Jump to content
ToMaS

Golf - Εσωτερική Εμφάνιση (Τι αλλαγές κάνατε πρόσφατα? Τί είδατε και σας κίνησε την περιέργεια?) [*Photo Posting*]

Recommended Posts

Τα δεξιοτίμονα δεν έχουν footrest, μόνο η Osir έχει βγάλει όμορφο footrest για δαύτα...

1k1 721 601 A 4j4 Συμπλέκτης PR-VF3

1K0 721 131A 4J4 Φρένο PR-VF3

1k1 721 503 Q Πεντάλ Γκάζιου PR-vF3

1k0 723 173 A 4j4 Φρένο DSG PR-VF3

O κωδικός για το R32 είναι PR-VF3

Και μην κοιτάτε συνέχεια έξω....Από εδώ παίζει να είναι και φθηνότερα, Το φρένο και ο συμπλέκτης έχουν από 10ευρώ έκαστο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια help... Μας κανει αυτο...? Μιας και βρηκα και τιμονάκι αν ειναι να το τσιμπήσω.

Fahrzeug:

VW GOLF V (1K)

85 weitere Teile dieses Autos

Dieses Ersatzteil passt auch in folgenden Fahrzeugen:

Ausf?hrung:

GRUNDMODELL

Orig. Nr. Herstellervorgabe:

1K0953549BK

Orig. Nr. des Teiles:

1K0953549BN

Ersatzteilbaujahr:

2006

gelaufene Kilometer:

7.510 km

Details/Bemerkungen:

GRA/BORDCOMPUTER

OEM-Nr.: 1K0953549BN aktual.

GESCHW-REGELANLAGE *AB 10.2007

---

Αυτο γιατι να ειανι τοσο φτηνο..?

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?Vie...ME:B:SS:GB:1123

Edited by psilosoc
Link to comment
Share on other sites

Παιδια help... Μας κανει αυτο...? Μιας και βρηκα και τιμονάκι αν ειναι να το τσιμπήσω.

1K0953549BK

Αυτο κανει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ανασταινω αυτο το τοπικ για να ρωτησω κατι. Παρηγγειλα γκαζι-φρενο του R32 130¤ απο τα ανταλλακτικα του παζαροπουλου στο ρεντη. Ο τυπος εκει μου ειπε οτι στο πενταλ του γκαζιου επειδη θελει βγαλσιμο και επανασυνδεση η φισα του ηλεκτρογκαζου θελει μετα VAG-COM για να δουλεψει. Ισχυει ή μου το ελεγε για να παω να το βαλω εκει? Βεβαια ο μηχανικος μου εχει προφανως vag-com και μπορω να παω εκει αλλα το θεμα ειναι αν μπορω να τα βαλω μονος μου. Ειναι δυσκολο? Διαβασα πιο πανω πως καποιοι τα βαλατε μονοι σας γι αυτο ρωταω.

Εν τω μεταξυ ειναι λεει Γερμανια και θα ερθουν σε 7-10 μερες. WTF? Τιποτα δεν εχουν εδω στις αποθηκες τους??

Edited by hougolf
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ανασταινω αυτο το τοπικ για να ρωτησω κατι. Παρηγγειλα γκαζι-φρενο του R32 130¤ απο τα ανταλλακτικα του παζαροπουλου στο ρεντη. Ο τυπος εκει μου ειπε οτι στο πενταλ του γκαζιου επειδη θελει βγαλσιμο και επανασυνδεση η φισα του ηλεκτρογκαζου θελει μετα VAG-COM για να δουλεψει. Ισχυει ή μου το ελεγε για να παω να το βαλω εκει? Βεβαια ο μηχανικος μου εχει προφανως vag-com και μπορω να παω εκει αλλα το θεμα ειναι αν μπορω να τα βαλω μονος μου. Ειναι δυσκολο? Διαβασα πιο πανω πως καποιοι τα βαλατε μονοι σας γι αυτο ρωταω.

Εν τω μεταξυ ειναι λεει Γερμανια και θα ερθουν σε 7-10 μερες. WTF? Τιποτα δεν εχουν εδω στις αποθηκες τους??

Δεν νομίζω να χρειάζεται vag. :( Εγώ που έχω αλλάξει αλλά και άλλοι γνωστοί μου μετά την εγκατάσταση όλα καλά.Μάλλον σε παραμυθιάσανε. :(

Link to comment
Share on other sites

Thanks guys! Κι εγω αυτο σκεφτηκα, γιατι να θελει? Μαλλον θα εννοουσε αν ενω εχω βγαλει τη φισα γυρισω στην αναφλεξη και βγαλει σφαλμα. Γιατι να γυρισω το κλειδι με τη φισα αποσυνδεδεμενη ομως, χαζος ειμαι? Ρε τα ταλεντα οτι να ναι λενε. Και απο τοποθετηση ειναι ευκολο? Το γκαζι πρεπει να ναι 2-3 βιδες και η φισα. Το φρενο ομως?

Link to comment
Share on other sites

Thanks guys! Κι εγω αυτο σκεφτηκα, γιατι να θελει? Μαλλον θα εννοουσε αν ενω εχω βγαλει τη φισα γυρισω στην αναφλεξη και βγαλει σφαλμα. Γιατι να γυρισω το κλειδι με τη φισα αποσυνδεδεμενη ομως, χαζος ειμαι? Ρε τα ταλεντα οτι να ναι λενε. Και απο τοποθετηση ειναι ευκολο? Το γκαζι πρεπει να ναι 2-3 βιδες και η φισα. Το φρενο ομως?

http://rapidshare.com/files/245678716/petalia.pdf

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια,μετα απο καποια καθηστεριση (λογο ευρω) ηλθε η ωρα να βαλω στο GT μου τοι τιμονι του GTI.αλλα δεν μπορω να βρω κατι....

ποιος απο εσας ξερει πως δουλευει το e-bay για να μου δωσει καποιο link απο τιμονι GTI με κοκκινη ραφη???

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια,μετα απο καποια καθηστεριση (λογο ευρω) ηλθε η ωρα να βαλω στο GT μου τοι τιμονι του GTI.αλλα δεν μπορω να βρω κατι....

ποιος απο εσας ξερει πως δουλευει το e-bay για να μου δωσει καποιο link απο τιμονι GTI με κοκκινη ραφη???

Παναγιώτη μου ακόμη με το τιμόνι? Αν το αφήσεις για λίγο ακόμη, στο τέλος θα πάρεις..GTI! tongue.gif

Πέρα από την πλάκα, αν θες μπορώ να σε βοηθήσω με το ebay, στείλε μου pm.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια,μετα απο καποια καθηστεριση (λογο ευρω) ηλθε η ωρα να βαλω στο GT μου τοι τιμονι του GTI.αλλα δεν μπορω να βρω κατι....

ποιος απο εσας ξερει πως δουλευει το e-bay για να μου δωσει καποιο link απο τιμονι GTI με κοκκινη ραφη???

Να μην στηριχθείς μόνο στις φωτογραφίες που βλέπεις στο ebay.

Επικοινώνησε με τον πωλητή και διευκρίνησε αυτό που θέλεις. Ετσι, μπορείς να ζητήσεις και κάτι που μπορεί να συνδιαστεί με το τιμόνι που ψάχνεις, πχ λεβιέ ταχυτήτων, logo, εγκέφαλο κλπ.

Να και μια αγορά ενός κοκκινόραφου τιμονιού που είχα κάνει από το ebay.

Πράγματι είναι SUPER

dsc00976n.jpg

Κώστας

Edited by COSTAS_
Link to comment
Share on other sites

καποιο link???

http://cgi.ebay.de/VW-GOLF-5-V-R32-GTI-LEN...=item518db3bdba

Από αυτόν αγοράζω συχνά. Έχει καινούρια τιμόνια και σε πολύ καλή τιμή. Αγόρασα ένα μάλιστα την προηγούμενη Πέμπτη.

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.de/VW-GOLF-5-V-R32-GTI-LEN...=item518db3bdba

Από αυτόν αγοράζω συχνά. Έχει καινούρια τιμόνια και σε πολύ καλή τιμή. Αγόρασα ένα μάλιστα την προηγούμενη Πέμπτη.

Κώστας

Και σε καλή τιμή Κώστα! Δεν αναγράφει την Ελλάδα στις χώρες που στέλνει αλλά αυτό μπορεί να λυθεί.

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.de/VW-GOLF-5-V-R32-GTI-LEN...=item518db3bdba

Από αυτόν αγοράζω συχνά. Έχει καινούρια τιμόνια και σε πολύ καλή τιμή. Αγόρασα ένα μάλιστα την προηγούμενη Πέμπτη.

Κώστας

ολοι για αυτον μου ειπαν αλλα δεν εχει με κοκκινη ραφη ο ατιμος.........

Link to comment
Share on other sites

ολοι για αυτον μου ειπαν αλλα δεν εχει με κοκκινη ραφη ο ατιμος.........

Εαν δεν είσαι λίγο παρατηρητικός και άμα δεν πάρεις την πρωτοβουλία να ρωτήσεις, να ζητήσεις.... θα μήνεις να χαζεύεις τις φωτογραφίες.

Ο συγκεκριμένος πουλάει 10 τιμόνια σε μια καταχώριση (τώρα το υπόλοιπο 6) και σίγουρα αύριο - μεθαύριο δεν θα έχει μήνει κανένα.

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

..και το οποίο ήρθε σήμερα, μαζί με τον εγκέφαλο + Cruise Control, δηλαδή σε 3 εργάσιμες !!

dsc03305b.jpg

(Και μετά από απαίτηση του Στάμου .... προστίθεται και το ξόρκι ... Φτου Φτου Φτου )

skorda.jpg

Κώστας

Edited by COSTAS_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.