Jump to content
theonik

Ερώτηση - Ακούτε Το Ρελέ Των Υαλοκαθαριστήρων

Recommended Posts

Αγαπητοί φίλοι έχω την εξής απορία:

Όταν θέτετε σε λειτουργία τους υαλοκαθαριστήρες στις αργές ταχύτητες (οι ρυθμιζόμενες με το ημικυκλικό διακοπτάκι) ακούγετε του κλικ όταν οπολίζει το ρελέ κάτω αριστερά στο ταμπλώ?

Ρώτησα την αντιπροσωπία μου και μου είπαν ότι είναι φυσιολογικός ήχος και ήθελα να ακούσω και την δική σας γνώμη.

(Ας βάλουν οι mods ένα ερωτηματικό στον τίτλο του θέματός μου...)

Edited by theonik
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι έχω την εξής απορία:

Όταν θέτετε σε λειτουργία τους υαλοκαθαριστήρες στις αργές ταχύτητες (οι ρυθμιζόμενες με το ημικυκλικό διακοπτάκι) ακούγετε του κλικ όταν οπολίζει το ρελέ κάτω αριστερά στο ταμπλώ?

Ρώτησα την αντιπροσωπία μου και μου είπαν ότι είναι φυσιολογικός ήχος και ήθελα να ακούσω και την δική σας γνώμη.

(Ας βάλουν οι mods ένα ερωτηματικό στον τίτλο του θέματός μου...)

ναι το ακούω και εγώ ....μάλλον είναι φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι έχω την εξής απορία:

Όταν θέτετε σε λειτουργία τους υαλοκαθαριστήρες στις αργές ταχύτητες (οι ρυθμιζόμενες με το ημικυκλικό διακοπτάκι) ακούγετε του κλικ όταν οπολίζει το ρελέ κάτω αριστερά στο ταμπλώ?

Ρώτησα την αντιπροσωπία μου και μου είπαν ότι είναι φυσιολογικός ήχος και ήθελα να ακούσω και την δική σας γνώμη.

(Ας βάλουν οι mods ένα ερωτηματικό στον τίτλο του θέματός μου...)

Κιεγω το ακουω ειναι οπως το περιγραφεις και λογικα ειναι φυσιολογικο... η λυση ειναι να δυναμωσεις την μουσικη :p

Link to comment
Share on other sites

Κιεγω το ακουω ειναι οπως το περιγραφεις και λογικα ειναι φυσιολογικο... η λυση ειναι να δυναμωσεις την μουσικη :thumbsu:

Και αν θες να ακούσεις κλασσική μουσική??? Τι θα κάνεις??? :hyper:

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου κάνει τικ τακ όταν λειτουργεί το φλας ή τα αλάρμ, η κόρνα κάνει μπιπ όταν την πατάω και ο κινητήρας όταν δουλεύει ακούγεται ! Ξενέρωμα...

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου κάνει τικ τακ όταν λειτουργεί το φλας ή τα αλάρμ, η κόρνα κάνει μπιπ όταν την πατάω και ο κινητήρας όταν δουλεύει ακούγεται ! Ξενέρωμα...

Έλιωσα.. !! :thumbsup: :thumbsup: :yahoo::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου κάνει τικ τακ όταν λειτουργεί το φλας ή τα αλάρμ, η κόρνα κάνει μπιπ όταν την πατάω και ο κινητήρας όταν δουλεύει ακούγεται ! Ξενέρωμα...

αυτοι οι θορυβοι στην καμπινα του αμαξωματος....

δεν υπαρχει πιο εκνευριστικο πραγμα! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Έλεος παιδιά μην κάνουμε πρόβληματα ανύπαρκτα θέματα.

Βρε Γεράκι δεν το έβαλα στα προβλήματα! Ερώτηση ήτο! Καλημέρες παίδες!

ΥΓ: Και εμένα ακούγεται η κόρνα πάντως. Καμιά ιδέα να σβήσει??? :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Και αν θες να ακούσεις κλασσική μουσική??? Τι θα κάνεις??? :D

εσυ το ειπες για πλακα αλλα στα mp3 μου που εχω στο polaki εχω ΚΑΙ κλασσικη μουσικη η οποια και αυτη παει δυνατα:sorcerer:

να μου ελεγες για τιποτα αλλα soft κομματια τυπου ENYA τοτε ενταξει παλι θα ακουγεται οσο δυνατα και να το βαλεις! χεχε

Υ.Γ. κλασσικη μουσικη, ENYA... δεν ειναι αυτο που νομιζετε! απλα προσπαθω να εχω μουσικη για ολα τα γουστα στο αμαξι για αυτο μετανιωσα που δεν εβαλα το 310 και τωρα δεν μπορω να βαλω USB σκληρο!

Βρε Γεράκι δεν το έβαλα στα προβλήματα! Ερώτηση ήτο! Καλημέρες παίδες!

ΥΓ: Και εμένα ακούγεται η κόρνα πάντως. Καμιά ιδέα να σβήσει??? :p

Πλακα πλακα η κορνα δουλευει μονο οταν εχει ρευμα το αμαξι... ειναι αστειο γιατι στις αρχες καθομουν στο αμαξι περιμενοντας εναν φιλο μου (με σβηστη μηχανη και ηλεκτρικα) και οταν ηρθε του κορναρα για να με δει αλλα τιποτα :tongue:

Edited by Greg
Link to comment
Share on other sites

Πλακα πλακα η κορνα δουλευει μονο οταν εχει ρευμα το αμαξι... ειναι αστειο γιατι στις αρχες καθομουν στο αμαξι περιμενοντας εναν φιλο μου (με σβηστη μηχανη και ηλεκτρικα) και οταν ηρθε του κορναρα για να με δει αλλα τιποτα :tongue:

Χαχαχαχαχαχαχα!!!!

Πάντως ρε μάγκες στο Fiat Tipo μου του 1990 γιατί δεν ακουγόταν και άκουγα με την ησυχία μου 3ο πρόγραμμα?

Οκ δεν θα κυκλοφορώ όταν βρέχει ή όταν κυκλοφορώ και βρέχει δεν θα ακούω Μότσαρτ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πάντως στο δικό μου αυτοκίνητο (Skoda Roomster 1.2Tsi) όταν το αυτοκίνητο είναι στο ρελαντί και ενεργοποιήσω την αντίσταση του πίσω παρ-μπριζ αν στρίψω το τιμόνι αριστερά - δεξιά με ταχύτητα στριψίματος τέτοια που να ομοιάζει εκείνη όταν παρκάρουμε, τότε ακούγεται το ρελέ του διακόπτη ξε-θολώματος να ανοιγοκλείνει πολλές φορές, σαν να τεντώνεται κάποιο ελατήριο. Το ίδιο το άκουσα και σε Fabia 1.2Tsi που περίμενε να παραδοθεί στον κάτοχό του, αλλά και σε Roomster ενός φίλου. Άποψή μου είναι ότι οφείλεται στην μικρή μπαταρία.

Ξέρω ότι είμαι εκτός θέματος (off topic) αλλά θα είχε ενδιαφέρον να το δοκιμάσετε και να μου πείτε κι εσείς την άποψή σας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.