Jump to content
konv

Golf 5 - Πισω Φωτα Μαυρα (Dimmed, Smoked)

Recommended Posts

εννοειται πανο εννοειται (ειναι γυαλιστερα δλδ κ οχι σαγρε?)που το εκανες να παω κ εγω.

περιμενω ανυπομονα τις φωτο....

ναι ειναι γυαλιστερα.οπως τα μαμα. :whistling::lol: :lol:

βαψτα look r32 κ οχι ολο το φαναρι σκουρο....γιατι πλησιαζεις εντονα στην καG

ναι.το δικο μου ειναι look r-32 οχι ολο βαμενο.

Για δωσε φωτο ακτιβιους γιατι αν το αισθητικο αποτελεσμα ειναι ιδιο με τα φαναρια του r32 , ψηνομαι ασχημα ^^

εβαλα ...

ta fanaria toy Πανου δεν καταλαβαινεις οτι ειναι βαμμενα..απλα νομιζεις οτι ειναι του r32...τελεια δουλεια.....τα εχω δει απο κοντα και δεν πιστευα οτι τα εχει βαψει!!

ευχαριστω.... :) :) :)

το θεμα ειναι που τα εβαψε tongue.gif (αν κ κατι μου λεει οτι πεφτει καμια 200χλμ μακρυα)

παντος αν ειναι οντως τοσο καλη δουλεια...το σκεφτομαι σοβαρα να τραβηχτω μια βολτα..

acti ποση ωρα σου πηρε?φυσικα μια φωτο θα μας πεισει για το αποτελεσμα αν κ εσυ κ ο ανεστης επιβεβαιωνεται το ωραιο αποτελεσμα τοτε ετσι θα ειναι (απλα ειμαι πολυ περιεργος να το δω)

ειναι λιγο μακρια.στην VW της Καρδιτσας.ειναι γνωστοι και τους εμπιστευομαι.δεν περνει πολυ.ουτως ή αλλος το βερνικι στεφνωνει πολυ γρηγορα...

Θελω φωτοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο :lol:

;) ;) :whistling:

να και οι φωτο ............

aaaaffffffffffffffoz4.jpg

w640.png

dhhhhhhhdt2.jpg

w640.png

sssssss.jpg

ειναι βρομικο το αμαξι για αυτο στην τελευταια ειναι ετσι.

επισης δεν ξερω γιατι αλλα σαν να μου φαινεται οτι φαινονται πιο ανοικτα απο οτι ειναι απο κοντα....

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο αποτέλεσμα.

Πώς το έβαψαν; Με βερνίκι και λίγο μαύρο χρώμα φαντάζομαι..

Αλλά το σχήμα των κύκλων των φώτων πώς έγινε;

Edited by Vangelis V
Link to comment
Share on other sites

Η δουλεία στο Golf του Πάνου είναι πολύ καλή.Όταν έχω χρόνο θα το πάω κι εγώ μια βολτίτσα να μου το φτιάξουν.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο το αποτελεσμα...αν περασω απο εκει πανο τι να τους πω?

ισως εγω τα κανω ενα τονο πιο σκουρα...ισως...

Link to comment
Share on other sites

ελα ντε...πεφτει καπως μακρυα.οι βενζινες ποιο ακριβες θα βγουν απο το βαψιμο.

λεω να παω σε ενα μαγαζι εδω κοντα σε μενα που φτιαχνει κατι mazda rx8 συνεχεια

σκεφτομαι να παω κ στο car shop αλλα αυτοι βαζανε μεμβρανες κ οχι βερνικι...

@ acti πως το βαψανε κυκλικα γυρω απο τα φωτα?θα βοηθουσε αν μας ελεγες....

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο αποτέλεσμα.

Πώς το έβαψαν; Με βερνίκι και λίγο μαύρο χρώμα φαντάζομαι..

Αλλά το σχήμα των κύκλων των φώτων πώς έγινε;

λοιπον παιδια το εβαψαν(απο οτι καταλαβα,γιατι οι ........ δεν λενε ;)<_< <_< ) με φιμε βερνικι και οταν στεγνωσε πρεπει να το περασαν με διαφανες για να γινει γυαλιστερο.....

πολυ καλο το αποτελεσμα...αν περασω απο εκει πανο τι να τους πω?

ισως εγω τα κανω ενα τονο πιο σκουρα...ισως...

αυτο ειναι καθαρο θεμα γουστου.αν πας θα ζητησεις τον υπευθυνο του βαφειου B) B) B) και θα του πεις οτι θελω να τα κανω οπως ο Παναγιωτης με το κοκκινο GT απο τον Βολο.θα καταλαβει.δεν νομιζω να χρειαζεται πιο σκουρο.απο κοντα φαινονται πιο σκουρα.στην φωτο φαινονται ανοικτοχρωμα,δεν ξερω βεβαια.γουστα ειναι αυτα.... tongue.giftongue.giftongue.gif

Ωραιο οντως το αποτελεσμα αλλα ποιος παει στην καρδιτσα :lol:

ελα μωρε.ενα τσιγαρο δρομος ειναι απο Αθηνα... :lol: :lol: :lol:

@ acti πως το βαψανε κυκλικα γυρω απο τα φωτα?θα βοηθουσε αν μας ελεγες....

απλα πηραν ενα χαρτι το εκοψαν ακριβως στο μεγεθος που επρεπε και το κολησαν πανω στα κυκλακια.οποτε οταν τελειωσαν με το βαψιμο,πριν στεγνωση εβγαλαν το χαρτι και μετα απο πανω εριξαν το διαφανες σε ολο το φαναρι. ;) ;) ;)

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

πανο το κινητο σου εσυ θα το ανοιξει ποτε???απο 9-12 ημουν βολο και σου τηλ να ρθω να σε βρω στο μαγαζι σου.που ειναι το μαγαζι ρε συ???

Link to comment
Share on other sites

πανο το κινητο σου εσυ θα το ανοιξει ποτε???απο 9-12 ημουν βολο και σου τηλ να ρθω να σε βρω στο μαγαζι σου.που ειναι το μαγαζι ρε συ???

με το κινητο εχω ενα θεμα.... ;)<_< <_<

Link to comment
Share on other sites

ειδα στην κρητη εν γκολφ που ειχε βαψει φιμε τα πισω φαναρια με βερνικι σαν του r32 και ηταν σχεδον αψεγαδιαστα.γνωριζετε αν υπαρχει καποιος μαστορας με @@ και οχι @@ μαστορας εδω στην αθηνα που να το κανει αυτο?το εχει κανει κανεις??

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι εννοείς κάτι τέτοιο :

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?sho...=26186&st=0

Κι εγώ ψάχνομαι για το συγκεκριμένο θέμα, αλλά σε 3 φανοποιεία που ρώτησα μου είπαν οτι δεν μπορούν να βάψουν τα φανάρια παρά μόνο σε μαύρο ματ...

Κατά τα άλλα μαμά R32 πίσω φανάρια από ebay.de πάνε γύρω στα 200Ε και σίγουρα είναι καλύτερη επιλογή από ένα βερνίκι που πιθανώς να φύγει με μια γρατζουνιά.

Βέβαια η διαφορά κόστους είναι τεράστια.

Αν κάποιος ξέρει φανοποιείο στην Αθήνα για τέτοια δουλειά, θα βοηθούσε πιστεύω πολλούς... :D

Link to comment
Share on other sites

ρωτησα για θεσσαλονικη κ μου ειπαν οκ γινεται απλα κοστος απο 50-80..αν μου πει 80 τελικη τιμη εννοειται οτι ΔΕΝ θα τα βαψω.στα 50 οκ.

Link to comment
Share on other sites

ρωτησα για θεσσαλονικη κ μου ειπαν οκ γινεται απλα κοστος απο 50-80..αν μου πει 80 τελικη τιμη εννοειται οτι ΔΕΝ θα τα βαψω.στα 50 οκ.

nai ontws 80 eurw einai pl kai ta 50 polla einai an skeuteis ti 8a kanei...

pantws a3izei...

Link to comment
Share on other sites

Τιμή δεν ξέρω, γιατί είναι φίλος και δεν μου πήρε λεφτά. Βαγγέλης Κόκρας 2109732038.

Στη φωτό που έβαλες φαίνονται πολύ σκούρα τα φανάρια σου.

Εγώ αυτό που σκεφτόμουν είναι να φαίνονται λίγο πιο σκούρα κόκκινα γύρω από τους κύκλους των φαναριών κι όχι μαύρο ματ.

Κάτι τέτοιο δηλαδή : (φωτό από R32)

post-4976-1236337916_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest N.O.S.-->

Πολυ καλη δουλεια και καλες τιμες αντε να κανετε Solarium στα φαναρακια σας αν και εγω προτιμω τα Magic color μου By Hella... παρολα αυτα εχω δει δουλειες του και ειναι παααρα πολυ καλος

http://www.biocleaning.gr/profile.php?lang=1

Edited by N.O.S.-->
Link to comment
Share on other sites

παιδες κ στην βορεια ελλαδα αν βρεθει καποιος που να κανει καλη δουλεια ομως σφυριξτε!!

Link to comment
Share on other sites

αααααν παω σε 1 βαφεα κ του πω καντα μαυρα τι λετε να μ πει?

Τίποτα. Δικαίωμά σου είναι να κάνεις ό,τι θες με το αμάξι σου.

Ξανασκέψου το πάντως, γιατί είναι λίγο καγκουριά...

Σίγουρα, επίσης, με μαύρα ματ βαμμένα φανάρια δεν περνάς κτεο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ ενδιαφέρομαι να μαυρίσω τα πίσω φανάρια, πήγα σε έναν τύπο στο Αγρίνιο, απο όπου και είμαι, και μου είπε πως τα μαυρίζει με πιστόλι 40 ευρά και πως πρέπει να το αφήσω εκεί μια μέρα και να το πάρω την επόμενη. Ωφείλω όμως να ομολογήσω ότι δεν με έπεισε και αφού το έψαξα παρήγγειλα κάτι μεμβράνες απο ebay και όταν έρθουν θα προσπαθήσω να τις τοποθετήσω.Ελπίζω να τα καταφέρω και να μου αρέσει το αποτέλεσμα, αλλιώς βάψιμο σε μη κάγκουρα(πάντα) μάστορα...

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο καγκουριά το βάψιμο,αν γίνει πίτα μαύρο.. αλλά νομίζω αν είναι διακριτικό κ απαλό είναι πανέμορφο..

Link to comment
Share on other sites

symfono k go me ton filo oti einai ligo kagkoyria na ta bapseis.....ego apla ta allaksa me alla fanaria fime....k idou to apotelesma..... :D

Πολύ όμορφα φανάρια φίλε <_< . Μπορείς να μας πείς πόσο πήγαν και απο που τα πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα φανάρια φίλε :D . Μπορείς να μας πείς πόσο πήγαν και απο που τα πήρες?

ta phra apo ena magazi sthn argyroypolh 160 eyro....deytera tha grapso plhres stoixeia.....odos k thl.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.