Jump to content
zeritis

Τρακαρίσμα Και ¶λλα Πολλά!

Recommended Posts

εχθές το βραδύ και ενώ αμέριμνος έβλεπα τηλεόραση...ξαφνικά ακούω ένα δυνατό χτύπο από το δρόμο!!!

βγαίνω να κοιτάξω -σαν κλασικός έλληνας-και τι να δώ!!μου είχαν χτυπήσει το αμάξι..στη μούρη!!

2 *μη επιτρεπόμενη λέξη*ένες με μια mercedes με έκαναν κωλοτρ.....!!!!

τι να πεις??

οσο και να το προσεχεις τελικα καποιος η΄καποια θα υπαρχει που θα κανει μαλακια!!

το μονο που μασ νοιαζει ειναι πως θα φτιαξουμε το αμαξι μας και οχι πως θα μαθουμε να οδηγουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Αστα να παν....

Σημερα παππους που βγηκε απο το νοσοκομειο με τον ορο ακομα φανταστειται πηρε σβαρνα κρασπεδα απο ολα,κατεβαινει ενα παιδι απο το μηχανακι και αφηνει το παπι διπλα στο πασσατ μας,ερχεται ο παππους αερα πατερα,σκαει πανω στο μηχανακι και το μηχανακι στο πασσατ...

Ο παπους διπλωμα,ασφαλεια,και τετοια τιποτα...αντε βρες ακρη:)

περαστικα και σε σενα

Link to comment
Share on other sites

Αν τουλάχστον αποζημιωθείς, κάτι γίνεται. Αν όμως αυτός που σε χτυπήσει σηκωθεί και φύγει? Θα εύχεσαι απλά να είχες μικτή ασφάλεια..

Και εδω ερχομαι εγω που εχω μικτη και λεω..

ΝΑ και αν εχεις μικτη ασφαλεια.. Απο 900 ευρω(Στην περιπτωση μου) ή απο 400++ σε αλλες περιπτωσης..

Οποτε αν σου γρατσουνισουν τον προφηλακτηρα παλι η τσεπουλα σου θα ξεφουσκωση.

Η Μικτη ασφαλεια ειναι ΜΟΝΟ αν πας και πεσεις πανω σε μια φερραρι και εκραγη καιγοντας μια Μπουκατι πιο διπλα.. :D

Ας περασει ακομα 1ς χρονος και παω για την πιο απλη ασφαλεια που υπαρχει. Ισα να εχω το χαρτι!

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή επίσης μην παρκάρετε με την ρόδα προς τα έξω. Πέρυσι σε φίλο μου με Golf V tsi 140 που παρκάρει έξω από το σπίτι του στην Πεντέλη (σε στενό δρόμο) διασταυρώθηκαν 2 βλάκες και ο ένας έπεσε πάνω στην ρόδα του (επειδή στριμώχτηκαν και για να μην τρακάρουν μεταξύ τους).

Αποτέλεσμα μεγάλη ζημιά και μία εβδομάδα στον Γράτσια για επισκευή (ψαλίδια κλπ). Ευτυχώς πετάχτηκε αμέσως έξω και τον πρόλαβε τον τύπο γιατί ήταν έτοιμος να την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή επίσης μην παρκάρετε με την ρόδα προς τα έξω. Πέρυσι σε φίλο μου με Golf V tsi 140 που παρκάρει έξω από το σπίτι του στην Πεντέλη (σε στενό δρόμο) διασταυρώθηκαν 2 βλάκες και ο ένας έπεσε πάνω στην ρόδα του (επειδή στριμώχτηκαν και για να μην τρακάρουν μεταξύ τους).

Αποτέλεσμα μεγάλη ζημιά και μία εβδομάδα στον Γράτσια για επισκευή (ψαλίδια κλπ). Ευτυχώς πετάχτηκε αμέσως έξω και τον πρόλαβε τον τύπο γιατί ήταν έτοιμος να την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια.

Ο φιλος σου δυστυχως εμαθε με τον ασχημο τροπο πως πρεπει να αφηνει παρκαρισμενο το αυτοκινητο του αλλα δεν τον λυπαμαι γιατι εχω πετυχει παμπολες φορες σε στενο δρομο με παρκαρισμενα δεξια αριστερα να πηγαινει ο αλλος και να το αφηνει παρκαρισμενο με τερματισμενο το τιμονι ,αδιαφορωντας για μενα που θα δυσκολευτω να περασω αλλα και για την περιουσια του, γιατι θα του πεσει ο "μπιπ" αν το ισιωσει πριν το σβησει.Υδραυλικα ειναι τα ρημαδια.Ουτε ζασταβα με 20 κιλα βαρος στο τιμονι να ειχαμε.

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος σου δυστυχως εμαθε με τον ασχημο τροπο πως πρεπει να αφηνει παρκαρισμενο το αυτοκινητο του αλλα δεν τον λυπαμαι γιατι εχω πετυχει παμπολες φορες σε στενο δρομο με παρκαρισμενα δεξια αριστερα να πηγαινει ο αλλος και να το αφηνει παρκαρισμενο με τερματισμενο το τιμονι ,αδιαφορωντας για μενα που θα δυσκολευτω να περασω αλλα και για την περιουσια του, γιατι θα του πεσει ο "μπιπ" αν το ισιωσει πριν το σβησει.Υδραυλικα ειναι τα ρημαδια.Ουτε ζασταβα με 20 κιλα βαρος στο τιμονι να ειχαμε.

Δεν το είχε παρκάρει ο ίδιος, αλλά η γυναίκα του...

...αυτοκίνητα παρκάρουν από την μία μεριά, όταν περνάει 1 αμάξι περνάει άνετα, στην περίπτωση που πάνε να διασταυρωθούν 2 μαζί αν κάποιος δεν έχει υπομονή να περιμένει και κάνουν και οι 2 τους μάγκες δεν χωράνε 2 μαζί.

Εν τέλει ο κάθε καραγκιόζης δεν μπορεί να κάνει ράλλυ σε κατοικημένες περιοχές και όχι μόνο. Ρεκόρ τροχαίων είχαμε πάλι το Πάσχα. Ας πάνε σε μια πίστα ή σε καρτ να ξεμπουκώσουν και ας οδηγάνε σοβαρά στον δρόμο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή δεν ήταν ότι κι ότι... Αυτή ήταν κότα μιλάμε, που καταλαβαίνει μόνο από πίτουρα. Έχω δει και γυναίκες να είναι μια χαρά σε ανάλογα συμβάν. Αλλά τι να το κάνεις αν γίνει η ζημιά χαλιέσαι απίστευτα!

Σε 'μενα παρκαρισμένο έπεσε ένας μεθυσμένος μάλλον πήρε όλο το πίσω αριστερό φτερό και σηκώθηκε κι έφυγε. Ούτε να αφήσει χαρτί και μ***κιες ούτε τίποτε. Έγινε το βράδυ που όλοι κοιμώμασταν οπότε που να τον πιάσεις; 300¤ μου πήρε ο φαναρτζής.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι εχθές το μεσημεράκι καθώς ανέβαινα μια ανηφόρα(30% κλίση) με καμιά 50 χλμ και με πολύ καλή ορατότητα , βλέπω μια Κυρία(πεζή) γύρω στα 45-48χρονών με δυο σακούλες στο χέρι να διασχίζει το αντίθετο ρεύμα .Φαινόταν κουρασμένη και πρέπει να γυρνούσε από τα πρωινά ψώνια . Η Κυρία ήταν περίπου στην κορυφή της ανηφόρας οπού έχει και νησίδα για τους πεζούς . Δεν υπάρχει πουθενά διάβαση σ' εκείνο το σημείο , παραμόνο 50μετρα πιο κάτω και 50 μέτρα πιο πάνω οπού κι έχει φανάρι . Την βλέπω που λέτε την κυρία και λέω, θα με δει που έρχομαι και ή θα περάσει τον δρόμο πριν φτάσω ή θα περιμένει να περάσω και μετά θα περάσει. Μέχρι να το σκεφτώ η κυρία όντως με είχε αντιληφθεί και καθόταν πάνω στην νησίδα κάτω από ένα δέντρο στη σκιά . Έχοντας σιγουρευτεί ότι με είδε δεν αναπτύσσω ταχύτητα και πάω όπως πήγαινα . Φτάνω περίπου στα 20-25 μέτρα από το σημείο που ήταν η κυρία και την βλέπω ξαφνικά από εκεί που περίμενε, να πετάγεται μέσα στο δρόμο και να τρέχει !!! Εγώ φρίκαρα ! Πλακώθηκα στα φρένα και λέω καλά πόσο χαζή μπορεί να ήταν ? ? Περίμενε να φτάσω στα 20-25 μέτρα και μετά να περάσει ??? Επίτηδες να θέλεις να το κάνεις αυτό δεν γίνεται ! :p

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

θα θυμηθηκε οτι αφησε το φαι στην φωτια και ετρεξε να το προλαβει πριν ...καιει sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχε παρκάρει ο ίδιος, αλλά η γυναίκα του...

...αυτοκίνητα παρκάρουν από την μία μεριά, όταν περνάει 1 αμάξι περνάει άνετα, στην περίπτωση που πάνε να διασταυρωθούν 2 μαζί αν κάποιος δεν έχει υπομονή να περιμένει και κάνουν και οι 2 τους μάγκες δεν χωράνε 2 μαζί.

Εν τέλει ο κάθε καραγκιόζης δεν μπορεί να κάνει ράλλυ σε κατοικημένες περιοχές και όχι μόνο. Ρεκόρ τροχαίων είχαμε πάλι το Πάσχα. Ας πάνε σε μια πίστα ή σε καρτ να ξεμπουκώσουν και ας οδηγάνε σοβαρά στον δρόμο.

Καλα για τους ραλακηδες που εχουν κανει τα στενα πιστες του Μονακο τι να πεις;Οντως σε καποιους δρομους αν δεν προσεχεις, ανετα τρως καθρεπτες, ροδες που εξεχουν κλπ.Απλα το να αφηνεις τη ροδα εξω και ειδικα σε στενα ειναι σα να πηγαινεις γυρευοντας.Διοτι εκτος απο τους ραλακηδες οδηγουν και παππουδες, γιαγιαδες,ασχετες και ασχετοι, αφηρημενοι, βιαστικοι και παει λεγοντας.Δεν αργουν να σου την παρουν παραμαζωμα.

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

Καλα για τους ραλακηδες που εχουν κανει τα στενα πιστες του Μονακο τι να πεις;Οντως σε καποιους δρομους αν δεν προσεχεις, ανετα τρως καθρεπτες, ροδες που εξεχουν κλπ.Απλα το να αφηνεις τη ροδα εξω και ειδικα σε στενα ειναι σα να πηγαινεις γυρευοντας.Διοτι εκτος απο τους ραλακηδες οδηγουν και παππουδες, γιαγιαδες,ασχετες και ασχετοι, αφηρημενοι, βιαστικοι και παει λεγοντας.Δεν αργουν να σου την παρουν παραμαζωμα.

+100

Συμφωνώ, ειδικά σε περιοχές όπως στους Αμπελόκηπους 8 στα 10 αυτοκίνητα είναι χτυπημένα ή γρατζουνισμένα.

Link to comment
Share on other sites

επειδη το αναφερε ο φιλος για τους αμπελοκηπους...

εγω μενω μπραχαμι, ειχα ενα golf mk2 ασπρο..το αμαξι το παρατουσα οπου μπορειτε να φανταστειτε..πανω στα πεζοδρομια,πανω σε στροφες που περναγαν λεωφορεια,γενικα παντου!!ποτε μα ποτε δεν με ειχαν βρει!!!!!

αγοραζω το golf iv μεταχειρισμενο με κατι μικρες γρατζουνιες...το παρακαρα με προσοχη και σε σημεια που για να γινει μ@@@@@@@@@@κια ηταν πολυ δυσκολο!!

λοιπον:

1, στη πρωτη εβδομαδα μου εκλαψαν τη κεραια

2, μου χτυπησαν το καθρεφτη του οδηγου

3, τους προφιλακτηρες τους ειχαν γεμισει γρατζουνιες

4, (κορυφαιο) το εχω παρκαρει πανω σε μια αυλη σχολειου κατι σαν παρκινγκ το παρκαρα 9,30 παει στις 10,00 να το παρει ο αδερφος μου και η πορτα του οδηγου ολη μεσα !!!

κανενα αυτοκινητο διπλα μου σε ακτινα 100μετρων , ρωταω κατι παππουδες εαν ειδαν τιποτα που ειναι ολοι την ολη εξω(ξερετε γειτονια) τιποτα μου ειπαν!!

150 ευρω η ζημια!!απο το πουθενα

5, αυτο συμβαν που ανοιξα το τοπικ..οι οποιες μα το θεο δεν το ειδαν!!!!!!!!!!???????

αλλα το παραξενο σε ολα αυτα ειναι οτι λογο κοπελας μενω αρκετα συχνα στο γουδι..το αμαξι ποτε μα ποτε δεν μου το εχουν χτυπησει και ας το αφηνω μεχρι και πανω σε γωνια στη μιχαλακοπουλου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111

εκει μαλλον το βλεπουν!!

αυτο που παρατηρω ειναι οτι ολοι οι γεροι οδηγουν τι αν δεν βλεπει.. στα αρχ@@@@@@@@@@@δια του!!

γιαγιαδες με golf v gti να πηγαινουν με 50 στο κηφισσο στην αριστερη!!

μαναδες με παιδια μεσα να τρεχουν σαν παλαβες χςρισ τα παιδια με ζωνες!!

τυπους με αμαξια με μπουκες τεραστιες και 100000000000000000000000 οργανα στη κολωνα το χερι εξω το κινητο στο αυτι τσιγαρο στο στομα να κανουν σφηνες εκει που δεν υπαρχει χωρος!!!και οταν του πεις ρε φιλαρακι κανεις μαλα@@@@@@@@@@@@@κιες σου λεεεεεεεεεεεει αντε ρε μαλ@@@@@@@@@@@@@κα παρατα μας!!

τελικα μηπως επρεπε ανα 2-3 χροννια να ξαναδηνουμε για διπλωμα??

ααααααααα!!το κορυφαιο οι τυποι που πανε και καρφωνονται στην ευθεια , που βρηκαν τη στροφη στην ευθεια??

Link to comment
Share on other sites

τελικα μηπως επρεπε ανα 2-3 χροννια να ξαναδηνουμε για διπλωμα??

Εδώ στο ελλάντα λαδώνεις,είτε ξέρεις να οδηγείς είτε οχι το παίρνεις thumbsdown.gifthumbsdown.gifthumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

εδω στη χωρα του ποτε ποτε

δεν υπαρχουν νομοι!!!!!!!!!!!!!!!!!

ουτε και δρομοι!!!!!!!!!!!!!!!

ασχετο αλλα μεσα σε λιγοτερο απο 5 μερες εχω δει πηγαινωντας το πρωι για δουλεια κατα τις 6 ...πανω απο 20 σκυλια σκοτωμενα!!!

εχουμε επιδρομη απο σκυλους??

Link to comment
Share on other sites

επειδη το αναφερε ο φιλος για τους αμπελοκηπους...

εγω μενω μπραχαμι, ειχα ενα golf mk2 ασπρο..το αμαξι το παρατουσα οπου μπορειτε να φανταστειτε..πανω στα πεζοδρομια,πανω σε στροφες που περναγαν λεωφορεια,γενικα παντου!!ποτε μα ποτε δεν με ειχαν βρει!!!!!

αγοραζω το golf iv μεταχειρισμενο με κατι μικρες γρατζουνιες...το παρακαρα με προσοχη και σε σημεια που για να γινει μ@@@@@@@@@@κια ηταν πολυ δυσκολο!!

λοιπον:

1, στη πρωτη εβδομαδα μου εκλαψαν τη κεραια

2, μου χτυπησαν το καθρεφτη του οδηγου

3, τους προφιλακτηρες τους ειχαν γεμισει γρατζουνιες

4, (κορυφαιο) το εχω παρκαρει πανω σε μια αυλη σχολειου κατι σαν παρκινγκ το παρκαρα 9,30 παει στις 10,00 να το παρει ο αδερφος μου και η πορτα του οδηγου ολη μεσα !!!

κανενα αυτοκινητο διπλα μου σε ακτινα 100μετρων , ρωταω κατι παππουδες εαν ειδαν τιποτα που ειναι ολοι την ολη εξω(ξερετε γειτονια) τιποτα μου ειπαν!!

150 ευρω η ζημια!!απο το πουθενα

5, αυτο συμβαν που ανοιξα το τοπικ..οι οποιες μα το θεο δεν το ειδαν!!!!!!!!!!???????

αλλα το παραξενο σε ολα αυτα ειναι οτι λογο κοπελας μενω αρκετα συχνα στο γουδι..το αμαξι ποτε μα ποτε δεν μου το εχουν χτυπησει και ας το αφηνω μεχρι και πανω σε γωνια στη μιχαλακοπουλου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111

εκει μαλλον το βλεπουν!!

αυτο που παρατηρω ειναι οτι ολοι οι γεροι οδηγουν τι αν δεν βλεπει.. στα αρχ@@@@@@@@@@@δια του!!

γιαγιαδες με golf v gti να πηγαινουν με 50 στο κηφισσο στην αριστερη!!

μαναδες με παιδια μεσα να τρεχουν σαν παλαβες χςρισ τα παιδια με ζωνες!!

τυπους με αμαξια με μπουκες τεραστιες και 100000000000000000000000 οργανα στη κολωνα το χερι εξω το κινητο στο αυτι τσιγαρο στο στομα να κανουν σφηνες εκει που δεν υπαρχει χωρος!!!και οταν του πεις ρε φιλαρακι κανεις μαλα@@@@@@@@@@@@@κιες σου λεεεεεεεεεεεει αντε ρε μαλ@@@@@@@@@@@@@κα παρατα μας!!

τελικα μηπως επρεπε ανα 2-3 χροννια να ξαναδηνουμε για διπλωμα??

ααααααααα!!το κορυφαιο οι τυποι που πανε και καρφωνονται στην ευθεια , που βρηκαν τη στροφη στην ευθεια??

Με αφορμη αυο που ειπες για τις ευθειες θελω να σας πω αυτο που συναιβει χθες το βραδυ.Ειμαι στην λεωφορο βουλιαγμενης στο υψος του βασιλοπουλου στο ελληνικο στο ρευμα προς γλυφαδα,αριστερη λοριδα με μια ταχυτητα 100χλμ και ερχεται και κολαει πισω μου μια bmw 316(που πας ρε κακομοιρη?)και αρχιζει να παταει κορνες και να μου αναβοσβηνει φωτα.Κανω δεξια στην μεσαια και παει και κολαει σε ενα ταξι που ηταν στην αριστερη και εκανε παλι τα ιδια.Εντομεταξι το ταξι ηθελε να στριψει στο φαναρι και δεν εκανε δεξια οποτε αυτος να τραβαει χειροφρενο,περναει χιλιοστα μπροστα μου στην μεσαια ,παει σκαει πανω στο δεξια διαζωμα κανει ενα ιμικυκλιο και μετα σκαει στο φαναρι της αριστερης.Την εκανε καινουργια την bmw.Συμπερασμα:Αμα ειναι να γινει η μακακια θα γινει ειτε οδηγεις στην autobahn ειτε στο κεντρο της αθηνας.

Edited by Andreas tsi
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμη αυο που ειπες για τις ευθειες θελω να σας πω αυτο που συναιβει χθες το βραδυ.Ειμαι στην λεωφορο βουλιαγμενης στο υψος του βασιλοπουλου στο ελληνικο στο ρευμα προς γλυφαδα,αριστερη λοριδα με μια ταχυτητα 100χλμ και ερχεται και κολαει πισω μου μια bmw 316(που πας ρε κακομοιρη?)και αρχιζει να παταει κορνες και να μου αναβοσβηνει φωτα.Κανω δεξια στην μεσαια και παει και κολαει σε ενα ταξι που ηταν στην αριστερη και εκανε παλι τα ιδια.Εντομεταξι το ταξι ηθελε να στριψει στο φαναρι και δεν εκανε δεξια οποτε αυτος να τραβαει χειροφρενο,περναει χιλιοστα μπροστα μου στην μεσαια ,παει σκαει πανω στο δεξια διαζωμα κανει ενα ιμικυκλιο και μετα σκαει στο φαναρι της αριστερης.Την εκανε καινουργια την bmw.Συμπερασμα:Αμα ειναι να γινει η μακακια θα γινει ειτε οδηγεις στην autobahn ειτε στο κεντρο της αθηνας.

Μάλλον δεν είχε τσουγκρίσει αυγό την Ανάσταση κι έτσι έπρεπε να τσουγκρίσει κάτι για το καλό ! thumbsdown.gif

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτο που λετε με την ροδα, πειτε μου κατι. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ ΩΣΤΕ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΤΗΝ ΡΟΔΑ, ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΒΡΕΙ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ???? Δηλαδη φταιει αυτος που αφηνει την ροδα να εξεχει (πόσο,10 ποντους???)και οχι αυτος που για να χωρεσει φτανει 9 πόντους απο το παρκαρισμένο???? Στο κατω κατω οταν δεν εισαι σιγουρος πως χωρας, ΜΗΝ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΕΙΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι φταίει κι αυτός που αφήνει το αυτοκίνητο με τη ρόδα τέρμα προς τα έξω. Είναι σα να έχεις όπως λες ανοιχτό τον καθρέφτη. Στην Ελλάδα κιόλας ξέρουμε ότι υπάρχουν δρομάκια που αν δεν κλείσεις τον καθρέφτη κινδυνεύεις την επόμενη που θα πας να το πάρεις να έχεις μείνει χωρίς αυτόν. Και στη τελική αφού προφανώς εσύ ο ίδιος δεν το σέβεσαι το αυτοκίνητο σου έτσι όπως το παρατάς, πιστεύεις πως θα το σεβαστεί ο άλλος που θα περνάει και θα τον εμποδίζει έστω και στο ελάχιστο;

Link to comment
Share on other sites

Το πιο τραγικό όλων είναι αυτό που συνέβη δυστυχώς στις Αφίδνες :

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=123129&cid=4

http://troktiko.blogspot.com/2010/04/blog-post_7406.html

http://troktiko.blogspot.com/2010/04/blog-post_702.html

Νεκρός ανήλικος σε αγώνα αυτοκινήτων

Τραγικό δυστύχημα σημειώθηκε σε πίστα στις Αφίδνες νωρίς το μεσημέρι και είχε ως αποτέλεσμα το θάνατο ενός ανηλίκου και τον σοβαρό τραυματισμό του πατέρα του και του αδελφού του.

Ο πατέρας διακομίσθηκε με ασθενοφόρο στο Γενικό Κρατικό Αθηνών, ενώ τα δυο παιδάκια στο νοσοκομείο Παίδων «Αγλαΐα Κυριακού». Εκεί, το ένα από τα δυο παιδιά υπέκυψε στα τραύματά του λίγη ώρα αργότερα, παρά τις προσπάθειες των γιατρών.

Το συμβάν σημειώθηκε σε αγώνα ταχύτητας στη χωμάτινη πίστα Auto Festival, όταν αυτοκίνητο μάρκας Mitsubishi ξέφυγε από την πορεία του και έπεσε σε θεατές με το θλιβερό απολογισμό.

Τα θύματα μεταφέρονται στο νοσοκομείο.

Το δυστύχημα συνέβη σε μία ειδικά διαμορφωμένη πίστα με προστατευτικά που γεμίζουν νερό για να μην μετακινούνται (ήταν άδεια και μπορείτε να το διαπιστώσετε από το video που δημοσιεύει η zougla.gr), όταν ο οδηγός ενός Mitsubishi EVO έχασε τον έλεγχο του αυτοκινήτου και έπεσε με μεγάλη ταχύτητα στα προστατευτικά κιγκλιδώματα.

Σύμφωνα με μαρτυρίες στην πίστα δεν υπήρχε επανδρωμένο ασθενοφόρο και αυτό που ήρθε εμφανίστηκε μετά από 45 λεπτά. Μάλιστα τις πρώτες βοήθειες πρόσφερε ένας αγωνιζόμενος - οδοντίατρος ο οποίος απλά διαπίστωσε το θάνατο του μικρού φιλάθλου. Τον αγώνα διοργάνωσε η αγωνιστική λέσχη AΛΕΜ (αγωνιστική λέσχη Ελλήνων Μοτοσικλετιστών).

Ανακοίνωσε για το περιστατικό εξέδωσε η ΕΘ.Ε.Α.

«Για το τραγικό δυστύχημα που συνέβη στη διάρκεια προγραμματισμένης επίδειξης δοκιμασίας αυτοκινήτων στην πίστα Αφιδνών, με αποτέλεσμα την απώλεια ενός 8χρονου παιδιού, τον τραυματισμό του 9χρονου αδελφού του και του πατέρα τους, η ΕΘΝΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΓΩΝΩΝ –ΕΘ.Ε.Α, ως αρχή των μηχανοκίνητων σπορ στη χώρα μας:

-Εκφράζει τη βαθειά της λύπη για το τραγικό συμβάν και εκφράζει τα συλλυπητήρια και την συμπαράσταση της στην σκληρή δοκιμασία στην οικογένεια των παθόντων.

-Όσο αφορά στην προγραμματισμένη επίδειξη αυτοκινήτων, η ΕΘΕΑ αναφέρει ότι η επίδειξη έγινε με βάση τους ισχύοντες κανονισμούς και μέτρα ασφαλείας.

-Η εκδήλωση ήταν πλήρως ασφαλισμένη για κάθε κίνδυνο προς τρίτους.

-Όσον αφορά στον καταλογισμό των όποιων ευθυνών για τα αίτια του τραγικού δυστυχήματος, η ΕΘΕΑ θα ερευνήσει ενδελεχώς τις αιτίες και θα προβεί στον καταλογισμό τους».

Edited by J.P.
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί οι ανευθυνο-υπεύθυνοι είναι ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ!!

Πήραν έναν χώρο που νομίζω ότι ήταν μάντρα μεταχειρισμένων, έβαλαν 10 πλαστικά και το έκαναν "πίστα"!!

Και ούτε γιατρός υπήρχε την ώρα του αγώνα, ούτε ασθενοφόρο, ούτε τίποτα. Τόσο ΗΛΙΘΙΟΙ είναι που κοιτάξανε να πάρουν μόνο τα λεφτά από τις συμμετοχές και στα παλιά τους τα παπούτσια η ασφάλεια του κόσμου κλπ κλπ.

Edited by J.P.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.