Jump to content
panos18

Golf 5/6/7 - Ποιο Προγραμμα Φορατε Σε Tsi ?

Καταγραφή των προγραμμάτων στα TSI  

251 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Λοιπόν επανέρχομαι στο θέμα και ενημερώνω ότι η GIAC ετοιμάζει πρόγραμμα και μάλλον θα είναι τον επόμενο μήνα έτοιμο (με ότι καλό και κακό συνεπάγεται αυτό δηλ. τυχόν προβλήματα νεότητας όπως κοψίματα κλπ).

Πάντως μιλάμε για αρκετά σοβαρή εταιρεία επιπέδου APR, MTM, REVO, ABT.

Ασχολήθηκα γιατί από σπόντα έμαθα ότι συνεργάζονται με την συγκεκριμένη εταιρεία στην αντιπροσωπεία που θα πάω για service.

Link :

http://www.ras-tuning.gr/index.php

http://www.giacusa.com/

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Δυναμωσε και το δικο μου tsi 140 sportline μετα απο 45000 χλμ επιτελους!!!τελικα κατεληξα στην overload με προγραμμα για 95αρα βενζινη φανταζεστε το λογο με τους αλητες που μας κυβερναν!!!επειδη μενω επαρχια κ δεν εχω κανει dyno ρωταω απο την εμπειρια σας να μου πειτε τι νουμερα θα δω οταν κανω!το μονο που εχω ειναι ενα φιλτρο BMC και δεν εχω βγαλει πνιχτη ακομα!over βλεπω 1.3 με 1.4 και σταθερη πιεση 1.05 με 1 μεχρι τον κοφτη,αρκετα ικανοποιημενος σε σχεση με πριν εννοειτε...θα μπορουσα να κερδισω μεγαλυτερες πιεσεις λετε?εκανα τι μαμακια ομως κ αλλαξα μετα το προγραμμα τη σκαστρα και τη Ν75.περιμενω απαντησεις,ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Δυναμωσε και το δικο μου tsi 140 sportline μετα απο 45000 χλμ επιτελους!!!τελικα κατεληξα στην overload με προγραμμα για 95αρα βενζινη φανταζεστε το λογο με τους αλητες που μας κυβερναν!!!επειδη μενω επαρχια κ δεν εχω κανει dyno ρωταω απο την εμπειρια σας να μου πειτε τι νουμερα θα δω οταν κανω!το μονο που εχω ειναι ενα φιλτρο BMC και δεν εχω βγαλει πνιχτη ακομα!over βλεπω 1.3 με 1.4 και σταθερη πιεση 1.05 με 1 μεχρι τον κοφτη,αρκετα ικανοποιημενος σε σχεση με πριν εννοειτε...θα μπορουσα να κερδισω μεγαλυτερες πιεσεις λετε?εκανα τι μαμακια ομως κ αλλαξα μετα το προγραμμα τη σκαστρα και τη Ν75.περιμενω απαντησεις,ευχαριστω!

Επειδή αναφέρεις ότι είσαι ικανοποιημένος σε σχέση με πριν, κατάλαβες καθόλου διαφορά μέχρι τις 4.000 στροφές ή μόνο ψηλά δίνει??

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επανέρχομαι στο θέμα και ενημερώνω ότι η GIAC ετοιμάζει πρόγραμμα και μάλλον θα είναι τον επόμενο μήνα έτοιμο (με ότι καλό και κακό συνεπάγεται αυτό δηλ. τυχόν προβλήματα νεότητας όπως κοψίματα κλπ).

Πάντως μιλάμε για αρκετά σοβαρή εταιρεία επιπέδου APR, MTM, REVO, ABT.

Ασχολήθηκα γιατί από σπόντα έμαθα ότι συνεργάζονται με την συγκεκριμένη εταιρεία στην αντιπροσωπεία που θα πάω για service.

Link :

http://www.ras-tuning.gr/index.php

http://www.giacusa.com/

Αν και ασχετο GIAC φοραει ο φιλος μας ο Raven στο FR του.

γενικα εχω ακουσει καλα πραγματα για την εν λογο εταιρια..

εκει στο America ξερουν τελικα sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα διαφορα απο τις 2500 με τερμα γκαζι,αν φανταστεις οτι εχει και μεγαλυτερη πιεση πλεον και επιταχυνει πιο γρηγορα και μεχρι κοφτη!απο καταναλωση με νορμαλ οδηγηση εκαψε λιγοτερο!καρδιτσα-αθηνα 7.2 και γυρισμο μου εδειξε 6.9 και με ιδιο τροπο οδηγησης γιατι ειχα περιεργεια να δω διαφορες!αναρωτιεμαι τι ιπποδυναμη και τη ροπη μπορει να εχω,τι νομιζετε?

Link to comment
Share on other sites

Οι πιεσεις που βλεπω να με ικανοποιουν?εχω ενα προβλιματισμο αν θα μπορουσαν να ειναι και μεγαλυτερες αφου αλλαξα σκαστρα και Ν75 μετα το προγραμμα!με ιδιο αυτοκινητο εσεις παιδια τι πιεσεις βλεπετε,με ιδιο αλλα και αλλο προγραμμα?ευχαριστω για τις απαντησεις σας!συντομα θα κανω και παρουσιαση το καμαρι μου!εχουμε κανει την καλυτερη επιλογη για το αμαξι μας!και να φανταστειτε πριν 2.5 χρονια που το πηρα εκλεινα ποιο πολυ προς το fiat bravo!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν και ασχετο GIAC φοραει ο φιλος μας ο Raven στο FR του.

γενικα εχω ακουσει καλα πραγματα για την εν λογο εταιρια..

εκει στο America ξερουν τελικα sillyhorse1rb5.gif

Πάνο ξέρουν στο America αλλά ξέρουν πολύ καλά για τα δίλιτρα τόσο η Giac όσο και η APR. Πιθανόν οι Ευρωπαίοι να ξέρουν καλύτερα τα 1.4 (Revo, ABT, MTM κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Οι πιεσεις που βλεπω να με ικανοποιουν?εχω ενα προβλιματισμο αν θα μπορουσαν να ειναι και μεγαλυτερες αφου αλλαξα σκαστρα και Ν75 μετα το προγραμμα!με ιδιο αυτοκινητο εσεις παιδια τι πιεσεις βλεπετε,με ιδιο αλλα και αλλο προγραμμα?ευχαριστω για τις απαντησεις σας!

Καλα, λογικα και ασφαλη νουμερα ειναι.

Ο προγραμματιστης σου ομως θα ξερει καλυτερα να σου πει.

Link to comment
Share on other sites

μες στη βδομαδα λεω να βαλω το προγραμμα της overload.. απο οτι ρωτησα αν πας με αλλον εναν η τιμη πεφτει στα 320..αν ενδιαφερεται κανενας ας μου στειλει pm να παμε μαζι..

Link to comment
Share on other sites

Πάνο ξέρουν στο America αλλά ξέρουν πολύ καλά για τα δίλιτρα τόσο η Giac όσο και η APR. Πιθανόν οι Ευρωπαίοι να ξέρουν καλύτερα τα 1.4 (Revo, ABT, MTM κλπ).

Σιγουρα.. +1 :)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά απο πολύ ψάξιμο εν τέλει κατέληξα σε πρόγραμμα απο e-tuners..παρα πολυ ευχαριστημένος απο την εξυπηρέτηση των παιδιών και το αμάξι μέρα με τη νύχτα σε ροπη και επιτάχυνση απο το 1 χμ, παρόλο που το έβαλα για 95αρα..που να γινει και το adaptation!

Link to comment
Share on other sites

Μεγια φιλε και με πολλα ασφαλη γκαζια!επειδη σκεφτομουν και γω για το ιδιο αλλα κατεληξα σε overload πες μου τι νουμερα πιεσεων βλεπεις.αν διαβασεις πιο πανω εχω τα δικα μου.απο ροπη και αλογα τι σου ειπαν?α,τι αμαξι εχεις?

Link to comment
Share on other sites

αυριο θα παω για δυναμομετρηση και θα σου πω με νουμερα ακριβως..μονο με προγραμμα είμαι,δεν εχω φίλτρο..ψηλά ειχα πίεση 1.48..αλογα λογικα κοντα στα 200 και ροπη γυρω στο 28-29 μου είπε ο κριττωνας..αλλα ολα αυτα θεωρητικα..αυριο θα σ πω σιγουρα.. αν εχει κανει κανεισ δυναμομετρηση με 95αρα(παντα) ας πει..

αα..και το αμαξι παντως δίνει και απο χαμηλα..κυριως βέβαια απο τις 3500 και μετα αλλα και χαμηλα δυναμωσε αρκετα..

Link to comment
Share on other sites

Οκ,σταθερη πιεση ποσο σου κραταει?δυστυχως επειδη μενω εκτος αθηνων δε βρηκα ευκαιρια για δυναμομετρηση γι αυτο ρωταω!

Link to comment
Share on other sites

λογικα ναι..μπορει και πιο πανω δε ξερω..αν κανεις συντομα δυναμομετρηση ενημερωσε με γιατι ειμαι περιεργος ποιο προγραμμα απο τα 2 θα ειναι πιο δυνατο..με 100αρα παντως τα νουμερα ειναι πλ καλυτερα.311αλογα και 32 ροπη..παλι με e tuners και δυναμομετρηση σε scirocco φιλου. μεγαλη διαφορα δυστυχως..

Link to comment
Share on other sites

λογικα ναι..μπορει και πιο πανω δε ξερω..αν κανεις συντομα δυναμομετρηση ενημερωσε με γιατι ειμαι περιεργος ποιο προγραμμα απο τα 2 θα ειναι πιο δυνατο..με 100αρα παντως τα νουμερα ειναι πλ καλυτερα.311αλογα και 32 ροπη..παλι με e tuners και δυναμομετρηση σε scirocco φιλου. μεγαλη διαφορα δυστυχως..

211 μήπως; sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα παω βολο να το κανω καποια στιγμη αλλα δεν εχω χρονο αυτο τον καιρο.η μονη μας διαφορα ειναι οτι εγω εχω αλλαξει και φιλτρο(bmc panel).απλα επειδη αλλαξα σκαστρα και ν75 μετα το προγραμμα με τρωει αν θα μπορουσε να κραταει μεγαλυτερη σταθερη πιεση.τωρα βλεπω λιγο πανω απο 1 και κοφτη 1.Και μια ακομα διαφορα...εχω golf V TSI 140!Τωρα το καταλαβα...θα μας τρελλανουν τελειως με αυτα που γινονται!!!Ζητω το ΔΝΤ!!!

Edited by Speedy
ενωση δυο ποστ
Link to comment
Share on other sites

Δλδ σε περιπτωση που βαλεις προγραμμα για 100αρα και πας σε ενα βενζιναδικο και σου βαλει καταλαθος 95αρα η χειροτερα να ναι νοθευμενη..τι ακριβως γινετε με το αμαξι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.