Jump to content
stagml

Ποια Αντιπροσωπεία Προτείνετε?

Recommended Posts

Ποια αντιπροσωπεια προτείνετε για την αγορά του Polo (tsi 105hp) αλλα και γενικοτερα ποια σας αρεσε και ποια επιλεξατε με κριτηρια:

α. την εκπτωση που σας εκαναν (πιθανως)

β. τα δωρα

γ. την συμπεριφορα

δ. την εξυπηρετηση

ε. τα καλα σερβις

στ. την υπευθυνοτητα και την τηρηση των συμβολαιων σας...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πέρασα μόνο απο 2 αντιπροσωπείες. Απο την Auto Club και την Karenta. Το αυτοκίνητο το αγόρασα απο την πρώτη αφενός γιατί έτυχα καλύτερης και πολύ πιο ευγενικής συμπεριφοράς απο τον πωλητή και αφετέρου γιατί τα δώρα που μου έδωσαν ήταν πιο πολλά και πιο ακριβά (16άρες ζάντες , RCD 310 , συναγερμός). Για την ποιότητα του service δεν μπορώ να ξέρω προς το παρόν αλλά 2 φορές που χρειάστηκε να πάω το αυτοκίνητο για έλεγχο και update με εξυπηρέτησαν τάχιστα και χωρίς ραντεβού.

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΟΣ η AutoClub στην Δημοκρατίας... έκλεισε... από δω και πέρα είναι να παίρνεις τηλέφωνο πριν πας σε κάποιο μαγαζί, να ρωτήσεις μήπως έχει κλείσει..

Link to comment
Share on other sites

Η Autoclub στην αρχή ξενοίκιασε τον διπλανό χώρο που είχε έκθεση μεταχειρισμένων και εδώ και 1 μήνα περίπου όπως λες έκλεισε την έκθεση της Δημοκρατίας. Τα μεταχειρισμένα σιγά - σιγά οι περισσότερες αντιπροσωπείες τα παρατάνε και μαζεύονται και σχετικά με τις εκθέσεις καινούριων που διατηρούν.

Παραμένει βέβαια σε Φιλαδέλφεια - Μεταμόρφωση η Autoclub.

Προχθές διαπίστωσα ότι έχει κλείσει και η Carrera στην Μεταμόρφωση (από τις καλύτερες εταιρείες στο δέρμα) του ομίλου Παζαρόπουλος, εκτός αν μεταφέρθηκε σε άλλο κατάστημα.

Πάντως είναι κρίμα που κλείνουν συνεχώς μαγαζιά.

Για το αρχικό ποστ του φίλου, από Ρώρρη μέχρι στιγμής εγώ είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Η Autoclub στην αρχή ξενοίκιασε τον διπλανό χώρο που είχε έκθεση μεταχειρισμένων και εδώ και 1 μήνα περίπου όπως λες έκλεισε την έκθεση της Δημοκρατίας. Τα μεταχειρισμένα σιγά - σιγά οι περισσότερες αντιπροσωπείες τα παρατάνε και μαζεύονται και σχετικά με τις εκθέσεις καινούριων που διατηρούν.

Παραμένει βέβαια σε Φιλαδέλφεια - Μεταμόρφωση η Autoclub.

Προχθές διαπίστωσα ότι έχει κλείσει και η Carrera στην Μεταμόρφωση (από τις καλύτερες εταιρείες στο δέρμα) του ομίλου Παζαρόπουλος, εκτός αν μεταφέρθηκε σε άλλο κατάστημα.

Πάντως είναι κρίμα που κλείνουν συνεχώς μαγαζιά.

Για το αρχικό ποστ του φίλου, από Ρώρρη μέχρι στιγμής εγώ είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

φιλε μου δεν ειναι και τοσο κριμα οταν κλεινουν οι αντιπροσωπειες την στιγμη που εχουν υπερκερδη και βαρανε στο κεφαλι (ειδικα τα vw) και καποια στιγμη επρεπε λιγο να μαζευτουν οι επιχειρησεις στην Ελλαδα, ειχε παραγινει το κακο...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν ειναι και τοσο κριμα οταν κλεινουν οι αντιπροσωπειες την στιγμη που εχουν υπερκερδη και βαρανε στο κεφαλι (ειδικα τα vw) και καποια στιγμη επρεπε λιγο να μαζευτουν οι επιχειρησεις στην Ελλαδα, ειχε παραγινει το κακο...

Φίλε από την στιγμή που μένει κόσμος στον δρόμο είναι και παραείναι κρίμα όχι για τους ιδιοκτήτες αλλά για το προσωπικό που απολύθηκε.

Και δεν νομίζω οι υπάλληλοι της κάθε έκθεσης να βγάζουν pnl και να διαμορφώνουν το pricing στα μοντέλα, μάλλον ο κεντρικός εισαγωγέας με την μαμά VW και σε συνδυασμό με τους φόρους του κράτους διαμορφώνουν τις τιμές, όχι οι 5 υπάλλληλοι που είχαν στην Δημοκρατίας, ούτε καν ο ιδιοκτήτης της αντιπροσωπείας.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε από την στιγμή που μένει κόσμος στον δρόμο είναι και παραείναι κρίμα όχι για τους ιδιοκτήτες αλλά για το προσωπικό που απολύθηκε.

Και δεν νομίζω οι υπάλληλοι της κάθε έκθεσης να βγάζουν pnl και να διαμορφώνουν το pricing στα μοντέλα, μάλλον ο κεντρικός εισαγωγέας με την μαμά VW και σε συνδυασμό με τους φόρους του κράτους διαμορφώνουν τις τιμές, όχι οι 5 υπάλλληλοι που είχαν στην Δημοκρατίας, ούτε καν ο ιδιοκτήτης της αντιπροσωπείας.

Το απολυομενο προσωπικο οταν καποτε ομως κατεβαιναμε στους δρομους και διεκδικουσαμε και μας απελυαν καποτε και εμας δεν μας στηριζε κανεις και μας εβριζε. Τοτε ηταν καλα? Ετσι θελει η ελλαδιτσα και τα μαγαζακια να φανε ενα τραμπακουλο, ηταν μια καλη ευκαιρια αυτη η παπατζα του ΔΝΤ να μαζευτουν μερικοι μερικοι γιατι πολλα τσιφλικια υπηρχαν και να γυρισει ο κοσμακης και στις δουλειες της οικοδομης και της τεχνικης και οχι μονο γραβατα και γραφειακι... Καλυτερα φτωχος ανεργος και συνειδοτηποιημενος παρα λεφτας με δουλεια και αδιαφορος. Ειδικα για κεινους που στηριζαν το συστημα και τους ψηφιζουν με τις γνωστες πελατειακες σχεσεις δεν λυπαμαι καθολου (ποσοστο 95%). Για τους αλλους οντως κριμα...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πέρασα μόνο απο 2 αντιπροσωπείες. Απο την Auto Club και την Karenta. Το αυτοκίνητο το αγόρασα απο την πρώτη αφενός γιατί έτυχα καλύτερης και πολύ πιο ευγενικής συμπεριφοράς απο τον πωλητή και αφετέρου γιατί τα δώρα που μου έδωσαν ήταν πιο πολλά και πιο ακριβά (16άρες ζάντες , RCD 310 , συναγερμός). Για την ποιότητα του service δεν μπορώ να ξέρω προς το παρόν αλλά 2 φορές που χρειάστηκε να πάω το αυτοκίνητο για έλεγχο και update με εξυπηρέτησαν τάχιστα και χωρίς ραντεβού.

φίλε επειδη και γω απο auto club σκεφτομαι να το παραγγειλω, ο συναγερμος που σου δώσανε δώρο είναι της αντιπροσωπίας? είσαι ευχαριστημένος? τους ογκομετρικούς αισθητήρες τους έχει εκει που τους έχει και ο εργοστασιακός? επίσης το rcd 310 εμενα μου το κανουν δωρο μονο εφοσον τοποθετηθει ελλαδα απο αντιπροσωπία...σου κάνανε καλή δουλειά στη τοποθέτηση?αυτο με ενδιαφέρει πιο πολυ...

ευχαριστω

Edited by g-e-g-o
Link to comment
Share on other sites

Εγω πριν παραγγηλω το Polo μου εψαξα ακρετα με τιμες, δωρα, εξυπηρετιση, service...και κατελιξα στην ΑΦΟΙ Φιλοσιδη Α.Ε.

Μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ευχαριστιμενος, οτι ειχαμε πει αυτα εγιναν και μαλιστα και με το παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν αγορασα το Polo μου(πριν 6 μηνες) το αγορασα απο τον Φιλιππαιο ,λοιπον μου εκαναν δωρο εκτος απο τον συναγερμο και το park tronic τα οποια ειναι και τα δυο ΜΕΤΑ (και ειναι κορυφη σαν εταιρεια) και την επεκταση εγγυησης!

Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν αγορασα το Polo μου(πριν 6 μηνες) το αγορασα απο τον Φιλιππαιο ,λοιπον μου εκαναν δωρο εκτος απο τον συναγερμο και το park tronic τα οποια ειναι και τα δυο ΜΕΤΑ (και ειναι κορυφη σαν εταιρεια) και την επεκταση εγγυησης!

Εργοστασιακή ή δικιά τους γιατί έχει μεγάλη σημασία..!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εκανε εκπτωση 1.000 ευρω στην τελικη τιμη + Συναγερμο + parktronik + 15% εκπτωση σερβις για παντα + κουκουλα.

Δηλαδη.. RCD-510 + φιμε εργοστασιου + επεκταση εγγυησης αλλα 2 χρονια δλδ συνολο 4 + a\b συνοδηγου + τα προαναφερθεντα δωρα τελικη τιμη βγηκε με μεταβιβασεις , πινακιδες με το κλειδι στο χερι ΜΟΝΟ ## 19,700 ## !!!!! :rolleyes::laugh::thumbsup:

Καλο θα ειναι να λετε τελικη τιμη + δωρα που σας εκανε για να μπορουμε να συγκρινουμε

Edited by GiorgioPap - GTI
Link to comment
Share on other sites

Εργοστασιακή ή δικιά τους γιατί έχει μεγάλη σημασία..!

[/qu

Δικα τους , μονο η καρεντα βαζει αυτα που προτεινει η VW αλλα δεν το αγορασα απο εκει για τον λογο οτι δεν εχω ακουσει καλα λογια για κανενα συνεργειο της !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.