανάρτηση, ζάντες και διαφορές στο εσωτερικό (sport τιμόνι και λοιπές πινελιές).

Link to comment
Share on other sites

Έχει ιδέα κανείς για το πότε (και αν) θα έρθει το R-line πακέτο για το Golf VI και το κόστος αυτού? Απ ότι ξέρω υπάρχουν 2 επιλογές: 1) Το εξωτερικό πακέτο (προφυλακτήρες, αεροτομή, πλαϊνά) σε συνδυασμό με sport ανάρτηση και 17" (προαιρετικά 18") και 2) Το εξωτερικό πακέτο σε συνδυασμό με ανάρτηση, ζάντες και διαφορές στο εσωτερικό (sport τιμόνι και λοιπές πινελιές).

Φίλε ρώτα στην αντιπροσωπία. Δεν νομίζω να ξέρει να απαντήσει κανείς.

υπαρχει r-line για golf 6 εκτος απο τα διαφορα body kits-votex parts?

R-LINE :

sacarfan-volkswagen-golf-6-r-line-02.jpg

sacarfan-volkswagen-golf-6-r-line-03.jpg

VW - VOTEX BODYKIT :

img1043r.jpg

img1044p.jpg

img1047p.jpg

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

η πλακα ειναι οτι ειχα δει αυτες τις φωτος παιλαιοτερα κ δεν ειχα καταλαβει οτι προκειται για το R-LINE καθως δεν ειχε πιασει το ματι μου αισθητες διαφορες

μονο στο passat ειχα μεινει εκπληκτος ακομα κ στο scirocco η γραμμη ειναι "αδιορατη"

votex ftw

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα ερθει μιας και μπηκε και στο Scirocco.

μαλλον ομως θα ερθει μαζι με το GOLF R οπως εγινε και με το Scirocco οπου R line και R ηρθαν σχεδον μαζι.

καπου διαβασα πως το R αναμενεται σε κανα 2 μηνο Ελλαδα αρα καπου τοτε και το R line.

με καθε επιφυλαξη ολα τα παραπανω.

Off Topic

το R line το scirocco ειναι ολα τα $$
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά body kit και τα δύο . Και το r-line και το votex. καμία σχέση με τα άλλα καγκούρικα . Στέλιο εσύ θα βάλεις το votex ? Πόσο παεί αυτό? Με το χρώμα σου θα δείξει απίστευτα !!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά body kit και τα δύο . Και το r-line και το votex. καμία σχέση με τα άλλα καγκούρικα . Στέλιο εσύ θα βάλεις το votex ? Πόσο παεί αυτό? Με το χρώμα σου θα δείξει απίστευτα !!!

Μέχρι στιγμής έχω βάλει μόνο την αεροτομή, μένουν τα υπόλοιπα. Άστο από τιμή ξεφεύγει, από ότι είδα στο ETKA 1000Euro το δίνει, οπότε αυτοι με πέρασμα-βάψιμο θα ζητήσουν ως και 1500Euro (οι τιμές είναι χωρίς την αεροτομή). Αλλά o Νίκος που το έχει βάλει λέει ότι αλλάζει όλο το αυτοκίνητο με το bodykit.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Μόνο η αεροτομή με βάψιμο της votex πάντα πόσο κοστίζει ;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο η αεροτομή με βάψιμο της votex πάντα πόσο κοστίζει ;

Εξαρτάται από το πόσο θα σου πάρουν για βάψιμο και πέρασμα. Στο ΕΤΚΑ πάντως η αεροτομή μόνο έχει 235 Euro, αλλά κάνε μια ερώτηση στην αντιπροσωπία να είσαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Στελιο και εγώ πιστεύω ότι θα δείξει τρομερά πάνω στο αμάξι. Εντάξει είναι τσιμπιμένη η τιμή αλλά είναι εργοστασιακό και η εφαρμογή του φαντάζομαι θα είναι τέλεια . Εχω δει στις φώτο σου και την αεροτομή . πολύ καλή . Πότε λες να το περάσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Στελιο και εγώ πιστεύω ότι θα δείξει τρομερά πάνω στο αμάξι. Εντάξει είναι τσιμπιμένη η τιμή αλλά είναι εργοστασιακό και η εφαρμογή του φαντάζομαι θα είναι τέλεια . Εχω δει στις φώτο σου και την αεροτομή . πολύ καλή . Πότε λες να το περάσεις ?

Το καλοκαίρι λέω να το περάσω. Θα πάω πρώτα από κοντά να δω το αυτοκίνητο του Νίκου που έχει το bodykit και μετά αν μου αρέσει θα το βάλω.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος μου είπε ότι το πακέτο R-Line είναι μόνο για δίλιτρα TDI.. ισχύει?

Και μια δεύτερη ερώτηση:

Μπορείς να παραγγείλεις το golf me tο body kit vw-votex έτσι ώστε να έρθει έτοιμο από το εργοστάσιο?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος μου είπε ότι το πακέτο R-Line είναι μόνο για δίλιτρα TDI.. ισχύει?

Και μια δεύτερη ερώτηση:

Μπορείς να παραγγείλεις το golf me tο body kit vw-votex έτσι ώστε να έρθει έτοιμο από το εργοστάσιο?

Για το δεύτερο : Όχι, δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος μου είπε ότι το πακέτο R-Line είναι μόνο για δίλιτρα TDI.. ισχύει?

Και μια δεύτερη ερώτηση:

Μπορείς να παραγγείλεις το golf me tο body kit vw-votex έτσι ώστε να έρθει έτοιμο από το εργοστάσιο?

Για το δεύτερο : Όχι, δεν γίνεται.

Πωπω..

Τώρα διαπίστωσα το μέγεθος της βλακείας που ξεφούρνισα.. :lol:

Νόμιζα ότι και τα 2 body kit ήταν από τη μαμά VW. Είδα το όνομα (vw-votex) και νόμιζα ότι ήταν θυγατρική..

Τέσπα μήπως τελικά έμαθε κανείς πότε θα έρθει στην Ελλάδα το R-line πακέτο? Λέτε να γνωρίζει η Kosmocar?

Στο εξωτερικό πάντως διατίθεται κανονικά. Υπάρχουν και φωτογραφίες από αυτοκίνητα στο δρόμο. Αν θέλετε ανεβάζω.

Off Topic

Στέλιο ποιο είναι το χρώμα στο αυτοκινητό σου? Πως λέγεται? Γιατί στον ελληνικό κατάλογο δεν βλέπω κάτι αντίστοιχο.. :lol:
Edited by zafevolution
Link to comment
Share on other sites

Off Topic

Στέλιο ποιο είναι το χρώμα στο αυτοκινητό σου? Πως λέγεται? Γιατί στον ελληνικό κατάλογο δεν βλέπω κάτι αντίστοιχο.. :lol:

Το χρώμα του Στέλιου είναι το "Deep Blue Pearl Effect", είναι ειδική παραγγελία και δεν υπάρχει στον κατάλογο, για αυτό δεν το βλέπεις. Γενικά το αμάξι είναι κορυφή με sport kit, DCC κλπ

Edited by J.P.
Link to comment
Share on other sites

Το χρώμα του Στέλιου είναι το "Deep Blue Pearl Effect", είναι ειδική παραγγελία και δεν υπάρχει στον κατάλογο, για αυτό δεν το βλέπεις. Γενικά το αμάξι είναι κορυφή με sport kit, DCC κλπ

Σωστά τα είπε ο φίλος ο "J.P.". :lol:

Για περισσότερες πληροφορίες πάτα εδώ.

Για φωτογραφίες πριν το χαμήλωμα πάτα =1"]εδώ. :lol:

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση που δεν έχει να κάνει με R-line αλλά με GTI line. Η tmtuning έχει ήδη στον κατάλογο το grill του gti για την μάσκα :

http://www.tmtuning.com/vw/

3451283652e48b23c1e3.jpg

6234g6e103.jpg

Γνωρίζει κανείς όμως αν η σίτα που έχει ο προφυλακτήρας του Golf GTI ταιριάζει σαν διαστάσεις στον προφυλακτήρα των άλλων εκδόσεων ???????????? (ώστε να τοποθετηθεί και στην μάσκα και στον προφυλακτήρα σίτα όπως έχει γίνει σε πολλά 5άρια).

Προφυλακτήρας GTI :

volkswagengolfvigti30.jpg

Προφυλακτήρας TSI :

12179220312009volkswage.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με μια ματια και απο οτι ακουσα ταιριαζει χωρις μετατροπες. Εγω εχω ψηθει για πλαινες του r20 μηπως γνωριζει καποιος που μπορω να βρω μεσω ιντερνετ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.