Jump to content
Nikos_Golfw

Παιδια Βοηθεια Για Ζαντες!

Recommended Posts

Ετοιμαζομαι να αλλαξω ζαντες στο golf 6 μου...εχω καταληξει λογω περιορισμενων οικονομικων σε δυο επιλογες...1ον...bbs co 17''....και 2ον...οι ζαντες του golf R 18''...σε τιμη μαζι με λαστιχα πανε στα 1100ευρω και οι δυο......πηγαινα για bbs ck 18" alla κοστιζουν 1800 ευρω και δεν τα εχω....Α και κατι σημαντικο ξεχασα..τα λαστιχα πρεπει να τα αλλαξω γιατι εχω 2 χρονια περιπου με 40.000χλμ...και τα εχω κανει σχεδον slik απο Michelin energy saver!:flowers::good:

οι ζαντες tou golf R σε ρεπλικα

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζομαι να αλλαξω ζαντες στο golf 6 μου...εχω καταληξει λογω περιορισμενων οικονομικων σε δυο επιλογες...1ον...bbs co 17''....και 2ον...οι ζαντες του golf R 18''...σε τιμη μαζι με λαστιχα πανε στα 1100ευρω και οι δυο......πηγαινα για bbs ck 18" alla κοστιζουν 1800 ευρω και δεν τα εχω....Α και κατι σημαντικο ξεχασα..τα λαστιχα πρεπει να τα αλλαξω γιατι εχω 2 χρονια περιπου με 40.000χλμ...και τα εχω κανει σχεδον slik απο Michelin energy saver!:flowers::good:

οι ζαντες tou golf R σε ρεπλικα

Αν θες κάνε λίγες μέρες υπομονή

Σύντομα θα έχω για τα μέλη του club μια πολύ καλή πρόταση :shok:

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζομαι να αλλαξω ζαντες στο golf 6 μου...εχω καταληξει λογω περιορισμενων οικονομικων σε δυο επιλογες...1ον...bbs co 17''....και 2ον...οι ζαντες του golf R 18''...σε τιμη μαζι με λαστιχα πανε στα 1100ευρω και οι δυο......πηγαινα για bbs ck 18" alla κοστιζουν 1800 ευρω και δεν τα εχω....Α και κατι σημαντικο ξεχασα..τα λαστιχα πρεπει να τα αλλαξω γιατι εχω 2 χρονια περιπου με 40.000χλμ...και τα εχω κανει σχεδον slik απο Michelin energy saver!:thumbsup::bbq:

οι ζαντες tou golf R σε ρεπλικα

βάλε τις ζάντες του R ,δεν πάιζονται...:turkey:

αλλά κάτσε να δεις και την προσφορά του φίλου παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Αν θες κάνε λίγες μέρες υπομονή

Σύντομα θα έχω για τα μέλη του club μια πολύ καλή πρόταση :whistling:

Για πες,μη με κρατας σε αγωνια!ΝΑ περασω απο το μαγαζι?Εγω τις θελω μεχρι τις 20 του μηνα και μετρητα μεχρι 1200ευρω μπορω να δωσω με λαστιχα μαζι...προτιμηση μου οι bbs αλλιως σε ρεπλικα golf R

βάλε τις ζάντες του R ,δεν πάιζονται...:whistling:

αλλά κάτσε να δεις και την προσφορά του φίλου παραπάνω

Να σου πω φιλε εσυ εχεις αυθεντικες ζαντες golf R ή ρεπλικα?

Link to comment
Share on other sites

replika αλλά μέχρι στιγμής (7 μηνες περίπου) με έχουν βγάλει ασπροπροσωπο παρόλο που έχω πέσει άθελα

μου σε κάτι λακουβάρες των γνωστων ελληνικων δρόμων με ταχυτητα.

είναι super οι ζάντες

Link to comment
Share on other sites

φιλε πρωτον 18 αρες για ελλαδα ειναι πολυ! δευτερον

μη βαλεις replica οτι θα κερδισεις θα το πληρωσεις μετα!θα πουν πολυ μα εμενα δεν επαθε τιποτα...δεν πειραζει αυτο ελειπε να παθεναν ολοι αυτοι που επαθαν εμαθαν ομως.!δεν χρειαζεται να παθουν ολοι καρκινο για ν πουν οτι το τσιγαρο σκοτωνει.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΡΕΠΛΙΚΕΣ ΟΤΙ ΠΑΡΕ TIS BBS ΣΟΥ NA ΣΕ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ!ασε που θα ειναι πιο βαριες μαλλον! επισης πιο φθηνα λαστιχα σε 17αρα...bbs φιλε!

rayban και οχι peripterayban!

Link to comment
Share on other sites

φιλε πρωτον 18 αρες για ελλαδα ειναι πολυ! δευτερον

μη βαλεις replica οτι θα κερδισεις θα το πληρωσεις μετα!θα πουν πολυ μα εμενα δεν επαθε τιποτα...δεν πειραζει αυτο ελειπε να παθεναν ολοι αυτοι που επαθαν εμαθαν ομως.!δεν χρειαζεται να παθουν ολοι καρκινο για ν πουν οτι το τσιγαρο σκοτωνει.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΡΕΠΛΙΚΕΣ ΟΤΙ ΠΑΡΕ TIS BBS ΣΟΥ NA ΣΕ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ!ασε που θα ειναι πιο βαριες μαλλον! επισης πιο φθηνα λαστιχα σε 17αρα...bbs φιλε!

rayban και οχι peripterayban!

Τελικά και εγώ πιστεύω ότι είναι καλύτερα να πάρω τις bbs...

Link to comment
Share on other sites

φιλε πρωτον 18 αρες για ελλαδα ειναι πολυ! δευτερον

μη βαλεις replica οτι θα κερδισεις θα το πληρωσεις μετα!θα πουν πολυ μα εμενα δεν επαθε τιποτα...δεν πειραζει αυτο ελειπε να παθεναν ολοι αυτοι που επαθαν εμαθαν ομως.!δεν χρειαζεται να παθουν ολοι καρκινο για ν πουν οτι το τσιγαρο σκοτωνει.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΡΕΠΛΙΚΕΣ ΟΤΙ ΠΑΡΕ TIS BBS ΣΟΥ NA ΣΕ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ!ασε που θα ειναι πιο βαριες μαλλον! επισης πιο φθηνα λαστιχα σε 17αρα...bbs φιλε!

rayban και οχι peripterayban!

κοίτα σεβαστή η γνωμη σου αλλά κάποτε και για τις 17αρες έλεγαν τα ίδια ....

για το βάρος έχεις δίκιο ,σίγουρα είναι πιο βαριες ,εμενα ζυγίζει 12-13 κιλα-

επίσης δυστηχως υπάρχουν παραδείγματα φίλων και εμενα με oz σε παλιοτερο αυτοκινητο που στραβωσε σε λακουβα που ουτε το περιμενα...

και για τα λα΄στιχα έχεις δικιο ,σαφως και είναι πιο ακριβα τα 18αρια αλλά πόσο ; θέλω να πω στο σύνολο της τιμής και για αλλαγή κάθε 3 χρόνια δεν φαίνεται τόσο πολύ η διαφορα

όμως από την αλλη η 18αρα στον δρόμο αλλά και κυριως αισθητικα δεν συγκρινεται...

peripterayban :hyper: κακιούλες...

Link to comment
Share on other sites

κοίτα σεβαστή η γνωμη σου αλλά κάποτε και για τις 17αρες έλεγαν τα ίδια ....

για το βάρος έχεις δίκιο ,σίγουρα είναι πιο βαριες ,εμενα ζυγίζει 12-13 κιλα-

επίσης δυστηχως υπάρχουν παραδείγματα φίλων και εμενα με oz σε παλιοτερο αυτοκινητο που στραβωσε σε λακουβα που ουτε το περιμενα...

και για τα λα΄στιχα έχεις δικιο ,σαφως και είναι πιο ακριβα τα 18αρια αλλά πόσο ; θέλω να πω στο σύνολο της τιμής και για αλλαγή κάθε 3 χρόνια δεν φαίνεται τόσο πολύ η διαφορα

όμως από την αλλη η 18αρα στον δρόμο αλλά και κυριως αισθητικα δεν συγκρινεται...

peripterayban :thumbsu: κακιούλες...

Πιο ωραια σιγουρα και 20αρα θα βαζα!αλλα για μενα που εχω pss10 Kαι σε λιγο hr αντριστρεπτικες παει πολυ νομιζω.και αν ειχαμε λευτα ολοι θα περναμε 18 αρες με 5.000 ευρο αλλα καλυτερα μια καλη αυθεντικη παρα μια ρεπλίκα.οσο για τις oz τι τις εκανε?:hyper: αλλο να εχεις τις αυθεντικες του r Kαι αλλο ρεπλικα!που και παλι οι μαμα τις vw δεν ειναι κατι ιδιαιτερο ισα ισα δινεις πολλα για την αξια τους δεν το αξιζουν... τωρα δν ξερω αν υπαρχουν καλες replikes και πως δεν παιρνεις γουρουνι στο σακι

Link to comment
Share on other sites

κοίτα σεβαστή η γνωμη σου αλλά κάποτε και για τις 17αρες έλεγαν τα ίδια ....

για το βάρος έχεις δίκιο ,σίγουρα είναι πιο βαριες ,εμενα ζυγίζει 12-13 κιλα-

επίσης δυστηχως υπάρχουν παραδείγματα φίλων και εμενα με oz σε παλιοτερο αυτοκινητο που στραβωσε σε λακουβα που ουτε το περιμενα...

και για τα λα΄στιχα έχεις δικιο ,σαφως και είναι πιο ακριβα τα 18αρια αλλά πόσο ; θέλω να πω στο σύνολο της τιμής και για αλλαγή κάθε 3 χρόνια δεν φαίνεται τόσο πολύ η διαφορα

όμως από την αλλη η 18αρα στον δρόμο αλλά και κυριως αισθητικα δεν συγκρινεται...

peripterayban :thumbsu: κακιούλες...

Φαντάσου διαφορά την στιγμή που η ΟΖ Ultraleggera 18" είναι 8,0 - 8,4 κιλά.

Μην δίνεις σημασία στις κακιούλες του Playmaker , θέλει και αυτός 18". :hyper:

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου διαφορά την στιγμή που η ΟΖ Ultraleggera 18" είναι 8,0 - 8,4 κιλά.

Μην δίνεις σημασία στις κακιούλες του Playmaker , θέλει και αυτός 18". :thumbsup:

αυτο ειναι το μονο σιγουρο...οτι θελει αυτος το κατακρινει..αλλα ειπαμε αφηστε το παιδι να βγαλει τα αποθημενα του....εγω του ευχομαι μια 4αδα 18αρες μη σου πω και 19αρες WORK.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το μονο σιγουρο...οτι θελει αυτος το κατακρινει..αλλα ειπαμε αφηστε το παιδι να βγαλει τα αποθημενα του....εγω του ευχομαι μια 4αδα 18αρες μη σου πω και 19αρες WORK.

ανεστη ξερω τη 18 αρα θελω.αλλα

χασιμο ανεσης + χασιμο επιδοσεων

αλλα δεν ειναι το θεμα αν μου χαριζαν μια 1 8αρα work και μια 17 αρα 18 αρα!πιο ωραια!και μουρη

αλλα εδω μιλαμε για 18 αρα ρεπλικα προς 17αρα super!

και στελιο η διαφορα στα κιλα αλλα και στη αξιπιοπιστια ειναι τεραστια! μια 18 αρα oz?

δηλαδη οκ....τι να λεμε? δεν υπαρχει συγριση σε λογικο μυαλο.ουτε στις τιμες!το πολυ κακο....χαχαχ

οι ζαντες ονειρο http://www.dpe-wheels.com/wheels/r-series/r16v2/

Link to comment
Share on other sites

Είχα replicas και μετά από 1000 χλμ 18άρες τις ξήλωσα γιατί είχα τρέμουλο από 120-140 Στραβές ζάντες!!!!.......Εβαλα αυτές και ησύχασα!!!

Με την άνεση δεν θα χάσεις και πολύ, αλλά θέλουν περισσότερη προσοχή!

OZ Ultraleggera 18*8 ΕΤ45:

20110420141827.jpg

Edited by Dikonou
Link to comment
Share on other sites

Ομορφες οι OZ παιδιά αλλά στραβώνουν για πλάκα, θέλουν τρελή προσοχή. Αποψη δική μου ψάξε καλά το θέμα ζάντα και σε σχέδιο και σε μάρκα και σε όλα τα υπόλοιπα τεχνικά χαρακτηριστικά, αμα βιαστείς θα το μετανιώσεις και δεν είναι και λίγα τα χρήματα που δίνεις για ζαντολάστιχα.

ΥΓ. οι replica δεν είναι οτι καλύτερο, μονάχα μια οικονομική λύση στο σχέδιο που πάντα ονειρευόσουν.

Link to comment
Share on other sites

Ομορφες οι OZ παιδιά αλλά στραβώνουν για πλάκα, θέλουν τρελή προσοχή. Αποψη δική μου ψάξε καλά το θέμα ζάντα και σε σχέδιο και σε μάρκα και σε όλα τα υπόλοιπα τεχνικά χαρακτηριστικά, αμα βιαστείς θα το μετανιώσεις και δεν είναι και λίγα τα χρήματα που δίνεις για ζαντολάστιχα.

ΥΓ. οι replica δεν είναι οτι καλύτερο, μονάχα μια οικονομική λύση στο σχέδιο που πάντα ονειρευόσουν.

Το λες από προσωπική εμπειρία ή σου έχουν πει ότι στραβώνουν εύκολα?? :p

Link to comment
Share on other sites

ΟΖ είναι πολύ δυνατές ..... δεν είναι BBS, αλλά είναι και από τις πιο ελαφριές στην κατηγορία τους.

Εάν διαθέτεις το μαρούλι.... BBS WORK κορυφαίες.

Link to comment
Share on other sites

Το λες από προσωπική εμπειρία ή σου έχουν πει ότι στραβώνουν εύκολα?? :yahoo:

Στραβώνουν πιο εύκολα πάντως από τις BBS μιας και έχουν πιο ελφαριά κατασκευή!!!

Link to comment
Share on other sites

αναλογα το μοντελο τις oz σςυνηθως δεν στραβωνουν..ραγιζουν η σπανε τα μοντελα superllegera, ultraleggera kai allegerita αλλα για να φτασουν σε αυτο το σημειο προυποθετει μεγαλο κοπανημα κατα γενικο κανονα εννοειτε οτι ειναι πολυ καλυτερες και ποιο δυνατες απο οποιαδηποτε ρεπλικα και κατατασονται στις κορυφαιες επιλογες..αλλα δυστυχος πολυφορεμενες.τουλαχιστο στα γκολφ τις εχω δει σε παρα πολλα και αυτο με εκανε να χασω τον θαυμασμο μου για μοντελα οπως η ultraleggera.να μην μιλησω για αλλα αμαξια..αφου τα περισσοτερα hyundai coupe εχουν ultra..η ρεπλικα ultra..

Edited by Fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

αναλογα το μοντελο τις oz σςυνηθως δεν στραβωνουν..ραγιζουν η σπανε τα μοντελα superllegera, ultraleggera kai allegerita αλλα για να φτασουν σε αυτο το σημειο προυποθετει μεγαλο κοπανημα κατα γενικο κανονα εννοειτε οτι ειναι πολυ καλυτερες και ποιο δυνατες απο οποιαδηποτε ρεπλικα και κατατασονται στις κορυφαιες επιλογες..αλλα δυστυχος πολυφορεμενες.τουλαχιστο στα γκολφ τις εχω δει σε παρα πολλα και αυτο με εκανε να χασω τον θαυμασμο μου για μοντελα οπως η ultraleggera.να μην μιλησω για αλλα αμαξια..αφου τα περισσοτερα hyundai coupe εχουν ultra..η ρεπλικα ultra..

+1

Link to comment
Share on other sites

Πιο ωραια σιγουρα και 20αρα θα βαζα!αλλα για μενα που εχω pss10 Kαι σε λιγο hr αντριστρεπτικες παει πολυ νομιζω.και αν ειχαμε λευτα ολοι θα περναμε 18 αρες με 5.000 ευρο αλλα καλυτερα μια καλη αυθεντικη παρα μια ρεπλίκα.οσο για τις oz τι τις εκανε?:whistling: αλλο να εχεις τις αυθεντικες του r Kαι αλλο ρεπλικα!που και παλι οι μαμα τις vw δεν ειναι κατι ιδιαιτερο ισα ισα δινεις πολλα για την αξια τους δεν το αξιζουν... τωρα δν ξερω αν υπαρχουν καλες replikes και πως δεν παιρνεις γουρουνι στο σακι

Γράψε δυο λόγια για την pss10 και κυρίως όσον αφορά την άνεση που προσφέρουν σε σχέση με τα μαμά μέσα στην πόλη. Σε πια σκάλα τα έχεις ρυθμισμένα και πόσο σου στοίχισαν.Υπάρχουν περιπτώσεις που αναζητάς την άνεση της εργοστασιακής ανάρτησης ή όλα ο.κ.;

Συγνώμη για το off topic.

Link to comment
Share on other sites

Είχα replicas και μετά από 1000 χλμ 18άρες τις ξήλωσα γιατί είχα τρέμουλο από 120-140 Στραβές ζάντες!!!!.......Εβαλα αυτές και ησύχασα!!!

Με την άνεση δεν θα χάσεις και πολύ, αλλά θέλουν περισσότερη προσοχή!

OZ Ultraleggera 18*8 ΕΤ45:

20110420141827.jpg

Dikonou,Φοράς και ελατήρια χαμηλώματος στο αυτοκινητό σου ή είσαι με τα μαμά?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.