Jump to content
djibril cisse

Esp-Off (Απενεργοποιηση)

Recommended Posts

καλησπερα παιδια! δεν εχω κανει μεγαλη αναζητηση στο φορυμ σχετικα με το θεμα και ισως να εχει ξαναναφερθει. Υπαρχει τελικα τροπος να απενεργοποιησουμε πληρως το esp???...ειναι φορες που θες να παιξεις με το χειροφρενο αλλα το συστημα σου κοβει τις ορεξεις εστω και για ενα υποτυπωδες drift new_grrrr.gif

οποιος ξερει κατι σχετικο ας βοηθησει!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! δεν εχω κανει μεγαλη αναζητηση στο φορυμ σχετικα με το θεμα και ισως να εχει ξαναναφερθει. Υπαρχει τελικα τροπος να απενεργοποιησουμε πληρως το esp???...ειναι φορες που θες να παιξεις με το χειροφρενο αλλα το συστημα σου κοβει τις ορεξεις εστω και για ενα υποτυπωδες drift new_grrrr.gif

οποιος ξερει κατι σχετικο ας βοηθησει!

Εγώ έχω golf 6 tsi στο οποίο δεν γίνεται να απενεργοποιηθεί πλήρως το esp. Ωστόσο, μετά από λίγο διάβασμα στο εγχειρίδιο του αμαξιού, βρήκα και αφαίρεσα μέσα από το κουτί ασφαλειών την κατάλληλη ασφάλεια μετά την αφαίρεση της οποίας έχουν απενεργοποιηθεί ΠΛΗΡΩΣ esp και abs!

Go play! :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω golf 6 tsi στο οποίο δεν γίνεται να απενεργοποιηθεί πλήρως το esp. Ωστόσο, μετά από λίγο διάβασμα στο εγχειρίδιο του αμαξιού, βρήκα και αφαίρεσα μέσα από το κουτί ασφαλειών την κατάλληλη ασφάλεια μετά την αφαίρεση της οποίας έχουν απενεργοποιηθεί ΠΛΗΡΩΣ esp και abs!

Go play! :D

πανεμορφα! μολις απεκτησε νοημα η ζωη μου!

Link to comment
Share on other sites

Να σας έχω στις επαφές μου αν χρειαστώ ανταλλακτικά δηλαδή; :):pardon:

xaxaxa! :blink::rofl: Εγραψες!Αν αφαιρεσεις αυτη την ασφαλεια που λες midkin μετα μπορεις να τα ξαναενεργοποιησεις με το κουμπακι η ειναι μονιμως σβηστα?

Link to comment
Share on other sites

otan les kleinei ESP kai ABS? kai ta 2?

τελικα, το δοκιμασα σε ενα golf tsi 6 και βγαινουν εκτος esp,abs,asr και ο δεικτης της βενζινης παει πανω κατω! θελει πολλη προσοχη παιδια...αλλα ειναι αλλη φαση :lol:

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω για το esp ρε παιδια δε μου γεμιζει το ματι , οσο και αν προσπαθω να το βαλω σε λειτουργια ακομη δε το εχω καταφερει το ατιμο και το asr απο οτι το δοκιμαζα στο 5αρι χτυπουσε αρκετα οταν σπινιαρε στο 6αρι τελειως αθορυβο σχεδον παιζει να μην ακουγεται το ντουκ ντουκ λογο του οτι τα λαστιχα ειναι καινουργια?

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια πιστεύει κανένας οτι αξίζει να απενεργοποιήσει ABS μόνο και μόνο για να τραβά χειρόφρενα; Να καταλάβω κάποιον που θέλει με lift off oversτeer να παίξει με τον ποπό του αυτοκινήτου αλλά το esp τον "σφαλιαρίζει", να θέλει να το είχε εκτός.Και αυτό ακόμα θα είχε όμως ως προυπόθεση τελειωμένα ελαστικά στον πίσω αξονα.

Link to comment
Share on other sites

εγω απο την αλλη σκεφτομαι ποιος αγορασε γκολφ για να τραβαει χειροφρενα , πάρτε ενα σαξοραλλο ρε παιδια λαθος αμαξι πηρατε..

Edited by kiwi
Link to comment
Share on other sites

Eπαναφέρω το θέμα μιας κι έχω μια απορία. Οταν απενεργοποιείτε το TCS στο αυτοκίνητο σας , η ένδειξη στο καντραν μένει αναμμένη ή αναβοσβύνει συνέχεια με σταθερό ρυθμό ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.