Jump to content
kostakisSs

Golf - Mπαρομετρο / Boost Gauge [Τοποθέτηση - Επιλογές - Βάσεις Osir]

Recommended Posts

Εγω παιδια ψηνομαι για αυτο .

Το ξερω οτι ειναι ακριβο αλλα θελω να το συνδεσω με την οθονη που εχω.

Καπου ειδα στο σαιτ της HKS για εφαρμογη σε ενα Audi A3, οποτε πιστευω

θα κανει και για το Golf. Μαλλον θα πρεπει να τους στειλω εμαιλ για να ειμαι

σιγουρος!!

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ.

Ήρθαν Τα Defi BF Booster Και Water Temp. Εννοείται Και Ο Controller.

Θα Ήθελα Την Βοήθειά Σας Το Πως Θα Πάρω Ρεύμα Και Απο Που Σε Ότι Αφορά Τα Οργανάκια.Γενικά Θέλω Βοήθεια Πιο Πολύ Με Τον Controller Unit Γιατί Έχω Μπερδευτεί,Όλα Τα Άλλα Συνδέθηκαν Πιέσης Κτλ.Αν Υπάρχουν Photos Με Την Συνδεσμολογία Του Controll Και Ρεύματος Θα Το Εκτιμούσα.

Αυτά Που Έχω Συνδέσει ΕίναιΚόκκινο Χρώμα Καλώδιο 12v Σταθερό,Πορτοκαλί 12v Το Λεγόμενο Ανάφλεξης,Μαύρο Είναι Εδάφους Και Άσπρο Για Την Μικρή Λυχνία.Το Αποτέλεσμα Είναι Να Έχω Φωτισμό Στον Controller Χωρίς Beep (Δεν Ξέρω Αν Κάνει Και Beep Ο Controller)Και Τα Οργανάκια Μου Να Μην Συγκινούνται Ούτε Για Πλάκα.Τι Μπορεί Να Συμβαίνει;;;;;

Edited by SAVVASGT
Link to comment
Share on other sites

καποιος που εχει τοπο8ετησει μπαρομετρο στη βαση της osir (opod αεραγωγου) μπορεί να με βοηθήσει?

απο που περνούμε το σωληνακι από μηχανή μεριά στον αεραγωγο?(ηλιθια ερωτηση)

Link to comment
Share on other sites

σε πια αντιπροσωπεια βαζει ο ηλεκτρολογος τους μπαρομετρο? INFO PLEASE???

Νομίζω στον Ρώρρη. Πάρε τον Τάσο στην Group A που τα εμπορεύεται για σιγουριά.

http://www.groupa.gr/

Link to comment
Share on other sites

καποιος που εχει τοπο8ετησει μπαρομετρο στη βαση της osir (opod αεραγωγου) μπορεί να με βοηθήσει?

απο που περνούμε το σωληνακι από μηχανή μεριά στον αεραγωγο?(ηλιθια ερωτηση)

Πανω απο το συμπλεχτη εχει μια τρυπα, απο'κει.

Δε το εχω τοποθετησει αλλα εχω περασει κατι καλοδια απο'κει. ;)

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ.

Ήρθαν Τα Defi BF Booster Και Water Temp. Εννοείται Και Ο Controller.

Θα Ήθελα Την Βοήθειά Σας Το Πως Θα Πάρω Ρεύμα Και Απο Που Σε Ότι Αφορά Τα Οργανάκια.Γενικά Θέλω Βοήθεια Πιο Πολύ Με Τον Controller Unit Γιατί Έχω Μπερδευτεί,Όλα Τα ¶λλα Συνδέθηκαν Πιέσης Κτλ.Αν Υπάρχουν Photos Με Την Συνδεσμολογία Του Controll Και Ρεύματος Θα Το Εκτιμούσα.

Αυτά Που Έχω Συνδέσει Είναι Κόκκινο Χρώμα Καλώδιο 12v Σταθερό,Πορτοκαλί 12v Το Λεγόμενο Ανάφλεξης,Μαύρο Είναι Εδάφους Και ¶σπρο Για Την Μικρή Λυχνία.Το Αποτέλεσμα Είναι Να Έχω Φωτισμό Στον Controller Χωρίς Beep (Δεν Ξέρω Αν Κάνει Και Beep Ο Controller)Και Τα Οργανάκια Μου Να Μην Συγκινούνται Ούτε Για Πλάκα.Τι Μπορεί Να Συμβαίνει;;;;;

Κανένας;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ζητείται Τσακάλι Ηλεκτρολόγος Για Τοποθέτηση DEFI Gauges BF.Όσοι Γνωρίζουν Ή Έχουν Περάσει Ας Με Στείλουν Ένα PM.

Ευχαριστώ.

Έχω Πάει Σε Δύο Ηλεκτρολόγους Και Δεν Ξέρουν. :-(

Link to comment
Share on other sites

Ζητείται Τσακάλι Ηλεκτρολόγος Για Τοποθέτηση DEFI Gauges BF.Όσοι Γνωρίζουν Ή Έχουν Περάσει Ας Με Στείλουν Ένα PM.

Ευχαριστώ.

Έχω Πάει Σε Δύο Ηλεκτρολόγους Και Δεν Ξέρουν. :-(

Καθόταν δυο θέσεις αριστερά σου στη συνάντηση των γενεθλίων ... ονόματα δεν λέμε ! Κανόνισε να βρεθείτε :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Καθόταν δυο θέσεις αριστερά σου στη συνάντηση των γενεθλίων ... ονόματα δεν λέμε ! Κανόνισε να βρεθείτε :D

Πες και εμας να μαθουμε!!!!Να ξερουμε για την κακια ωρα!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε Μην Παίζετε Με Τον Πόνο Μου.Έχουν Σπάσει Τα Νεύρα Μου Θέλω Κάποιον Να Μου Πει Σίγουρα.

Τα είπαμε αυτά ...

Καθόταν δυο θέσεις αριστερά σου στη συνάντηση των γενεθλίων ... ονόματα δεν λέμε ! Κανόνισε να βρεθείτε :good:

ktm .&-

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει κάποιος που να έβαλε οργανάκια σε golf vi? Η βάση της osir για την κονσόλα φαντάζομαι πως κάνει για το golf vi σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει κάποιος που να έβαλε οργανάκια σε golf vi? Η βάση της osir για την κονσόλα φαντάζομαι πως κάνει για το golf vi σωστά?

Δεν είναι σίγουρο. Ας μας πεί κάποιος που ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σίγουρο. Ας μας πεί κάποιος που ξέρει.

Κατόπιν επικοινωνίας με zmaxautosport.com που εμπορεύεται την βάση της osir, με διαβεβαίωσαν πως ταιριάζει στο golf 6.

Thank you for your email, we do ship to Greece, and we do have lots of royal buyer from Greece.

The Item# RBTPOPOD will fit your car. We have in stock and it is ready to ship.

Σε ότι αφορά τα οργανάκια,ναι κανένα πρόβλημα τα DEFI-APEXI-BLITΖ όντως είναι η κορυφή αλλά είναι αρκετά ακριβά. Εντόπισα μπαρόμετρο και άλλα οργανάκια σε πολύ έγκυρο σαϊτ σε πολύ χαμηλές τιμές. Η μάρκα είναι γερμανική RAID HP. http://www.streetandcircuit-shop.biz/raid-hp-amber-electronic-gauges-23485-c.asp. Τί γνώμη έχετε????

Link to comment
Share on other sites

Σαββα?????Τι εγινε τελικα με τα οργανα λεμε???ακομα εκεινο το καλωδιο?

Speedy,τελικα τον εστειλες τον Σαββα σε καλο ηλεκτρολογο.Του τα αναψε τα οργανα.Και χοροπηδουσε σαν τρελλος.Βεβαια επρεπε να δεις τα μουτρα του οταν αρχισε ο ηλεκτρολογος να κανει κατι περιεργα γεφυρωματα και να τραβαει ρευμα απο διαφορα αλλα σημεια.Δεν εβγαλα μια φωτο...........ξερεις την εκφραση "χεστηκε πανω του"??? :thumbsup::cry::D

Link to comment
Share on other sites

Σαββα?????Τι εγινε τελικα με τα οργανα λεμε???ακομα εκεινο το καλωδιο?

Speedy,τελικα τον εστειλες τον Σαββα σε καλο ηλεκτρολογο.Του τα αναψε τα οργανα.Και χοροπηδουσε σαν τρελλος.Βεβαια επρεπε να δεις τα μουτρα του οταν αρχισε ο ηλεκτρολογος να κανει κατι περιεργα γεφυρωματα και να τραβαει ρευμα απο διαφορα αλλα σημεια.Δεν εβγαλα μια φωτο...........ξερεις την εκφραση "χεστηκε πανω του"??? :thumbsup::cry::D

:D :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Σαββα?????Τι εγινε τελικα με τα οργανα λεμε???ακομα εκεινο το καλωδιο?

Speedy,τελικα τον εστειλες τον Σαββα σε καλο ηλεκτρολογο.Του τα αναψε τα οργανα.Και χοροπηδουσε σαν τρελλος.Βεβαια επρεπε να δεις τα μουτρα του οταν αρχισε ο ηλεκτρολογος να κανει κατι περιεργα γεφυρωματα και να τραβαει ρευμα απο διαφορα αλλα σημεια.Δεν εβγαλα μια φωτο...........ξερεις την εκφραση "χεστηκε πανω του"??? :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Όλα Καλά Αλλά Τώρα Έχω ¶λλο Πρόβλημα.Όταν Ανάβω Τα Φώτα Αυτά Χαμηλώνουν Και Μετά Ξαναέρχονται Στην Ρύθμιση Που Έχω Βάλει Για Την Ημέρα Οπότε Μάλλον Θα Πρέπει Να Βρεθούμε Για Να Ποιούμε Καφεδάκι.ΑΑΑ Και Που Είσαι Σου Πήρα Και Τιμονάκι.

Link to comment
Share on other sites

Παλι θα γινει μαχη με τα καλωδιακια :thumbsup: :thumbsup:

Αλλα αφου μου πηρες τιμονακι θα βαλω τα δυνατα μου.Αντε παιξε λιγο ετσι και απο δευτερα που εχω αδεια θα το κανουμε.Αισθητηρες ενταξει?δειχνουν σωστα?ή ανεβαζει 2,5bar και νομιζεις οτι εχεις γρηγορο αμαξι??? :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.