Jump to content
Detuner

Climatronic

Recommended Posts

Η απορια μου ειναι γιατι δεν μου λειτουργουν παντα οι μεσαιοι αεραγωγοι??? παλια αν θυμαμαι καλα λειτουργουσαν... τωρα για να λειτουργησουν πρεπει να το βαλω στο αυτοματο.. αν βγαλω το auto σταματανε να λειτουργουν οι δυο μεσαιοι μονο?? οσοι εχετε climatronic λειτουργουν παντα??? :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Oι δυο μεσαιοι βγαζουν αερα μονο με το κρυο, στο ζεστο δεν βγαζουν αερα.

Εδιτ

Το εχουμε συζητήσει πολλες φορες αν ψάξεις θα το βρεις.

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Η απορια μου ειναι γιατι δεν μου λειτουργουν παντα οι μεσαιοι αεραγωγοι??? παλια αν θυμαμαι καλα λειτουργουσαν... τωρα για να λειτουργησουν πρεπει να το βαλω στο αυτοματο.. αν βγαλω το auto σταματανε να λειτουργουν οι δυο μεσαιοι μονο?? οσοι εχετε climatronic λειτουργουν παντα??? :thumbsup:

Αν βγάλεις το AUTO πατώντας το πλήκτρο για να στείλεις τον αέρα στο κέντρο της καμπίνας δεν λειτουργούν κανονικά οι μεσαίοι?

Edited by Christos4mot
Link to comment
Share on other sites

Αν βγάλεις το AUTO πατώντας το πλήκτρο για να στείλεις τον αέρα στο κέντρο της καμπίνας δεν λειτουργούν κανονικά οι μεσαίοι?

Αν πατήσεις το κουμπι που λες το auto παει για βρούβες.

Link to comment
Share on other sites

Oι δυο μεσαιοι βγαζουν αερα μονο με το κρυο, στο ζεστο δεν βγαζουν αερα.

Βγάζουν και ζεστό αλλά όχι με την ίδια ένταση σε σχέση με τους πλαινούς αεραγωγούς.

Εκτός κι αν πατήσουμε το πλήκτρο για να στείλει τον αέρα στο κέντρο.

Αν πατήσεις το κουμπι που λες το auto παει για βρούβες.

Σαφώς. Γι αυτό και έγραψα "Αν βγάλεις το AUTO πατώντας το πλήκτρο..." κλπ.

Link to comment
Share on other sites

εχεις κεντρικο υποβραχιονιο?αν ναι φυσιολογικο.δοκιμασε να κλεισεις και τον αεραγωγο(που μας εχει σπασει τα νευρα)πανω απο τους 2 κεντρικους ,θα δεις μια ελαχιστη διαφορα(λεμε τωρα).τι ωραιες εποχες που ασχολουμασταν μονο με τους αεραγωγους :p

Edited by smano
Link to comment
Share on other sites

Μιας που μιλάτε για κλιματισμό, μήπως ξέρει κάποιος σε τί εξυπηρετούν οι αεραγωγοί που είναι στις 2 μπροστινές κολώνες, αριστερά και δεξιά του παρμπρίζ; Είναι όντως αεραγωγοί; Γιατί ποτέ δεν κατάφερα να τους ενεργοποιήσω.

Link to comment
Share on other sites

Μιας που μιλάτε για κλιματισμό, μήπως ξέρει κάποιος σε τί εξυπηρετούν οι αεραγωγοί που είναι στις 2 μπροστινές κολώνες, αριστερά και δεξιά του παρμπρίζ; Είναι όντως αεραγωγοί; Γιατί ποτέ δεν κατάφερα να τους ενεργοποιήσω.

Απ'ότι έχω καταλάβει αυτοί είναι αεραγωγοί για τα παράθυρα του οδηγού και συνοδηγού. Και βγάζουν αέρα μόνο όταν έχεις ρυθμίσει να πηγαίνει αέρας στο παρμπρίζ...

Αν έχεις παρατηρήσει μόνο τα πίσω πλαϊνά παράθυρα μένουν θολωμένα...

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι έχω καταλάβει αυτοί είναι αεραγωγοί για τα παράθυρα του οδηγού και συνοδηγού. Και βγάζουν αέρα μόνο όταν έχεις ρυθμίσει να πηγαίνει αέρας στο παρμπρίζ...

Αν έχεις παρατηρήσει μόνο τα πίσω πλαϊνά παράθυρα μένουν θολωμένα...

Όντως είναι για το ξεθόλωμα των πλαινών τζαμιών. Πάντως με αναμένο a/c πρέπει μετά απο μερικά λεπτά να μην είναι κανένα θαμπωμένο!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είστε σίγουροι; Παρόλο που ακούγεται πολύ λογικό κι εγώ έτσι είχα καταλάβει στην αρχή, ποτέ δεν έχω καταφέρει να τους κάνω να βγάλουν αέρα! Με τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είστε σίγουροι; Παρόλο που ακούγεται πολύ λογικό κι εγώ έτσι είχα καταλάβει στην αρχή, ποτέ δεν έχω καταφέρει να τους κάνω να βγάλουν αέρα! Με τίποτα!

Ούτε οταν ενεργοποιήσεις το ξεθάμπωμα του παρμπριζ απο το clima; Τότε πρέπει να βγάζουν...

Link to comment
Share on other sites

το Σάββατο ανάβοντας το clima ακουγόταν από το μοτέρ που είναι εντός του αυτοκινήτου ένας έντονος θόρυβος σαν "χρρρρρρ" το έκλεισα και το άνοιξα κανα δυο φορές και ο θόρυβος σταμάτησε και δεν το έκανε πάλι.

να πώ οτι το άναψα όταν το αυτοκίνητο ήταν κρύο αμέσως μετά το cold start.

έχει τύχει σε κάποιον κάτι αντίστοιχο?

Link to comment
Share on other sites

το Σάββατο ανάβοντας το clima ακουγόταν από το μοτέρ που είναι εντός του αυτοκινήτου ένας έντονος θόρυβος σαν "χρρρρρρ" το έκλεισα και το άνοιξα κανα δυο φορές και ο θόρυβος σταμάτησε και δεν το έκανε πάλι.

να πώ οτι το άναψα όταν το αυτοκίνητο ήταν κρύο αμέσως μετά το cold start.

έχει τύχει σε κάποιον κάτι αντίστοιχο?

Φοβάμαι ότι άρχισε να ακούγεται το κομπρεσσέρ του a/c σου. Δες εδω: http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=46592

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι ότι άρχισε να ακούγεται το κομπρεσσέρ του a/c σου. Δες εδω: http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=46592

σε ευχαριστώ θα περάσω μία βόλτα από αντιπροσωπεία

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.