Jump to content
TasosGti25

Vw Scirocco 160 Vs Alfa Romeo 75 2.0Ts

Recommended Posts

Καλησπερα...

Δεν εχω κανει ποτε κατι αναλογο...αλλα διαβαζοντας να δω τι παιζει στο dragster.gr ξεχωρισα το παρακατω και νομιζω οχι μονο εγω....πιστευω ειναι υποψηφια κοντρα για λιστα περιοδικου(αρκετα γνωστου).

Σας το μεταφερω αυτουσιο...

"to anoigma egine xtes se gnwsto steki..to klima htan entelws filiko..wginan 2 anoigmata appo stash kai 2 roll prwths me 40 km..to 75:sympiesh 11.5:1,290 ekentr eisagwghs me 12 mm vythisma kai 280 sthn eksagwgh me 11mm vythisma..mpek apo maserati.f.p.e xwris katalytes..mpouzokalodia Beru CopperCable,agwnistikous pollaplasiastesveltiotika mpouzikai psugeio ladiou.+kati akoma veltiwseis..

to amaksi apodisei 190 aloga kai 22 kh rophs..pataei se 15aria me semi kai einai psilogdyto..to VW einai mama(esti dhlwnei toul)..kai pataei se 17aria

apo stash mexri ta 180 km peripou h alfa htan kwlona+ mprosta kai tis 2 fores..

apo roll h alfa htan pali mprosta alla 2+ amaksia ayth th fora..ena megalo bravo sto mantho gia thn alfa tou kai bravo kai sto spartiath gia to VW pou allaze les kai eixe seiriako.."

Ειμαι Ιταλος..το λεω...ειμαι περηφανος που ενα αμαξι 20ετιας χτυπα στα ισια ενα συγχρονο...θα μου πειτε 1.4 ειναι το ροκο αλλα....!!!

Μην αναφερθουμε στο βαρος γιατι ειναισχεδον αυτουσιο....Μην αναφερθουμε στις ζαντες...ειναι ακριβως οπως βγαινουν τα 2 αμαξια!!!

Νομιζω πως ειναι θεμα προς συζητηση!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Δεν εχω κανει ποτε κατι αναλογο...αλλα διαβαζοντας να δω τι παιζει στο dragster.gr ξεχωρισα το παρακατω και νομιζω οχι μονο εγω....πιστευω ειναι υποψηφια κοντρα για λιστα περιοδικου(αρκετα γνωστου).

Σας το μεταφερω αυτουσιο...

"to anoigma egine xtes se gnwsto steki..to klima htan entelws filiko..wginan 2 anoigmata appo stash kai 2 roll prwths me 40 km..to 75:sympiesh 11.5:1,290 ekentr eisagwghs me 12 mm vythisma kai 280 sthn eksagwgh me 11mm vythisma..mpek apo maserati.f.p.e xwris katalytes..mpouzokalodia Beru CopperCable,agwnistikous pollaplasiastesveltiotika mpouzikai psugeio ladiou.+kati akoma veltiwseis..

to amaksi apodisei 190 aloga kai 22 kh rophs..pataei se 15aria me semi kai einai psilogdyto..to VW einai mama(esti dhlwnei toul)..kai pataei se 17aria

apo stash mexri ta 180 km peripou h alfa htan kwlona+ mprosta kai tis 2 fores..

apo roll h alfa htan pali mprosta alla 2+ amaksia ayth th fora..ena megalo bravo sto mantho gia thn alfa tou kai bravo kai sto spartiath gia to VW pou allaze les kai eixe seiriako.."

Ειμαι Ιταλος..το λεω...ειμαι περηφανος που ενα αμαξι 20ετιας χτυπα στα ισια ενα συγχρονο...θα μου πειτε 1.4 ειναι το ροκο αλλα....!!!

Μην αναφερθουμε στο βαρος γιατι ειναισχεδον αυτουσιο....Μην αναφερθουμε στις ζαντες...ειναι ακριβως οπως βγαινουν τα 2 αμαξια!!!

Νομιζω πως ειναι θεμα προς συζητηση!!!

ΕΛΕΟΣ! thumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ειπες και μονος σου ρε τασο μην αναφερθουμε στις ζαντες που η alfa φοραγε 2 ιντζες μικροτερες στα κιλα που στανταρ θα ηταν παλι ελαφρυτερη κατα πολυ ενταξει τα κυβικα δεν συζηταμε καθολου τα λαστιχα παιζουν ρολο και γενικα δεν συγκρινουμε τα δυο αυτοκινητα μεταξυ τους το ενα βελτιωμενο τερμα και το αλλο καραμαμα του κερατα.Αλλα ενταξει το θεμα σηκωνει πολυ συζητηση ας πουν και οι αλλοι τη γνωμη τους.

Link to comment
Share on other sites

190 η alfa δεν τα εχει σε καμια περιπτωση....γνωριζω αντιστοιχη βελτιωση....ενταξει δεν εχει τοσο τσαμπουκαλεμενους εκκεντροφορους αλλα δεν νομιζω να αλλαζε πανω απο 5ps το αποτελεσμα!

Link to comment
Share on other sites

για να συγκριθει το scirocco με αυτοκίνητο τέτοιας αναλογίας κιλών ανα ίππο (950? / 190=5) θέλει τουλάχιστον 250 αλογα, με βάρος 1250 κιλά.

οπότε δεν τίθετε θέμα σύγκρισης..

μπράβο στον ιδιοκτήτη που εχει τοσο προσεγμένη αλφα.

Edited by panaua
Link to comment
Share on other sites

λέει ελαφρωμένο αρκετά.

ψιλο γδυτό...

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=205029#a_bodywork

1070 ειναι εργοστασιακό. ε 50 κιλά ειναι ελαφρύτερο στο χαλαρό..

το scirocco αντίθετα ειναι 1250

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=189343#a_bodywork

αρα θέλουμε 237 αλογα και πάνω..

+ ζαντες 15αρες vs17

κτλ..

Edited by panaua
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι ψαχνεστε μονο και μονο απο τα κιλα η alfa ειναι μπροστα και ιδια αλογα να ειχαν παλι η alfa θα ηταν μπροστα. Αμ το αλλο που το πατε ιταλικος κινητηρας = πολυστροφος.

Edited by stavros g
Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας VR6

παιδα αλλο 190 ps με εκκεντρα και στροφαρισμα + μικρο βαρος.....και αλλο "μαμα" 160ps οπου μετα τις 5500.ρπμ.....δεν υπαρχει λογος να πατας....το εχει ο κουμπαρος μου το 160αρι και ξερω πως παει....λογικο ειναι να χασει το VW ....δεν υπαρχει κατι παραλογο στην ολη ιστορια....

Link to comment
Share on other sites

Ωραία κόντρα.

Μόλις τελείωσε το πάτημα ο ένας πήγε για καφέ με τη γκόμενα και ο άλλος για ανακύκλωση...

xaxaxxaxxaa!!!! ;):lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας VR6

Ωραία κόντρα.

Μόλις τελείωσε το πάτημα ο ένας πήγε για καφέ με τη γκόμενα και ο άλλος για ανακύκλωση...

xaxaxaxaxaxa

λες να μην επεζησε της κοντρας? να παρεδωσε πνευμα πανω στην πραξη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Δεν εχω κανει ποτε κατι αναλογο...αλλα διαβαζοντας να δω τι παιζει στο dragster.gr ξεχωρισα το παρακατω και νομιζω οχι μονο εγω....πιστευω ειναι υποψηφια κοντρα για λιστα περιοδικου(αρκετα γνωστου).

Σας το μεταφερω αυτουσιο...

"to anoigma egine xtes se gnwsto steki..to klima htan entelws filiko..wginan 2 anoigmata appo stash kai 2 roll prwths me 40 km..to 75:sympiesh 11.5:1,290 ekentr eisagwghs me 12 mm vythisma kai 280 sthn eksagwgh me 11mm vythisma..mpek apo maserati.f.p.e xwris katalytes..mpouzokalodia Beru CopperCable,agwnistikous pollaplasiastesveltiotika mpouzikai psugeio ladiou.+kati akoma veltiwseis..

to amaksi apodisei 190 aloga kai 22 kh rophs..pataei se 15aria me semi kai einai psilogdyto..to VW einai mama(esti dhlwnei toul)..kai pataei se 17aria

apo stash mexri ta 180 km peripou h alfa htan kwlona+ mprosta kai tis 2 fores..

apo roll h alfa htan pali mprosta alla 2+ amaksia ayth th fora..ena megalo bravo sto mantho gia thn alfa tou kai bravo kai sto spartiath gia to VW pou allaze les kai eixe seiriako.."

Ειμαι Ιταλος..το λεω...ειμαι περηφανος που ενα αμαξι 20ετιας χτυπα στα ισια ενα συγχρονο...θα μου πειτε 1.4 ειναι το ροκο αλλα....!!!

Μην αναφερθουμε στο βαρος γιατι ειναισχεδον αυτουσιο....Μην αναφερθουμε στις ζαντες...ειναι ακριβως οπως βγαινουν τα 2 αμαξια!!!

Νομιζω πως ειναι θεμα προς συζητηση!!!

απολυτα φυσιολογικο μιας και εχω πατησει με τετοια αλφα με 210περιπου που μου ειχε δηλωσει ο ιδιοκτητης.εγω ημουν φιλτρο-προγραμμα-intercooler και σε εκεινη την φαση ημουν μπροστα 1-2αμαξια απο 6αρι gti..με την αλφα ιδρωσα να ξεμυτισω τον προφυλακτηρα μπροστα και αυτο στα 190 οπου μετα με απελπιστικο ρυθμο εβγαινα σιγα σιγα μπροστα.

ποσο μαλλον ενα μαμ scirocco που ειπαν πιο πανω μετα τις 6000στροφες κοιμαται ενω τα εκκεντρα δουλευουν υπερωριες στην αλφα σε αυτες τις στροφες...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία κόντρα.

Μόλις τελείωσε το πάτημα ο ένας πήγε για καφέ με τη γκόμενα και ο άλλος για ανακύκλωση...

κατακρινεις ενα αμαξι που ο αλλος με κοπο,χρημα και μερακι διατηρει σε τελεια μηχανικη-εμφανισιακη κατασταση εδω και καποια χρονια...

να δουμε το δικο σου σε 20-25χρονια σε τι κατασταση θα βρισκεται???

δηλαδη εσυ κατα την γνωμη σου πρεπει να εχεις καινουρια ροδα για να εχεις και γκομενα να πας για καφε....

ωραια μυαλα γιαυτο ειμαστε πισω σαν χωρα...αντι να θαυμαζουμε καποιους που διατηρουν ακομα και σημερα τετοια αμαξια...

μαγκες εσεις με τα golfakia μκ1-μκ2-μκ3,σκαραβεους,scirocco old,κτλ πεταξτε τα και παρτε κανενα μοντελο 2010...

Edited by tsi.xristos
Link to comment
Share on other sites

Eχω alfa romeo giullietta....για οσους ξερουν ειναι ακριβως το ιδιο αμαξι...ισα ισα που το 75 ειναι και ποιο βαρυ λογω εξοπλισμου ποιο πλουσιου!

Θα κοιταξω και θα σας πω ακριβως τα κιλα...και φυσικα δεν θα δω απο την αδεια αλλα απο τα γνησια βιβλια του αυτοκινητου!!!

Παντως κατω απο 1150 το δικο μου δεν ειναι με τιποτα!θα το δουμε απο δευτερα θα σας πω!

Τωρα οσο αναφορα τα 190 ps με εκκεντρα δεν τα εχει με την καμια...απλα γιατι....δεν εχει δυνατοτητα να τα βγαλει...

Ο εγκεφαλος της 75 επιπλεον ειναι ενα "σκουπιδι"!δεν μπορεις να κανεις και πολλα!

Επισης κατι ειπωθηκε για καφε..και ανακυκλωση...!!!ΤΟΣΑ ΞΕΡΕΤΕ ΤΟΣΑ ΛΕΤΕ....ΠΑΛΙΟ-vagιτες κολλημενοι!!!

Αναγωπιστε ορισμενα πραγματα περα απο την VW!!!

Ποτε η vw εφτιαξε αμαξι με πισω διαφορικο-πισω σαζμαν(με 2 βολαν)???το αμαξι ειναι οικογενειακο και τεινει σε αναλογια 50-50!

Το αλλο με τον τοτο το ξερετε???αχαχαχαχαχα!!!

Link to comment
Share on other sites

κατακρινεις ενα αμαξι που ο αλλος με κοπο,χρημα και μερακι διατηρει σε τελεια μηχανικη-εμφανισιακη κατασταση εδω και καποια χρονια...

να δουμε το δικο σου σε 20-25χρονια σε τι κατασταση θα βρισκεται???

δηλαδη εσυ κατα την γνωμη σου πρεπει να εχεις καινουρια ροδα για να εχεις και γκομενα να πας για καφε....

ωραια μυαλα γιαυτο ειμαστε πισω σαν χωρα...αντι να θαυμαζουμε καποιους που διατηρουν ακομα και σημερα τετοια αμαξια...

μαγκες εσεις με τα golfakia μκ1-μκ2-μκ3,σκαραβεους,scirocco old,κτλ πεταξτε τα και παρτε κανενα μοντελο 2010...

Βασικά δεν κατακρίνω κανέναν.

Η "ειρωνία" πάει στο γεγονός πως ακόμα και μπροστά που ήταν η ¶λφα, πρόκειται για ένα τουλάχιστον τραγικό αυτοκίνητο (από τη μέρα που έβγαινε από την αντιπροσωπεία), με εξαιρετικά κακή βάση για βελτίωση.

Τι σχέση έχει με τα καταξιωμένα Golf MKI-II-III και Scirocco που αναφέρεις;

Πίσω δισκόφρενο για χειρόφρενο, μόνο κάνας καμένος Ιταλός θα μπορούσε να σκεφτεί.

¶λλο να το έχεις σε τέλεια κατάσταση και να το χαίρεσαι μόνος σου και άλλο να ανοίγεις με ένα Scirocco.

Δηλαδή άντε και το πέρασε, Σαββατιάτικα που βρήκε συνεργείο για να το συνεφέρει;

Οι συγκεκριμένες ¶λφα είχαν ένα δόγμα:

Έπρεπε να τις αγοράζεις 2ο χέρι, ώστε ο προηγούμενος να έχεις λύσει όλα τα κατασκευαστικά τους προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν κατακρίνω κανέναν.

Η "ειρωνία" πάει στο γεγονός πως ακόμα και μπροστά που ήταν η ¶λφα, πρόκειται για ένα τουλάχιστον τραγικό αυτοκίνητο (από τη μέρα που έβγαινε από την αντιπροσωπεία), με εξαιρετικά κακή βάση για βελτίωση.

Τι σχέση έχει με τα καταξιωμένα Golf MKI-II-III και Scirocco που αναφέρεις;

Πίσω δισκόφρενο για χειρόφρενο, μόνο κάνας καμένος Ιταλός θα μπορούσε να σκεφτεί.

¶λλο να το έχεις σε τέλεια κατάσταση και να το χαίρεσαι μόνος σου και άλλο να ανοίγεις με ένα Scirocco.

Δηλαδή άντε και το πέρασε, Σαββατιάτικα που βρήκε συνεργείο για να το συνεφέρει;

Οι συγκεκριμένες ¶λφα είχαν ένα δόγμα:

Έπρεπε να τις αγοράζεις 2ο χέρι, ώστε ο προηγούμενος να έχεις λύσει όλα τα κατασκευαστικά τους προβλήματα...

αυτο ειχε αυτο εφτιαξε μεχρι εκει φτανει η τσεπη του η για 1002 λογους αλλους αυτο εχει ακομα και αν ειναι τραγικο αυτοκινητο οπως λες.πρεπει δηλαδη να παει για ανακυκλοση και ο αλλος για καφε με την γκομενα?γιατι αυτος δεν μπορει να παει για καφε με την γκομενα?...απλα μου γυριζει το μυαλο οταν αποκαλουν καποια παλια μοντελα παλιοσιδερα,αμαξια που εχουν γραψει το καθενα την δικη του ιστορια...δηλαδη πρεπει να εχεις ντε και καλα καινουρια ροδα για να πας για ενα καφε και για να εχεις γκομενα!!!μην δουμε ενα αμαξι 20ετιας μπροστα απο το αγαπημενο μας μποντελο αμεσως να "πεσουμε πανω του να το φαμε"...

να το συνεφερει απο τι???δεν καταλαβα τι εννοεις..

γιατι μονο αυτα τα μοντελα ειχαν προβλημα???εδω μοντελα του σημερα και τρεχεις απο την πρωτη μερα που θα τα βαλεις μπρος...

ΜΑΚΑΡΙ ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΑΜΑΞΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΑΝ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΚΕΣ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΑΜΑΞΙΩΝ ΤΟΥ ΤΟΤΕ....

Link to comment
Share on other sites

εντελως ανουσιο το ολο θεμα.

οκ δλδ αν περασει ενα uno μια πορσε τι θα γινει δλδ?θα λεμε μπραβο στο uno?

Link to comment
Share on other sites

εντελως ανουσιο το ολο θεμα.

οκ δλδ αν περασει ενα uno μια πορσε τι θα γινει δλδ?θα λεμε μπραβο στο uno?

αν περασει το ουνο την πορσε και πεις μπραβο στην πορσε θα εχεις προβλημα...

αν περασει την πορσε,ναι μπραβο πρεπει να του πεις(στις κοντρες λεμε μπραβο στον νικητη πολλα χρονια τωρα οχι σε οποιον εχει πιο ακριβo αμαξι)ασχετο το παραδειγμα που εφερες.

επισης το uno ειναι ενα αμαξι μπροσθιοκινητο,χαρτοπετσετα που εχει γραψει ιστορια μονο στις κοντρες και στα dragster και γενικα σε ευθειες.οποτε παλι ακυρο το παραδειγμα.

τελος παντως δεν ειναι το καταλληλο θεμα εδω για να το αναλυσουμε αλλα ας μην ειμαστε κολλημενοι σε μαρκες και μοντελα.να βλεπουμε και λιγο πισω μην τα ισοπεδωνουμε ολα..

Link to comment
Share on other sites

αν περασει το ουνο την πορσε και πεις μπραβο στην πορσε θα εχεις προβλημα...

αν περασει την πορσε,ναι μπραβο πρεπει να του πεις(στις κοντρες λεμε μπραβο στον νικητη πολλα χρονια τωρα οχι σε οποιον εχει πιο ακριβo αμαξι)ασχετο το παραδειγμα που εφερες.

επισης το uno ειναι ενα αμαξι μπροσθιοκινητο,χαρτοπετσετα που εχει γραψει ιστορια μονο στις κοντρες και στα dragster και γενικα σε ευθειες.οποτε παλι ακυρο το παραδειγμα.

τελος παντως δεν ειναι το καταλληλο θεμα εδω για να το αναλυσουμε αλλα ας μην ειμαστε κολλημενοι σε μαρκες και μοντελα.να βλεπουμε και λιγο πισω μην τα ισοπεδωνουμε ολα..

φιλε "petrolhead" για να καταλαβεις το παραδειγμα μου νομιζω οτι θα πρεπει να αρχισεις να σκεφτεσαι κ πιο εξω απο τα στενα περιθωρια της κοντρας.εγω ποτε δεν ημουν στις κοντρες κ ουτε προκειται καθως με αφηνουν αδιαφορο

αλλα οταν αρχιζει καποιος τις "συγκρισεις" τοτε πρεπει να τα βαλει ολα κατω, οχι μονο το 400ρι..νομιζω?

κ κατι ακομα ΜΠΡΑΒΟ ΔΕΝ θα πω σε ΚΑΝΕΝΑΝ ουτε στον βλακα που εχει πορσε κ τα βαζει με ουνο ουτε στο ουνο που εριξε ενα σκασμο λεφτα κ οταν ερθει η στροφη αυτος θα παει ευθεια

εγω το αμαξι δε το βλεπω 0-400 εκτος κ αν αυτος με το ουνο-punto-πορσε οτι θες βαλε μεσα εχει κ ενα 2, ενα για τις καθημερινες του αναγκες κ ενα για την πλακα του-dragster

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

Ωραία κόντρα.

Μόλις τελείωσε το πάτημα ο ένας πήγε για καφέ με τη γκόμενα και ο άλλος για ανακύκλωση...

xaxaxaxaxaxaaxaxaax

Link to comment
Share on other sites

φιλε "petrolhead" για να καταλαβεις το παραδειγμα μου νομιζω οτι θα πρεπει να αρχισεις να σκεφτεσαι κ πιο εξω απο τα στενα περιθωρια της κοντρας.εγω ποτε δεν ημουν στις κοντρες κ ουτε προκειται καθως με αφηνουν αδιαφορο

αλλα οταν αρχιζει καποιος τις "συγκρισεις" τοτε πρεπει να τα βαλει ολα κατω, οχι μονο το 400ρι..νομιζω?

κ κατι ακομα ΜΠΡΑΒΟ ΔΕΝ θα πω σε ΚΑΝΕΝΑΝ ουτε στον βλακα που εχει πορσε κ τα βαζει με ουνο ουτε στο ουνο που εριξε ενα σκασμο λεφτα κ οταν ερθει η στροφη αυτος θα παει ευθεια

εγω το αμαξι δε το βλεπω 0-400 εκτος κ αν αυτος με το ουνο-punto-πορσε οτι θες βαλε μεσα εχει κ ενα 2, ενα για τις καθημερινες του αναγκες κ ενα για την πλακα του-dragster

φιλε "coalhead" οταν τα συγκρινουμε στην κοντρα μιλαμε για δυναμη και δεν συγκρινουμε ποιος εχει πρωτη θεση μουρη το αμαξι του στο club το σαββατο,ουτε ποιος παει ταξιδι πιο ανετος,ουτε ποιος στριβει μια στροφη ποιο ανετος...εδω ειναι topic για κοντρες.αν ηταν σε αλλο θεμα σαν συγκριτικο να το συζητουσαμε...

αλλος ριχνει λεφτα να εχει αμαξι μονο για 0-400.αλλος για 0-1000,αλλος το εχει στισει για στροφες,αλλος παιρνει ενα που τα κανει ολα απο λιγο..αποψεις ειναι αυτες και σεβαστες..αλλα να ξεχωριζουμε πρωτα για ποιο πραγμα μιλαμε και μετα να το αναλυουμε...οχι να μιλαμε για ολα σε ενα θεμα που αφορα κατι συγκεκριμενο.

Link to comment
Share on other sites

πολλες φορες γραφεις γιατι απλα δε συμφωνεις οχι επειδη σε ενδιαφερει το "αθλημα"το οποιο το καταδικαζω.το γιατι ειναι πασιφανες.

αναφορικα με το reply σου να κανω μια διευκρινηση (παει κ καιρος που μιλησα για το θεμα αυτο).Δεν μιλησα πουθενα για μουρες κ πιο ειναι το πιο ακριβο αμαξι

οταν ειπα:

"οταν αρχιζει καποιος τις "συγκρισεις" τοτε πρεπει να τα βαλει ολα κατω, οχι μονο το 400ρι..νομιζω?

"εγω το αμαξι δε το βλεπω 0-400 εκτος κ αν αυτος με το ουνο-punto-πορσε οτι θες βαλε μεσα εχει κ ενα 2, ενα για τις καθημερινες του αναγκες κ ενα για την πλακα του-dragster "

αυτο που εννοουσα ειναι οτι ενα αμαξι 15ετιας δεν ειναι ασφαλες ουτε για τον οδηγο του ουτε για τους αλλους,εκτος κ αν το εχει για ευθειες σε dragster.

εξαλλου οπως ειπαν κ τα παιδια --αν θελεις σονι κ καλα να μιλησουμε για ενα θεμα κ συγκεκριμενα για αυτην την κοντρα---τα 2 αυτοκινητα ειναι εντελως διαφορετικα οποτε

η κοντρα μονο σαν ενα αποτελεσμα στεκεται κ οχι σαν συγκριση καθως δεν μπορεις να βγαλεις συμπερασματα( εκτος κ αν εσυ μπορεσες)

τεσπα δε θα κατσω να αναλυσω θεματα περι ασφαλειας κ οδηγικης παιδειας.

ο καθενας κανει οτι θελει αρκει να μην βαζει σε κινδυνο τους αλλους.

καλα χλμ με ασφαλεια.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.