Jump to content
adreas161988

Καλησπέρα Είμαι Καινούριο Μέλος Και Θα Ήθελα Τη Βοήθεια Σας!

Recommended Posts

γεια σας. θέλω τη βοήθεια σας πήρα ένα golf 2001 1400 75 αλογάκια.θα ήθελα να το κάνω λίγο πιο γρήγορο. τι μου προτείνεται να κάνω?

βαλε εκκεντρα , φ.π.ε. , παραλληλο τουρμπισε το και αλλαξε ζαντες σε ΟΖ.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. θέλω τη βοήθεια σας πήρα ένα golf 2001 1400 75 αλογάκια.θα ήθελα να το κάνω λίγο πιο γρήγορο. τι μου προτείνεται να κάνω?

θα σου έλεγα να το αφήσεις όπως είναι τα λεφτά που θα δώσεις είναι πολλά για να πάρεις 10 - 15 άλογα το πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

μπορεις να βρεις ενα τροπετο 1.8 20vt και να το περασεις πανω μια μια 28RS και να εισαι αρχηγος!!!

Link to comment
Share on other sites

θα σου έλεγα να το αφήσεις όπως είναι τα λεφτά που θα δώσεις είναι πολλά για να πάρεις 10 - 15 άλογα το πολύ

Εγκρίνω κι επαυξάνω! Τα αυτοκίνητα πρέπει να τα χαιρόμαστε,όπως μας τα παρέδωσε ο κατασκευαστής τους. Αλλιώς θα τρέχουμε συχνά στα συνεργεία!

Link to comment
Share on other sites

Εγκρίνω κι επαυξάνω! Τα αυτοκίνητα πρέπει να τα χαιρόμαστε,όπως μας τα παρέδωσε ο κατασκευαστής τους. Αλλιώς θα τρέχουμε συχνά στα συνεργεία!

εχεις λαθος. thumbsdown.gif

στο πρωτο μερος δεν μπορω να σου πω κατι καθως ειναι προσωπικη σου γνωμη.

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

NA TO ΠΟΥΛΗΣΕΙς ΤΩΡΑ πριν πεσουν και αλλο οι τιμες του και ν απαρεις ενα ετοιμο 126 η εστω 1.8τ στο car ξεκινανε apo 5000 eyro (to 1.8t),ουτε μετατροπες,ουτε τιποτα,μην μπλεξεις με συνεργεια τζαμπα,ακου με τα εχω περασει αυτα που εισαι τωρα ηδη πριν 9 χρονια!!!δεν αξιζει και δεν το ξεφορτωνεσαι και ποτε...αν δεν μπορεις να το πουλησεις αλλα εχεις σκασει να το κανεις ποιο γρηγορο κανε φπε.αλλα ειναι πεταμενα λεφτα καιοχι τιποτα παλι θα σερνεται...γενικα ειναι αποτυχια τ ομντελο αυτο μετον κινητηρα του 1.4 με τα 75 λογω του οτι ειναι βαρυ το αμαξωμα και ο κινητηρας ειναι για φοχ και οχι γκολφ...τελος να γραφτεις στο Golfclub και αν προχωρησεις σε μετατροπη να διαβασεις αυτα που εχουμε γραψει εκει στο θεμα μετατροπης του 1.4 σε 1.8 τ

αυτα,καλη τυχη

Link to comment
Share on other sites

NA TO ΠΟΥΛΗΣΕΙς ΤΩΡΑ πριν πεσουν και αλλο οι τιμες του και ν απαρεις ενα ετοιμο 126 η εστω 1.8τ στο car ξεκινανε apo 5000 eyro (to 1.8t),ουτε μετατροπες,ουτε τιποτα,μην μπλεξεις με συνεργεια τζαμπα,ακου με τα εχω περασει αυτα που εισαι τωρα ηδη πριν 9 χρονια!!!δεν αξιζει και δεν το ξεφορτωνεσαι και ποτε...αν δεν μπορεις να το πουλησεις αλλα εχεις σκασει να το κανεις ποιο γρηγορο κανε φπε.αλλα ειναι πεταμενα λεφτα καιοχι τιποτα παλι θα σερνεται...γενικα ειναι αποτυχια τ ομντελο αυτο μετον κινητηρα του 1.4 με τα 75 λογω του οτι ειναι βαρυ το αμαξωμα και ο κινητηρας ειναι για φοχ και οχι γκολφ...τελος να γραφτεις στο Golfclub και αν προχωρησεις σε μετατροπη να διαβασεις αυτα που εχουμε γραψει εκει στο θεμα μετατροπης του 1.4 σε 1.8 τ

αυτα,καλη τυχη

ρε φιλε τι λες στον ανθρωπο? τωρα το πηρε βρε :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ειχες αλλα λεφτα να διαθεσεις για την αγορα τοτε δεν θα εχεις και αλλα λεφτα διαθεσιμα για βελτιωση οποτε δεν βλεπω να προχωραει το θεμα. Βελτιωση σε αυτο το ατμοσφαιρικο ειναι σχεδον ατοπη.

Οπως ειπαν και τα αλλα παιδια αφησε το ετσι η αν θελεις να κανεις κατι βαλε κανα φιλτρο, καμμια ελαφρια ζαντουλα και ως εκει. Απο εκει και μετα τα λεφτα θα ειναι πεταμενα.

Οπως ειπε και ο quicksilver αν πραγματικα θελεις κατι πιο γρηγορο δυστυχως θα πρεπει να πουλησεις αυτο που πηρες, να μαζεψεις κατι παραπανω κα να πας αν οχι σε tsi σε ενα 1.6 fsi με τα 115 αλογα που παει αρκετα καλα και εχει γυρω στις 9-10 χιλ σε καλη κατασταση (υπαρχουν και φθηνοτερα).

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα παιδιά που λένε να μην το πειράξεις έχουν απόλυτο δίκιο. Εγώ στο παρελθόν χάλασα μία περιουσία σε punto και τελικά δεν κατάφερα τίποτα παραπάνω από 35 άλογα. Όταν με έπιασε η τρέλα ξανά με το opel που είχα έκανα την απλή κίνηση …το πούλησα και πήρα έτοιμα τα 160 του golf….

Πάντως επειδή σε καταλαβαίνω αν θες να κάνεις κάτι είναι φίλτρο χοάνη και εξάτμιση (αντικαθιστώντας και το χταπόδι). Με τα παραπάνω δίνεις περίπου 1000 – 1500 ευρώπουλα και παίρνεις γύρω στα 12 άλογα και έναν ήχο που σε ικανοποιεί σε κάθε γκαζιά. Αν με τα παραπάνω βάλεις φιμέ και ζαντούλα θα είσαι μια χαρά…

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.