Jump to content
kyriakos_tsi

Χρωμα Polo Gti

  

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

γενικά είναι ένα πρόβλημα το χρώμα στο συγκεκριμένο. το λευκό σίγουρα ταιριάζει καλύτερα από όλα, αλλα θα σιχαθούμε να το βλέπουμε. το μπλε είναι αίσχος κατά την γνώμη μου, το κόκκινο επίσης κλασικό αλλα ίσως μια καλή επιλογή μετά το λευκό. το μαύρο δεν μου αρέσει καθόλου στο συγκεκριμένο... το ασημι είναι πολυφορεμένο γενικά αν και δεν ταιριάζει και άσχημα στο πολάκι. δεν έχω δει κάτι πιο extreme βεβαια όπως ένα πορτοκαλι η ένα κίτρινο όπως στο αντίστοιχο κούπρα που έχει πολύ καλύτερες επιλογές στα χρώματα όπως το πορτοκαλι, το κίτρινο και το πολύ ωραίο μπλε που έχει γενικά το ibiza και δένουν πολύ ωραία με τις ανθρακί ζάντες, τους μαύρους καθρέφτες και τα σκούρα φανάρια (εμπρός γιατί τα πίσω είναι ίδια δυστυχώς όπως και στο polo).

σίγουρα είναι θέμα καθαρά επιλογής και γούστου του καθένα το χρώμα και γενικά η εμφάνιση. για μένα το polo θέλει όμως μαύρες ζάντες και σκούρα πίσω φανάρια για αρχή. οποιο χρώμα και να έχει. σίγουρα στο λευκό θα δείξει καλύτερα (θα πρόσθετα μαύρους καθρέφτες και μαύρα σήματα, μαρεσει αυτή η αντίθεση που κάνει το μαύρο στο λευκό)

γενικά πάντως πρέπει να παραδεχτούμε ότι είναι πολύ πίσω σε θέμα εμφάνισης σε σχέση με αλλα αντίστοιχα μοντέλα των υπολοιπων εταιριών (βλέπε cupra, opc, abarth, ralliart, RS κτλ)

Link to comment
Share on other sites

τα καλύτερα και πιο πετυχημένα χρώματα κατα την γνώμη μου είναι λευκό-μαύρο. Το κόκκινο είναι ωραίο επίσης αλλά χάνει στο gti γιατί δεν φαίνεται η διακριτική κόκκινη ρίγα του gti μπροστά, δεν κάνει την αντίθεση.

Link to comment
Share on other sites

τα καλύτερα και πιο πετυχημένα χρώματα κατα την γνώμη μου είναι λευκό-μαύρο. Το κόκκινο είναι ωραίο επίσης αλλά χάνει στο gti γιατί δεν φαίνεται η διακριτική κόκκινη ρίγα του gti μπροστά, δεν κάνει την αντίθεση.

Από το στόμα μου το πήρες..... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Η VW το διαφημίζει με το κόκκινο κι ΟΧΙ με το λευκό! Λευκό το λανσάρουν οι εδώ πωλητές ότι είναι της μόδας και καλά... Έγινε και το ξεπλυμένο λευκό της μόδας μη χέσω (βεβαία το ίδιο δεν ισχύει ας πούμε για το scirocco! Ποιο ωραίο αυτοκίνητο σε λευκό δεν έχω δει! Στο Polo είναι άλλη ιστορία). Μαύρο θα διάλεγα!

Link to comment
Share on other sites

Η VW το διαφημίζει με το κόκκινο κι ΟΧΙ με το λευκό! Λευκό το λανσάρουν οι εδώ πωλητές ότι είναι της μόδας και καλά... Έγινε και το ξεπλυμένο λευκό της μόδας μη χέσω (βεβαία το ίδιο δεν ισχύει ας πούμε για το scirocco! Ποιο ωραίο αυτοκίνητο σε λευκό δεν έχω δει! Στο Polo είναι άλλη ιστορία). Μαύρο θα διάλεγα!

βασικα λευκο το λανσαρει φιλε.

Link to comment
Share on other sites

To κοκκινο η vw στο gti το δινει δωρεαν ενω στις υπολοιπες εκδοσεις το χρεωνει.Αυτο κατι λεει.Τωρα σχετικα με το λευκο ειναι απλα μοδα,πριν μερικα χρονια οτι κυκλοφορουσε ασπρο ηταν νοικιαρικο.

Κατα τα αλλα θεμα γουστου ειναι,περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη δικό μου λάθος! Μπερδεύτηκα, ναι λευκό το έχει η VW το GTI ότι και να πείτε έχετε δίκιο! Χίλια συγγνώμη, νόμιζα για το TSI... -_-

Edited by Z3RatuL
Link to comment
Share on other sites

Η VW το διαφημίζει με το κόκκινο κι ΟΧΙ με το λευκό! Λευκό το λανσάρουν οι εδώ πωλητές ότι είναι της μόδας και καλά... Έγινε και το ξεπλυμένο λευκό της μόδας μη χέσω (βεβαία το ίδιο δεν ισχύει ας πούμε για το scirocco! Ποιο ωραίο αυτοκίνητο σε λευκό δεν έχω δει! Στο Polo είναι άλλη ιστορία). Μαύρο θα διάλεγα!

συμφωνώ μαζί σου, μαύρο...!!! :cry: μιας και οι διαφορές με τα απλά POLO δεν είναι πολλές εξωτερικά ,το άσπρο θα μοιάζει με τα ενοικιαζόμενα και αυτά που θα πάρουν οι πλασιέ....

Edited by flaki
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ μαζί σου, μαύρο...!!! :cry: μιας και οι διαφορές με τα απλά POLO δεν είναι πολλές εξωτερικά ,το άσπρο θα μοιάζει με τα ενοικιαζόμενα και αυτά που θα πάρουν οι πλασιέ....

thumbsdown.gifthumbsdown.gifthumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

Όσο βλέπω διάφορες φωτό εδώ καταλήγω ότι αν ήταν να αποφασίσω τώρα για χρώμα θα είχα πρόβλημα θέλω και τις 2 version! :o

1. λευκό με μαύρες ζάντες

2. μαύρο με ασημένια ακτινωτή ζάντα (είδα μια καταπληκτική ζάντα σε μια slk φοβερή έλαμπε όλο το αυτοκίνητο απο χιλιόμετρα..)

Link to comment
Share on other sites

...έλα ντε new_iloveyou.gif

πέρα από τη πλάκα, και στα δυο μου αυτοκίνητα μέσα στα χρώματα που σκεφτόμουν ήταν και το άσπρο, ειδικά το gti edition 30 με τις μαύρες ζάντες θα ήταν πολύ όμορφο αλλά δεν μου πήγαινε η καρδιά να το πάρω, ήθελα και λίγο κυριλέ εμφανίσει πέρα από την πολύ σπορ που είναι το άσπρο....

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ μαζί σου, μαύρο...!!! ;) μιας και οι διαφορές με τα απλά POLO δεν είναι πολλές εξωτερικά ,το άσπρο θα μοιάζει με τα ενοικιαζόμενα και αυτά που θα πάρουν οι πλασιέ....

Εγω δεν ξερω κανενα πλασιε με gti...με κανενα 1.2-1.4 παει και ερχετε!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά εννοεί ότι πάντα στις αντιπροσωπείες και γενικά τα εταιρικά είναι σχεδόν όλα λευκά. Κι εφόσον είναι ακριβώς το ίδιο design με το δικό σου απλά με μερικές νίκελ πινελιές σε 'σένα, μοιραία εκεί πάει το μυαλό του άλλου.

Όπως σε μένα το μπλε σκούρο σου κάνει αυτοκίνητο του στρατού ένα πράμα; Ε, κάτι τέτοιο...

Edited by Z3RatuL
Link to comment
Share on other sites

Ώραίος τρόπος να επιλέξεις χρώμα για αμάξι... σύμφωνα με το πώς θα βλέπουν οι άλλοι το χρώμα του αμαξιού σου και αν θα δηλώνει το χρώμα ότι είσαι ένας απλός υπάλληλος ή ένας manager... glare.gif

για το τι σου αρέσει και γουστάρεις πραγματικά ούτε λόγος αφού πάντα μετράει το πως θα σε βλέπουν οι άλλοι... closedeyes.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ διαλέγουν αυτοκίνητα με αυτό το κριτήριο. Στο χρώμα κολλάς ?

καλά ναι.. αλλά στο χρώμα που είναι και το θέμα μας το κάνει πιο κουλό ως κριτήριο κοινωνικής καταξίωσης

Link to comment
Share on other sites

παίδες σορρυ για το off topic αλλά βλέπω ότι οι περισσότεροι έχετε polo gti. μπορείτε να μου πείτε τι κατανάλωση έχετε? εκτός/εντός/μικτή? δεν πολύ πιστεύω τις εργοστασιακές τιμές. όντως είναι τόσο οικονομικό όσο λένε? και πάλι σορρυ..

Link to comment
Share on other sites

παίδες σορρυ για το off topic αλλά βλέπω ότι οι περισσότεροι έχετε polo gti. μπορείτε να μου πείτε τι κατανάλωση έχετε? εκτός/εντός/μικτή? δεν πολύ πιστεύω τις εργοστασιακές τιμές. όντως είναι τόσο οικονομικό όσο λένε? και πάλι σορρυ..

Υπολόγισε 1 λίτρο επιπλέον από αυτό που δηλώνουν οι εργοστασιακές!

Link to comment
Share on other sites

Υπολόγισε 1 λίτρο επιπλέον από αυτό που δηλώνουν οι εργοστασιακές!

και δύο μπορώ να σου πω..... new_grrrr.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.