Jump to content
contrast61

Overboost Electronic Tuning

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά βρήκα αυτό το site και έστειλα e-mail για τιμή μου απαντήσανε με μήνυμα ότι για το GOLF μου ΜΚ4 1.600 16V 2001 μοντέλο η τιμή για τσιπάρισμα είναι 270¤ και από 105hp στους 117hp . Αν ξέρει κανένας κάτι για αυτήν την εταιρεία ας πει.

http://www.overboostelectronictuning.com/-ce-95-cf-80-ce-b9-ce-ba-ce-bf-ce-b9-ce-bd-cf-89-c.html

Link to comment
Share on other sites

Μην πιστευεις τι σου λενε....ειναι πολλα 10 ps μονο απο προγραμμα για ατμοσφαιρικο αμαξι!

γιατι ειναι πολλα. εχω φιλο με suzuki gti 1.3. το παλιο τελοσ παντων. με προγραμμα και πηρε 12 αλογα. μονο απο το προγραμμα. δεν ξερω αν πεζουν ρολο τα μοτερ τους αλλα απο πρωτη ματια το ενα 1.6 και το αλλο 1.3.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν γραφει καν που ειναι η εταιρεια :D ..μου φαινεται αναξιοπιστη προσεξτε ;) εγω δεν εμπιστευομαι καθολου κατι αγνωστες τετοιες εταιρειες αν ειναι και εταιρεια!!!!

Edited by GazofGT
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά βρήκα αυτό το site και έστειλα e-mail για τιμή μου απαντήσανε με μήνυμα ότι για το GOLF μου ΜΚ4 1.600 16V 2001 μοντέλο η τιμή για τσιπάρισμα είναι 270¤ και από 105hp στους 117hp . Αν ξέρει κανένας κάτι για αυτήν την εταιρεία ας πει.

http://www.overboostelectronictuning.com/-ce-95-cf-80-ce-b9-ce-ba-ce-bf-ce-b9-ce-bd-cf-89-c.html

http://www.skn-tuning.de/product.aspx?productid=3907&TabID=3331

Link to comment
Share on other sites

γιατι ειναι πολλα. εχω φιλο με suzuki gti 1.3. το παλιο τελοσ παντων. με προγραμμα και πηρε 12 αλογα. μονο απο το προγραμμα. δεν ξερω αν πεζουν ρολο τα μοτερ τους αλλα απο πρωτη ματια το ενα 1.6 και το αλλο 1.3.

Ωραια..αν κανεις μια δυναμομετρηση πριν και μια μετα το προγραμμα θα δεις οτι ειναι πολυ λιγοτερα απο 12ps.

γιατι ειναι πολλα. εχω φιλο με suzuki gti 1.3. το παλιο τελοσ παντων. με προγραμμα και πηρε 12 αλογα. μονο απο το προγραμμα. δεν ξερω αν πεζουν ρολο τα μοτερ τους αλλα απο πρωτη ματια το ενα 1.6 και το αλλο 1.3.

Ωραια..αν κανεις μια δυναμομετρηση πριν και μια μετα το προγραμμα θα δεις οτι ειναι πολυ λιγοτερα απο 12ps.

Link to comment
Share on other sites

σε περιπτωση κινητηρα bcb (περιπου 115 αλογα δηλαδη) , γνωριζει κανεις ποσο θα φτασει με αυτο το προγραμμα?

O bcb έχει 105ps και με πρόγραμμα σύμφωνα με την SKN πηγαίνει στα 120ps. http://www.skn-tuning.de/product.aspx?productid=3907&TabID=3331

Link to comment
Share on other sites

απο τις λιγες γνωσεις μου και απο τις συζητησεις εδω απο οσο ξερω ο bcb βγαζει 115-118 αλογα....εχω διαβασει και σχετικο θεμα εδω...

Τον κωδικό bcb τον έβαλα στο πρόγραμμα ΕΤΚΑ και μου έβγαλε ότι έχει 105ps.

Link to comment
Share on other sites

Guest OVERBOOST

Θα κάνω λίγο Spam και αdv αλλά επειδη μας αφορά το θέμα, ένα μόνο θα πω:

Μια δοκιμή θα σε πείσει, χαμένος απο τον επαναπρογραμματισμό δεν πρόκειται να βγεις, τα άλογα που παίρνεις με πρόγραμμα θέλεις πολλά περισσότερα λεφτά για να τα πάρεις με περιφεριακά.

Για τις ιπποδυνάμεις περι προγραμματισμού που αναφέρεστε, πλέον υπάρχει πολύ ποιότητα στα προγράμματα αυτοκινήτων και μπορείς να δεις πολλά άλογα και όχι αυτά τα 5-6 που έβλεπες την δεκαετία 90".

Ενδεικτικές ιπποδυνάμεις πριν και μετα τον επαναπρογραμματισμό θα βρείτε στο Site μας.

OVERBOOST Electronic Tuning Team

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω λίγο Spam και αdv αλλά επειδη μας αφορά το θέμα, ένα μόνο θα πω:

Μια δοκιμή θα σε πείσει, χαμένος απο τον επαναπρογραμματισμό δεν πρόκειται να βγεις, τα άλογα που παίρνεις με πρόγραμμα θέλεις πολλά περισσότερα λεφτά για να τα πάρεις με περιφεριακά.

Για τις ιπποδυνάμεις περι προγραμματισμού που αναφέρεστε, πλέον υπάρχει πολύ ποιότητα στα προγράμματα αυτοκινήτων και μπορείς να δεις πολλά άλογα και όχι αυτά τα 5-6 που έβλεπες την δεκαετία 90".

Ενδεικτικές ιπποδυνάμεις πριν και μετα τον επαναπρογραμματισμό θα βρείτε στο Site μας.

OVERBOOST Electronic Tuning Team

www.overboostelectronictuning.com

  1. απο την στιγμη που ειστε επαγγελματιες κ αποσκοπειτε να μας κανετε πελατες οπως βλεπω μπορειτε να κανετε μια δελεαστικη προσφορα μονο για τα μελη του vw club στο παρακατω λινκ
  2. http://www.vwclub.gr...p?showforum=129
  3. εκτος απο προγραμματα εμπορευεστε κ εισαγωγες κλπ? αν ναι μπορειτε στην προσφορα που θα κανετε να γραψετε κ τα προιοντα σας

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

Guest OVERBOOST

  1. απο την στιγμη που ειστε επαγγελματιες κ αποσκοπειτε να μας κανετε πελατες οπως βλεπω μπορειτε να κανετε μια δελεαστικη προσφορα μονο για τα μελη του vw club στο παρακατω λινκ
  2. http://www.vwclub.gr...p?showforum=129
  3. εκτος απο προγραμματα εμπορευεστε κ εισαγωγες κλπ? αν ναι μπορειτε στην προσφορα που θα κανετε να γραψετε κ τα προιοντα σας

Οι τιμές διαφέρουν απο αυτοκίνητο οπότε δεν μπορώ να γράψω για το κάθε αυτοκίνητο ξεχωριστά προσφορές όσον αφορά το οικονομικό, όμως σας κάνουμε την μεγαλύτερη προσφορά που δεν αφορά το οικονομικό αλλά την δύναμη και την αξιοπιστία του αυτοκινήτου σας, κάτι για το οποίο ήδη αμοιβόμαστε οριακά για την ποιότητα των προγραμμάτων μας, για τα προβλήματα και δυσλειτουργία που δεν θα έχετε ποτέ, για μεγαλύτερες ιπποδυνάμεις που δεν θα βρείτε αλλού.

Λόγο της κρίσης που επικρατεί, αν μπορούσαμε να κάνουμε κάτι καλύτερο για το Club θα είχαμε έρθει πρώτοι εμείς να το προτείνουμε, δεν ψάχνουμε πελάτες όπως αναφέρατε, απλά ήρθα να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα για την τοποθέτηση που έκανε κύριος που αμφισβητούσε την δουλειά μας χωρίς βέβαια να την έχει δει, ούτε καν ακούσει.

Οι τιμές μας είναι αυτές, ισχύουν για όλους, club και μη, δεν κάνουμε διακρίσεις, δόξα το Θεό δουλειά έχουμε αρκετή για να κάνουμε και εκπτώσεις!!!!

Ευχαριστούμε

OVERBOOST Electronic Tuning Team

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην σπρώχνεστε , ολοι θα πάρετε.....

Καλά ναι... ένας ένας ! new_spam.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.