Jump to content
ALdaperan

Ατυχημα Με Αλλοδαπους !

Recommended Posts

Καλησπέρα σας , η περιπετειες μου με τους αλλοδαπους στην Πατρα δεν έχουν τελειωμο . Μου συμβαινει δευτερο περιστατικό στην Πατρα και χωρίς να φταιω!! Το πρωτο ηταν ενα μηχανακι που περασε με κόκκινο και καρφωθηκε πανω μου. Ευτυχως κανενας δεν επαθε σωματικη ζημια , υλικες μονο που καλυφθηκαν απο την ασφαλεια του!!

Και πάμε τωρα στο χθεσινό περιστατικό!!!

Καταρχήν να σας ενημερωσω οτι η κατασταση στην Πατρα με τους αλλοδαπους - αφγανους εχει βγει πλέον εκτος ελέγχου!! Μαζευονται μπουλούκια στην εθνικη οδο και περιμενουν να περάσουν νταλικες στα φαναρια , οπου πανε απο πισω τους , ανοιγουν τα καπο τους και μπαινουν μέσα για να πάνε Ιταλία!!

Καθώς λοιπόν οδηγουσα στην εθνική με πιάνει το κόκκινο, και σταματαω στην ουρα να περιμενω το πρασινο όπως όλα τα αμαξια. Κατω απο το φαναρι βλέπω 2 νταλικες και ενα τσουρμο πακιστανους , καμια 200αρια (η αστυνομια μου ειπε 2000 ατομα ) . Ξαφνικά βλέπω το περιπολικό και τους ζητάδες να κινούνται δεξιά μου αντίθετα στο ρευμα κυκλοφορίας και το τσούρμο με τους πακιστανούς να τρέχουν μανιασμένοι κατα πανω μου !!! :goodjob:

Κηνυγούσαν το περιπολικό με πετρες , μάρμαρα ολόκληρα βασικα και καθως περιμενα στο φαναρι , μη έχοντας διεξοδο να ξεφυγω βλέπω ενα μάρμαρο στον αέρα και μπαμ σκαει πανω στο παρμπριζ μου!!! Το ίδιο πάθανε και άλλα αμάξια!!

Ευτυχως μου τα κάλυψε η ασφαλεια , μόλις τωρα γυρισα απο την Carglass (καλη ειναι αυτη?) και δευτερα θα ειναι ετοιμο το αμαξι (polo) :shifty:

Tι συνέβη τωρα και ήταν εξαγτιωμενοι οι αλλοδαποί ;

ενας ειχε παει να μπει μέσα στην νταλικά και μια άλλη νταλικα απο πίσω τον χτύπησε κατα λάθος λεει ο οδηγος της με αποτέλεσμα να τον αφησει αναπηρο και απο τα 2 ποδια!!! :stuff:

Δεν είμαι σίγουρος αν εγινε κατα λάθος απο τον οδηγο γιατι απο οτι ειδα εχει ξανασυμβει το περιστατικό και απο οτι λενε ίσως το εκανε επιτηδες , γι αυτο ξεσηκώθηκαν οι πακιστανοι και νευριασαν!!

Εμενα η ζημια μου θα αποκατασταθεί , απλα σκέφτομαι τωρα τον άνθρωπο αυτο που θα μείνει παράλυτος σε μια ξενη χωρα , χωρις να εχει τους δικους του , χωρις φαι, χωρις χρηματα!!

Ποιος φταίει για όλα αυτα?

Εγω δεν φταίω αφου περνουσα τυχαια και εφαγα μια πέτρα

Ο οδηγος δε φταιει γιατι αν τον πιάσουν με αλλοδαπο μεσα τρωει φυλακη 3 μηνες , τη δουλεια του κανει και αυτος

Οι αλλοδαποι δε φταινε αφου οι άνθρωποι δεν έχουν στον ηλιο μοιρα , το ψωμακι τους προσπαθουν να βγαλουν, να ζησουν

Η αστυνομια δε φταιει γιατι άνθρωποι των 700 ευρω είναι και αυτοι και ριψοκινδυνεουν τις ζωες τους

Ποιος φταίει για όλο αυτο το πραγμα άραγε? Η κοινωνία? Εμεις όλοι?

Γι αυτό αν ξαναδειτε άνθρωπο στο δρόμο στα φανάρια , τι σας κοστίζει να δώσετε 1-2 ευρω? Βοηθάτε εναν άνθρωπο που δεν εχει στον ηλιο μοιρα!!!!

Αυτη ηταν η χθεσινη μου "εμπειρια"

Ελπιζω ο ανθρωπος να γινει καλα !!!!! :whistling:

Edited by ALdaperan
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα...Αν την ειχες φαει την πετρα-μαρμαρο στον ουρανο ομως περα απο τον ανθρωπο θα εκλαιγες και για το αμαξακι σου!Δυστυχως ετσι ειναι...Εγω-εσυ σιγουρα δεν φταιμε!Καποιοι μ@λ@.. που ανοιξαν τα συνορα και εχουν γινει ανεξελεκτα τα πραγματα απο αλλοδαπους!

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα...Αν την ειχες φαει την πετρα-μαρμαρο στον ουρανο ομως περα απο τον ανθρωπο θα εκλαιγες και για το αμαξακι σου!Δυστυχως ετσι ειναι...Εγω-εσυ σιγουρα δεν φταιμε!Καποιοι μ@λ@.. που ανοιξαν τα συνορα και εχουν γινει ανεξελεκτα τα πραγματα απο αλλοδαπους!

και αν περνουσε η πετρα μέσα? Και αν εβρισκε καποιον με μηχανακι και εμενε επι τόπου?

Δες και το σχετικο βιντεο απο το τοπικο καναλι, δειχνει και την πετρα

Στο 0:55 η κοτρονα

Edited by ALdaperan
Link to comment
Share on other sites

και αν περνουσε η πετρα μέσα? Και αν εβρισκε καποιον με μηχανακι και εμενε επι τόπου?

Δες και το σχετικο βιντεο απο το τοπικο καναλι, δειχνει και την πετρα

Στο 0:55 η κοτρονα

Kαλα αυτα ουτε να τα σκεφτομαι δεν θελω γι αυτο δεν το ανεφερα...

Link to comment
Share on other sites

τι 1-2 ευρω ρε φιλε,εισαι σοβαρος? δηλαδη εγω ειμαι αναγκασμενος σε καθε φαναρι,ΜΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΟΜΩΣ να ανεχομαι να μου καθαριζουν τα τζαμια,και να τους δινω και λεφτα? εχουμε και λεμε...10 φαναρια μεχρι να μπω κεντρο,σε καθε φαναρι ειναι και απο ενας, αρα 10 φαναρια= 10 ευρω καθε μερα,μη τρελαθουμε κιολας. αλλα δεν φταιει το κρατος,εμεις φταιμε που κανουμε τουμπεκι,το κρατος ισα ισα που το συμφερει γιατι απο καθε 'κεφαλι' παιρνει και το αναλογο ποσο! μπες στην θεση του οδηγου της νταλικας τι τραβαει ο ανθρωπος καθε φορα,να ριψοκινδυνευει μεχρι να φτασει το φορτιο του στον προορισμο του,και να εχει το καθε μ@μ@κισμενο να τρεχει πισω απο την νταλικα του να μπει μεσα! προς θεου δεν εχω κατι μαζι σου,και μη το παρεις προσωπικα,αλλα και γω κατοικος πατρων ειμαι και ξερω τι γινεται καθημερινα,και επισης ειναι πολυ ασχημο να πηγαινεις για καφε ειδικα την κυριακη στην μαρινα,και εξω απο καθε καφετερια να καθονται 200 ατομα και να λιαζονται,συν οτι ειχα γυρισει μια φορα και καθοσανταν πανω στο καπο του αμαξιου μου 3 απο αυτους :whistle::blink: !ελεος δλδ που εχουμε καταντησει. :whistling:

Link to comment
Share on other sites

τι 1-2 ευρω ρε φιλε,εισαι σοβαρος? δηλαδη εγω ειμαι αναγκασμενος σε καθε φαναρι,ΜΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΟΜΩΣ να ανεχομαι να μου καθαριζουν τα τζαμια,και να τους δινω και λεφτα? εχουμε και λεμε...10 φαναρια μεχρι να μπω κεντρο,σε καθε φαναρι ειναι και απο ενας, αρα 10 φαναρια= 10 ευρω καθε μερα,μη τρελαθουμε κιολας. αλλα δεν φταιει το κρατος,εμεις φταιμε που κανουμε τουμπεκι,το κρατος ισα ισα που το συμφερει γιατι απο καθε 'κεφαλι' παιρνει και το αναλογο ποσο! μπες στην θεση του οδηγου της νταλικας τι τραβαει ο ανθρωπος καθε φορα,να ριψοκινδυνευει μεχρι να φτασει το φορτιο του στον προορισμο του,και να εχει το καθε μ@μ@κισμενο να τρεχει πισω απο την νταλικα του να μπει μεσα! προς θεου δεν εχω κατι μαζι σου,και μη το παρεις προσωπικα,αλλα και γω κατοικος πατρων ειμαι και ξερω τι γινεται καθημερινα,και επισης ειναι πολυ ασχημο να πηγαινεις για καφε ειδικα την κυριακη στην μαρινα,και εξω απο καθε καφετερια να καθονται 200 ατομα και να λιαζονται,συν οτι ειχα γυρισει μια φορα και καθοσανταν πανω στο καπο του αμαξιου μου 3 απο αυτους :whistle::blink: !ελεος δλδ που εχουμε καταντησει. :whistling:

Εσυ φιλε μου πινεις τον φρεντο σου στην καφετερια αλλά αυτοι απεναντι πεινάνε!! Η πεινα σε κάνει αγριμι , σου θολώνει το μυαλό. Πολλές φορές τους βλέπω να ψάχνουν στα σκουπίδια για να βρουνε κατι να φάνε και λενε "βοηθεια πειναω". Πειναω λενε οι άνθρωποι!!! Πολλες φορές τους έχω δώσει φαι ή τυροπιτα απο το διπλα φουρνο και λενε και ευχαριστω !!

Προφανως δε σου ειπα να δινεις σε καθε ενα που βρισκεις στα φαναρια . Αλλα σε εναν τουλάχιστον μπορεις, τον άλλο στο επομενο φαναρι αστον ειναι "δικος μου" που λεει ο λογος , θα δωσω εγω εκει και παει λεγοντας

Η αληθεια ειναι οτι μερικοι απο αυτους εχουνε και θράσσος , να λεμε τα συκα συκα .. Αν παρατηρησες στα φαναρια έρχονται και ειτε τους πεις οχι ειτε ναι σου καθαριζουν το τζαμι με το ζορι και μπορει να σε βριζουν κιολας . Τι να κανουμε η πεινα τα κανει αυτα . Νυστικο αρκουδι δε χορευει που λενε..

Απο την άλλη οι μαυροι που πουλανε τα cd ρε γμτ γιατι δεν εχουν δημιουργησει ποτε προβλημα ? Μηπως ειναι και στη φυση τους? Τις προάλλες ακουσα για επεισοδιο στη ζαιμη που μαχαιρωσαν καποιο!!

Ο νταλικερης αν τον πιάσουν με μεταναστη μέσα μπαίνει 3 μηνες φυλακή στεγνα!!! Πολλές φορες εχω τυχει να δω νταλικα στην εθνικη με ανοιχτο το καπο να κρεμεται επειδη το ανοιξαν μεταναστες και δεν το εκλεισαν καλα !!

Τεσπα τι να πει κανεις..!! Παντως εχει παρεκτραπει η κατασταση..καταλήγουμε στο συμπέρασαμ οτι αυτος που φταιει ειναι το μπ^&%λο το κρατος που ζουμε και η σαπια κοινωνια!!

Edited by ALdaperan
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω προβλημα με κανεναν ο οποιος ερχεται σε αυτη τη χωρα για να προσφερει. Φυσικα και το μεγαλυτερο προβλημα το εχω με τους πολιτικους γιατι ειναι μεγαλη γαγγραινα για τον τοπο αλλα δεν μπορω να δεχτω πως οι αλλοδαποι ειναι οι κακομηροι που δεν φταινε και απλα βρεθηκαν εδω. Τον πολιτισμο αυτων των ανθρωπων τον ειδαμε οταν πριν κανα διμηνο κρεμασαν στο Πακισταν τα δυο αδερφια που νομιζαν πως ηταν κλεφτες και τα χτυπουσαν μεχρι θανατου σε μια πλατεια. Η χωρα μας ειναι μπου#@$λο αυτο το ξερουμε ολοι αλλα το θεμα ειναι πως το καταλαβαινει και αλλοδαπος με το που παταει το ποδι του εδω, οποτε πρατει και αναλογα. Ας του εβγαζαν του Πακιστανου ΑΦΜ, ας πληρωνε φορους ΙΚΑ ΤΕΒΕ περαιωση εκτατες εισφορες και θα σου ελεγα εγω για ποσο θα εμενε εδω. Αν μετα απο ολα αυτα εμενε ας του εδιναν υπηκοότητα και ας καθοταν οσο ηθελε! Τωρα το μονο που συμβαινει ειναι πως αν εγω παω στο νοσοκομειο πρεπει να πληρωσω 5 ευρω και αυτος τιποτα. Οταν αυτος ερχεται αρρωστος η παθαινει κατι εδω ποιος αναλαμβανει την περιθαλψη του? Εμεις τους λουζόμαστε ολους αυτους μαζι με το κοστος που εχουν! Σιγουρα καποιοι μακακες ανοιξαν τα συνορα αλλα τωρα πρεπει να κλεισουν και να παρουν ποδι ολοι τους. Πρωτα οι πολιτικοι και μετα οι αλλοδαποι!

Edited by Capamaru
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω προβλημα με κανεναν ο οποιος ερχεται σε αυτη τη χωρα για να προσφερει. Φυσικα και το μεγαλυτερο προβλημα το εχω με τους πολιτικους γιατι ειναι μεγαλη γαγγραινα για τον τοπο αλλα δεν μπορω να δεχτω πως οι αλλοδαποι ειναι οι κακομηροι που δεν φταινε και απλα βρεθηκαν εδω. Τον πολιτισμο αυτων των ανθρωπων τον ειδαμε οταν πριν κανα διμηνο κρεμασαν στο Πακισταν τα δυο αδερφια που νομιζαν πως ηταν κλεφτες και τα χτυπουσαν μεχρι θανατου σε μια πλατεια. Η χωρα μας ειναι μπου#@$λο αυτο το ξερουμε ολοι αλλα το θεμα ειναι πως το καταλαβαινει και αλλοδαπος με το που παταει το ποδι του εδω, οποτε πρατει και αναλογα. Ας του εβγαζαν του Πακιστανου ΑΦΜ, ας πληρωνε φορους ΙΚΑ ΤΕΒΕ περαιωση εκτατες εισφορες και θα σου ελεγα εγω για ποσο θα εμενε εδω. Αν μετα απο ολα αυτα εμενε ας του εδιναν υπηκοότητα και ας καθοταν οσο ηθελε! Τωρα το μονο που συμβαινει ειναι πως αν εγω παω στο νοσοκομειο πρεπει να πληρωσω 5 ευρω και αυτος τιποτα. Οταν αυτος ερχεται αρρωστος η παθαινει κατι εδω ποιος αναλαμβανει την περιθαλψη του? Εμεις τους λουζόμαστε ολους αυτους μαζι με το κοστος που εχουν! Σιγουρα καποιοι μακακες ανοιξαν τα συνορα αλλα τωρα πρεπει να κλεισουν και να παρουν ποδι ολοι τους. Πρωτα οι πολιτικοι και μετα οι αλλοδαποι!

περισσοτερο δεν θα μπορουσα να συμφωνησω...+1. φιλε Αldaperan,εχεις δικιο,ειναι ανθρωποι και αυτοι,αλλα ηδη ζουμε σε μια χωρα με τα οικονομικα της να πηγαινουν κατα διαολου,εμεις τι να κανουμε?? δεν μπορουμε απολυτως τπτ να τους προσφερουμε,παρα μονο μπελας θεωρουνται..απο την στιγμη που το κρατος δεν προσπαθει να βαλει ενα στοπ σε ολο αυτο,το ιδιο σκηνικο θα γινεται μερα παρα μερα δυστυχως!

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως δεν επρεπε να ειναι κανενας τους στη χωρα μας διοτι μας εχουν παρει τις δουλειες στις οικοδομες. Πανε με 5 ευρω μεροκαματο τη μερα και εμεις καθομαστε.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως δεν επρεπε να ειναι κανενας τους στη χωρα μας διοτι μας εχουν παρει τις δουλειες στις οικοδομες. Πανε με 5 ευρω μεροκαματο τη μερα και εμεις καθομαστε.

Πολυ σωστος ο φιλος μας παιρνουν τις δουλειες ,μας βιαζουν,μας σκοτωνουν ελεος πια να τους διωξουν ολους

Link to comment
Share on other sites

περισσοτερο δεν θα μπορουσα να συμφωνησω...+1. φιλε Αldaperan,εχεις δικιο,ειναι ανθρωποι και αυτοι,αλλα ηδη ζουμε σε μια χωρα με τα οικονομικα της να πηγαινουν κατα διαολου,εμεις τι να κανουμε?? δεν μπορουμε απολυτως τπτ να τους προσφερουμε,παρα μονο μπελας θεωρουνται..απο την στιγμη που το κρατος δεν προσπαθει να βαλει ενα στοπ σε ολο αυτο,το ιδιο σκηνικο θα γινεται μερα παρα μερα δυστυχως!

εχεις και εσυ δικιο!! Τι να σου πω αφου δεν ειναι λάθος αυτα που λες :bow:

Σε αυτη την ιστορια ολοι εχουν δικιο και ολοι αδικο!! Τουλαχιστον να εμενε ενας αριθμος μεταναστων που να μπορει να συντηρησει η χωρα γιατι ετσι ειναι εκτος ελεγχου η κατασταση :question:

Edited by ALdaperan
Link to comment
Share on other sites

ποπο... δεν ξερω τι θα εκανα στη θεση σου..

χαρα στο κουραγιο σου.

στο θεμα με τους μεταναστες δεν θα παρω θεση γιατι ειναι λεπτο το θεμα και εχει πολυ κουβεντα.

κατι ασχετο..

στο Βιντεο ο τυπος που μιλάει μεσα απο ενα κοκκινο polo GTI εσυ εισαι???

Link to comment
Share on other sites

τι να πουμε και για το συγκεκριμένο videο δηλαδή... ενα απο τα κακά σε αυτή τη χώρα, ειναι οτι έχουμε μάθει να χαιδεύουμε τους ξένους και αφήνουμε τους ντόπιους στη μοίρα τους. Στην προκειμένη περίπτωση ο πακιστανός θα νοσηλευτεί τσαμπέ, οτι θελει θα το έχει, το πολυ πολυ να μαμήσουν και τον οδηγο της νταλίκας και δεν ξέρω και γω τι αλλο. Δηλαδή έλεος πια. Τον οδηγό της νταλικας (στο βιντεο που ποσταρα) θα τον γραψουν στα @@ τους απο την άλλη το οποιο είναι πολλαπλως αποδεδειγμένο και εξακρηβομένο. Δεν είναι τώρα έτσι... και με την κούνεβα ή οπως τη λένε, τα ιδια. Μονο τσιμ**κια δεν της παίρνουν. Του ατυχου αστυνομικου όμως απο τα Ζονιανα που είχε φαει σφαίρα τοτε στην επιχείρηση της αστυνομιας, και μεχρι προσφατα ήταν σε χαλια κατασταση, του τον κόψανε τον μισθό και τον έχουν ξεχασμενο. Παραδείγματα παρα πολλά. Εχουμε κατανοήσει πληρως πως λειτουργεί το συστημα μας.

Τέλος, να πω οτι ο Γιωργάκης αρχικά έταζε στους αλλοδαπούς λαγους με πετραχίλια αλλά τώρα μας μιλάει για φράχτη. Ας σοβαρεφτόυμε λιγο πια.

Υ.Γ. Το βρίσκω αδιανόητο να δίνω απο 1-2 € είτε σε έναν ειτε σε 10. Το γεγονός οτι μπορεί να πιασει το φανάρι 50 φορες μεσα σε 3 ώρες και στη χειρότερη να δώσουν 25 φορες απο 1€, ε, με συγχωρείτε αλλά πολλοι συνταξιούχοι ζουν με 340€. Εγώ λοιπόν απο τη μεριά μου ναι μεν τους λυπάμαι αλλά είναι τοσοι πολλοι που για να παω στη σχολή μου περναω τουλαχιστον απο 6-7 ατομα. Σορρυ κιολας δηλαδη αλλα δεν βγάζω περισσοτερα απο αυτους.

Link to comment
Share on other sites

ποπο... δεν ξερω τι θα εκανα στη θεση σου..

χαρα στο κουραγιο σου.

στο θεμα με τους μεταναστες δεν θα παρω θεση γιατι ειναι λεπτο το θεμα και εχει πολυ κουβεντα.

κατι ασχετο..

στο Βιντεο ο τυπος που μιλάει μεσα απο ενα κοκκινο polo GTI εσυ εισαι???

οχι φιλε μου εγω ειμαι πιο πισω με πολο :startle:

και αυτος με το κοκκινο επαθε ζημια. Με golf αυτος

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μενω και εγω κοντα στη πατρα και ξερω,η κατασταση ειναι ανυποφορη εκει.παλια την θεωρουσα απ τις πιο ωραιες πολεις και ερχομουν συχνα για καφε και για βολτα..τωρα μονο απ τον περιφερειακο περναω η το πολυ σε κανενα πρακτικερ.παρα μεσα δυσκολα παω.εχει βρομησει ο τοπος.μολις σκοτεινιαση λιγο δεν μπορεις να βγεις εξω ,φοβασαι μην σε καθαρισουν σε καμια γωνια ειδικα τις γυναικες!!!!!ελεος πια....

Link to comment
Share on other sites

Φταινε οι πολιτικοι που καταντησαν ετσι το κρατος και φταιμε και μεις που τους ανεβασαμε στην εξουσια.

Η Πολιτεια ειναι αυτη που ειναι επειδη οι πολιτες ειναι αυτοι που ειναι (ΠΛΑΤΩΝ)

Link to comment
Share on other sites

ωρες ωρες γινομαι κακος...αλλα δεν μπορω θα το πω!ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ!

Δε γινεσαι κακος.Απλα η αληθεια δεν ειναι παντα ωραια...

Edited by Νasos_p
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν πρόκειται να γίνει ποτέ... και εχώ βαρεθεί να ακούω όλους να λένε και να κατηγορούν τους πολιτικούς που οι ίδιοι ψηφίζουν και φανατίζονται μαζί τους. Τα ίδια και τα ίδια χρόνια ολόκληρα ο Έλληνας παίρνει αυτό που του αξίζει τελικά. Ουσία πουθενά! Το πρόβλημα των μεταναστών έχει διαστάσεις λερνεας ύδρας κόβεις ένα κέφάλι ξεφυτρώνουν άλλα 10... Πας να τους απελάσεις ξεσηκώνονται ανθρωπιστικές οργανώσεις, Ευρωπαική Ένωση και λοιποί... τους δέχεσαι ξεσηκώνονται οι υπόλοιποι...δεν είναι τόσο απλό.. Να μειώσεις όσους έρχονται μπορείς έστω? χιλιάδες περνάνε κάθε μέρα πόσους μπορούν να σταματήσουν??? και σε όλα αυτά βάλε ότι είμαστε και κράτος σε χρεωκοπία..και τελείως διαλυμένο.. μπανανία δηλαδή.. τι να περιμένουμε λοιπόν και τι να ζητάμε...και γεωγραφικά είμαστε στη χειρότερη θέση. Και ωραία ειναι να λεμε λόγιαααα όλο λόγιααα αλλά ποτέ δεν έχω ακούσει κάποιον να μας πει μια λύση για το προβλήμα που να είναι και εφικτή, το να λέμε απλά να ξεκουμπηστούν το θέλουμε όλοι αλλά δεν γίνεται...απλά τα πραγμάτα όσο πιο γρήγορα δεχτούμε την πραγματικότητα τόσο καλύτερα. Ααα και το κερασάκι στην τούρτα είναι οι αρρώστειες που κουβαλάνε.. 1 στους 3 στα φανάρια έχει φοιματίωση...και άλλα πολλά... Θύματα ναι που δικαιολογημένα θα γίνουν και θύτες κάποια στιγμή γιατί και τα λεφτά που μαζευούν από τα φανάρια τους τα τρώνε άλλοι...

Link to comment
Share on other sites

αυτην τη στιγμη στο λιμανι της Ηγουμενιτσα συμβαινει το ιδιο,εχουν ανεβει οι λαθρομεταναστες σε μια γεφυρα και πετανε κοτρονες στα αυτοκινητα.οποιος περναει που δεν ξερει αλιμονο του,η αστυνομια δεν μπορει να κανει τιποτα,που να πλησιασουν,τι να τους κανουν?ενας λιμενικος εχτες τραυματιστηκε κυνηγωντας εναν να τον πιασει που μπηκε στο λιμανι και σημερα θα τον περνουσαν ΕΔΕ.θα τρελαθουμε δηλαδη ρε παιδια?τι παλιο κρατος ειμαστε.παντως το κακο στα λιμανια εχει παραγινει κ αντι να βρουν τροπο να τους διωξουν μας φερνουν περισσοτερους.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά αυτοί για να περάσουν τα σύνορα και να έρθουν εδώ πληρώνουν από 7000euro έως και 10.000, και μου λέτε πως πεινάνε? θέλετε και τα λέτε η σας ξεφεύγουν? εγώ για να μαζέψω αυτά τα λεφτά...... δεν θα μπορέσω απλά.

Edited by golfgti9a
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά αυτοί για να περάσουν τα σύνορα και να έρθουν εδώ πληρώνουν από 7000euro έως και 10.000, και μου λέτε πως πεινάνε? θέλετε και τα λέτε η σας ξεφεύγουν? εγώ για να μαζέψω αυτά τα λεφτά...... δεν θα μπορέσω απλά.

Οχι Θοδωρή, τόσα μπορεί να τους χρεώνουν αλλα δεν εχουν τοσα. Ανάλογα με το μέρος απο το οποιο ερχονται πληρώνουν 400-800 απο τον Εβρο και 1000-3000 απο τα νησιά. Η ταρίφα παει αναλογα με την επικινδυνότητα του περάσματος. Το θεμα ειναι πως αυτά τα χρήματα μπορεί να μην εχουν οπότε τους τα χρεώνουν, τους μαντρώνουν εδώ οι μαφιόζοι και τους βαζουν στην δούλεψή τους. Κανένας δεν αναρωτιέται ποιος τους δίνει η απο που αγοράζουν τα πραγματα που πουλάνε?

Link to comment
Share on other sites

εδω Ηγουμενιτσα ζητιανευουν ολη μερα,μηνες τωρα.μαζευουν οτι μαζευουν και πανε στα τουριστικα μεσα στο λιμανι και αγοραζουν εισιτηρια για Ιταλια με 86 ευρω,τους λενε πως τους ειναι αχρηστα χωρις διαβατηρια αλλα εκεινοι επιμενουν.οι ιδιοι κ οι ιδιοι ξανα κ ξανα.εδω παντως ξερω πολυ καλα τι γινεται.ειδικα οι σωμαλοι ειναι επικινδυνοι,εχουν καταληστεψει τη περιοχη γυρω απ το λιμανι.μεχρι πριν ενα μηνα εμπαιναν μονο στα σπιτια,τωρα κυκλοφορουν σε ομαδες κ ορμανε κ στα αυτοκινητα στο δρομο.

Edited by tolisgti
Link to comment
Share on other sites

εδω Ηγουμενιτσα ζητιανευουν ολη μερα,μηνες τωρα.μαζευουν οτι μαζευουν και πανε στα τουριστικα μεσα στο λιμανι και αγοραζουν εισιτηρια για Ιταλια με 86 ευρω,τους λενε πως τους ειναι αχρηστα χωρις διαβατηρια αλλα εκεινοι επιμενουν.οι ιδιοι κ οι ιδιοι ξανα κ ξανα.εδω παντως ξερω πολυ καλα τι γινεται.ειδικα οι σωμαλοι ειναι επικινδυνοι,εχουν καταληστεψει τη περιοχη γυρω απ το λιμανι.μεχρι πριν ενα μηνα εμπαιναν μονο στα σπιτια,τωρα κυκλοφορουν σε ομαδες κ ορμανε κ στα αυτοκινητα στο δρομο.

H πεινα κανει τον ανθρωπο θηρίο... Δεν θα αργησει να γινει το κακο, καποιου θα του λασκαρει λιγο παραπανω και μετα το θεμα θα εχει τον αμαζευτο. Αναρωτιεμαι αν θα ειναι χαρουμενοι ολοι αυτοι οι μαλ@κες απο τις ΜΚΟ, που φωναζουν για τα δικαιωματα των μεταναστων και πως πρεπει να μεινουν ολοι Ελλαδα, αν γινει κανενα αιματοκυλισμα. Οταν εχουμε εναν μακ@κ@ για πρωθυπουργο που δηλωνει πως βλεπει την Ελλαδα σαν χώρο και οχι σαν χωρα τοτε τα λογια περισσευουν. Το κακο ειναι πως αυτοι οι ανθρωποι καταλαβαινουν πως η χωρα μας ειναι ξεφραγο αμπελι και το εκμεταλευονται οσο δεν παει. Υπαρχει ομως μια λεπτη γραμμη με τον Ελληνα να πιεζεται απο παντού που οταν την περασουν δεν θα εχει γυρισμο και θα συμβουν ασχημα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

αυτην τη στιγμη στο λιμανι της Ηγουμενιτσα συμβαινει το ιδιο,εχουν ανεβει οι λαθρομεταναστες σε μια γεφυρα και πετανε κοτρονες στα αυτοκινητα.οποιος περναει που δεν ξερει αλιμονο του,η αστυνομια δεν μπορει να κανει τιποτα,που να πλησιασουν,τι να τους κανουν?ενας λιμενικος εχτες τραυματιστηκε κυνηγωντας εναν να τον πιασει που μπηκε στο λιμανι και σημερα θα τον περνουσαν ΕΔΕ.θα τρελαθουμε δηλαδη ρε παιδια?τι παλιο κρατος ειμαστε.παντως το κακο στα λιμανια εχει παραγινει κ αντι να βρουν τροπο να τους διωξουν μας φερνουν περισσοτερους.

Αυτο το φαινομενο συμβαινεικαι στην Πατρα φιλε.Καποτε τους κηνυγουσαν στο λιμανι οι λιμενικοι κι ετρεχαν να κρυφτουν και τωρα οργανωνονται και επιτιθονται με πετρες στους λιμενικους.Θα πρεπει μαλλον να φτασει ο κομπος στο χτενι για να ξυπνησει αυτο το Κρατος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.